Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katulka74
10. jan 2012

Ahojte,maminy po cisaraku chcem sa opytat,som 4 mes po cisarskoma na lavej strane brucha tak pri pupku mam taku zvlastnu citlivost na bruchu ako keby sa mi koza natahovala,ako pichanie alebo tahanie,neviem to popisat,ale mam citlivu len tu kozu,nie vnutro brucha,nemate to niektora?

helcas
10. jan 2012

@katulka74 jooo, to já měla několik měsíců po obou sekcích...vždycky když se mě manžel dotkl na břiše, vyjela jsem po něm, že mě to přeci bolí - hrozně to tahalo až do bolesti...ale teď mám bříško jen necitlivé, jakoby pořád umrtvené, ale nebolí 🙂

katulka74
10. jan 2012

@helcas ja mam az take palenie ako keby odretu kozu na pocit 🙂

helcas
11. jan 2012

@katulka74 jooo, to jsem mela taky, prave kdyz jsem si na nejaky misto sahla treba prstem a ten prst posunula, jak se kuze posunula, bylo to, jakoby mi nekdo delal ohnicek na ruce nebo tak, pritom uz pri sebemensim zavadeni o tu kuzi

mimkaa2607
11. jan 2012

@zuzu_la na toto som bola aj ja zvedava 🙂 vraj ked mas prvy sekciu, tak druhy možeš normalne rodiť...ale ked mas prvy a druhy SC tak treti už robia asi už SC

mata1977
11. jan 2012

@zuzu_la ahoj,ja si osobne myslim,že nie..len ak by si mala nejake problemy....ja som medzi prvým a druhym cisarakem potratila,takže to potom som bola pri tehotehstve už na rizikovom...vraj ak raz mamina potrati tak jej dalšie tehu je rizikove,teda malo by byť..mne tak bolo vtedy povedane....

mimkaa2607
11. jan 2012

@zuzu_la aha teraz som si prečitala ešte raz tvoju otazku 🙂 zle som pochopila ... 🙂 ja si myslim, že cisar nie je rizkovy ...

domeli
11. jan 2012

@den22 aj ja som zažila prekvapko na pôrodnom stole, keď sa z chalana vykľula baba 🙂 A to mi povedali 2 lekári nezávisle od seba...

mata1977
11. jan 2012

@den22 tak ti držim palce...ja som nemala nikoho znameho a ani zazmluvneneho lekara ,ani pri jenom cisarskom..vsak ked tam nikoho nepoznam a aj sa mi to zdalo dosť penazi...ale starostlivosť som mala na jednotku....spolubyvajuca mala zazmluvneneho a prisiel raz za nou,hned po SC a viac nič-myslim,že to zaleži aj na lekarovi...a laktačna????tiež som preživala muky pri oboch deťoch,mlieko som nemala ani pri jednom,od narodenia sme boli na umelom..ale su zdrave a to som šťastna 🙂

katulka74
11. jan 2012

@mimkaa2607 ,ja som mala 2 cisarske,potom potrat a potom treti cisarak a nebola som na rizikovom,robila som do 8 mes.

mimkaa2607
11. jan 2012

@katulka74 a druhu SC ti robili automaticky?...či si mala komplikacie

den22
12. jan 2012

@domeli Ved vravim, ze aj ked maju lekary toklo pristrojov, tak niekedy sa mozu aj seknut, tak preto ideme tentokrat na 3D ult.

den22
12. jan 2012

@mata1977 Dakujem, strasne sa na drobca tesim, aj ked viem, co ma caka, ale ved to vsetko za to stoji 🙂

katulka74
12. jan 2012

@mimkaa2607,ja som mala prvu sekciu pre nepokracujuci porod-neotvarala som sa,tak pri druhom mi urobili predbezne predoperacne a skusila som rodit normalne ale zasa bol ten isty problem,takze po 14 dod znovu cisarak 🙂

mimkaa2607
12. jan 2012

@katulka74 jaj ... no ja som mala dcérku sekciou, pretože som ju mala otočenu KP ... 🙂 ... a sa pretočila v 8-9mesiaci 🙂

jakani
12. jan 2012

Ahojte! Mozno uz tu niekde je odpoved na moju otazku, no skusim sa spytat, kedze je tu taaaak vela stranok odpovedi na luskanie - ked ste mali druhy cisarsky porod, kade viedli rez? Isiel priamo cez staru jazvu, ci robili mimo novy rez? Dakujem za odpoved 🙂

helcas
12. jan 2012

@jakani myslis na deloze, nebo na brise? na brise ve stejnem miste, akorat misty (hlavne na koncich) to parkrat o par milimetru ujelo 🙂 .. a ta druha jizva je o par centimetru delsi nez ta prvni..ale na prvni pohled nejde poznat, jestli jsou dve, nebo jen jedna..a na deloze nevim, do lekarske zpravy jsem se zatim nedivala, i kdyz to mam v planu kvuli planovanemu tretimu ;)

jakani
13. jan 2012

@helcas dakujem za odpoved, myslela som tu na brusku 😉 Pekny den prajem 🙂

sisinka8
13. jan 2012

ahoj!je tu niektora ktora rodila v galante so sekciou teraz niekedy?budem mat porod sekciou a som zvedava ci je to pravda ze aj oteckovia mozu ist na salu uz....pred7 rokmi to este tak nebolo....dakujem za odpoved.

majly11
13. jan 2012

@katulka74 no mam to aj ja aj svagrova a aj kamaratka co so mnou rodila ...je to uplne normalne lebo vlastne su tam uz narusene nervy ...to iste je ked sa nejak velmi porezes ... jedna uzn je 4 roky po cisaraku a stale nic neciti...mna to obcas zacne z vnutra steklit a neda sa to poskrabat tak to postipem a nejak to prestane...je to zvlastne to je fakt

majly11
13. jan 2012

@jakani ano robia ju na tom istom mieste

stellamiapiccola
13. jan 2012

@jakani ja som mala teraz v októbri 2 sekciu a rezali tesne vedla

tic_tac22
14. jan 2012

@bellasandra no neni to take hrotzne opitaju sa ci chces aby ta uspali alebo len umprtvit a budes celi cas hore pri cisarskom ja som si dala len umrtvit a som aj rada je to krasne pocut male ked zacne plakat mas zazitok na celi zivot viem to podla seba

baschmil
16. jan 2012

ahojte, dnes mi primar urcil termin sekcie na buduci tyzden presne v utorok v pondelok ma hospitalizuju ..nerodila niektora z vas v starej lubovni a tiez sekciou? chcela by som vediet blizsie info. 😵

zewa11
16. jan 2012

@baschmil žiaľ v Starej Ľubovni nie,ale silno mi to pripomína môj prípad - vo štvrtok ma mali hospitalizovať a v piatok bol termín sekcie,ale sme to nevydržali a v útorok mi odtiekla voda a asi to bolo tak lepšie také nečakané,nebola som v strese 😒 Ale mám pekné spomienky na malinkého kedže som bola pri vedomí,držím palce 🙂

baschmil
16. jan 2012

panecku tak dufam, ze to vydrzim, lebo do lubovne to mam z KK tak min. za pol hodinky a bude to moje prve babo tak stresujem a len citam kade co sa blizsie dozvediet ...ja musim na cisarak kvoli mojim bedrovym klbom ..nemuseli by vydrzat normalny porod ...aj ja drzim palce nech sluzi zdravicko kazdemu 😉

nikuska124
16. jan 2012

Mamicky nebojte sa cisarskeho nie je to nic hrozne. V podstate prvy den sa nemozete pohnut ale z toho vyse pol dna necitite ziadnu bolest a prvy tyzden je tazky hlavne prve dni nakolko sa nemozete vystriet a chrbtica trpi a boli. Som po cisarskom 6 mesiacov a uz som opat tehotna takze opat v auguste ma caka dalsi cisarsky. Ja som uz po tyzdni a pol cvicila cviky na brucho a snazila som sa vela prechadzat s malou. A nemam s jazvou ziadny problem je pravda ,ze v prvych tzdnoch sem-tam ma to posklbalo ale nebolo to nic bolestive a dnes po 6 mesiacov mi nevidno ani jazvu mam ju uplne vyblednutu. Vsetkym mamickam drzim palce a hlavne si uzvivajte prve momenty drobceka tie su nezabudnutelne aj ked ja som ju vdela hned ako ju vitiahli a potom az po 3 dnoch lebo malicka putovala do inkubatora na jisku.... VELA SIL A RADOSTI!!!!!!!

kackacatko
17. jan 2012

Tak ja som tiež cca pol roka po cisárskom a pre mňa to bol šok. Mala som plánovaný zákrok, tak som sa naň mohla aspoň pripraviť, ale aj tak ma prekvapil. Čo sa týka bolesti, ja som ich mala po 2 hodinách od zákroku a boli veľmi nepríjemné. Tam sa mi veľmi zišlo dýchanie, ktoré som si nacvičovala keď som ešte nevedela, že rodiť budem cisárskym. Bolesť pramenila zo sťahov maternice,ktoré by asi samé o sebe neboli také bolestivé nebyť rozrezaného brucha. Najlepším prostriedkom proti bolesti bola malá. Zakaždým, keď mi ju doniesli, mi bolo o niečo lepšie. Na 5. deň po cisárskom to už bolo také, že som sa relatívne v pohode vedela prejsť po chodbe. Potom ešte týždeň doma bol náročný, ale to som mala doma manžela a mamu, takže mojou úlohou bolo len kojiť a spať. A potom to už šlo. Najmä manžel mi veľa pomohol tým, že ma ťahal na prechádzky von aj s malou, vtedy som zistila, že čím viac sa hýbem, tým je mi lepšie.

pepajr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcovka1
17. jan 2012

@kackacatko presne treba tu bolest rozchodit aj nam setricka presne toto vravela .. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre