Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
29. apr 2011

@natama povedal mi iba, ze dalsie tehu uz by urcite koncilo planovanou sekciou...ale ja uz tiez dalsie neplanujem, od zaciatku som chcela tri deticky a ten posledny porod bol neprijemny zazitok, takze uz sa do toho nehrniem...ale keby nahodou, tak dr. v tom nevidi ziadny problem.

lubinka26
29. apr 2011

ahojte. prosim vas, co to moze byt? pred 9tt som mala cisarsky rez. minuly tyzden sme mali prvy normalny sex /rano/, vsetko bolo ok, vecer som vsak zacala krvacat. trvalo to do druheho dna. dnes rano sme mali zas a vecer som zacala zas krvacat alebo lepsie povedane spinit. je to normalne? dakujem

atrami
30. apr 2011

@lubinka26 , po sekcii trvá dlhšie, kým sa maternica dá do poriadku, mohlo vo vnútri dojsť k poraneniu. Ak po kontrole v šestonedelí lekár skonštatoval, že je všetko O.K., tak by to malo byť v poriadku. Pre istotu sa skús poradiť s gynekologom ak máš nejaké obavy.

maca_p
30. apr 2011

@abriela aj ja mam zhruba este dva tyzdne 600n. citim to prave podla hlienu a chute na tutu mutu. ale chut ma prechadza vzhladom na to, ze nemam cas... furt jeden kolotoc...

stanuskaa
6. máj 2011

ahojte
chcem sa opýtať, ako dlho po sekcii sa odporúča ďalšie tehotenstvo???
ďakujem

lubinka26
6. máj 2011

@stanuskaa ja mam v prepustacej sprave, ze 2 roky neotehotniet 🙂

tami_tami
6. máj 2011

@stanuskaa po dvoch rokoch... no niektorym sa podarí aj skor - mam znamu, ktora otehotnela po 4 mesiacoch od sekcie... 😕

stanuskaa
6. máj 2011

@tami_tami a ako dopadla?? ja by som ešte chcela 2 deti no ale nerada by som stvrdla doma 10 rokov 😀 😀 😀

tami_tami
6. máj 2011

@stanuskaa no momentalne je v 5. mesiaci, jazva sa jej zle hoji, stipe, pali, cervenie.... a pojde zase sekciou... 😒 podla mna strasny risk... - teda predpokladam ze to nebolo planovane tehotenstvo ale aj tak... bala by som sa... podla mna pockat s druhym teraz po sekcii, skusit ist prirodzene a po prirodzenom uz to tretie moze prist skor - resp. hned 😉

lubinka26
6. máj 2011

lenze po sekcii v 99% pripadoch robia sekciu 😒 no som zvedava na kamosku.

rosienka
6. máj 2011

Dost ma prekvapuje, ze vela z vas tu lezalo po CR 24h a az potom ste sli za detickami. To dovtedy ste ich nekrmili? Ja som mala moju od zaciatku cely cas pri sebe a stavali ma ca. 12h po sekcii.
Inak jazvu som este donedavna citila, ked som si po nej presla rukou a cvicit som zacala asi 3 m po CR.
Ak bude este dalsie babo, tak pevne dufam v prirodzeny porod. Urcite sa tu rutinne nerobi sekcia kvoli predoslej sekcii

atrami
7. máj 2011

@rosienka , ja som mala všetky 3 sekciou. Pokial neboli komplikácie, tak mi malého priložili po porode, potom ho priniesli za 2 hodinky a potom pravidelne každé 3 hodiny. Posadili ma po 12 hodinách a postavili po 24 hodinách.
Za 2 dni po porode som sa starala o malého už sama.
Nieje pravda, že sa rodí rutinne aj 2. dieťa sekciou, záleží od praxe nemocnice. Ja som 1. syna rodila sekciou, pre veľkosť plodu-voči panve. Kvoli komplikáciam som chcela aj 2. sekciu, ale nemocnica ma stále pripravovala na prirodzený porod, nakoniec sme si zvolili nemocnicu, kde mali prax- ak raz sekciu potom stále.

@stanuskaa . mne povedali , že rok 😀 Ja som doma už 9 rokov a je to na prášky, manžel mal prácu, ktorá ho plne vyťažovala, rodina ďaleko, jasle tu nie sú, do školky až od 3 rokov. Teraz deti do školky/školy a ja som si podala prihlášku na vysokú. Takže z vlastnej skúsenosti, neradím dlhodobú materskú.

lubinka26
7. máj 2011

@rosienka ja som mala spinal a po tom sa stavia na nohy az po 24 hodinach. u mna to bolo viac, kedze som rodila pred pol nocou :/ uz nikdy to nechcem zazit. to postavenie na nohy bol najhorsi zazitok mojho zivota. malu mi dali, ked som sa postavila... nosili mi ju prikladat asi kazde 3 hodiny.

zuzanka111
7. máj 2011

Pridám svoju skúsenosť.

Čaká nás druhá sekcia, prvú sme mali pred 22 mesiacmi (17. júla). Takýto čas je už v pohode.

Manžel je anesteziolog, aj u nich na oddelení sa 24 hodín po sekcii nevstáva. (plus mínus nejaká hodinka). Je to ako prevencia pred bolesťami hlavy. Je to čas, kým sa vyrovná tlak v spinálnom priestore. Niekde vstávajú aj skôr, ale je potom väčšie riziko tých spomínaných ťažkostí.

V ich nemocnici (FN v Košiciach) robia po prvej sekcii vždy automaticky aj druhú. Nerodí sa už spontánne.

jania023
7. máj 2011

ahoj neviete kolko sekcii mozete max maximum?ja som mala uz jeden..mozem mat este 2 chcela by som 3 deticky 😅

zuzanka111
7. máj 2011

Môžeš. Odporúčané sú síce 2, lebo každý ďalší pôrod SC je rizikovejší, ale tretie by ešte šlo. 🙂

orgovanka
7. máj 2011

@jania023 Ahoj,ja mam tri deticky na cisarak a neni velky vekovy rozdiel medzi nimi. 🙂

andysok
7. máj 2011

Dievčatá a ked idete na plánovanú sekcii platíte epiduralku?

zuzanka111
7. máj 2011

Dáva sa spravidla spinál. Neplatí sa v prípade indikovanej sekcie. Je to súčasť pôrodu.
Je možnosť aj epidurálky (k spinálu) , treba sa informovať u anesteziológov, ako je to s platbou.

sirinka
8. máj 2011

@jania023 mozes, ja mam za sebou dve sekcie a doktor sa vyjadril iba, ze v pripade dalsieho tehu uz sekcia bude samozrejmost...

sirinka
8. máj 2011

@rosienka ja som tiez vstavala po 12 hodinach, prvu sekciu som mala s epiduralkou, druhu so spinalom...a popravde uz som nevladala lezat, neviem si predstavit lezat celych 24 hodin... 😝
prvu sekciu som mala kvoli polohe KP a nepostupujucemu porodu, dalsi porod mal byt 22 mesiacov po sekcii a nebyt problemov so srdieckom mimi v brusku, rodila by som vaginalne...

sirinka
8. máj 2011

@stanuskaa ked mas zahojenu jazvu...mne doktor povedal, ze pokial sa citim na dalsie tehu tak v pohode, mal pripad, ked do roka od sekcie mala mamicka dalsiu...

sammy244
8. máj 2011

@lubinka26 a mozem sa opytat ako si zvladla spinal???ked si bola pri vedomi?neviem este ako budem rodit..prve som rodila normalne..ale teraz je male zle otocenee...ja sa bojim ze to nezvladnem ked viem co za plachtou robia 😅 a ake vysetrenia sa robia pred cisarskym...

jania023
8. máj 2011

@sirinka Takze ked budem tehu tak aj druhe bude na sekciu?

sirinka
8. máj 2011

@jania023 zalezi, preco si mala tu prvu...ak ten dovod stale trva, tak asi ano...ale inac nemusi...ja som povodne ten treti porod mala rodit vaginalne, len sa pritrafili zase ine komplikacie, kvoli ktorym musela byt sekcia...

atrami
8. máj 2011

@jania023 , mám 3 sekcie. Bola som v pohode, ale na 4. by som si osobne netrúfla.
U mňa boli dovod, veľký plod oproti uzkej panve.Napríklad ak bolo bábo napríklad otočené KP a druhé bábo hlavičkou, tak je možné porodiť prirodzene. Samozrejme, záleží od praxe porodnice.

jania023
8. máj 2011

@sirinka
@atrami tak u mna to bolo koly preklampsii a mala mala zastavu srdiecka tak preto

atrami
8. máj 2011

@jania023 , ak by bolo všetko o.k. tak prirodzene by to išlo. Ale treba sa informovať v jednotlivých porodniciach.

sirinka
8. máj 2011

@jania023 tak vsetko zalezi len od toho, ako sa bude vyvijat dalsie tehu...

jania023
8. máj 2011

@sirinka
@atrami ja by ale radsej sekciu 😀 😀 jooj to bolo dobre ziadna boles nic..ale tie hod predtym boli hrozne porod najprv vyvolany rano o 9h kontracie caste ale bezbolestne a potom to bola asi hodinu hroza koly tej preklampsii bolesti a slabe epilepticke zachvaty tak sup sup sekcia to bolo super 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre