Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

romana27
24. máj 2007

inge a můžu se zeptat, kdy jsi po operaci mohla vstát? Díky Romana

dika
24. máj 2007

inge to sa ti lahko povie, nedovolit sestickam prikrmovat 😒 . Skusit to môžem ale neviem aka bude reakcia... hlavne ak by bol problem s mlieckom.Možno je dobre priložiť babetko k prsniku hned ako sa narodi, ale neviem či je to pri sekcii možne?

vandas
24. máj 2007

...neviem, ci uz bolo predmetom diskusie sekcia a cvicenie. aku mate skusenost, ako dlho po sekcii je mozne zacat cvicit? asi zvlastnou kapitolou su brusaky...(zostalo mi po porode take brucho, ze je to veru tema, kt. ma trapi...asi nie som sama)

dika
24. máj 2007

vandas je tu v tejto teme rozoberana tema Cvicenie po cisarskom, tak skus pozrieť...

verona
24. máj 2007

vandas, to by aj mna zaujímalo. Som po sekcií 2 mesiace a minulý týždeň som už bola 2x na aerobiku, tak nejako mi to cvičenie chýbalo.
neviem, či to s tým súvisí, ale začala som tak zvláštne krvácať, asi len 2 dni, takže menzes to podľa mňa nebol. pritom kontrola po 6 týždňoch dopadla veľmi dobre. aj sa bojím ísť k lekárovi, či som to neprehnala...takže po 2 mesiacoch je ešte asi skoro...

ajuskamimi
24. máj 2007

VERONKA tusim aerobne cvicenie sa moze az po 6 mesiacoch a brusaky tiez nie hned po porode

froschka
24. máj 2007

verona jake super cislo mas ze 49tt si sa trosku splietla nie? 🙂

riuska
24. máj 2007

ked s teda moze zacat s cvicenim, ja som tiez po sekcii a rada by som uz zacala nieco s bruskom robit 😒

riuska
24. máj 2007

no napisala som to ako tatar 😀
kedy sa teda moze zacat s cvicenim.... 😀

ajuskamimi
25. máj 2007

RIUSKA mierne posilovacie cviky na fitlopte uz mozes zacat, ale brusaky a aerobik este nie, az tusim, ked je jazva uplne zahojena 😉

ajuskamimi
25. máj 2007

skuste si dat cez google vyhladat - cvicenie po cisarskom reze a najde vam tam vela o tom, cize kedy a ako mozete cvicit 😉

luciaj
30. júl 2007

neviem, ci to tu uz bolo rozoberane, ale ak sa rodi sekciou so spinalom, prikladaju narodene babatko hned k prsniku, akoby to bol prirodzeny porod? ja sa pokial ide o sekciu bojim len toho, ze by som potom mala problem s kojenim, takze by som najradsej mala babo hned prilozene.

tessa
30. júl 2007

Luciaj,
podla toho asi kde rodis. Ja som rodila v Ruzinove, a maleho mi doniesli na kojenie az na druhy den. Pocas sekcie so spinalom mi ho priniesli len ukazat a to bolo vsetko...

ajuskamimi
30. júl 2007

luciaj toho kojenia sa neboj. Mne ho ako som pisala v porode na Antolskej, priniesli hned potom, co ma previezli na izbu. A tusim ten den este zo dva krat na prisatie. Na dalsi den, ked som sa postavila, tak mi ho doniesli uz na cely den, akurat mi ho brali na noc. Dalo sa to zvladnut a aj kojit sme pekne zacali. Hoci nemam mliecka na rozdavanie, maly pribera ukazkovo podla lekarky, takze tohto sa neboj. Aj tak nebudes kojit hned pri prvom prisati, mimino nepotrebuje papat prve dva ci tri dni, takze casu na rozbeh laktacie budes mat dost 😉

luciaj
30. júl 2007

dakujem za povzbudenie, dufam, ze to vsetko dobre dopadne 😉

ajuskamimi
30. júl 2007

neboj dopadne, ak to prezila taka padavka ako ja a bola som teda maximalne spokojna, tak to prezije kazda 😀 pre mna bol najhorsi druhy a treti den, ale potom to uz bolo v pohode, teda v ramci pooperacnych moznosti 😀 a preco ti idu robit cisara?

mimka1
31. júl 2007

ja som mala dva cisarske po troch rokoch za sebou, oba boli v celkovej narkoze, a neviem čím to je ale po tom druhom som už na druhý denn chodila, odpojili ma z katetru a bolo to o 100% lepšie ako pri prvom. Takže ked budem planovať tretie....... 😉

dzidzuska
4. nov 2007

Vcera nas pustili domov po cisarskom reze tak som sa chcela spytat ako dlho sa vam hojila rana resp opuch pod jazvou

evinah
4. nov 2007

Dzidzuska to je individualne, ale mne sa to zahojilo relativne rychlo, tiez som mala taky mierny opuch pod jazvou, ale to je uz teraz prec. Do konca sestonedelia by si mala byt OK, hlavne nedvihaj tazke veci, aby si si neposkodila sitie..

dzidzuska
4. nov 2007

evinah -dakujem no toho sa najviac bojim sa bojim aj sa poriadne vystriet aby to neprasklo kedze mi to dva krat otvarali kvoli vnutornemu krvacaniu

nikka.vo
4. nov 2007

tak mě dělali císaře ve 3:00 a ve 12:00 jsem už stála na nohou 😉 (ale měla jsem celkovou narkozu ) a šupajdila jsem z JIPky na pokoj, myslim, že je to i o přístupu té maminky a o jejím prahu bolestivosti. Ale u mě byla touha být už na normálním pokoji (abych mohla být se synem) tak silná, že mě to skoro nebolelo. Teda jasně že jo, ale dalo se to přežít. Musíte si říkat, že to nebolí, nebolí a nebolí 😅

Jinak jizvu jsem měla hodně bolestivou tak max 3 týdny a pak už to šlo.
Jeany jsem nosila téměř hned 😎

dzidzuska
4. nov 2007

ja som pocitila bolest fakt ze bolest len ked sa mi to brucho zalialo krvou inak takmer nic tiez som chcela byt co najskor pri malickom.no uvidime co to brusko bude robit teraz

dzidzuska
5. nov 2007

zdravim vsetkych mam jednu otazku som tyzden po cisarskom a dnes mi asi odisla hlienova zatka,je to normalne?lebo nie som si ista ci je to ono

katrin
5. nov 2007

Dzidzuska, hlienová zátka by ti mala odísť pred pôrodom, resp. pri pôrode... Pochybujem, že išlo o to, skôr by som povedala, že sa čistíš vo väčších kusoch krvi 😔

dzidzuska
5. nov 2007

to isto nie urcite to bola hlienova lebo ja som ani poriadne nekrvacala a pytala som sa lekara vravel ze je to mozne takze to bolo asi ono

rozak
5. nov 2007

dzidzuska to je nemožné aby to byla hlenová zátka. Při císařském řezu doktor uměle přes dělohu roztáhne čípek, aby mohla odcházet krev jako po normálním porodu a tím by tu zátku prstem vystrnadil. Takže se přikláním k názoru katrin..

expertka8
7. dec 2007

....cisarsky porod....POZOR...foto 😀

http://www.collegeofmidwives.org/news01/ACOG H...

hedunecka
7. dec 2007

inak ja to nexapem ja som isla tiez cisarskym a bola som vyholena uplne na kozu a sestricka velice ze pod idem ta oholit a ja ze sak som a ona mi na "moju susku"tak kukala ze sak dole mi to uz rasi a teraz co som kukala tie foto sak tie zeny su xlpate az na xrbte skoro..nexapem to 😀

slavka29
21. dec 2007

Aj ja som rodila na cisarsky. Uz aj nas pustili co ma trapi je ze mi velmi opuchaju clenky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre