Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

dracekmracek
28. júl 2009

ahoj Jani ano je to pravda.po odběru vajíček jsem měla tepenné krvácení do břicha,operovali mě 5 hodin a vaječník šel samozřejmě pryč...byla jsem na Jipce a 3 dny bojovala o život.Jakmile jsem se dala dohromady dozvěděla jsem se že z 8 vajíček přežilo jen jedno a je zamražené.Dávali nám málo nadějí že přežije rozmražení. AH jsme neměli,protože se bohužel nevědělo že bude u nás tak špatná oplodňovací schopnost....jen jedno se oplodnilo a taky přežilo.Mrazili ho v neděli-po 2 dnech,a dávali mi ho do bříška druhý den rozmražení.
Jelikož mám Car v Praze spala jsem tam den předtím a den potom u kamarádky,která byla i v den ET se mnou,moc mi pomohla,embryo bylo velký bojovník,hodně mi pomohlo že mi ho ukázali,taková pidi kulička,jak malina 🙂 a pak jsem na ultrazvuku viděla jak mi ho dávají do dělohy.pak jsem 30minut ležela(to je podle mě nejdůležitější,do bříška ti s embrijkem stříknou tekutinu která ti dělohu jakoby zavře,po 20minutách,pak jsem šla na záchod,a pak jsme jely ke kamarádce.Tam jsem posedávala polehávala,druhý den jsem dobíhala vlak,tak jsem myslela že je vše ztraceno....doma jsem jen nezvedala těžké věci ale chovala jsem se normálně,každý den před spaním jsem miminku pouštěla písničku a hladila bříško.A 8.den jsem byla moc šťastná.
Moc držím palce!

janik8774
28. júl 2009

Tak to opravdu máš štěstí.
Tak at je mimnko zdravé.Přeju hodně štěstí.

rose86
30. júl 2009

ahojte, baby co ste mali planovany cisarsky, tak kolko dni pred terminom vam ho spravili? alebo az na termin??

petrzalkaa
30. júl 2009

Ja idem 10 aug.-tri týždne pred termínom, ´plánovane je to najskorší možný termín- ukončený 37 tt.

babulka123
30. júl 2009

petrzalka a kam ides?? lebo na kramaroch co je viem vyzaduju ukonceny 38tt.. ja nastupujem v pondelok 38+4.. teda dufam ze dovtedy vydrzim hehehehe

bibi78
30. júl 2009

ja budem mat asi tiez planovany na 23.8., ak sa teda maly dovtedy nerozhodne inak... uz mi zacinaju take slabsie kontrakcie v noci, tak 3 krat za noc a trvaju minutu, ale to stoji za to, tak dufam, ze to vydrzime este ten necely mesiac. tiez budem len v 37 tt, ak to vyjde na 23.8., ale vraj sa nemusim bat, ze babu v tomto termine uz nic nehrozi. tak som rada, petrzalkaa, ze nie som v tom sama... mne to totiz prislo prilis zavcasu...

rose86
30. júl 2009

bibi78 no ako vidim sme v rovnakom tt 😉

miluska.h
30. júl 2009

rose: mne robili planovanu sekciu 10 dni pred terminom porodu

bibi78
30. júl 2009

rose86, a na aky termin Ti naplanovali cisarsky? alebo este to nemas iste?

babulka123
30. júl 2009

miluska a kde ti robili??

miluska.h
30. júl 2009

babulka v ruzinove 🙂 ak sa chces nieco spytat, rada poradim

babulka123
30. júl 2009

milus.. o ruzinove viem ,pred 4 mesiacmi rodila sestra tam .. ja idem na kramare..

babulka123
30. júl 2009

ale dakujeeeeem

rose86
30. júl 2009

bibi no praveze stale ked som sa lekara na to pytala tak povedal ze uvidime ale zajtra mam ist na krv na preoperacne testy a sa mi to zdalo nejak skoro.

liki205
30. júl 2009

no pridám sa aj ja do vašej témy, mne naplánovali cisarák na 25.8. to už budem maž ukončený 38 t a nejaké tri dni k tomu tak tiež sa bojím aby to na mňa neprišlo skorej... a budem v ružinove

bibi78
31. júl 2009

rose, myslim, ze to nie je neskoro. ja idem o tyzden k doktorovi na monitorovanie a podla toho sa uvidi, sice stanovil datum priblizne na 23.8., aby to nahodou na mna neprislo skor, ale este nic nie je iste... bezne doktori cakaju na ukonceny 37 tt, kedy je dieta kompletne vyvinute, takze neboj, este nie je neskoro. som zvedava, co Ti dnes povie...

liki, nikdy nevies, kedy si male zmysli, ze ide von, moze to na Teba prist aj v 35 tt. co som pocula od bab, ktore rodili na SVK, nasi doktori casto cakaju az na ukonceny 38 tt, takze podla toho to neskoro nie je... 😉

petrzalkaa
31. júl 2009

ja idem do galanty a to už na tretí cisársky, takže som "urgentný" prípad...a cca pred dvomi týždnami mali problem mamičky, ktorej po prvom cisarskom teda v druhom tehotenstve asi dva týždne pred pôrodom praskla maternica, tak tam majú teraz fofry a boja sa takýchto stavov, preto ma dali ešte skorej, inak som mala ísť dva týždne pred termínom a teraz idem ešte o jeden týžden skorej, doky hovoril,že je to ok ukončený 37tt už sa dá...tak asi niekde to je inak, respekt u každej sa to inak posudzuje.....
držím všetkm palčeky,nech všetko dobre dopadne.... 😉

bibi78
1. aug 2009

petrzalkaa, ako som pisala, ukonceny 37 tt je uz v pohode a bezne sa robia cisarske v tejto dobe. ja budem tiez - ak vsetko pojde podla planu 😅 - mat planovany cisarsky na 37 tt + 2 dni. je lepsie to urobit takto, ako ohrozit mamicku a/alebo dieta... 😉

sisulka7
1. aug 2009

ja budem mat sekciu kvoli cyste na vajecniku, ktora je v porodnych cestach, som uz tyzden v nemocnici a vyzera to, ze by sme mohli byt dvaja asi o necele dva tyzdne. Ja sa snad ani nedesim tej bolesti po ako toho lezania bez pohnutia. Bola som na operacii pred rokom a lezala som len niekolko hodin a boli to muky a najhorsi bol dren. Ale uz sa tesim na drobceka. Ako vlastne taka sekcia prebieha v spinalnej anestezii? Pocujete vsetko, co sa doktori rozpravaju. Ja len dufam, ze vidiet nic nebudem, lebo mne je zle aj pri serialoch ked vidim krv alebo ihlu.

miluska.h
1. aug 2009

sisulka, neboj, vidiet nic nebudes, bude pred tebou plenta a pocut budes asi vsetko. mne ked robili sekciu, tak sa lekari medzi sebou rozpravali velmi potichu, aby ma to nerusilo. anesteziologicka sa mi prihovarala a drzala ma za ruku. ja som sa tiez najviac bala toho lezania po sekcii, ale bolo to uplne v pohode 🙂 vobec som nemala potrebu sa hybat alebo dvihat hlavu. Drzim palceky, nech Ti to dobre dopadne 🙂

sisulka7
1. aug 2009

dakujem moc za povzbudenie, hlavne aby sme boli obe OK. A dali ti babenko hned po operacii, alebo ukazali?

martulikk
1. aug 2009

Ahoj holky, tak už 8 dní jsme doma 3 🙂 Sekci jsem měla naplánovanou na 39+1 tt a v pohodě jsem se dočkala termínu. Hodně jsem se toho bála, všechno příšerně nalinkováno... Ale musím říct, že jsem byla víc než příjemně překvapená! 🙂 Ranní nástup do porodnice jsem teda dost obrečela, bylo to fakt divné... Pak začal příjem, různé to měření, kontrola jestli se malá třeba neotočila apod... Dostala jsem klystýr a zoufale sledovala vteřinovou ručičku na hodinách, abych to vydržela aspoň těch 5 minut, jak po mně chtěla sestřička 😀 No, hrůůůůza! Pak další děs bylo cévkování, ble... Ani mi nedali šanci si na tu hadičku zvyknout a šup, přišel anesteziolog a poučil mě o všem co se bude dít... No, musím říct, že mi to v tu chvíli šlo jedním uchem dovnitř a druhým ven 😀 Ta cévka mě prostě znervózňovala mnohem víc 😅 No, ale dál. Protože jsem nechtěla celkovou narkózu, dal mi na výběr spinální nebo epidurální. U té spinální prý necítíte vůbec nic, ale pak na bolest dostanete jen injekce. Chtěla jsem epidurál už proto, že mi zůstal epi-katetr, přes který jsem v následujících dnech dostávala léky (no, bohužel ne vždy ☹ co nadělám), ale je to fakt výhoda. Je pravda, že při zákroku jsem cítila, jak mi vytahují břicho sem tam, špatně se to popisuje, bylo to hodně zvláštní, ale bolest jsem samozřejmě necítila žádnou. 🙂 Na sále jsem ještě dostala do ruky infuzi a do zad ten epidurál - ten docela bolel, ale byla jsem z toho všeho tak rozhozená, že i to jsem přežila 😉 Porod začal krátce po 9h a sám o sobě to byl fofr! Měla jsem veliké štěstí na celé osazenstvo na sále, všichni byli naprosto úúúžasní a tak mi to psychicky hodně pomohlo! 🙂 Manžel mě celou dobu držel za ruku a otíral mi rty namočenou gázou, protože jsem měla příšernou žízeň. V 9:15 bylo miminko na světě. Sestřička mi hned oznámila, že máme holčičku a paní doktorka mi jí i ukázala přes tu plentu, co jsem měla na sobě. Po vážení a měření mi jí ještě přinesli ukázat na sál, abych jí mohla dát pusinku 🙂 No, detailně si to už moc nepamatuju, protože od té chvíle, co byla malá venku jsem už jenom brečela a brečela a brečela 😀 V tu chvíli mi bylo úplně jedno, jak se narodila, hlavně, že je v pořádku a že už budeme všichni spolu 🙂 Ze sálu mě převezli na ARO dospávací pokoj asi na 1,5 hodinky (dostala jsem fotku miminka a v tom štěstí jsme ještě posílali všem smsky s tou nejkrásnější zprávou) a pak jsem byla do druhého dne dopoledne na oddělení operační gynekologie. Ten epidurál mi vydržel až do nějaké 17h nebo 18h. Bolesti přišly v noci a užila jsem si několik "fajn" dní. Nejhorší asi bylo, když mi sestřička večer řekla, že se mám začít převalovat na bok - v tu chvíli nadlidský úkol! No, druhý den to bylo ještě lépe, když chtěli, abych vstala... 😨 Bohužel se mi moc nezadařilo, protože jsem pokaždé omdlela a nakonec i zvracela... ☹ Pak mě převezli mě na oddělení šestinedělí. Nevzpomínám na ty dny po porodu moc s láskou, ale je pravda, že každým dnem bylo vždy o něco lépe. Ten malý tvoreček člověku opravdu dodá sílu a to dokáže i hory přenášet 🙂
Hodně jsem se bála i kojení, že nepůjde a tak... Malou mi přinesli hned odpoledne na přisátí a pak až další den asi dvakrát na 10 minut. Další den už to bylo víckrát a na delší dobu. 4.den jsem si vyžádala malou na pokoj a od té doby jsme už válčily spolu. 7.den jsme konečně frčeli všichni domů.
Jizva na bříšku nebude téměř vidět a hojí se mi moc hezky. Na jedné straně se mi teda udělala menší boule, ale masíruju jí a mažu, a snad se brzy vstřebá.
Takže závěrem musím opravdu přehodnotit tento způsob porodu. 🙂 Je opravdu jedno, jak se ti naši drobečci narodí, hlavně že se narodí, jsou v pořádku a my také!

janik8774
1. aug 2009

martulikk
tak to blahopřeji.Mám též sekci za sebou a uplně jsem to viděla když jsem si četla tvůj porod.
S odstupem času mohu říct,že to není tak hrozné.U druhého bych si též přála sekci,ale toto rozhodnutí není na mě.
To cévkování není zrovna nejlepší,ale člověk si zvykne.Má to své i výhody.Můžeš pít jak chceš. 😀 😀

dracekmracek
1. aug 2009

Ahoj holky,jak se vlastně nemocnice dozví že mi má udělat císařský řez?mám mít doporučení od doktora?

luucia
1. aug 2009

dracek, já tam začla chodit ve 36.tt do poradny 😉 dr ti asi dá ke konći těhu doporučení, zajdeš si tam a oni ti ho naplánují 😉 aspon u nás v nemocnici to tak je 😉

dracekmracek
1. aug 2009

luuci mě zapsali do rizikové poradny....myslíš že budu moc být jak v caru u paní doktorky tak tam?nebo musím být jen v motole...jen se bojím aby mi ho udělali... 😒

luucia
1. aug 2009

dracku, já jsem chodila taky ke svojí dr do CARu a když jsem přešla do rizikovky, tak už jsem k ní nechodila 😉 ale myslím, že je to o dohodě..když si tě bude chtít paní dr. nechat 😉 myslím, že když ti do papírů napíšou, že bys měla rodit císařem, tak se tím v nemocnici musí řídit 😉

dracekmracek
1. aug 2009

já zůstávám v caru do šestinedělí aspoň taková je dohoda 😀

závidím ti že to máš za sebou 😉

luucia
1. aug 2009

dracku, tak super 😵 Já jsem se se svojí dr těžko loučila, je super 😵 nechala si mě i na normální prevenci, ale to je jen 1x za rok ☹ klidně bych za ní zašla častějc 😵

Císaře se neboj, nic to není 😉 Je to rychlovka 😉 Mě to snad někdy taky ještě čeká 😵

dracekmracek
1. aug 2009

já už se bojím všeho 😅 ale věřím že to zvládneme 😉 doufám že jsem si vybrala porodnici dobře.

mně si bohužel v caru nenechají...no třeba se tam vrátíme pro druhé mimi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre