Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
29. aug 2010

@bobicek5 no vidis...ja to tiez zatial riesim sestrou...este ma posledny rocnik vs, tak dufam, ze v marci bude moct... 🙂 zatial sa u deciek osvedcila...

bobicek5
29. aug 2010

tak potom sa dobre chapeme 😀 . Mladi ludia su neskutocne flexibilni a pritom aj pevne dodrziavaju nase pravidla pri vychove. Babky povolia vsetko a potom sa cuduju, co tie decka nespia alebo preco revu za kazdu blbost... 😉

atrami
29. aug 2010

@bobicek5 , v prvom rade vyjadrujem obdiv, že zvládaš 2. čertíkov a aj tehotenstvo.
Ja som bola vedená stále ako prvodrodička aj pri 3. tehotenstve. Budem, držať palčeky pri porode. Porodiť prirodzene možeš. Pri najbližšom sone, nech Ti skontroluje jazvu, v akom je stave. Riaď sa svojimi pocitmi a všetko pojde ako po masle.
Decká keď sa vrátia od babky, no hroza. Toto jesť nebudú, oni chcú pribináčka, párky, hranolky, cukríky. Babka dovolila toto a ja som tá zlá a neľúbim ich 😠

atrami
29. aug 2010

@emicka09 , porod mi vyvolávali kvoli prenášaniu-11 dní.

bobicek5
29. aug 2010

@atrami no zvladam ako zvladam 😅 . Som na nich prisna a dosledna, inak by sa mi tu celkom rozpadol uz aj tak krehky system... Ale aj ty musis byt sikulka, mas tri deticky, takze by si tiez mohla pisat knihu o zivote. Ale vazim si akykolvek prejav pochopenia, dakujem 🙂

amigaa22
29. aug 2010

@emicka09
ano o tych stresovych situaciach pre babo viem. je mi jasne ze pri CR nie je na to pripravene a zrazu bude odlucene od mamy. dokonca mam aj velke obavy z oneskorenej laktacie. nehovoriac o bolesti, ktoru sama precitim. ale pre mna je to vzdy mensie riziko. po tolkych peripetiach by som si urcite vycitala keby sa nieco stalo pri klasickom porode. nemam strach o seba ale o babo a myslim, ze s tym uz nic neurobim. takze ja som pre CR rozhodnuta.

berunka
29. aug 2010

amigaa: ja mam za sebou CR a můžu teda poprit vsechno ceho se bojis.Mliko se mi rozjelo v pohode 3.den po porodu - vim,ze u klasickeho porodu to muze byt driv,ale taky nemusi.Nezalezi jen na zpusobu porodu.A bolest,kterou budes citit?me bolelo bricho jen asi dva dny po porodu a pak uz jsem normalne fungovala s malou na pokoji a 5.den po porodu nas pousteli domu.Samozrejme u kazdeho to muze byt jine,ale myslim,ze neni dobry hromadne strasit tim,ze nekdo mel cisare hodne bolestivyho.To same muze byt i u normalniho porodu kdyz je ditko vetsi a je mamina hodne sita.Takze se niceho nedes.Kdyz uz dopredu budes myslet na bolest a co se muze diteti stat,budes na tom pak hlavne psychicky spatne.A kdyz si das CR ve spinalu,tak pro miminka nejsou rizika temer zadna.

amigaa22
29. aug 2010

mamicky,
ako sa spravali vase babtka po CR, boli placlive a ustrachane? a co laktacia, dlho ste cakali na mlieko? vela sa o tom pise, tak by som si chcela urobit obraz ako to vyzera v skutocnosti.

amigaa22
29. aug 2010

@berunka
na bolest som uz pripravena, ze tej nemam strach, ak by som to zvladla, tak ako vacsina z vas, teda v pohode, bola by som len rada a ked to bude horsie vydrzim, s malym mi snad so zaciatku pomoze mamina. najvacsie obavy mam o babo.
a tvoja mala bola uplakana a vystrasena po CR?

berunka
29. aug 2010

Proč by měla být uplakaná a vystrašená? Eliška byla spavé a hodně miminko,v porodnici vůbec neplakala.Ale podle nás se to nedá až tak posuzovat,protože ona byla lehce předčasně narozená.Mlíko jsem měla třetí den,že jsem odsávala ještě do mléčné banky a vracela jsem to,co jsem pro Elinku dostala v začátku.Na kojení mi ji přinesli ještě v den porodu po 11 hodinách.

karmelka77
29. aug 2010

@amigaa22 neboj nie je to nic hrozne´, prve chvile ked prestane ucinkovat spinal je to bolestive, ale kazdou hodinou je to lepsie a lepsie...horsie boli oxitocinove injekcie na stiahnutie maternice, a infuzky na vetry...toto dokopy trochu znasobovali tu bolest. Ale ako hovorim je to hodinu po hodine lepsie...a ked som dosla domov uz som vedela fungovat, podstatne bolo ze si doma a psychyka vela spravi...moj maly bol v pohode, kludny...skoro od zaciatku mi spinkaval stale, a asi od druheho mesiaca mi prepsi noc...ja som mlieko ani nemala poriadne, u mna sa to rozbehlo na 4ty den ale hned potom aj preslo...🙂)

sirinka
29. aug 2010

@berunka fakt ta bolelo brucho iba 2 dni??? teda zazila som mnoho operovanych ludi ale taketo nieco ani raz...nehovoriac o tom, ze pri Cr je toho rozrezaneho skutocne dost vela...vela vrstiev, svaly, ktore nam pomahaju byt vystretymi a dalsie rozne polohy, dost vyznamne svaly...asi mas velmi dobry prah bolesti...
co sa tyka laktacie, najdolezitejsia je matkina psych. pohoda si myslim...a potom co najskorsie prilozenie a spravne prikladanie babatka...mne sa pri prvej, po vaginalnom porode velmi dlho spustalo mliecko, prislo az na 4. den aj to nie vela, dost sme sa vytrapili...pri druhej som vlastne este stale kojila starsiu, aj v den porodu, takze mlieko som mala hned aj magdalenka mala dobry saci reflex...

@amigaa22 ja neviem, magdalenka je na mna viac upata ako bola klarka, strasne sa boji, ze jej niekde odidem, v urcitych situaciach ani neakceptuje nikoho ineho ako mna...ale ci je to zapricinene CR alebo je to jej povaha...kto to rozsudi...ale ako miminko do pol roka bola pokojnejsia ako klarka...ale to tiez podla mna suvisi s tym, ze je druhorodena, nie som zo vsetkeho vystresovana ako som bola pri klarke a hlavne si musela od zaciatku zvykat, ze neskocim k nej hned ako zaplace...
jedno negativum pri magdulke co sa tyka CR bolo, ze dostala zasah skalpelom pri otvarani maternice, nastastie nie hlboky, takze uz jej ani jazvicka nie je vidno...vraj sa to stava...a nastastie bola otocena KP a tak bola porezana na ritke... ☹
inac skor vidim negativa CR u matky...ale zase neviem, ci este planujes dalsie tehotenstvo...
no a potom je to uz naozaj iba to odlucenie na zaciatku...to je dost velke minus CR...

amigaa22
29. aug 2010

@berunka
chcem si overit na kolko percent plati to co sa pise. teda ze CR je pre babo sok a u mnohych deticiek sa to prejavuje v prvych dnoch placom a strachom. som rada, ze v tvojom pripade to tak nebolo.

emicka09
29. aug 2010

@amigaa22 - taky jsem neměla nějaké závratné bolesti, čekala jsem to mnohem horší. nejhorší byl den operace a první noc, potom to šlo, jako gymnastiku bych cvičit nemohla, ale o Emmku jsem se byla schopná strarat bez cizí pomoci, chodila jsem s ní po chodbě..kojení v pohodě, mlíko jsem měla myslím hned 3. den, k prsu mi ju dali po cca 2 hodinách, prostě hned, jak mě došili. jestli to, že jsem přestala kojit v 10-ti měsících (Emmi moje mlíčko už přestalo stačit), je ono popisované předčasné zastavení kojení, to nevím. rekonvalescence jde prý hodně rychle, když brzy vstaneš u postele 🙂 Emmka tedy byla hodně uplakané miminko, chtěla se hodně nosit (pořídila jsem si šátek), potřebovala mě mít pořád u sebe. jestli je to císařem, to posoudit neumím. co se týče bolesti, to je snad už dneska "vychytané", existují analgetika, která lze brát i při kojení. mě nabízeli paralen a čípky (myslím diclofenac) na noc - brala jsem si jen paralen ráno a čípek na noc ty první 2 dny, pak už jsem to nepotřebovala. jenže zrovna prožívaní bolesti bych řekla, že je záležitost hodně individuální a pokud jsi nějakou velkou operaci doteď neměla, tak asi těžko odhadneš, jak to budeš snášet.

amigaa22
29. aug 2010

@emicka09
a ty si Emmku mala stale pri sebe? alebo ti ju nosili len na kojenie? je zaujimave, ze ti ju prilozili hned po dvoch hodinach. Berunka pisala, ze jej babo doniesli az po 11 hodinach. od coho to zavisi?

karmelka77
29. aug 2010

@amigaa22 mne maleho priniesli asi 4 hodiny po porode ale nikto mi ho neprilozil, inak 12 hodin po CR sa nemozes hybat, tak preto...sirinka prosim ta nestras ju tymito podrobnymi vysvetlovaniami toho co sa stalo tebe myslim na ten skalpel a pod...to sa asi velmi casto nestava...
ale som presvedcena ze to ci je dieta placlive nezavisi od toho ci mas porod CR alebo vaginalne...je to na povahe dietata a tvojej psychyke podla mna...aj ked ja som bola na nervy ale maly je fakt kludny od narodenia.

emicka09
29. aug 2010

@amigaa22 - jojo, měla jsem ji pořád u sebe, závisí to asi od toho, že porodnice, kde jsem rodila, je babyfriendly a to, že je dítě s matkou, je jedna ze zásad 🙂

karmelka77
29. aug 2010

@emicka09 mozno u vas, ale ja som tiez bola v babyfriendly ale u nas davaju dieta az na 3ti den po porode na izbu po CR.

berunka
29. aug 2010

sirinka: myslela jsem nejakou velkou bolest,kdy se clovek nemuze ani pohnout.Je to vsechno o mamine jestli bude chtit skuhrat pri kazdem pichnuti v brise nebo to pak uz ani nebude vnimat.Ja jsem mela velky bolesti akorat v den porodu to je jasny a pak jeste den potom kdyz mi vytahli dreny tak potom to bricho bolelo kdyz jsem musela zacit chodit.Ale druhy den po porodu jsem mela malou na pokoji a brali si ji akorat na noc a od tretiho dne jsme byly uz spolu na pokoji porad.

berunka
29. aug 2010

mě ji prinesli takhle pozdeji i kvuli tomu ze je narozena 36+3tt,takze ne v terminu.a po CR by se nemelo hyb at jeste dyl nez 12 hodin aspon tedy kdyz mas spinal - je to jako po punkci patere.Takze me dost prekvapilo ze kdyz se mala narodila v 1.08 tak ve 12 tehoz dne me hnali do sprchy.

sirinka
29. aug 2010

@karmelka77 fuuu...zacinam mat pocit, ze tu sa vlastny nazor a trosku negativnejsia skusenost neberie 😉

@emicka09 je pravda ze aj ja som zo zaciatku magdu viac nosila ako kocikovala...ale tak v 3.-4. mesiaci uz v pohode akceptovala aj kocik...

@berunka moj problem asi je, ze ozaj tie porody porovnavam...

sirinka
29. aug 2010

@emicka09 preco ta sili dve hodiny? mala si aj nejake komplikacie?

mne malu prvy keat priniesli po cca 6 hodinach na kojenie...to bolo vecer a potom v noci vobec az nadranom okolo piatej...na druhy den som si ju pytala k sebe a na stvrty sme sli domov...

emicka09
29. aug 2010

@sirinka - doktor si prý dával záležet a dělal pěkně vrstvu po vrstvě.
@karmelka77 - tak to je potom naprd baby friendly, když je dítě kdoví kde 🙄

sirinka
29. aug 2010

@emicka09 ved inac sa to ani neda...ako vrstva po vrstve...moj CR kompletne od prveho rezu po kompletne zasitie trval necelych 15 min...a ani ostatne co tam robili netrvali ovela dlhsie, kedze som bola dost dlho na cakacke, tak som to mohla odsledovat 😝

emicka09
29. aug 2010

@sirinka - jo tak to pak nevim, co tam dělal tak dlouho 😅 ale piplal se stím 😀

micinka22
29. aug 2010

@amigaa22 měla jsem dva CR a po obou byly děti klidné..snad nejhodnější na oddělení .-)) spinkají a papají...brečí opravdu jen malinko..takže u nás strach a podrážděnost v žadnem připadě nebyla.-)

jinak od bolesti sem chtěla inijekce první dva dny a pak už pohoda 🙂)) o děti sem se starala od druheho dne sama...

karmelka77
29. aug 2010

@sirinka berie, ale zacinas dost strasit niektore baby

karmelka77
29. aug 2010

@emicka09 to ano bohuzial tak to tu chodi...

kkiki
29. aug 2010

baby ja ma dve deti cisarakom, ale vobec by som nebovedala, ze to ma nejaky vplyv ... stella vrieskala a to este poriadne ani vonku nebola ... a vrieskala dalsie tri mesiace ... a doteraz je ako odtrhnuta z retaze 🙂)) oliver sa narodil ledva zamrncal, vytrcil mi papulku a 3 dni spal ... musela som ho budit aby sa vobec prisal ... a na treti den pekne zacal pit mliecko uplne v pohode ... co stella tak to bol boj pri kazdom kojeni a neslo o to zeby som to nevedela, ale ako tu uz niekto pisal mat tie skusenosti pri prvom ako sme mali pri druhom tak to by som chcela ... takze obe deti mam maximalne rozdielne, skackave kozliatko a mega vegetaka ... oliver spi od mesiaca celu noc ...

uz si nepamatam ako dlho trval zakrok, ale ja som davala detom brat aj pupocnikovu krv tak aj stym sa tam papral ... teraz mi vychadza treti cisarsky absolvujem po 15 mesiacoch vo februari ak sa nevypyta na svet skor ... o prirodzenom porode tak to ani nerozmyslam, co je uz absolutne nemozne ... deti mi priniesli po zakroku na izbu ukazat asi po 2h ... ako som chcela, mohla som si pochovat pritulit ... nechali ma lezat 12h a potom hore a na druhy den som mala obe pri sebe iba na noc mi ich brali ... potom normalne cele dni aj noci ... ale naozaj zalezi ako je matka na tom psychicky aj fyzicky a vobec by som sa netrapila stym ze ich kned nemozete mat pri sebe ... niekedy lepsie ako uplakane dieta cele dni noci a matka na pokraji so silami ...

ten stres, pri porode neviem co si mam o tom mysliet, lekari popisu vselico aj vedci, ale priznajme si je babatko schopne opisat lekarom ako sa citilo ked ho mama tlacila, alebo ked ho vybrali 🙂)))) no neviem a sondy na hlavicku tiez asi nikomu do bruska nedavali ... pre mna je najhorsie ked som pocula ako zeny trpeli na porodnici a nakoniec aj tak skoncili na sale ... tomu vravim stres ...

neodsudzujem zeny ktore sa boja prirodzeneho porodu, viem to pochopit , ja ked zbadam pavuka schovam sa aj do 10cm diery medzi skrinou a stenou a to je len pavuk ...

milujem moje deti a taktiez som si nikdy nevycitala ze som ich koli indikacii nemohla porodit prirodzene , pre mna je dolezitejsie co tomu dietatu ponuknem a odovzdam minutu po tom ako sa nadychne ....

berunka
29. aug 2010

muj cely zakrok trval cca 30 minut a jizvu mam krasnou a zadne problemy s briskem jsem nemela.Prvni dva dny jsem dostavala nejdrive do kapacky leky na bolest,pak cipky.Ty jsem ale potom uz nechtela,protoze ume pusobily jako projimadlo,takze bez ucinku.
Myslim,ze vlastni nazor s negativismem problem neni,ale presne nema cenu strasit ty,ktere jdou do toho poprve.myslim,ze je lepsi sem psat to dobre,co se udalo.Ja jsem mela porod naprosto v pohode,cisare jsem mit musela kvuli uzke panvi.Na prani bych ho nechtela a ani se to nedela.Nejdrive jsem chtela celkovou narkozu,protoze se strasne bojim injekci a predstava pichani do zad pro me byla hrozna.O spinalu a epi jsem si tu na konikovi v diskuzi neco precetla a presne me ovlivnily ty negativni reakce mamin,ktere psaly jak je to hrozne,neda se to vydrzet jaka je to bolest.A je to blbost.Bolest se da v pohode zvladnout a je to mnohem lepsi nez narkoza.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre