Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

gumimacko
25. dec 2010

ahojte ja som sice v inej teme ale moja sestra vcera po celodnovom trapeni sa nakoniec rodila cisarskym, neskutocne ju tam dotrapili lebo sa pomaly otvarala a nic jej nedali na urychlenie, na salu ju vzali az po tom co uz prestavala dychat a nevedela o sebe z tych bolesti, necitila ani tie najsilnejsie kontrakcie, cisarsky jej robili pod narkozou, chcela by som sa opytat co ste si davali na ranu aby menej bolela resp.sa rychlejsie hojila? chuderka je cela ubolena este aj z toho dna predtym viac ako 20hodin nespala, nejedla,nepila...dnes z toho predychavania ani hlas nemala...sice dostala krasny vianocny darcek ale porod bol hrozny a takisto aj pristup personalu nekomentujem...

jelka21
25. dec 2010

Mna bolela jazva po druhom cisarskom strasne a trochu sa mi rozchadzala a mokvala. V nemocke nech si ziada casto prevazovat a dezinfikovat a doma prikladat obvaz namoceny v odvare z dubovej kory, alebo repika. Ja som to striedala a velmi mi to pomohlo.

lante
25. dec 2010

@gumimacko ja som používala homeo pred cisársky...čo som mala plánovaný...ale aj po cisárskom...na hojenie...ak chceš pozriem ti ako sa to volalo.

gumimacko
25. dec 2010

@lante dakujem budem vdacna 🙂

gumimacko
25. dec 2010

@jelka21 dakujem

sulamith
28. dec 2010

Ahojte,chcem sa opytat,ci tu je taka mamicka,ktora ma tri cisarske za sebou...A ako to zvladla.Ja mam obe deti na sekciu a tuzime po dalsom babatku,tak len chcem vymenit skusenosti 🙂

qetinka
28. dec 2010

sulamith,ja mam vsetky deti SC... ZVLADNUT SA TO DA... 😅 mas uz pomaly 3 rocne dietatko..to je do pohody..ja som mala ovela mensí rozdiel...

sulamith
29. dec 2010

qetinka a ako si zvladla poslednu sekciu,a co povedali lekari,mas moznost mat este dalsie dietatko,alebo to uz neodporucaju?

qetinka
29. dec 2010

uz nechcem dalsie miminko...
a posledny sc bola naj...v pohode som ju zvladla...prva bola najhoršia..po tejto som vstavala z postele uz po 8 hod.nie po 24..

cinamon7
29. dec 2010

@qetinka chcem sa ta opytat, ja mam za sebou sekciu kvoli KP v plnej narkoze pred 6.rokmi, teraz neviem ci mam volit sekciu so spinalom,alebo risknut spontanny, netusim ci budem mat este tretie 😉

blueapple
29. dec 2010

@cinamon7 a to si můžeš vybrat ?

cinamon7
29. dec 2010

@blueapple lekarka mi povedala ze rozhodnutie je aj na mne,jej samej praskla maternica pri druhom porode, tiez sa toho obavam 😒

blueapple
29. dec 2010

@cinamon7
pokud máš takové obavy, tak bych určitě zvolila CŘ. Než aby se něco stalo...pak bych si to vyčítala do smrti - vím, že se v této situace zvažují různé indikace - velikost pánve, tloušťka jizvy, velikost miminka,....
A o případný třetí porod se neboj, byla jsem na dovolené v arabsky mluvících zemích, tam mají holky třeba 4-5 císařů a v pohodě... a to si nedělám o jejich zdravotnictví a nemocnicích iluze...

cinamon7
29. dec 2010

@blueapple vdaka 😉

qetinka
29. dec 2010

@cinamon7 spinal..celkova narkoza nesie vyššie rizika...ruptura maternice je realna...ja som sa to dost bala kedze som cakala tretie mimi pol roka po druhej sc...ale vsetko.ok..dr.akurat tak pri prvom sone mrkol na jazvu a inac sa k tomu uz nevracal..

zuzikkaa
29. dec 2010

ahoj baby,,ja som tiez rodila CR a dufam ze budem tak rodit aj dalsie!!! neviem ci si mozem vybrat ale niekde som pocula-citala ze si mozem vybrat znova CR.sice to bola po prebudeni ohromna bolest,,ale ked mi doniesli kustika 🙂 🙂 🙂 nebolelo nic 😉
mala som celkovu ,lebo koli tetovaniu na chrbte som spinal mat nemohla.ani by som nechcela.by som sa tu hodinu na sale zblaznila nespat 😅 uz po 8 hodinach ma sestricka hnala z postele!!!
prve 2 tyzdne to bolo este take bolave ale pri malom som nemala cas myslet na bolest,,bolo treba sa starat o babo.a to ma vzdy po kupani bombardoval kopancami ked som ho obliekala na stole 😀 😀 😀 ale ziadne mokvanie ani podobne veci.a nicim som nemastila

leanela
29. dec 2010

@lante prosim napises ti tie homeopatika 😵 dakujem

bronia13
29. dec 2010

@zuzikkaa hm, kvoli tetovaniu si nemohla mat spinalne? to som este nepocula, ja som mala 1 v celkovej narkoze a 2 spinalne a bolo to ovela lepsie, manzel bol pri mne a vydel vsetko co tam robia - ja by som asi omdlela keby som vydela ako mi vyberaju maternicu na bok a cistia ma 😀

zuzikkaa
29. dec 2010

@bronia13 ano koli tetovaniu,,mam take dost velke na krizoch.tam sa niekde akurat picha ihla tak sa to cez tetovanie nesmie.ale asi by som isla do celkovej aj keby ho nemam,,predstava ze mi pichnu ihlu do chrbtice- brrrr ☹
ja som si nasla na nete jedno video CR ze co sa deje ked spim 🙂 uff to som sa 10minut len mracila 😀

bronia13
29. dec 2010

@zuzikkaa vies co vobec to nebolela lebo predtim mi pichli taku malu inekciu na umrtvenia a potom som nic necitila len taky tlak ale vobec to nebolelo, ja som mala plachtu pred sebou tak som nic necitila len take tlaky a sklbanie ale inac absolutne nic a ako pisem manzel to vsetko videl ako ma rezu,malu vyberali, cistili, zasivali...... no to pre mna nie je, nemohla by som robit sestricku.....

kkiki
29. dec 2010

juj baby ja som si raz tak pozrela, ze prirodzeny a potom cisarak video, prirodzeny no pozname , ale cisarak som sa skoro zgrcla ... ja som sa vzdy pytala dr co robi ? ked tak divno potahoval ... a on ze chces vidiet ? nieeee dakujem ... mojho muza mat pri sc no asi nie, odpadol by uz len pri cinkote naradia 🙂

milejdy
29. dec 2010

Ahojky holky,tak jsem si početla vaše zkušennosti ohledně císařáku a musím se také přidat. První dcerku jsem před skoro 6lety rodila s epidurálem,kterého jsem se strašně bála. Slyšela jsem o tom fůru povídaček a v den plánovaného zákroku jsem byla tak vystresovaná a bála se,že jsem si vydupala dvojtou dávku od anesteziologa. Dcerka přišla na svět a bylo prima,že jsem byla vzhůru a přiložili mi ji,abych jí viděla. Až jsem se z toho rozplakala,tak nádherný pocit to byl stát se matkou. V tu chvíli zapomenete na bolest a děláte vše pro to,abyste byli schopné se brzy o potomka sami postarat. Mám skoliozu páteře a navíc byla malá koncem pánevním,tak proto ten císař. Pro silnou dávku epidurálu jsem od porodu 7.45h ráno ucítila poprvé vlastní nohy až kolem 17h odpoledne a nikomu nepřeji tento pocit. Já sama už jsem se litovala a myslela si,že mi špatně píchli epidurál a už nebudu chodit. Ale naštěstí vše dopadlo dobře!Teď jsem znovu těhotná a opět jsem si zvolila císaře,ale jak se to teď pomalu blíží,začínám se zase třást jak ratlík....ale normálně bych asi rodit taky nechtěla. Já tedy bydlím v Řecku a mám svého gynekologa a porodníka zároveň a neměnila bych,je to veliká výhoda vědět,kdo mě bude rodit..... 😉

zuzikkaa
29. dec 2010

@bronia13 🙂 sak to ze mas pred sebou plachtu a v podstate nic nevidis a len cakas kedy to uz skonci 😀 ja som si to prespala a bolo.
neviem,ten epidural mi vobec nieje sympaticky...na porodnici bola jedna co jej to museli pichat asi na 3x a nakoniec jej to vobec nezabralo!!! este ten anesteziolog bol nanu nervozny ze sa jej to neda pichnut.ale tak vacsinou su dobre skusenosti. 😉 nikoho neodhovaram ale ja by som si to nedala

ibi
29. dec 2010

@milejdy ahoj! Neviem, ci si nemylis epidural so spinalom, pretoze pri epidurale si nohy citis a vobec vsetko...necitis Len bolest... Tiez som nepocula o "dvojitej" davke... Dufam, ze Tvoja druha skusenost bude fajn, podla mna je v sucasnosti celkova anesteza dobra iba ak je to nutne zo zdrav. dovodov. A plus pri epidurale je dolezity dobry anesteziolog.

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sulamith
30. dec 2010

kkiki,ty uz budes mat tretie babatko na sekciu?

kkiki
30. dec 2010

@sulamith ahoj ano ... vzdy som mala ocnu idikaciu ... ku koncu tehu sa mi zhorsi vnutrolebecny tlak a velmi mi talaci na oci, tak neprichadza do uvahy ... aj sa mi vzdy pokazia oci o 1.5 dioptrie ... no a terat to bude len 1,2roku od predosleho cisaraku a aj 3x tak ina moznost ani neni, hrozi raptura .. aj tep mam uz vysoky pod 115 uz ani nejdem ... ale akonahle mi deti vybrali vsetko sa ustalilo ...

gabiema
30. dec 2010

@mandarinka85
ja mam iba jedno dieťa a to hned bolo na cisársky rez...neboj sa...zvladneš to....je pravda, že veľmi záleží, kto a kde ti robia cisársky...počula som aj ja všeličo a tiež som mala obavy....ja som z Nitry a tu sa ja mala narodila

sulamith
30. dec 2010

kkiki,velmi vam drzim palceky,aby vsetko dobre dopadlo.My zvazujeme nad dalsim babom,a na jednej strane sa na to velmi tesim a na tej druhej ma vzdy prepadne strach z toho vsetkeho. Pre mna osobne bola druha sekcia lepsia ako ta prva,ovela rychlejsie som sa zotavila,a kedze som uz doma musela behat okolo dvoch deti,tak to bolo o to narocnejsie,ale to poznas... 🙂
*Budes mat celkovu narkozu?

mandarinka85
30. dec 2010

@gabiema dakujem...no uz sa mi to blizi v pondelok idem🙂drzte palce🙂potom napisem moju skusenost ake to bolo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre