Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

syraell
30. apr 2010

brusinka.pusinka
moc diky!

corasone
30. apr 2010

latvia ked som si precitala ako si vysvetlila domeli ten spinal mi napadlo ako je mozne ze v kazdej nemocnici maju ine postupy. napr. ako je mozne ze ak domeli ma zajtra sekciu ze je dnes doma, ja som musela den vopred nastupit do nemocnici. nemohla som jest od obeda toho dna a dalsie 3 dni skoro nic koli stolici po porode. ked som mala po porode nemohla som sa hybat 24hodin, az na dalsi den rano ma dali na nohy a musela som pit minimalne, zrejme aby som vela nemocila aj ked som bola napojena na vyvod. ono najlepsie je po spinali nehybat sa hlavne pri samotnej sekcii hlavou, prave koli tomu potom hlava boli. no nevadiii. ale ine som sa chcela spytat. za ako dlho ste si zacali citit miesto rany? ja som 7 mesiacov po porode a na jednej strane je to stale este nie celkom citlive, myslite ze je to OK? dakujem

latvia
30. apr 2010

corasone, kazda nemocka ma svoje vlastne postupy. ani jeden nieje zly, co sa tyka nastupu do nemocky, niekto sa citi lepsie doma a tak dojde rano nalacno, a niekde proste to maju radsej ked maju pacienta pod dohladom...a niektore nemocky este stale funguju na starych principoch - hladovka po opracii a v niektorych nemocniciach teda maju uplne hrozne postupy - vid tvoj priklad minimalneho pitia po sekcii 😕 to je hruba chyba uz len z hladiska operacie, nieto z hladiska anesteziologickeho kedy sa po spinali moze jest a hlavne sa ma veeeeeeeela pit. 24 hodinove lezanie je preventivne, nie kazdej sa vpich "zalepi" do 6 hodin 😉

syraell
30. apr 2010

Tak ja mam opacny zkusennosti - v moji porodnici na to sli celkem zostra 😉 V poledne me fikli a o pulnoci chteli, at vstanu z postele a prochazim se...Uhadala jsem to do rana a i to byl celkem kulturni zazitek 😉
Na druhou stranu musim rict, ze jsem zase byla dost rychle jako camrda a stradovala jsem si denne pekne chodbou, coz taky urychlilo rekonvalescenci...
Ja se toho hladoveni kolem sekce taky dost obavam, protoze s gestacnim diabetem bych mela v den porodu mit pravidelny prisun cukru...

latvia
1. máj 2010

syraell, diabetikovi stravu nemozu odopriet, bud dostane infuzku glukozy s inzulinom, alebo nechaju jest. a spinal sa picha prave kvoli ludom ako su diabetici, aby sa co najskor vratili k strave a nerozhadzali si cukor...
inac, to hnanie do chodze je do istej miery dobre, aj ked nie prave o polnoci 😉 ale v amerike strasne stupa umrti matiek po cisarovi prave kvoli embolii z preiferie....minule tu niekto na kona hodil link na video z americkych sprav....

emicka09
1. máj 2010

latvia - o já bych teda řekla, že snad každý cítí líp doma než v nemocnici, ne? 🙂 já jsem taky dostala instrukce nejíst od půlnoci, pokud bude nutné jen pít čistou vodu. ráno na 7 do nemocnice, "na věc" se šlo v podstatě hned, nepamatuju se, že bych někde zbytečně čekala, ale ona to byla plánovaná sekce, tak proč taky, že 🙂 a vůbec celej ten přístup se mi líbil, žádný cévkování dopředu a tak, cévku mi zavedli, až jsem byla na sále a spinálka už působila. vyndali ji tentýž den večer, přišel za mnou můj pan doktor, vytáhl mě z postele, pochodili jsme po chodbě, celou dobu mě bavil a povídal mi, věci typu "vidíte tamtu paní" - seděla na terásce a pila kafe s návštěvou -"tak tu jsem operoval předevčírem..pozítří už budete taky takhle v pohodě" a toto nebyla žádná sofistikovaná lékařská intervence, prostě jen sympatickej lidskej přístup 🙂 a ten dělá moc, řekla bych že srovnatelně jako léky..v mnoha případech 😉
co jsem to ještě chtěla..
no asi jen to, že průměrnej lékař s lidským přístupem je platnej mnohem víc než nevycválanej nositel nobelovy ceny 😉
jo a ještě snad s tím přetěžování doktorů..můj doktor má svou praxi, rodí své pacientky, pokud to chtějí, prostě si razí heslo, že když se o ně a miminko těch 9 měsíců stará, tak proč by se měl on i my ochudit o ten nejkrásnější okamžik 😉 jsem nad tím přemýšlla, že ten chlap snad nemá nikdy dovolenou..takže praxe - 6 dní v týdnu (na monitory jsem chodila i v sobotu), do toho porody třeba i v noci..a latvia - NIKDY jsem u tohohle chlápka nezažila ani já ani žádná z mých kamarádek a známých nějaký náznak neprofesionality a špatné nálady..takže Ti chci tímto trošku oponovat v tom, že na to máte při tom přetížení vlastně "nárok"😉 samožřejmě si netroufám porovnávat Tvoje zatížení s jeho, hodnotím jen to, co znám a to je jeho přístup 😉 pro tohoto člověka je jeho práce opravdu povoláním. prachů má jak šlupek, o tom nepochybuju, ale zrovna tomuto doktorovi je za jeho "služby" ráda dám 😉

latvia
1. máj 2010

emicka, ja som mnikde nepisala, ze mame narok na zle nalady, len som tym chcela povedat, ze sma ludia ako ktorykovlek ini, a ako som spominala, ku mne sa obcas sparavju aj nezdravotnici zle, staci mi ist k nam na postu, tam je ejdna tak neochotna a mrzuta pani, ze cloveka rad dva prejde chut sa spravat slusne....a prco by ona mohla byt mrzuta a ja nie? ale je to indi vindi, tak ako vo vsetkych profesiach, najdes zle sa spravajucich ludi vsade.
ano, lekar s ludskym pristupom je na nezaplatenie. a verim ze tvoj gyn, ak je jeho povolanie aj jeho hobby, tak maka ako fredka.to mu neberiem, niekto proste svoj zivot zasvati praci, to je krasne, len nie kazdy chce takto zit...ja si neviem a ani nechcem predstavit, co bude ked nastupim do prace....ze ma moj syn nebude jeden vikend vidiet vobec a dalsich 6 dni v mesiaci ani cez den ani v noci...ja takto zit nechcem....jeden nas kolega siel pracovat do UK, tak nam posiela fotky z farmy kde zije, z vyletov....robi 3.5 dna v tyzdni, ziadne sluzby, nocne, a ma vyssi plat nez primar u nas.....vysmiaty, spokojny....u nas nervozny, nadaval, chodil bezprizorne jak mrtvola....

latvia
1. máj 2010

http://abcnews.go.com/WNT/video/moms-risk-10014105

este toto som chcela dat, co sa tyka ohladne vyhanania z postele hned po sekcii

emicka09
1. máj 2010

Latvia - jako já nechci být hnusná a nechci zlehčovat probémy, které v českém zdravotnictví jsou, ale promiň, toto všechno musí člověk zvážit, když si určité povolání vybírá..a když už tu medicínu máš a nelíbí se Ti podmínky, které v českých nemocnicích jsou a vidíš, že jsi bezmocná v tom smyslu, že s tím neuděláš, tak máš přece jiné možnosti - vlastní praxe, jít do zahraničí, dělat dealera..já Ti věřím, že jsi unavená a svým způsobem zbavená iluzí a bezmocná..a bohužel to zní asi drsně, ale vypadá to, že s českým (státním) zdravotnictvím se začne něco dělat ve chvíli, až ten kotel bouchne..třeba tím způspbem, že se všichni naštvete a nebudet v těch nemocnicích chtít dělat..a pak bude průser a konečně se někdo probudí..ale doplatí na to pak bohužel nejvíc ti bezmocní a potřební pacienti 😒 já jsem taky chtěla pracovat na fakultě a pak v nemocniční lékárně, ale holt za 10 litrů nástupního platu mi můžou drbat záda...tak (v mém případě farmaceut) přichází o iluze 😒
a samozřejmě, že hnusná úřednice by měla letět taky, to je bez diskuze! jenže je rozdíl od hnusné pošťačky na přepážce, které od plic můžu říct svoje, protože jsem v tu chvíli relativně fit a situace, kdy je na Tebe hnusný doktor, který svým způsobem má nad Tebou "moc"..minimálně nad Tvým zdravím 😒

emicka09
1. máj 2010

by měl někdo "povolaný" číst koně, tady by se dozvěděl věci, co 😉 😀
a jdu vařit 😎

latvia
1. máj 2010

emicka, ano, mas pravdu, mozem ist robit dealera a mozem ist do zahranicia....ale mna dealera robit nebavi, svoju pracu fakt milujem a chcem ju robit. a aj do zahranicia mozem odist....len sa divim, ze taketo hlasky idu prave od pacientov....nasej nemocke hrozilo zatvorenie...mame spadovu oblast 100 tisic ludi.....si vies predstavit ako by sa mali skvelo ludia kebyze musia dochadzat niekolko desiatok kilometrov do inych miest?nastastie okolite nemocnice nemaju taku kapacitu aby zvladli tychto ludi, tak este fungujeme...
a je najjednoduchsie povedat, sak odid do zahranicia, alebo nemal si to studovat....ok, ale nech ludia potom nenadavaju ze ich zacinaju liecit ukrajinci, rusi a vietnamci...a nech nenadavaju na to, ze sa caka na totalnu endoprotezu kycle 2 roky.....
mimochodom, na lekarsku fakultu sa uz hlasi stale menej ludi.....prijimacie skusky maju uz tak nizke kriteria, ze sa tam dostane aj clovek bez maturity.....a na udrzanie poctu studentov v rocniku treba obcas zavriet oci na skuskach, aby ich z 300 nevyletelo 200.... a mladi, ked vidia kam to nase, vase zdravotnictvo speje, budu 2x rozmyslat, ci sa daju na medicinu....toto sa mi nezda byt ten motivacny pristup na zlepsenie zdravotnictva...

emicka09
1. máj 2010

latvia - no a vidíš, já to nemyslela vůbec jako kritiku, ach jo, ono to takhle psaný vyznívá úplně jinak..samozřejmě, že by bylo škoda, kdyby tací jako Ty, odcházeli 😉 já chtěla říct, že do doby, než ten systém bude "nějak" fungovat, s ním nebude nikdo nic dělat..a pacienti se budou cítit ukřivdění..a doktoři přetížení..jako ale třeba mně by zrovna vůbec nevadilo, kdyby mě léčil cizinec - vždyť to mě koneckonců léčí i tady, pokud to umí.. 😉 prostě až dojde k nejhoršímu, že jich (tedy vás) bude málo, tak se bude muset něco dělat..líp zaplatit..vytvořit lepší pracovní podmínky..a tím, co jsem napsala předtím, jsem právě myslela, že ty jiné možnosti máte 😉 jako asi zase použiju blbý přirovnání 😅 ale nedávno jsme rekonstruovali koupelnu..ty brďo - víš jakej je problém sehnat instalatéra?? a jakej DOBRÝHO instalatéra?! a proč? protože se najednou začaly učňovský obory považovat za něco méněcennýho..a poďme všichni aspoň na střední, nejlíp na vysokou....a teď jich je málo..a proto zas sakra začalo platiti, že řemeslo má zlaté dno 🙂 ..takže ve zdravotnictví bude asi líp, až stejná situace nastane i tam..jenže bohužel zatímco nová koupelna pár týdnů/měsíců/let počká, tak nemocnej pacient se už nemusí dočkat 😒 ale furt trvám na to, že lepší je mít míň dobrejch a hlavně SLUŠNEJCH doktorů, než mraky nevycválaných 😒
počkej, počkej..jak se může na jakoukoli vysokou školu dostat kdokoli bez maturity 😕 ? no právě, změnit se musí CELÝ koncept, ne tu a tam něco 😒 jenže to my dvě bohužel nevyřešíme.. ☹ leda bysme šly so politiky, co? 😉 😀 😀

syraell
1. máj 2010

Holky, je to vazne problem a nejenom v ciste medicinskych sferach...Jsem somatoped/psychoped a za almuznu edukuju deti s tezkym kombinovanym postizenim. Emocionalni a fyzickej zahul dnes a denne. Taky svoji praci miluju, ale pokud bych mela jakkoliv vyhoret a nepredavat pozitivni pristup, pujdu radsi od valu 😝 Mimochodem s tou maturitou je to latvia asi trosku renonc 😉

mnatasa
1. máj 2010

Ahojte ako vas citam pozeram ze ste isli do nemocnice den pred alebo v den ked ste mali cisarsky tak nechapem preco kamoska musela ist 6 dni pred sekciou. vo stvrtok rano dosla a cisarsky mala az v utorok.

latvia
1. máj 2010

emi, ja som to nebrala ako kritiku, viem jak si to myslela, kazdy ma na vyber, takze stazovat by sa nemal nikto na podmienky...ja viem, ze keby ma moja robota nebavila, tak by som ju urcite zmenila....ako anesteziolog to mam trochu blbsie, lebo sukromna ambulancia nehrozi, takze budem stale viazana len na zhon v nemocnici....ale zmenit by som obor nechcela, velmi sa mi to paci, takze vydrzim do atestacie, potom uz bude lahsie zariadit si zivot podla chuti 😉 inac niesom skvely doktor, by som povedala ze priemerny, ale k pacientom sa chovam slusne, tak aspon nejaky osoh zo mna je 😉
emi, na gyn. v jednom slovenskom meste nastupil ukrajinec nad 50 rokov, ktory 15 rokov predtym robil na colnici, ci kde..... dala by si sa mu osetrit? 😉 a dalsieho chirurga osobne poznam, rus, nikto nevie co robil v rusku, vselico mozne sa hovori, ale staci mi vidiet jeho chirurgiu.....restauracia , ktoru popri doktorine spravuje, mu ide zrejme lepsie....a nedavno bol v spravach nejaky arab, nakazeny HIV, ktory bol zubarom....ci mal furt rukavice pri vykonoch, to uz neviem, nechcem kecat....
no, maturitu zrejme musi mat uchadzac o medicinu, to som len zvelicila 😉 ale moze mat kludne 4 na vysvedceni, staci ak sa nadrvi spravne odpovede na prijimacky a je prijaty...

mnatasa, zrejme bolo nieco, kvoli comu tam musela byt skor, inac je to velka blbost a pobyt v nemocke musia dr nejako zdovodnit..

katrinb
3. máj 2010

baby, mozem sa holit - teda ranu - 2 mesiace po porode?

stamion
3. máj 2010

katrinb ja som si holila ale opatrne, lebo predsa je tá rana ešte citlivá 😉

katrinb
3. máj 2010

stamion - dik za radu...tak radsej este okolo rany si dam pokoj s holenim....pomalicky sa budem do tho pustat

A je normalne, ze tu ranu sem-tam citim este? Na dotyk viac samozrejme...ale niekedy ked si idem z lahu sadnut....sa musim opriet o ruku. A niekedy citim take tahanie pod ranou...je to este normal?

renika80
3. máj 2010

katrinb-mna bolela rana tiez cca 2 mesiace, take tahanie, napinanie, aj neprijemna tupa bolest, potom sa to postupne zlepsovalo, ale do dnes citim zmenu pocasia, niekedy to strasne svrbi, asi sa to vtedy hoji, ja to mam dost skarede, je to z polovice keloidna jazva, tazko sa to aj holi, stalo sa mi uz, ze som si to porezala, ale nic vazne.

lamarika
3. máj 2010

katrinb: je to normální. Vždyť jsi ještě chvilku po CR. Někdy se mi stává, že když kašlu, tak se musím chytnout za jizvu, protože mně v ní jako by rýpne. Ale to už se mi stává opravdu jen vyjimečně

syraell
3. máj 2010

katrinb
můžeš jí cítit i několik měsíců po sekci. Stačí třeba změna počasí...

adamci
4. máj 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jak dlouho po sekci můžu cvičit. Mám na mysli cviky na břicho? Někde jsem slyšela, že 3 měsíc??? 😉

latvia
4. máj 2010

baby, kde beriete cas a chut na cvicenie? 😅
adamci, nazory sa roznia, skus zacat, a ak to bude ok, tak cvic

adamci
4. máj 2010

Čas se najde, ale chuť není vůbec.... ☹ Musím, to dát trochu do pořádku. Léto se kvapem blíží 😎 ... děkuji za odpověď 🙂

latvia
4. máj 2010

😀 tak to by mi dlho nevydrzalo kebyze nemam chut 😉 a co, si po porode, mas na brusko narok 🙂 aspon to mne omielaju vsetci 🙂

adamci
4. máj 2010

Také jsem na sebe zvědavá..... 😀 Po porodu jsem, ale už 4měsíce. Nemůžu se na to pořád vymlouvat 🙂

katrinb
4. máj 2010

renika, lamarika, syraell - dakujem vam baby za odpovede....som oooovela spokojnejsia. Ste zlate, ze ste mi odpovedali. Dik

believe2
5. máj 2010

katrinb - ja som tiez 2m po porode a este v nemocnici sa mi nieco nezdalo s mojou ranou, tak som sa pytala - na jednej strane, ako zasivali, tak to citim viac - az lekari mi povedali, ze tak a tak museli urobit rez a pri siti to ukoncili na tej jednej strane, ale ze je to OK.......dnes citim ranu hlavne ked si kychnem alebo zakaslem (poriadne), ale da sa to 🙂

firstbaby
5. máj 2010

ahojte kocky.... 😉 som mesiac po cisarskom a chcela by som sa opytat,ze kedy je vhodne zacat cvicit...nemyslim nejak drasticky ale bola som pred porodom dost aktivna a teraz mi ten moj bampel dost vadi....mozem zacat chodit behat a cvicit pilates?ak viete,radte....dakujem,ňaňuš.... 😎

latvia
5. máj 2010

mozes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre