Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sisi10
2. okt 2009

Kacka 123, prosím ťa, aký máš dôvod na cisársky rez kôli očiam? Ja som bola už 2x na laserovej operácii a mala som dosť silné dioptrie, ale očná mi nechce dať súhlas na cisársky rez. Napísala mi, že nevidí dôvod na sekciu. ďakujem

diapozitiv01
2. okt 2009

Baby,
mozte si planovat spinal kolko len chcete aj ja som ho chcela, aj sa doktorka pokusala mi ho pichnut ale proste jej to nevyslo, vzdy mi napichla nejaky nerv, tak po 20 minutach hladania toho spravneho miesta gynekos zavelil ide sa celkovej /aj ozvi sa tazko hladali/. Len tot moja skusenost, ze sa to moze zvrhnut hocijako. Ale zas po celkovej anestezii sa moze vstat uz po 12 hodinach. Aspon mne to bolo dobre lebo som mala mojho Maximilianka na intenzivke

smajli
2. okt 2009

a po spinalke sa nemoze tak skoro vstat?
to som pocula o tej spinalke,ze sa nemusi podarit ju pichnut,aj mojej svagrinke sa to tak stalo...

kacka123
2. okt 2009

sisi10
Ahoj no, ja mam dioptrie -10 a -9,5 a na sietnici som mala trhlinku, ktoru mi platali laserom asi pred tromi mesiacmi. Moja ocna mi stale tvrdila, ze nieje dovod na sekciu. jasne som sa jej pyatala, ci porodim normalne a ona tvrdosijne tvrdila, ze ano. nakoniec ale velmi alibisticky napisala do spravy, ze prirodzeny porod mozny s ulahcenim druhej fazy porodu, co znamena klieste. Klieste ale v ziadnom pripade nedopustim. Tak som sla za inou, ktora uznala, ze by som mala rodit sekciou aj ked novodobe vyskumy ukazuju, ze dioptrie naozaj nieje indikacia k sekcii.
Ja som sa ale rozpravala aj s porodnymi asistentkami, ktore boli v mojom pripade jednoznacne za cisara. nebudem riskovat, ze oslepnem.
Okrem toho mam uzku panvu 17 posledny rozmer.

Ako si na tom ty?

corasone
2. okt 2009

smajli, ja som po cisarskom 2 tyzdne, tiez som mala spinal, dnes to lekari preferuju koli tomu aby nezatazovali ani teba ani dieta. co sa vpichu EPI tyka mne to pichla doky uplne perfektne na prvy x, zacalo to zaberat vlastne hned, do 4min uz nic necitis a dietatko do 1-2 min uvidis, potom este raz ked ho umyju a zabalia teba medzi tym cistia asi tak pol hodku a hotovo. potom by si nemala vstat 24h koli rezu, budes mat vyvod a infuzky tusim 2dni. papat nebudes moct uz den pred cisarakom a po nom este 3dni koli tomu aby si nezatazovala rez. inac da sa to v pohode zvladnut, ved ked sa divame na ten konecny vysledok dietatko je to uzas. keby si mala nejake otazky kludne sa pytaj. vela stastia.

kacka123
2. okt 2009

corasone
Ako sa ti hoji jazva a aako dlho si bola v nemocnici? Po sekcii ta asi nedali na normalnu izbu vsak?

corasone
2. okt 2009

jazvu mam uz v celku zahojenu, uz sa mozem aj vysmrkat aj kychnut sorry za vyraz ale clovek ak volaco take nezazije ani si neuvedomi na co vsetko pouziva brusko 🙂 po sekcii by si mala byt 7 dni v nemocnici pretoze po 7dnoch vyberaju stehy no ja som bola 6 a na 7mi som isla stehy vybrat, uz som tam nemohla vydrzat. a ano, po sekcii ma dali na normalnu izbu aj som bola rada, lebo baby co boli so mnou na izbe ked som volaco chcela tak ma obsluzili. ked si v nadstandarde malo kto za tebou pride, jedine tvoja rodina, ale kedze tam lezis bez pohnutia tak je dobre mat niekoho pri sebe stale.

kacka123
2. okt 2009

🙂 diky za odpoved, mna caka cisarsky 19cteho takze chcem sa dozvediet co najviac 🙂 aj ked na take nieco sa asi neda nikdy byt pripraveny 🙂. Bola si v nemocnici uz den pred zakrokom?

reruna
2. okt 2009

já jsem šla domů 5. den po sekci, den porodu nepočítám. Vyndali mi jen půlku stehů a 7. den mi porodní asistentka vyndala druhou půlku stehů. minule jsem měla steh jen jeden dlouhej přes celou jizvu a to mi vyndali ten 5. den a šla jsem domů. Jíst před sekcí jsem mohla nomálně, od půlnoci už nic jíst ani pít a ráno klystýr. Druhý den po operaci jsem dostala na oběd i na večei polívku a další den už mi nosili normální jídlo - dietu, což znamenalo na snídani i na večeři čerstcou veku, takže jsem děsně trpěla nadýmáním.
Po operaci jsem den ležela na pooperačním pokoji, měla jsem na stolku čaj, ten jsem si mohla podat i sama a nic jiného jsem stejně nemohla.
Jinak mám stejně jako cosasone dva týdny po a jizva je celkem dobrá, akorát to pořád pobolívá, no rozřezaný břicho je rozřezaný břicho... ☹

luciamo
2. okt 2009

pridavam svoju skusenost s cisarskym. Mala som planovany CS a taktiez som si zvolila spinal. Ale zial, vedlajsi ucinok ma neminul, mala som asi 5 dni priserne bolesti hlavy, krku a hornej casti chrbtice, ze som nemohla sediet ani chodit iba lezat, vtedy bolest ustupila. Bolo to strasne, davali mi infuziu spolu s liekmi..Snad je to uz len vynimka a vy sa tomu vyhnete..

smajli
2. okt 2009

corasone...to nebudem moct tak dlho jest po...? och to si neviem predstavit,vsak teraz jem kazdu chvilu...asi tie infuzky to nahradia...ale vsak co,kvoli babu vydrzime vsetko... a ako skoro ti potom nosili babo na kojenie a kedy ti ho uz nechali na cely den? uz sa na babatko tesim,ked ho uvidim a potom ho vezmem do ruk... len nech vsetko dobre dopadne:o)))

sisi10
2. okt 2009

kacka123, ja som mala dioptrie -7 a po prvej operácii mi to stiahli na -0,5. Bola som šťastná ako blcha. No pred dvoma rokmi sa mi začali oči opeť zhoršovať, tak som bola na druhej dokorigácii, ale tá nedopadla podľa mojich predstáv. Teraz mám -1, -1,5. Ale mám slabú sietnicu a očná mi tvrdí, že to nevadí. Vraj iné to zvládli dokonca aj s dierou na sietnici. Ale ja tiež nechcem riskovať, že sa mi sietnica pri pôrode roztrhne a oslepnem. Takmer všetky ženy, ktoré nosia okuliare, mi potvrdili, že sa im po pôrode zhoršil zrak. Veľmi sa toho bojím.

diapozitiv01
2. okt 2009

Ja som mala cisarak v utorok vecer a prve ranajky som dostala v stvrtok rano, normalne sa dava len tekuta strava. Mne ale povolili normalne ranajky, grahamove rozky, syr, mlieko, rajcinky nakolko som diabeticka. Tak dobre som sa napapala a este lepsie vyk..... 🙂 skoro som si nestihla sadnut na zachod. Som sa bala aby to moc nebolelo ale bola som prekvapena ze to bolo v pohode. Asi pomohol aj ten klystir pred porodom.
Moj drobcek bol na JIS, tak som za nim chodila. moj anjelik.

kacka123
2. okt 2009

sisi10 ked nechces riskovat, tak najdi noveho ocneho, ktory bude ochotny napisat sekciu. Mna najviac nastvalo, ze ocna sice horlivo zastaval nazor, ze mozem rodit normalne ale odporucila klieste a naozaj nepoznam jednu zenu, ktora by dobrovolne podstupila klieste. Ved je to hrozne!
Mne sa tiez zhorsuje zrak v tehotenstve, ak by to slo takymto tempom dalje tak som o chvilu slepa ☹ . Najhorsie na tom je, ze v mojom pripade nieje mozna operacia laserom ale len vnutroocna a do toho sa mi velmi nechce 🙄

corasone
2. okt 2009

kacka123 ano bola som v nemocnici uz den pred zakrokom kedze CR bol planovany koli polehe dietatka. dostala som obed a moje najblizsie ranajky bol caj 🙂 ano, mas pravdu na CR sa neda pripravit, jednoducho nato netreba mysliet, dietatko proste na svet musi a ked ho zrazu zacujes ako place mozno budes nanho pozerat len cez slzy stastia ako ja 🙂

smajli miminko na kojenie mi doniesli az ked ma po 24h odpojili z vyvodu a dali ako tak na nohy, (inac mi ho donasali len tak pomaznat)hybat som sa este moc nemohla ale synceka som si zacala pomalicky prikladat, bud pripravena ze mliecko pride neskor ako babam ktore rodia prirodzene. je to ale individualne. mne prislo mliecko po 4d, na 5den som uz ako tak kojila.

trpezliva
2. okt 2009

ahojte. aj ja som mala prvy porod CS, preto obcas nakukam do tejto temy...corasone,to je divne, ze az o 7dni ti vyberali stichy, v Ruzinove ides domov po cisarskom 5 den. a vsetky stehy mi vybrali rano pred odchodom. ja som rodila v piatok poobede, v sobotu mi malu nosili kazde tri hodky a na nedelu som si ju uz vypytala na cely den, lebo mi bolo bez nej smutno 😅 jaj, a po operacii som 8 hodin nemohla nadvihnut ani hlavu/teda mohla som, ale som nechcela riskovat migrenu, ktoru zeny casto mavaju po spinalke ak nedodrzia kludovy rezim tych 8hodin/. u mna prebehol cisarsky v pohode, ale druhy porod by som si chcela vychutnat prirodzene..tak snad sa nam to v decembri podari. urcite sa potom ozvem. 🙂
diapozitiv, je mi luto, co sa vam stalo... 😔

sisi10
2. okt 2009

kacka123 v utorok 6.10. idem prvýkrát na kontrolu do nemocnice. Uvidím čo mi tam povedia, či sa s nimi nebude dať dohodnúť na cisárskom reze. Aj by som si to zaplatila. Rozhodne mi to stojí zato. Ak nie, tak skúsim inú očnú, ktorá bude ústretovejšia. Kedy máš termín?

trpezliva
2. okt 2009

mne prislo mliecko uz na druhy den, skor ako niektorym maminam po normalnom porode, takze toto je tiez indivindi.a uz tri hodiny po porode mi ju doniesli na prilozenie, tak to bolo asi aj tym.../potom presne kazde tri hodky mi ju nosili, aj v noci...nemohla som sa jej dockat a zavidela maminam, ktore mali babatka hned pri sebe/

diapozitiv01
2. okt 2009

Trpezliva,
akurat pozerm tvoj profil, to si po kolkych mesiacoch otehotnela tusim presne po roku,
co ti hovorili ze ako to vyzera s porodom, sekcia? vacsinou ked je taka kratka doba tak chcu ist znova cisarskym..

kacka123
2. okt 2009

Sisi10 ja mam termin sekcie 19.10. uz je vsetko dohodnute, takze dufam, ze sa nasa mala neohlasi nejako predcasne 🙂. Budem ti drzat a palce a daj potom vediet ako si dopadla v nemocnici.

corasone diky za info, skusam na to nemysliet a hovorim si, ze tisice zien na svete to zazije denno denne takze nejak to budem musiet zvladnut aj ja 😎

sisi10
2. okt 2009

kacka123 takisto ti držím palce a prajem nech to dobre dopadne. Dám vedieť, čo mi povedali v nemocnici.

trpezliva
2. okt 2009

ahooj dia/preco mas take meno? 😎 /. hej, par dni pred dcerinymi 1narodkami som sa dozvedela, ze cakame druhe. nebolo to planovane, ale tesime sa, velmi. lekar vravel, ze tu jazvu mam krasne zahojenu, vlastne ja som uz 4tyzdne po porode mohla zacat aj s behanim/som atletka/, ako keby som ani nebola po porode. aj brucho som mala 2mesiace po cisarskom uplne ploche. ak sa budem otvarat, tak by som mohla rodit normalne, ale ze vraj gymnastky, baletky, atletky mavaju stuhnute krcky a tie svaly tam dole, tak kvoli tomu som mala prvy CS, lebo som sa vobec, ale vobec neotvarala...tusim len na 1cm po 7mich hodinach. tak teraz sa uz prihovaram svojmu krcku, aby sa laskavo otvoril. 😎 🙂 a ty si rodila v Trnave ci v BA?

diapozitiv01
2. okt 2009

diapozitiv som preto lebo som dia pozitivna, cize mam cukrovku 😉 .
Ja sa tiez fyzicky citim dobre, zeby som si trufla aj na dalsieho mrnousa ale doky ze 1 rok. Ale my si to o nieco skratime. Hlavne potom co sa nam stalo 1 rok je dost. Ja som sa tiez nemohla otvorit. Len je sranda ze od 30t som bola na 2cm otvorena a spotrebovany krcok, bola som 2tyzdne non stop na infuzkach aby sme skorej neporodili a ked to malo prist tak neprislo, aj po vselijakych vyvolavackach, odtecenej plodovke a vyse 30 hodinach nic, tak nakoniec bol sekcia /v 34t/.
Rodila som v BA na Antolskej.
To je dobre s tym prihovaranim 🙂

trpezliva
2. okt 2009

jaaaj, a ja ze kvoli tomu filmu ci fotkam.. 😀 . a mozem sa spytat, co sa stalo tvojmu malemu?
ja som pocula o pripadoch, ked baby otehotneli po CS este skor ako o rok a nevadilo to. nenasla si taku na MK? drzim ti velmi, velmi palce. tiez by som nedokazala cakat tak dlho...hoci som mala predtym "len" potrat, ale aj tych 6mesiacov co mi odporucili som nemohla obsediet.

trpezliva
2. okt 2009

uz viem, vola sa hedunecka...tu z MK taka baba, co mala cisarsky a tusim tri mesiace potom otehotnela. skus jej napisat IP.

diapozitiv01
2. okt 2009

Cely nas pribeh mam v albume, len tak v skratke, Maximko zomrel na 4. den po porode na vrodenu srdcovu chybu.
Ja osobne sa ani moc nebojim otehotniet skorej, lebo fyzicky sa citim naozaj velmi dobre. Vlastne uz 2 tyzdne som bola natom velmi dobre ale to asi preto ze sme mali kopec vybavovaciek, a stale som nieco vybavovala a nemala som cas mysliet na nejaku bolest v jazve na brusku..
Ja mam lepy skrz doktora ten mi to prizvukoval ked som bola na kontrole po sestonedeli, dokonca mi napisal aj do karty planovat otehotnenie az o rok. Uz ho vidim keby som tam prisla v decembri 🙂 ake prednasky by som si vypocula...on si nadava servitku pred usta...Mne uz aj 2 mesiace je vela. Dnes som bola 2 den v robote, som rada lebo dufam ze mi to zacne rychlejsie ubiehat.. a cochvilu su vianoce, aj ked budu smutne,,,

trpezliva
2. okt 2009

precitala som si prave vas pribeh a je mi strasne smutno 😔 😔 a pocas tehotenstva na nic neprisli? ved na dobrom ultrazvuku v 20tyzdni sa daju zistit vyvojove vady..a lekari by mohli byt v pohotovosti hned po porode a operovat maleho.

corasone
2. okt 2009

no asi to ma kazda nemocnica inac, ja som sa tiez snazila nehybat prave koli tym bolestiam hlavy a krku. ak mam byt uprimna, ani si neviem predstavit po 8h hybat sa, ale kedze ty mas super kondicku bolo ti to jednoduchsie. ja som asi mala padavka 🙂

kacka drzim palce.

trpezliva
2. okt 2009

praveze tam aj sestricky nas nahanali, ze sa mame hybat..a tu citam, ze niektorym zakazovali sa sprchovat dva dni...hm, divne..asi to zalezi od nemocnice.lebo napr. aj jedlo som uz dostala na druhy den. sice nic moc, ale som bola hrozne hladna..tusim zemiakovu kasu mi dali ci daco take..

diapozitiv01
2. okt 2009

Ani mi nehovor, v 20tyzdni sme neboli na morfologickom utz, ale v 23 +3 sme boli na 3D v Hlohovci, tam sa dokymu zdalo ze ma zvacsenu chlopnu, tak sme potom boli na echokardiografii v Detskom Kardiocentre na Kramaroch v 26t. Bohuzial tam mu to vtedy nevideli, objednali nas aj na kontrolny ultrazvuk ale ten sme uz nestihli lebo Maximko sa narodil o den skorej. 30 hodin po porode bolo este vsetko ok a potom po 3 noci ho prevazali do Kardiocentra, sme cakali skoro 3 hodiny na diagnostiku potom nam o 15:30 zdelili ze ma vaznu vrodenu chybu a ze ho budu operovat, ale ze to nie je take urgentne aby to robili hned ze tak za 3-4 dni. Muzik tam bol este okolo 16:30, videl ho, potom utekal na Antolsku za mnou. Maximilianko zomrel o 19:56 a to ho este hodinu zevraj skusali ozivovat.....
Tiez ma to neskutocne serie ze sa nato neprislo skorej, ze lekari nato neprisli uz v brusku, tak by aspon boli nato hned nachystani a nestratili by sme 3 dni, kym sa tam dostal. Keby ho operovali aspon by mal sancu, takto ju nedostal... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre