Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirael
12. mar 2011

@natama A ako dlho si od porodu? Nejdu tie kila dolu a nejdu a to sa hovori, kto koji, rychlo schudne...☹

anulik888
12. mar 2011

@sirael baby ale od rychlo nemozete cakat ze to pojde dole zo dna na den. ja som pocas prveho tehu pribrala zo 75 na 115kg. myslim smrtelne vazne. po porode sekciou islo dole 9kil. a na vahu 75kg som sa dostala za 3 mesiace, bez diety a spotru. len dojcenim. a to som jedla. nie, pardon to je slusne povedane. ja som pocas dojcenia zrala ako prasa. takze hlavu hore, papat pestro a dopriat babu vsetko co potrebuje, kila sa stratia same. a nebudte nestastne, aj ja poznam ten pocit ked sa chcete normalne obliect ako pred tehu a ono to nie a nie zapnut 😎

natama
12. mar 2011

@sirael aha, ja uz to nemam v pase videt... 8 tydnu a s prvnim to slo taky strasne pomalu a uz i zustalo 5 kg nahore 😖 3 mesice po porodu, jak pise anulik, se mi vaha od porodu nehla temer vubec dolu, asi az za 6 mesicu to slo lehce dolu.
@sirinka ja uz asi vim 😉 nevedela bys nahodou, jestli muze hojeni jizvy te na deloze muze nejak narusit, ze jsem ted tech 8 tydnu po porodu mela chripku? zaroven jsem to zrovna ted i dostala 😒

vejula
13. mar 2011

@sirael s vahou je to strašne indivindi. nikto schudne hned kojenim. napr moje telo si držalo vahu takeho pol roka akoby pre istotu. a potom ked telo zistilo že fakt nehrozi žiadna kriza tak razom pustilo vela kil. Tak neboj skor či neskor schudneš. Ale chapem ja som tiež prveho pol roka bola z toho nie zrovna najšťastnejšia. Ale pre tych drobcov sa to oplati 😉

sirael
13. mar 2011

@anulik888 @natama @vejula 😀 Takze uvidime - no myslim, ze zajtra nabehnem do obchodu a nakupujem vacsie veci...😀 Len problem mam stale s riflami. Aj ked su mi dobre a zapnem ich, tak ma hrozne tlacia na ranu po CR a boli to. Takze neviem, kedy zacnem chodit normalne oblecena...☹ Ale aj tak vsetci pozeraju na malu a nie na mna...😀 Vdaka za povzbudenie baby...🙂

miranda77
13. mar 2011

ja jsem sla po prvnim CR dolu docela rychle - v porodnici jsem nechala 12kg /byla jsem po atb hoooooodne otekla/ a dalsích 10kg bylo do pul roka pryc ... ted s druhym to je horsi :( ... na puvodni vaze jsem az po 1,5roce :o

meleri
13. mar 2011

@sirael já u prvního dítěte jsem přibrala osm kg a šlo to vše dolů ale při kojení jsem je zase nabrala. až jak jsem odstavila tak jsem zhubla vše. ted je to horší přibrala jsem 15 kg a nevím jak to bude...u mě je to jasné, chce to abych nejedla sladké. 🙂

sirinka
13. mar 2011

@natama nie, v ziadnom pripade, 8 tyzdnov po porode uz je jazva davno zahojena 😉 a ani tak, keby si hned na zaciatku mala chripku...tak to nema ziadny vplyv na hojenie jazvy....

sirael
13. mar 2011

@meleri To aj u mna to chce nejest sladke, ale mam pocit, ze by som len a len jedla...🙂

meleri
13. mar 2011

@sirael to je to, měla sem to samé, prostě vždycky sem dokojila a už jsem letěla pro čokoládu nebo nutelu. prostě závislost jak pra....e. jo co mi pomohlo že jsem si začala zapisovat váhu každý den kolik vážím a ta čísla jak se neměnila tak mě to tak štvalo že jsem se jaksi dokopala k tomu abych zhubla...chce to omezit porce a to sladké...ale v těhotenství a kojení to jde fakt těžko...:(

natama
13. mar 2011

@sirinka dekuju, to jsem teda rada 😉
@meleri @sirael ja bych hlavne potrebovala cvicit a zpevnovat, no to jsem potrebovala vzdycky, ale na to sem desna lemra lina a nemam disciplinu. ja si to treba i naplanuju, jak budu cvicit a az pak vecer v posteli si na to vzpomenu, ani ne ze bych nechtela, ale proste na to zapomenu 😀 a nevim, teda jestli uz se to bricho muze posilovat, myslim primy brisni svaly. no a ja teda este nezacala ani ty sikmy 😀

sirinka
13. mar 2011

ja tiez neviem kedy uz je vhodne zatazovat brusne svaly, ale tak mna uz caka praca v zahradke, takze mi to snad pomoze dat dole tych par kil...

natama
13. mar 2011

@sirinka tak tak, ale po tom mi jdou sice ty kila trochu dolu, ale porad to neni to prave zpevneni 😉

meleri
13. mar 2011

@natama to je to každý jsme jiný typ. někdo je na sport někdo zas spíš na ruční práce atd těžko si pak člověk poručí aby něco dělal, takže to chápu...🙂 u mě je to jak kdy, asi tak na půl... 😅

holky nechcete ještě napsat po kolika dnech jste která šla domů po tom císaři? asi to bude mít každý zas jinak ale přecejen by to bylo zajímavé...
tak já po prvním císaři až po deseti dnech ale malý byl narozen v 35 tt. kdyby byl donošen tak 6 den.

anelehka
13. mar 2011

@meleri ja som rodila vo stvrtok vecer okolo 8 a v pondelok rano ma poslali uz domov,to pri druhom a pri starsom som bola v nemocke od 10.6 do 23.6.dost,ze?

sirinka
13. mar 2011

@meleri ja po prvom CR na stvrty den, teraz na siesty, kvoli nizkemu hemoglobinu...

hehena
13. mar 2011

@budoucimatka Je to jak u koho... pár diskusí o CŘ jsem pročítala a někdo je fit poměrně brzo, někomu to trvá dýl. já byla v tý druhý skupině, hodně dlouho se mi jizva hojila a nebyla to teda sranda, bolesti prvních pár dnů ukrutný, další měsíc nic moc... nemohla jsem ujít ani delší vzdálenost - tím myslím třeba kilometr 🙂)) ještě po 4m jsem měla na jizvě strupy... takže jak píše @kathule o tom, jestli je porod bolestivější se dá fakt jen polemizovat... stačí nahlídnout do diskuse, kde mamky rodily císařem i přirozeně! hodně jich tam píše, že byl pro ně mnohem horší císař a opačně!!!
hodně záleží jakou mají naše těla schopnost regenarece, na stavu svalů, podkožním tuku asi je toho hodně...
jinak vycévkování jsem necítila - dělali mi ho až po zavedení EPI, vyndavání nebylo nic hroznýho (ještě EPI působila) a čůrání mi nedělalo potíže! doporučila bych ti volné oblečení, já nosila těhotenský kalhoty další ještě ty 4m a tepláky, v riflích jsem nedokázala vydržet, pak mě břicho hodně bolelo... taky si při druhým CŘ obstarám stahovací pás a zkusím to s ním! dobrý by bylo informovat se na nějaký hojivý mastičky! doporučuje se hooodně vymívat a po zhojení promašťovat nejlépe vepřovým sádlem! neboj se - jednoduchý to není, ale třeba se budeš hojit líp! pro mě je lépe vědět, do čeho jdu (což jsme v tomhle případě nevěděla, bže císař byl naplánován tak, že se druhý den provedl, tudíž jsem nestihla ani nic pročíst 🙂)) takže si myslím, že na podruhé bych to mohla zvládnout líp 😀 .)) MOC DRŽÍM PALCE!!!

hehena
13. mar 2011

@budoucimatka a jinak souhlas s tím úklidem! ukliď si před porodem a pak snad pomůže s tím základním manžel, nebo jestli máš možnost, popros někoho z rodiny... u nás byl velký problém se psem, který opravdu silně línal, bže jsem rodila na začátku března a dost mrzlo 🙂), takže to bylo děsivý! ale M ráno před odchodem do práce vyluxoval a šlo to .)))
ale všechno se dá, já dva po příchodu z porodnice už musela pracovat a zvládla jsem to... miminko hodně spalo, takže to šlo...

hehena
13. mar 2011

@natama určitě se má začínat se šikmýma, nevím teda po jak dlouhý době přímý břišní svaly... ale tolik teorie 🙂))) k praxi jsem ještě nedošla 😀 hrůůůza... ale taky podle toho vypadám, takže mě můžete brát třeba jako odstrašující případ... po velkém břichu mám rozestup břišních svalů, tzn. že pořád vypadám jako v 5-6 měsíci :(((( buééé, ale můžu si za to sama, že jo... 😀

já třeba měla hodně velkej psychickej blok s lehem na břicho, což je taky špatně! na břicho jsem si lehla snad až po 7. měsicích. prostě jsem to nepřekonala...

hehena
13. mar 2011

@meleri MELERI já šla 7 den, šla bych dřív, kdyby byla přitomná internistka, musela jsem čekat na ní :(((( ale teda příště bych šla ráda do těch 4 dnů, pokud bude všechno v pořádku, klidně na revers.... v prvním případě jsem akorát byla těžce anemická s hrozící transfuzí a eště jsem si pak musela píchat asi měsíc Clexane... přesto i kdyby se to opakovalo, tak bych ráda šla co nejdřív... v porodnici to byl masakr 🙂))) to radši doma! 😀

hehena
13. mar 2011

mě by zase zajímalo, kdo rodil CŘ 2x jestli to pro vás napodruhý bylo lepší, nebo horší? co se týče snášení bolesti, hojení... taky už je doma sourozenec, tak je to asi náročnější... se toho docela bojím :(

budoucimatka
13. mar 2011

@hehena Moc děkuji za tvoje zkušenosti a za přání. No, nebude to jednoduché, ale snad zabojuju. 😝 Nejvíc se bojím toho, že nebudu moc dítě nosit a tak ho nebudu mít tolik nablízku, jak bych chtěla. Naštěstí nemám váhový přírůstek v těhotenství (fakticky jsem zhubla), tak to snad trochu hojení usnadní. A chci se zeptat: doktoři taky doporučují to sádlo, ale kde to nesolené koupím? Není to v obchodě již solené? Měj se hezky, díky a hodně zdraví přeji.

hehena
13. mar 2011

@budoucimatka to sádlo jsem nesehnala, někdo mi doporučil nějakou mastičku tak jsem mazala tím, ale za boha si nevzpomenu na to jméno, ale poradí v lékárně, nebo tady někdo, kdo je čerstvě po císaři... já si příště pořídím i nějaký utlumovadlo... když si vezmu, že jsme si píchala ten Clexane a ten příbalovej leták jsem číst teda neměla 🙂))) tak, co šlo do chudáčka dítěte za sajrajt nechci ani domýšlet...
já prcka viděla až po 30 hodinách, bže u Apoli zrovna rekonstruovali JIP :( takže nám akorát přišli říct, že jsou prcci v pořádku, jedný mamce tam dítě donesla sestra, ale protože se znaly :((( to byla trochu podpásovka teda!
o nošení miminka se neboj, bolí to sice hodně, ale nosit dítě zvládneš, nám dávaly navíc i čípky na bolest, s těmi se to dalo, na hrdinství nebyl čas ani odvaha 😀))) když jsem si právě nevzala, tak jsem se z bolestí hrbila a ještě jsem měla křeč v zádech! navíc dávají se čípky, aby to mělo minimální vliv na mlíko a laktace se dýl rozjíždí, takže s tím si hlavu nelam!!!
připravila bych se prostě psychicky na to, že bolet to bude a hodně 🙂), vstát na JIP jsem nemohla asi kvůli tý krevní ztrátě, tak to chvíli trvalo... pak pohled do zrcadla není nic moc... a pomalu se rozjíždí laktace, tak i to můžou být nervy... já jsem prcka viděla po 30 hodinách ve středu a laktace se rozjela v pátek večer, takže v noci byl prakticky pořád vzhůru, takže spánek nula, chodili jsme po chodbě (u APoli mají ty vozíky na děti🙂)... mě tohle všechno předem nedocházelo, takže jsem byla zaskočená. hlavně nepanikařit, všechno je normální a kdyby mlíčko náhodou nic, tak si hlavu moc nelámej, dneska už naštěstí není tohle problém 🙂 hlavně si užívej miminka, zbytek je jedno! 🙂

jinak k tomu hojení dle mě hodně přispívá to, jak je člověk ve formě, což je logický... takže když jsi cvičila před těhu, nebo i během těhu, dáš se myslím si, mnohem líp a rychleji dohromady... já břišní svaly měla hrozný už předtím, takže je mi s odstupem jasný, že to hojení muselo bejt horší a zdlouhavější...

budoucimatka
13. mar 2011

@hehena No co se dá dělat, musím doufat, že to zvládnu. Jen nevím, co chudák miminko ty první dny jí...
Asi je opravdu nejlepší moc nemyslet a nic moc nezkoumat, prostě bojovat... Moc díky za informace, přeju ti i hodně pohody a zdraví. Když bych nějak zmatkovala-můžu se ti ozvat s otázkou? 😀 Díky moc.

sirinka
13. mar 2011

@hehena pre mna bol druhy lepsi co sa tyka bolesti, rychlejsej rekonvalescencie...akurat som stratila viac krvi a samotny CR bol pre mna velmi neprijemna zalezitost, kvoli komplikaciam...
teraz mi doma este pomahaju, tak uvidim, ako bude ked uz ostanem sama 😝

sirinka
13. mar 2011

@budoucimatka prvy den, dva este maju miminka zasobu z bruska, takze vacsinou spinkaju a papat az tak nepytaju a pokial sa dari dovtedy prikladat, vacsinou uz sa pomalicky rozbehne laktacia...
a na druhy den uz v pohode zvladnes nosit aj babatko...

dulkagabulka
13. mar 2011

@budoucimatka čo sa tyka dojčenia, sirinka ma pravdu, ze deti maju zasobu z bruška- ale v zmysle, že vtedy este nepotrebuju VELKE davky mliečka...no na dobre rozbehnutie laktacie by bolo dobre, keby ti dietatko nosili na prisatie...mliečko v prsnikoch už maš od 16 tt....aj kedy ty ese nebudes moct dietatko drzat, sestričky ti ho možnu nosit a nechat dietatko prisat, napr . každe 2 hodiny po porode...dietatko dostane mledzivo, staci mu par kvapiek..a tebe sa rychlejšie rozbehne laktacia...ak by ti dietatko nedoniesli, bolo by dobre ,aby si si najneskor 6 hodin po porode začala mliečko odstriekavat... 🙂

soulfly
13. mar 2011

@sirael Ahoj jestli ti muzu napsat,jsem 5mesicu po cisari,nabrala jsem behem tehu 25 kg coz byla silena hruza,v porodnici jsem nechala 15 a ted mam porad tech 10 kg nadvahu,ne a ne jej dostat dolu a to taky porad kojim,je to hruza a uz se na sebe bojim i podivat

sirinka
13. mar 2011

aj ja som teraz nabrala skoro 25 kil....ale posledny tyzden pred porodom mi 4 odisli a teraz uz mam navyse "iba" 10.... 😝
tak to verim, ze pojde vsetko dole, zatial som sa po kazdom porode dostala do roka na povodnu vahu...

meleri
13. mar 2011

holky děkuju.
mi jde jen o jedno, dostat se co nejdřív domů kvůli synovi...srdce mi to trhá když si představím že budu tolik dní bez něho! i to je důvod pro který ještě doufám že snad porodím přirozeně.

tak já jsem nabrala ted 17 kg a počítám že tak těch 7 nechám v porodnici takže těch 10 kileček mi taky zůstane 😀 ale zatím to beru s humorem ale vím že pak mi do smíchu nebude až se uvidím v zrcadle.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre