Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

deyna
12. dec 2009

ja som dva krat rodila len par dni pred terminom, mne sa porod vobec nerozbiehal, ziadne kontrakcie, takze sme cakali, pokial sa dalo. aby bolo babo co najdlhsie vyzivovane a vyspele

jijitka
13. dec 2009

Deyna - u plánovaného CŘ se snad nečeká na rozběhnutí porodu?

blueapple
13. dec 2009

jijitko, plánovaný CŘ by se měl udělat samozřejmě dříve než se rozběhne normální porod, každá porodnice to plánuje jinak, moje od ukončeného 38 tt. Když se rozběhne normální porod a mimi sestupuje do porodních cest, je to pro císaře zbytečná komplikace, tomu se chce předejít. 🙂

beautynka
15. dec 2009

Ahoj holky,
já mám plánovaného císaře kvůli oční vadě. Hrozně se toho bojím, že se pak neprobudím z narkózy. Ty už jsem měla teda dvě, ale to byly jen takové meníš zákroky, z císaře mám strach, aby se mi neuvolnila nějaká sraženina do těla atd... A taky nevím jestli mám jít v celkové nebo epi, jestli mi dají na výběr. chtěla bych mít mimi hned u sebe, ale nechci při operaci slyšet povídání doktorů a cvakání nástorjů, brrr.

mija861
15. dec 2009

Ahojte kocky,reagujem na tuto temu ja som mala cisarsky rez 28.11.2009.Moj osobny nazor,nemusite sa bat ziadnych zrazenin v tele atd...po prebrati to trosku boli ale viac ked vas postavia s postele a musite to vsetko rozchodit je to velmi neprijemne a nebudem klamat velmi to boli,ale co vsetko nepostupit pre nase ratolesti.Kazda zena ma iny prach bolesti nemusi to tak boliet aj vas,ale kazda nemocnica je ina,iny lekari,ina starostlivost ja som mala super lekarov a sestricky mi velmi pomohli.KONCIM mala vola tak zienky nemusite sa bat vsetko pre boli ked uvidite svoje dieta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marijana
15. dec 2009

Ahoj babulky,ja som teda mala cisarske uz dva.Ten prvy bol pred skoro piatimi rokmi,a bolo to uplne v pohode.Ked som sa prebrala tak ma vobec nebolelo brucho,potom len troska ked som sa mala posadit a postavit z postele.Ono to boli ked sa hybes,ked napnes brusne svaly.No a druhy cisar som mala teraz 10.11.2009 a poviem vam ze to bola hroza.Mozno to bolo aj tym ze som o 5 rokov starsia.Nastastie som sa prebrala,lebo moj cisarsky rez bol tazky,praskla mi totiz stara jazva po sekcii no a este mi rupla aj nejaka cieva,takze ma davali dost dlho dohromady.Fakt som bola rada ked som sa prebrala.No a tentoraz to teda bolelo a strasne moc.Ale nastastie sestricky boli zlate a davali nam pekne injekcie do ritky proti bolesti.Tentoraz som si ich pytala cele 4 dni co som bola v nemocnici.Este aj doma ma to bolelo,ale uz nie tak moc.Najhorsie na tom ale je ze pani doktori mi v bruchu zabudli plodove obaly.Byvalo mi zle a po dvoch tyzdnoch to zacalo so mna vyliezat.Mala som teda stastie ze to zo mna vyliezlo same a vsetko,ze ma nemuseli zas uspavat a cistit.Odpoved lekarov -vraj sa to stava.No ja som bola teda znechutena,no nastatie vsetko dobre dopadlo,nedostala som ziadny zapal ani nic.Ale tymto nechcem strasit ani nic podobne.

stylly
15. dec 2009

Ahojky mě CŘ taky šíleně bolel,...jsme 3týdny po porodu a v noci se budím hrůzou ze zážitků které jsou už díky všemu za mnou 😖

sirell
15. dec 2009

beautynka
myslim ze na vyber ti urcite daju, nechaj si vsetko pekne vysvetlit a potom sa rozhodni. babo vyberu velmi rychlo, to sa ti oplati byt pri vedomi, lebo ti ho hned ukazu a potom pri zasivani mozes poziadat anesteziologa nech ti pichne nejaky oblbovak, potom to prezijes v takom polospanku.

andrea142
15. dec 2009

beautynka: dajú ti na výber. ... ja som mala tiež cisársky a zvolila som si celkovú lebo som sa bála že niečo budem cítiť či už vyberanie bábätka alebo zašívanie. hoci malú som videla prvýkrat v mobile hneď ako som sa prebrala tak mi od manžela došla sms a potom keď ju doniesli na JIS .... som strachopud 😀

ohľadne tej bolesti po cisárskom : už som sa preberala keď ma brali na JIS aj manžel sa pri mne zastavil ale to mám troška rozmazané ,ešte som bola mimo 😀 a potom sa pamätám že mi položili niečo tažké na brucho.... to ma dosť zabolelo. ale potom už všetko sa dalo vydržať ,troška to bolelo keď som sa hýbala ....... a aj sestričky sa pýtali či nechceme niečo proti bolesti a kto chcel tak tomu pichli nejakú injekciu

macka23
15. dec 2009

beautynka,
ja som rodila v spinalke a poviem ti ze sa to zomlelo tak rychlo, ze ani nemas cas pocuvat rozhovory lekarov a cvakanie nastrojov 🙂 anesteziolog sa bude s tebou isto rozpravat, pytat sa ako sa citis, o par minut je vonku babo, ukazu ti ho, budes sa tesit 🙂 a je to...odvezu ta na izbu a mozes si rozposlat smsky, telefonovat.
Akurat len tolko, ze musis 12 alb 24 hodin lezat...to bolo asi najhorsie pre mna.
Ale inak mam len pekne spomienky 🙂
Akokolvek sa rozhodnes, vela stastia a nech ste v poriadku a zdravi obaja 😵

beautynka
15. dec 2009

Ahojky, děkuju za vaše názory. Já ještě uvidím co mi řeknou, asi bych chtěla být při vědomí, ale bojím se komplikací, ale uspat mě celou pak můžou vždycky ne?? Moc jste mě nepotěšili s tou bolestí, já čekám, že to bude bolet, ale snad ne tak příšerně. A prý se nesešívá děloha, ale jen brišní stěny, tak se bojím aby mi tam dole něco pak při pohybu neprasklo.

beautynka
15. dec 2009

Jak je to vlastně s tím císařem? kdy se dělá přesně 40tt? Nebo radši dřív? A taky se "praktikuje" holení a klystýr? To abych věděla, na co se mám připravit.

josifek
15. dec 2009

Beautynka já měla obě dětí sekci a můžu říct že ve spinálce to byla paráda, komunikace lékařu manžela a navíc jsem hnedka viděla tu naši Karamelku 😉 ležela jsem na pooperáku do rána a pak šup na normalní pokoj a malou jsem si vzala k sobě 😉 celý den jen na noc jsem ji dala na novorozenecké 😉 Záleží jaký máš práh bolesti, my šli domu po 4 dnech 😉
U syna před 14 lety to bylo horší, měla jsem bolesti 16 hodina a vyustili k sekci a uspali mě celou po probuzení na kapakach bez jakékoliv komunikace krom ležte , spěte a odpočívejte 😒 Nevěděla jsem do odpoledne že mám syna a že je zdraví a ukázali mi ho až po 2 dnech, ale také jsem se rychle zmátořila a po7 dnech jsme byli doma 😉 Myslím že je to tak nastejno některé maminy mají i těžší porod normální než je císařak 😉 a budeš pod dozorem tak se nestrachuj zádných sraženin a jiných věcí 😉

jijitka
15. dec 2009

Josefik - tys rodila v Havířovské porodnici nebo jinde?

jijitka
15. dec 2009

Josifek - trochu jsem ti zkomolila jméno 😉

sirell
15. dec 2009

beautynka - o tom kedy ti urobia CR rozhodne lekar, pokial nenastanu okolnosti na urychlene ukoncenia tehotnosti. mna napr. sledovali UTZ kazdy tyzden ze ako sa ma babo a ako dozrieva placenta a CR urobili 7 dni pred terminom. klystir a holenie sa praktikuje. ale napr pri akutnom CR sa klystir nestihne

yellowbanna
15. dec 2009

beautynka: jsem na tom podobne, zrejme budu muset kvuli ocim na cisare a jsem z toho hrozne zklamana...chtela jsem rodit prirozene, vim, ze je cisar bezny, ale je to preci jen operace, ja chtela mit hned po porodu miminko na brise, no takhle asi tezko ☹ navic se rika, ze deti rozene cisarem jsou vic stresovane, muzou mit dychaci problemy apod... chjo...tak bych aspon chtela jen castecnou anestezii, abych u toho mohla byt jak je to jen mozne...

lamarika
15. dec 2009

holky byla jsem na císaři letos v dubnu. Byla jsem komplet uspaná, necítila jsem se na částečnou anestezii (necejtila jsem se tak silná) a nelituji. Malýho mi dali ještě týž den, ale na noc si ho vzali a nosili mi ho na kojení. Následující den už jsem měla ale malýho od rána a užívala jsem si ho plnýmy doušky. Malej je pohodář a neřekla bych, že je nějak poznamenaný tím, že šel císařem. Je to normální spokojený miminko 😉 Shruba prvních 14 dní po císaři to nebylo nic moc, jizva stále bolela a přestala jsem ji cítit teprv před měsícem, ale není to nic katastrofálního. Příště bych chtěla rodit přirozeně, ale jestli pujdu znovu na císař, tak bych prozměnu vyzkoušela částečnou anestezii 😉 Maminky (těhulky) co to máte před sebou, nebojte se 😉

jajinka27
15. dec 2009

já byla na císaři letos v lednu, porod nepostupoval, byl vyvolávanej a nakonec prostě pod kudlu, byla jsem pod celkovou narokozou a nelituju pac jsem srabik a hlavne jsem byla tak vysilena ze mudr poradil at se prospim...
me probudili hned před sálem a malého mi ukázali, moc jsem ho neviděla, byla jsem ještě pod narkozou ale bylo to mile, teda az na to ze to mela byt holka, takze sok 🙂)) Me to teda bolelo fest, asi mam prah bolesti divnej 😒 To že se nesešívá děloha o tom nevím, páč mi na UTZ pak řekli že jizva na děloze krásně drží....
Ráda bych si zkusila porodit normálně, ale než přenášení a co jsem si prožila, tak radši plánovanej císař
tak se nikdo nebojte ničeho, já jsem hoooodně velkej posera a zvládla jsem to

katiak
15. dec 2009

ja mam za sebou tiez dve sekcie, obidve indikovane. robili mi ich cca 10 dni pred terminom, aby babo nezostupilo do porodnych ciest, ako tu uz niekto spominal. prvu som mala v celkovej, druhu v spinali, tak mozem porovnavat. nepacila sa mi ani jedna 😀 pri celkovej som bola este par dni ako "mechom prastena", psychicky dost mimo, ale to mozno aj preto, ze som bola prvorodicka a prave vtedy aj prerabali nemocku, takze podmienky otrasne. ale rekonvalescencia lepsia - po tusim 10 hodkach som sama chodila. teraz v spinali (spinale? 😅 - samotna akcia bola zaujimava - sledovat instrumentarky, pocuvat lekarov a tak, ako vo filme 🙂, mne to nevadilo a ked mi ukazali babo (asi na sekundu), bolo to... uzasne 🙂 (prveho chlapceka som videla asi po 7 hodinach na chvilu a doteraz to lutujem..aj to, ze nebol tak dlho so mnou). a vsetci mi hned hovorili, ze sa vycikal a pocula som ho plakat (to som mala chut vyskocit a ist sa pozriet, co tam s nim robia 🙂. akurat to "po" bolo pre mna otrasne, musela som lezat 24 hodin a mala som potom problemy, s peristaltikou, dychanim a tak, no a ta prva noc a prvy den po operacii - mala som velke bolesti, napriek infuzke s analgetikom som doslova skuvinala od bolesti, a to si myslim, ze bolest znasam celkom dobre (ale to bol uz druhy cisarak, tak zrejme aj preto). mne na tom vadi(la) ta nemohucnost - nemozes sa obratit, postavit, dvihat babo atd, vsetko pomaly a s bolestou. ale vsetko preboli - mna operovali v stredu, od piatka rana som mala synceka pri sebe stale a v pondelok som isla domov. je pravda, ze doteraz jazvu citim, ale.. vsetko sa zahoji. este mi vadilo, ze je to vsetko take neosobne - priprava na operaciu, vsetky tie ukony su take automaticke a ja ako matka som tam fakt bola len ako pasivny objekt, lezala som na stole ako poleno a deti mi porodil lekar, ale jasne, ze to inak nejde...proste, to dieta sa nejako von dostat musi, v konecnom dosledku je naozaj jedno, ako, len nech to dobre dopadne. 😉 drzim palce.

lujza123
15. dec 2009

Moj porod skoncil akutnou sekciou..a nic moc. Operovali ma v druhej dobe porodnej takze som si uzila aj vsetky kontrakcie. Lenze tie preboleli, akurat jazva ma boli dodnes, hlavne ked malu prebalujem na pulte a ona ma okopava zrovna do tej jazvy. Cojaviem mne to cele prislo take neskutocne, ze som bola tehotna a potom zrazu mi priniesli babetko. Cele som si to nevedela dat nejako dokopy..akokeby tehotenstvo nemalo ziadnu suvislost s dietatom. A tych par dni potom..hrozneee...hlavne ked ma operovali v noci, potom este jednu som bola na pooperacke a dalsiu noc ma supli na roomin kde nebola ta hrazdicka na dvihanie. To bolo uzasne ist na zachod ..pol hodinu som rozmyslala ako vstanem a ci sa mi to oplati dalsiu polhodinu som sa stverala s postele a dalsiu pol hodinu som sa suchtala na wc.

beautynka
16. dec 2009

Ahojky,
tak trochu ze mě opadává strach, děkuji. Asi to zkusím teda jít tím spinálem, když mi ho nabídou chtěla bych chlapečka hned vidět, když se taky pak o něj nebudu moct starat kvůli té jizvě. A prý se nemusí tak spěchat a není to taková zátěž. No ale co když třeba budu budu v tu dobu nachlazená třeba mít kašel? Co budou dělat? A budu potom moct kojit? Moc si přeju kojit, ale nevím jestli to po CŘ půjde.

lila794
16. dec 2009

Beautynka, neboj, kojit budes!!!! Ja som mala tiez cr kvoli nepostupujucemu porodu, uzila som si 10 hodin poriadnych kontrakkcii, aj som uz tlacila ako diva a moje obrie dieta nechcelo ist von, tak rychlo pod narkozu a sup ho von. Po polhodine mi ho doniesli, aj mi ho chceli dat prilozit, ale ja, este oblbnuta z tej narkozy, som povedala, ze nie. Maleho vybrali o 2hej v noci, brucho poriadne bolelo asi 4 hodiny, potom sa to zlepsilo. V ten den som uz isla so sestrickou na zachod, aj som sa pri umyvadle sama umyla a dalsi den uz ma preniesli na porodnicu. Maleho mi stale nosili a prikladali. Mliecko sa mi rozbehlo na 3. den, co boli prekvapeni, ze to bolo rychlo. Veeeeela zalezi aj od teba, ako sa k tomu celemu postavis. Musis byt silna a premahat sa, vela chodit, ja som normalne tie bolesti rozchodila a veeeeela som maleho prikladala a odsavala o 106. Mliecka som mala tolko, ze som ho aj darovala do mliecnej banky. Takze psychika vela urobi! Ono to fakt dost boli, asi mesiac som chodila ako slimacik, nevladala som, ale bojovala. Hlavne po porode vela oddychuj, kasli na upratovanie a pod....Drzim palce, urcite to zvladnes a aj to kojenie!

lamarika
16. dec 2009

Holky, co pujdete na císař neudělejte tu chybu jako já a pořádně se informujte o tom jak se co nejlépe starat o jizvu abyste ji neměli vystouplou, ale jen čárku a hlavně abyste tam neměli srůsty 😉 Mně akorád řekli: Pořádně si ji mydlete; a tím to haslo. Teprve asi až po 4 měsících jsem se dočetla co jsem s ní měla hnedka od začátku dělat, ale to už bylo pozdě 😒
A pro ty, které trápí jak to zvládnou s bolestmi doma, tak mně bylo řečeno, že si klidně můžu vzít jeden Ibalgin 400. V mlíčku se objeví tak zanedbatelná hladinka, že to nestojí prý ani za povšimnutí. A pokud se nebude brát po tunách, tak žádnej problém. To mi řekl doktor. Já na něj koukal jak puk a on mi na to říká: A ty tišící léky co jste dostávala tady v porodnici si myslíte, že se neobjevili v mliku? Objevili, ale pouze ta zanedbatelná hladinka a u ibalginu 400 to je ještě méně.

majda.h
16. dec 2009

Ahoj,
já jsem 7 týdnů po císaři (nepostupující porod). Malou jsem pak viděla po 30min., k prsu mi jí dali asi až za 8hod. a krásně se přisála.
Holky, cvičíte? Já totiž četla, že po císaři se nemůže dělat skoro nic, tahat těžké nákupy, zvedat kočárek....

lamarika -> jak ses starala o jizvu? Mě taky radili jen mydlení...

lamarika
16. dec 2009

právě že nijak ☹ Jenom to mydlení. . . Měla by sisi ji ale promazávad (npř. sádlem) a tak jakoby odtrhávat od od masa, kvůli srůstům a pak ještě taková jako by tlaková masáž. Možná je toho ještě víc, já se dočetla toto a mělo by se s tím začít prakticky hned.

Cvičit bys měla asi až po 4 měsících myslím a zátěž na břicho (myslím jako cvičení) až po 6 měsících a to stále jenom zlehka

lila794
16. dec 2009

Lamarika, mne tiez povedali, ze mydlit a natierat mliekom, ale aj tak ju mam otrasnu, hrooooza!!!! Siroku ako hruby spagat, aj je taka na dotyk a bordovej farby, fuuuj!!! A to som kolko po CR 😒

Majda, cvicit by sa malo az po polroku, presne ako Lamarika pise, len lahucko. A nedvihat nic tazke, ale to asi len par tyzdnov po. Ja som na to akosi dva tyzdne po porode abudla, chcela som zdvihnut kocar do auta, iba mi na zem spadol, co ma tak pischlo v jazve 😖 😝

lamarika
16. dec 2009

Já ji mám právě taky takovou vystouplou a ošklivě fialovou. . . ☹ Žádnej hezkej pohled. . . Maminy co se ale o ni staraly (tlaková masáž, odrhávání), tak ale říkali, že ji mají jako jenom čárku 😕

majda.h
16. dec 2009

Díky holky,
jizvu mažu bambuckým tělovým krémem, ale asi si teda ještě raději něco o tom zjistím.
Tak cvičení teda nic moc..... ☹ Já už teda kočárek z auta tahala a nic se mi nedělo. Nikdy si to neuvědomím, to vždycky manžel nebo mamka začnou hulákat, že co to dělám, že se musím šetřit..... Ale mě to tak nepříjde, jen bych si nerada ublížila......
A myslíte, že na rotopedu jezdit můžu?

corasone
16. dec 2009

ahojte, ja som tiez po cisaraku a nemozem nic povedat mam peknu ranu ked som odchadzala z porodnice lekar mi nakazal si to potierat lioton gelom a potom som sa docitala ze aj odvar z repika je super tak som si to natierala aj tym.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre