Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

jabadaba
20. mar 2011

@latvia ja by som si ju aj kupila sama, ziaden problem ale kde sa po nej mrknut a ci to stiham do stvrtku. Dakujem, idem kuk ten link co si hodila.

latvia
20. mar 2011

@jabadaba 😀 tak ty si ju zial nekupis, nemozka ju musi zohnat od vyrobcu, ak si ochotna si ju zaplatit tak to sa asi nacvakas, myslim ze lacne to uplne nie je, ale vacsi problem je asi presvedcit nemocku aby take nieco na tvoju ziadost objednala 😅 skusit to ale mozes, pytaj si atraumaticky set velkost G26 pripadne lepsejsia je G27 😉

jabadaba
20. mar 2011

@vejula 🙂 neboj, budes mat dost casu si premysliet ako budes rodit. Ved uvidis sama. Ja som napr. prvy raz vobec o sekcii neuvazovala, ani ma to nenapadlo riesit, prislo mi prirodzene a automaticke rodit vaginalne. Vtedy som nemala ani ziadne indikacie, bola som fit cize ziaden dovod pomysliet na cisarak. No potom som sa dosklbkala riadne, to uz som spozornela, ze ak druhe tak ako rodit, prirodzeny porod mi nevonal prave pre riziko opatovnych poraneni. No a vyriesilo sa to aj tak samo indikaciami tak uz som mala po dileme. No ale tak zasa, zeby som sa trhala aj o tento sposob sa neda povedat. Vsak vidis ako tu panikarim a zhrnam info nech viem co cakat. Keby som mohla utekam si aj terax kupit tu jemnu ihlu. Tiez som pripad co? 😀

jabadaba
20. mar 2011

@latvia dakujem Latvia, skusim sa na to spytat. Ale asi velku sancu nemam co? Najma co sa kratkosti terminu tyka. No skoda. Ale dikes aspon za info.

latvia
20. mar 2011

@jabadaba 😅 pozitivne to nevidim, ale ked sa chce, aj motyka vystreli 😉 drzim palec, mozno ju v nemocke maju, len si ju setria na speci pacientov 😅

jabadaba
20. mar 2011

@sirael velka vdaka, si zlata. Tak to znie celkom dobre, no nech uz to mam za sebou. Som na to tak vnutorne pripravena, ale obcas ma este chyta mierna panika. A kde si rodila ak sa smiem spytat? Kramare ci Antolska?

jabadaba
20. mar 2011

@latvia vidis ma kotuhu naivnu... 😀 ja viem, ze nemam sancu, no kazdopadne sa spytam co mi planuju vramovat do chrbtice. Mozem len dufat a snivat, ze motyka pri mne z nejakeho dovodu vystreli a zmylia si ma s tym speci pacientom. 😀

maca_p
20. mar 2011

@latvia prosim ta, je mozne si atraumaticku ihlu priniest so sebou na sekciu? su aj nejakym sposobom rozlisovane? myslim tym ci je ihla urcena na odber pri punkcii, alebo na podanie anestezy, resp. podla podla typu osoby.

sirael
20. mar 2011

@jabadaba Na Kramaroch som rodila a vobec sa nestazujem.

maca_p
20. mar 2011

@latvia aha, uz si odpovedala, kym ja odoslem prispevok... 😵

latvia
20. mar 2011

@maca_p neviem akou ihlou robia lumbalnu punkciu, ale zrejme hrubsou 😅 pripadne G25, to je ta klasicka zrezana oranzova, co sa najcastejsie pouziva na spinal

apollo11
21. mar 2011

@maca_p Já jsem měla po spinále krevní zátku, bylo to hodně nepříjemné - ale infuzky nezabíraly.. rozjelo se to cca 2-3 dny po porodu. Prý se to nestává moc často, anesteziolog mi říkal, že výjimečně, ale už jsem slyšela o několika případech, takže to zase taková rarita nebude 😉 Jako lituju toho, jinak by pooperační stav byl celkem ok, kvůli tomuhle mi pořád nechtěli dát malou a musela jsem jen ležet 😠

sirinka
21. mar 2011

@jabadaba v ruzinove je moznost aby bol otecko pritomny aj pri CR...kamarat tak bol, ten moj nechcel, ale teraz pri druhom ho nejako skor pustili dnu,nebola som este zasita, tak mal z toho trochu cudny pocit, ze ma videl z dierou v bruchu, ale uz predychal 😀
mozno sa len staci trochu viac dozadovat toho a pustia aj na antolskej

minimi2111
21. mar 2011

@jabadaba no ja som velmi stastna ze som to zazila bolo to super aj manzel mohol byt pri mne velmi mi to pomohlo ked som nevedela do coho idem to mi je luto ze si o to prisla ja si dodnes pametam tie momenty syna ako sa pousmial bola to nadhera ale neviem preco je to tak unas tak inak podla mna maju asi zle skusenosit s oteckami pretoze ked mne pichaly epidural bola som oprena o manzela a on sa pozeral a vravel ze islo strasne vela krvi my s chrbta a manzelovi prislo aj nevolno nebolo mu vsetko jedno myslim si ze asi je to v tom ze muzi menej znesu a nechcu mat este aj zbytocne starosti s oteckami u nas je zdravotnictvo raz take nepomozeme si ale su sukromne kliniky aj u nas kde je vsetko ako si my predstavujem kvazy len to aj vela stoji.u nas ked chceme nieco lepsie tak uz je to nadstandard a za to si musime zaplatit smutne ale je to tak zober si to tak ked nechces u lekara cakat tak sa objednas a musis si za to zaplatit .vsetko je to len o peniazoch ktorych nikdy nieje dost.

mia.k
21. mar 2011

Ahojte. Čo je to tá krvná zátka? Ja som mala po cisárskom strašné bolesti hlavy,nepomáhali ani infúzie ani tabletky,ale žiadnu krvnú zátku mi nerobili.

jabadaba
21. mar 2011

@sirinka a predstav si, tak ja ze to nejako celoplosne u nas mozne nie je. No spytame sa na to i ked mi uz primar povedal, ze muz bude cakat za dverami. Popytam sa. Neviem ci by muz chcel byt vo vnutri, on si mysli, ze prave do tej diery bude mat vyhlad.... 😀 Ale dikes, ze pises. To je fajn vediet.

jabadaba
21. mar 2011

@minimi2111 no praveze nie su u nas sukromne kliniky. Jednu planuju otvorit uz riadne dlho, tam som chcela rodit. Keby boli, ver mi, ze do obrovskeho spitalu nejdem, na mna to neposobi dobre. Ale tak, co sa tyka priebehu porodu a prilozenia dietatka, tak to je ozaj jedno kde sa to zvrtne natolko, ze prilozenie nie je mozne. Tak to ti uprimne zavidim, ze si si malicke pekne ponufkala. Skoda no, ja som si to tiz tak predstavovala. ale co uz, nufkame sa teraz stale. 🙂 A s tymto druhym si to tiez nasledne doma vynahradim.

jabadaba
21. mar 2011

@latvia este sa Ta povypytujem ako kompetentnej, ked nastupim den pred sekciou do spitala, je tam este priestor na pohovor s anesteziologom? Ci tou konzultaciou v ramci ziskavania vsetkych potrebnych vysetreni to skoncilo a v den ked budem hospitalizovana uz ziaden anesteziolog za mnou nepride? Totiz, ja by som rada tu ihlu prebrala v stredu s niekym, lebo riesit to na operacke mi pride uz dost neskoro a zbytocne. Uvazujem aj, ze sa zajtra odtrepem znova na anesteziologicku amb. toto doriesit. Po telefone mi lekarka nevedela povedat, co vlastne maju k dispozicii. Ale vzbudila som v nej otazku ci som lekarka, ked som na nu vybafla este aj sarzu vyrobku. 😀 Trosku som si este pogooglila totiz. Takze velikanska vdaka za tvoje info. 🙂

jabadaba
21. mar 2011

@mia.k to je ked pomocou tvojej vlastnej krvi akoby ucpu miesto, kde pravdepobodobne dochadza k uniku mozgomiesneho moku. Taka autooprava vlastnou krvou. Krv sa zraza a zrazenina by mala fungovat ako zatka kym sa ranka zaceli. Aspon takto laicky. Isto ma doplni pripadne opravi niekto kto vie o tom viac.

latvia
21. mar 2011

@jabadaba 😀 😀 😀 😀 nuz, my sme vecer den pred sekciou este robili pohovory s pacientkami, ale neviem jak je to na slovensku, pracovala som len v CR 😅 kazdopadne ked uz vie ze si sa pytala na ihly tak by ti mohla v tom pomoct 😉 nabehni tam radsej na tu ambulanciu a rovno to na nu vybal 😉 zistit ake maju ihly pre nu problem nebude 🙂

nunusimi
21. mar 2011

@jabadaba ja nastupujem tiez den skor a vecer pred porodom pride za mnou anesteziolog, tak to bolo aj pri Simonovi a dohodneme sa ci spinal alebo epidural. isto aj za tebou pridu, to ta aj tak musi este poucit ze co a ako bude rano presne prebiehat.

mia.k
21. mar 2011

@jabadaba díky. 😉

minimi2111
21. mar 2011

@jabadaba ale mne sa mari ze jedna tu je taka neviem si spomenut ako sa vola u kocha alebo tak nejak skusim ti to zistit no je to u kocha na sto percent akurat bola u nas doktorka pocuvaj neviem kedy mas termin alebo ako mala by sa kazdu chvilku uz otvorit tak skus sa niekde pozriet na nete ci tam nieje nieco viac kamoska tam chodila na umele oplodnenie a pochvalovala si to tam velmi v aprili zaby uz mala byt otvorena.

jabadaba
21. mar 2011

@latvia dakujem, tak zajtra nabieham. A snad je to na SK podobne ako v CR, zeby som to este priduplovala v predvecer celej akcie.

jabadaba
21. mar 2011

@minimi2111 Koch bude az na prelome juna a jula. Ja som ich klientkou. 🙂 A idem uz v stredu do nemocky. No zial, musela som hladat aleternativne riesenie, vo february mi padli totalne vsetky nadeje, ze ho otvoria. V BA sa sukromne zatial nerodi. Az v tom Kochu sa zacne.

jabadaba
21. mar 2011

@nunusimi to by bolo skvele, rada by som este prebrala vsetky dostupne moznosti. Len ci to nie je trosku po funuse uz, lebo ked mi zahlasia, ze take ihly nemaju vecer pred sekciou, tak uz nic. No sak uz nejako bude.

jabadaba
21. mar 2011

@mia.k niet za co. 😉

maca_p
21. mar 2011

@jabadaba @nunusimi @latvia
prave zakomponovavam do porodneho planu ten speci atraumaticky set, som zvedava, co mi zajtra porodnik povie 😀 ale sestricka u mojho ovodneho gyndaka by povedala: dalšá cica čo visela na nete
😀 😀

drobecek222
22. mar 2011

@bellasandra
ahojky ja som rodila pred 4 mesiacmi cisarskym rezom,mala bola koncom panvovym,,,vsetko prebehlo rychlo a v pohode az kym som neprisla na pooperacku,necitila som si nohy/)blby pocit/rana ma bolela,ale inak to bolo dobre,najviac ma mrzelo to ze som videla malu az na druhy den po obede /aj ked som vedela ze nieje uplne v poriadku nikto mi nic neprisiel povedat jedine co som vedela bolo ze ma 3000g a je to dievcatko/a dalsia vec co ma mrzela bolo ze som nemohla chodit jeden den a potom ked som zacala ma to neuveritelne bolelo ale zvladla som to ,nemas sa coho bat

jabadaba
22. mar 2011

@maca_p 😀 aj ja si to tam idem zakomponovat. A akurat aj obvolavam lekarne a zdr. potreby ci to maju. Anesteziologicka mi vcera nevedela povedat. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre