Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

smejo251
7. sep 2009

a etse brusko mi netvrdne len tam kde sa maly vytlaci tak keby mal byt problem tak mi asi tvrdne brusko vsak?

rose86
7. sep 2009

zuzka aj mne to urobili hned. ako vybrali malu tak mi hned aj podviazali vajecniky.

holis84
7. sep 2009

ahoj holky mam 2 tydny po cisari a zajimalo by me za jak dlouho po cisari se muze otehotnet znova? 😉

smejo251
7. sep 2009

no nic baby ja uz idem...idem si vychutnat posledny vecer doma s bruskom 🙂 🙂 🙂
myslite na mna drzte palceky potom sa ozvem ako bolo

susisus
7. sep 2009

smejo - držíme - drž sa a určite bude všetko super bez problémov !!! 🙂

atrami
7. sep 2009

holis,
myslíš kedy lekári odporúčajú tehotenstvo?

smejo,
držíme palčeky.

valentovasasa
7. sep 2009

holis - záleží na individuálním stavu. Ale obecně se doporučuje odstup alespoň dva roky mezi dvěmi porody.

lulu723
8. sep 2009

holis ako pise valentovasasa 2 roky je tusim minimum,lebo moze hrozit ruptura maternice.co ako mne nevadi,lebo sa snazime teraz o druhe babetko 😉

martulikk
8. sep 2009

holis: doktorka mi řekla, že minimálně 1 rok, ale ideálně ty 2-3 roky - čím dýl tím líp 😉

holis84
8. sep 2009

holky diky, no ja tedy uvidim chtela bych druhe do 2 let 😎 myslite ze az budu rodit to druhe tak mi daji vybrat zda chci cisar ci normalne rodit?

diapozitiv01
8. sep 2009

Ahojte,
ja som tiez rodila sekciou, dnes je tomu 5 tyzdnov a rana vyzera celkom pekne, kazdy den si ju nahrievam biolampou a natieram so sudocreme.
Kedze sme o naseho prvorodeneho synceka prisli par dni po porode, planujeme tiez za par mesiacov skusit stastie znova. Asi velmi zalezi od konkretneho stavu mamicky, moje telo sa regeneruje celkom v pohode.
Dokonca som uz 4 tyzdne po porode dostale MS a dnes ci zajtra mi skonci, ale bola neskutocne silna...
Cisarsky nam robili pre nepostupujuci porod /po 2 cipkach a infuzke oxy/ kedze nam aj den predtym odtiekla plodova voda. Velmi som chcela rodit normalne ale bohuzial sa nedalo a este k tomu som mala celkovu anesteziu, takze som vsetko prespala.

liki205
8. sep 2009

Diapozitív 01 chcem sa spýtať, je naozaj dobré dávať si ten sudokrém na jazvu? Lebo doktor mi nič nepovedal, tak neviem či si na to niečo možem dávať, niekto povie repík, niekto biely alkohol, tak som už z toho domotaná a nedávam si nič.....

diapozitiv01
8. sep 2009

Ja som niekde citala ze nejaka baba si davala bepanthen. Bepanthen aj Sudocreme som kupila drobcekovi na ritku a kedze nam boli uz nanic, kedze malicky odisiel do nebicka. tak som najprv zacala pouzivat bepanthen a ked sa minul tak som nacala sudocreme. uz ho pouzivam vyse tyzdna, mazem sa tak 3x denne a urcite mi neskodi, skor si myslim ze ta rana vyzera o nieco lepsie..
tak pokracujem v samoliecbe 🙂 . Prve 2 tyzdne som si ranu len nahrievala. Teraz aj aj.

lulina85
8. sep 2009

Diapozitiv, len som chcela povedat, že ta velmi obdivujem, musí to byť pre teba naozaj velmi tažké, strašne ti držím palčeky , aby si sa svojho anjelika nakoniec dočkala. Poznam holky, čo otehotneli naozaj rýchlo po cisárskom - je pravda, že sa to neodporuča´. Kamoška otehotnela do troch mesiacov po sc, ale tu na webe som čítala aj o takých prípadoch, kedy otehotneli ešte v šestonedelí - všetky prípady dopadli dobre, vlastne o rupcii maternice som vždy čítala len v teorii lekárov, žiaden reálny prípad.

diapozitiv01
8. sep 2009

No uvidime co povie doktor, aj ked tuzba je obrovska, najradsej by som bola uz znova tehotna,
mala som bezproblemove tehotenstvo az do 30 tyzdna, ziadne vracanie, proste uplna pohoda.
A kedze nas Maximilianko zomrel na 4 den, ani mi to nepride ze som bola tehotna, alebo som porodila /ani mliecko sa mi nestihlo rozbehnut a uz mi ho tabletkami zastavovali/.
Aj ja som citala o rupture maternice, urcite tam je nejake riziko aj ked dost male, a kedze som si uz raz s Maximkom cierneho petra /sanca na vrodenu srdcovu chybu okolo 1percenta/vytiahla, tak mam jemnu obavu.

atrami
8. sep 2009

diapozitív,
hrozne držím palčeky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kamarátka bola na tom rovnako. Otehotnela do pol roka. Dnes má dcérka už 9 rokov.

akejka
9. sep 2009

lulina, som akejka, teší ma !
😉
Ja som ten reálny prípad ruptúry maternice, aj keď som mala medzi pôrodmi 6 ročnú prestávku, pri snahe o prirodzený pôrod mi rupla maternica ( v jazve po 1. sekcii) pri veľmi silných a bolestivých kontrakciách 😢
Cez to všetko môžem mať aj 3. bábo - ale už naplánovanou sekciou, samozrejme 😉
Ešte je tu na MK jedna kočka - tiež s ruptúrou...

dia, držím palčeky, máš pravdu, pravdepodobnosť ruptúry je nízka cca 1,5 - 2 %, ale pri kratšej ako 2 ročnej prestávke je vyššia...
Ja som si tých "čiernych Petrov" vytiahla viac - rupla mi maternica (2 % pravdepodobnosť), zle sa mi hojila jazva, lebo som do rany chytila zlatého stafylokoka (nestihli asi riadne dezinfikovať sálu po predošlej sekcii a mne šlo o život...) - to je tiež 2 % pravdepodobnosť (takmer ma nanovo zoperovali) a nakoniec cez materské mlieko prešiel stafylokok do dcérky a spôsobil jej absces prsníčka, museli jej chirurgovia narezať bradavku a vyčistiť prsíčko zvnútra...chúďa malé
Ale dôležité je, že sme zdravé - aj ja, aj dcérka.
Prajem aj tebe zdravé bábätko, nech ti Maximko pošle z nebíčka... 😉 A neboj sa otehotnieť skôr - tak ti naplánujú sekciu a budú ťa cez tehu viac sledovať...

lulina85
9. sep 2009

Ahoj akejka....tak to si naozaj prvý prípad o ktorom som počula. No aj tak som to myslela tak, že počas tehotenstva je ta ruptura viacmenej nepravdepodobná. A samozrejme naplánovaná sekcia ! Tebe sa to stalo, ako si hovorila počas kontrakcii. Ja som teraz druhý krát tehotná, po druhý krát idem na sekciu a otehotnela som niečo vyše roka po prvej sekcii. Teda mi druhý sekciu plánujú automaticky, vzhľadom na krátky časový odstup.
Určite si si toho prežila až až, , , ,

diapozitiv01
9. sep 2009

Ahojte,
Akejka som rada ze vsetko nakoniec dobre dopadlo 🙂
Chceli by sme skusat zase svoje stastie tak za 4-5 mesiacov, ale rada by som bola aj tak za 2 mesiace, len to by ma asi gynekolog poslal kade lahsie keby som sa tam zjavila este tento rok s tym ze som tehotna 😀
Akurat mi skoncila prva MS po porode a to len na buduci tyzden mi konci sestonedelie.
Ja si musim davat hlavne bacha prve 3 mesiace, mam cukrovku a som uz 12 rokov na inzuline, kde glykemie musia byt priam unikatne.
Ani si nevieme predstavit ako su dolezite prve mesiace pre vyvoj nasich drobcekov, vlastne vtedy sa formuju vrodene vyvojove vady, kolko krat zistime az v polovicke 2 alebo na zaciatku 3 mesiaca ze sme tehotne.
Ja musim kazdu jednu tehotnost planovat vopred, uz len skrz tu cukrovku.
Teraz navyse do toho zapletiem vitaminy a hlavne kyselinu listovu a nezostane nam nic ine len verit a dufat ze nam posle Maximko svojho zdraveho bratceka alebo sestricku.

nikollette
9. sep 2009

Dia,
držím palce 😵

prsky
10. sep 2009

baby, na jazvy po operaciach je naj contractubex...ja pouzivam na svoju jazvicku po CS 😉

prsky
10. sep 2009

holis...zalezi na tom, preco si mala predtym CS, ale da sa aj po cisarskom rodit normalne (mame v novembrovkach taku 😉 )

elissa2009
10. sep 2009

No prave som dopozerala ordinaciu, tak ten cisarsky to je uplna hroza. Odvtedy mi je zle.

miskachrumka
10. sep 2009

elissa a co si cakala ja som si ho pozeala na internete asi 2tyzdne pred porodom a to som ja mala rodit normal ako som dopadla rodila som aj tak aj tak !

atrami
11. sep 2009

elissa,
dá sa to prežiť. 2 krát som sa dala uspať, nemala som odvahu, byť pri vedomí. Na 3. krát ma ukecala sestrička. Nepríjemný bol len ten tlak. Keď som videla hneď malého, na všetko ostatné som zabudla.
Pri prvom porode som malého videla až za 30 hodín, to čakanie bolo otrasné. ☹

Na internete to pozerala moja sestra. Mala predstavu, že porod je hračka. Jej hláška, že jo ,,brutus" ma odrovnala.
Cisársky je normálna operácia. A ani klasický porod nieje nič moc. Ale výsledok je ten najkrajší.

zuzka72
11. sep 2009

Holky mě řekl doki, že musím napsat žádost na komisy na schválení, aby mi udělali císaře a podvázali vaječníky. To se tak dělá?

atrami
11. sep 2009

zuzka,
žiadosť musí byť schválená 30 dní pred porodom. Je to preto, aby sa predišlo sťažnostiam, že sterilizáciu previedli proti voli ženy. Tlačivo Ti dá nemocnica, v ktorej budeš rodiť.Nemusíš sa báť, nebudú ťa vypočúvať.
😉
Mne to pomáhal vypsovať moj gynekológ.

rose86
11. sep 2009

sranda. ja som nic nevypisovala. mna sa lekarka opytala dva tyzdne pred porodom ze ci by som sa nechcela dat sterilizovat, ze po dvoch cisarskych mam narok. podpisala som nejaky papier a hotovo 😵

atrami
11. sep 2009

rose,
u mňa to bolo podobné. Tlačivo mi tiež dal gynekológ. Vypísal a zaniesla do porodnice.
Tých 30 dní je hlavne kvoli rómkam. Na sále povedali, že sa chcú dať sterilizovať a potom sa sťažovali, že ony o tom nevedeli.

Pri 2. cisárskom mi tiež ponúkli túto možnosť, ale chceli sme 3 deti, tak sme odmietli.

zuzana232
11. sep 2009

ahojte ked som prvý krat rodila cisarským rezom tak druhý krat budem tiež neviete o tom niečo? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre