Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
9. mar 2011

ahojte, tak po odmlke sa hlasim, napriek tomu, ze vsetko nasvedcovalo vaginalnemu porodu, nakoniec mam za sebou dalsi akutny CR... na poradni doktor zistil, ze malinkej sa nevodi na najlepsie, tak som sla este na kontrolu do nemocnice a tam rozhodli, ze musi ist cim skor von, navyse sa jej pri kontrakciach stav este zhorsoval, takze jednoznacne CR.
dostala som spnalnu anestezu, ale hned ako mi otvorili brusnu stenu, zacala som velmi krvacat, ledva stihli otvorit maternicu a vybrat malu a mali kopec roboty zastavit to krvacanie...najhorsie bolo, ze som to cele pocula a ako zdrav. sestra som sla uplne do soku... ukazalo sa totiz, ze mam okolo maternice dost krcovych zil a aj ked jednu chceli zavriet, druha praskla, no dostala som z tej straty krvi a stresu neskutocnu triasku, uplne mi slo zuby vybit, ta triaska trvala este aj hodinu po prelozeni na izbu, uz som myslela, ze ani neprestane...k tomu som este stale velmi krvacala....poviem vam, ze po tomto zazitku uz by som si dvakrat rozmyslela nejake dalsie tehu, nastastie teda my sme planovali tieto tri, tak uz ani nemusim ine riesit ako antikoncepciu...
ale na druhej strane, rekonvalescencia bola o nieco lepsia ako pri prvom CR, menej ma to bolelo, ibaze som stratila tak vela krvi, ze nakoniec som musela dostat aj transfuzie na doplnenie....

miranda77
9. mar 2011

@sirinka posílám ohromné blahopřání trojnásobné mamince i malé Janičce ... a mám radost, že jste obě v pořádku a rekonvalescence probíhá v pohodě...
a jestli jsem to pochopila dobře, tak pokus o vaginální porod proběhl ...
no a některé věci by člověk "u své operace" opravdu vidět ani slyšet neměl ... pak je lepší, když o ničem neví nebo tomu nerozumí ...:(

nunusimi
9. mar 2011

@vejula ano ja som mala aj prvy SC, od roku 2000 sa liecim na vysoky tlak, beriem lieky, v tehotku jasne ze ine, ale beriem. Pri Simonkovi som v 36tt lezala v nemocke lebo mi na poradni vyskocil tlak, no ale po Mg infuzke uz bolo dobre, no stale som brala lieky a ten tlak lietal, tak bola SC. Teraz tiez beriem Dopegyt 2x2tbl tlak sa zatial drzi, klop klop, ale kedze bola prva SC a beriem lieky na tlak tak gyndos povedal, ze radsej sekcia. Moj kardiol sice tvrdi, ze v pohode by som zvladla aj spontanny, ale ja radsej neriskujem 🙄 viem aka som ked sa niecoho bojim ako mi ten tlak vyskoci az sa trasiem... nechcem ublizit sebe ani malej, a co hlavne dufam, ze po porode bude ten tlak tiez v norme, lebo pri Simonkovi mi lietal strasne aj ked som kojila, tak som po 10m prestala kojit a sla na silnejsie lieky... tak dufam, ze teraz to bude lepsie a udrzime ten tlak v norme aj pocas kojenia ten rok urcite

dulkagabulka
9. mar 2011

@sirinka koniec dobry, vsetko dobre 🙂 želam skore uzdravenie 🙂

nunusimi
9. mar 2011

@sirinka blahozelam k prirastku uz to mas za sebou, tak nech si cim skor fit 😎

sirinka
9. mar 2011

@miranda77 nie, ja som mala iba popri monitore slabsie kontrakcie, uz zrejme zo stresu, ze co je s malou...inac mali v plane robit mi zatazovy oxitocinovy test, ale nemuseli...takze to bol rovno CR...

a dakujeme za blahopriania 🙂

zabkatt
9. mar 2011

aj my sa pripajame a blahoželame prajeme všetko dobre 😀

petal
9. mar 2011

sirinka blahozelam a prajem rychle zotavenie, no mala si to dost divoke, no velakrat clovek mieni a .... Inac tu triasku som mala aj ja po druhom cisarskom, ale zacala az ked ma previezli na izbu, tiez som myslela, ze to nikdy neprestane, dali na mna asi tri paplony a este mi aj fukali ventilator pod perinu. teda manzel fukal, bol tam so mnou, ale velmi ma to vystrasilo. Potom mi povedali, ze to zvykne byt aj kvoli tomu, ze na sale ked sa na teba vyleje ta plodova voda, tak ta ochladi, este tam maju klimu, si naha a telo prekonalo velku zataz, tak ze z toho ta triaska. no ale hlavne ze to dobre dopadlo, niekedy je lepsie vediet menej, lebo potom clovek stresuje.

vejula
9. mar 2011

@nunusimi juj tak to fakt ked maš taketo problemy.... Hmmm ja mam skor nizky tlak ako vysoky takže si to ani neviem predstaviť ake to je 😕

@sirinka gratulujem ku maličkej... 🙂

natama
9. mar 2011

@sirinka moc moc gratuluji. at je na svete Janicka spokojena 😉

sirinka
9. mar 2011

dakujem vam vsetkym... 🙂 ved uz bude iba lepsie

maca_p
9. mar 2011

@sirinka whow, gratulujem k dcerke a tebe, ze si to zvladla. ani som si veru nevsimla, ze ta tu 6 dni nebolo 😉

sirinka
9. mar 2011

@maca_p 😀 zvladli sme to, aj mm chudak cely cas bol pri mne...doktori boli super, snazili sa byt rychly...

maca_p
9. mar 2011

@sirinka mohol byt s tebou na sale?
ja som to tiez chcela po mm, ale asi bude lepsie, ked pocka vonku a po vybrati bejbyna pojde s nim na vysetrovnu. nechcem ho do toho nutit. mne dali vcera termin na 29.3. rano

zuzuv
10. mar 2011

ahojte, chcela som sa spytat ci moze byt manzel pri cisarskom so mnou na sale, budem mat druhy po 8 rokoch,kvoli zdrav. problemom a pytala som sa na to v dvoch mestach a tam to nepovoluju, dakujem

zabkatt
10. mar 2011

u nas v PN nieje možne aby bol mm na sale počas cisarskeho☹

zuzuv
10. mar 2011

Tak dakujem, skoda u nas v PN sa neda ani v TN,zaujimalo by ma kde sa da... 😒

petulka33
10. mar 2011

@sirinka gratuluji k Janičce a přeji jen to nej do života.
Tohle je v podstatě důvod, proč jsem chtěla celkovou anestezii a ne spinál. Poslouchat, kolik jsem ztratila krve a jak se dohadují jestli už transfúzi nebo nedej bože nějaké jiné, horší komplikace... 😔 to bych nedala.

stellamiapiccola
10. mar 2011

no vidím , že každa z nas má ine zažitky ja som rodila sekciou so spinalom ktorý mi nezabral apsolutne a začali ma rezať všetko som cítila ako to lekárka videla okamžite ma dali do celkovej narkózy , rodila som 7.00 rano zobudila som sa o 10.00 hneď ma privítali hen ta sa už zobudilazobrali ma na izbu a na druhy deň som sa postavila a ma odcievkovali som sa cez bolesti vystrela v chrbate a už som chodila na toaletu sama . treba sa hýbať čím skôr sa vystriete tým lepšie , kočka čo bola somnou na izbe chodila zhrbena 3 dni.

stellamiapiccola
10. mar 2011

@zuzuv ja som mala manžela pri cisárskom, ale nesmie byť priamo pri tebe , ale za sklom pozera z dialky.

stellamiapiccola
10. mar 2011

@monique239 rodiť po cisárskom kludne môžete normálne 🙂 bez problémov

zuzuv
10. mar 2011

dakujem, to asi moc nepomoze, ked nemoze byt pri mne a drzat ma za ruku,o tri tyzdne ma to caka, uz sa tesime na nase dievcatko Nelku...

juli71
10. mar 2011

stellamiapiccola a pomohlo ti to ked bol za sklom

sirinka
10. mar 2011

@maca_p v podstate by mohol, ale on nechcel uz ani pri prvom.
ibaze to trvalo hrozne dlho, kym mi zastavovali to krvacanie a oni ho ku mne pustili, lebo vonku si mysleli, ze uz budem zasita, takze vlastne tu druhu polovicu tam bol...nebol to pre neho najlepsi zazitok, ale vysporiadal sa s tym nastastie....

sirinka
10. mar 2011

@petulka33 dakujem...
ono malokedy to ma taky neprijemny priebeh, o to horsie pre mna, ze mam nejaku prax z chirurgie ako sestra, este horsie som si tie veci pripustala..
ale napr. moj prvy CR prebehol v priebehu 15 minut od otvorenia po zasitie uplne bez komplikacii, takze ta celkova narkoza urcite pausalne nie je nutna....a ten pocit, ked uvidis to babatko stoji za to riziko...navyse u nas ked sme nevedeli, v akom je mala stave, to bolo pre mna uzasne, ked mi povedali, ze je v poriadku...

petulka33
10. mar 2011

@sirinka já to tak beru, že paušálně není celková narkóza nutná, ale já jsem taky dost krvácela a o té transfuzi se rozhodovali a nakonec jsem za tu celkovou byla ráda. I z tohoto důvodu. Já bych byla prostě při zákroku, který nemůžu pozorovat a mít tak falešný pocit, že to mám nějak pod kontrolou, hodně nervózní. Což si myslím, že taky není nejvhodnější 😉

stellamiapiccola
10. mar 2011

@juli71 ano lebo ja osobne som ho tam moc nepotrebovala lebo viem že mu zle s krvi ani tam nemal byť ale nakoniec sme sa rozhodli ano . pomohlo lebo sa lekári spravaju lepšie

stellamiapiccola
10. mar 2011

samozrejme že celková nieje najlepšia cesta,ale ja som cisarsky nechcela podstupiť bez ničoho a musela som ho mať kôli očiam

nunusimi
10. mar 2011

@zuzuv pokial mam dobre info tak v KE-Saci sa da

zandanem
10. mar 2011

holky prosím vás o radu 🙂 mám 10 měsíců po císaři a ted mě začala strašně svědět jizva.... znamená to něco?
děkuju za odpověd....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre