Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zlatickoo24
15. jan 2010

ahoj tinad,ja som sice uz skoro 3 roky po cisarskom,ale pamatam si,ze ja som mala tiez na lavej strane nad rezom taku tvrdu hrcku,ale doktor vravel,ze to nic neni,a potom to samo zmizlo,ak mas pochybnosti tak sa opytaj svojho gynekologa,ale podla mna to nic take hrozne neni ak je to to co som mala aj ja 🙂

kubinaa
15. jan 2010

ahojky já sem po cisaři skoro 8 měs.moc nerozumim některym slovenskym slovum ostuda přiznávam.já měla asi do 2 měs na straně kterou sem víc namáhala třeba při vstáváni takovou červenou nafouklinu tvrdý červený utvar.tak sem šla na chirurgii a skvělej pan mudr.řek že je to krevní výron že bud se to vstřebá nebo se to lehce nařízne,ale jen jako malinko žádný řezání ztoho už sem měla hrůzu 😕 ale vstřebalo se 3 týdny sem to ledovala ale lehce jen vždycky chvilinku aby si zas neprochladla a mazat liotonem 100 000.třikrát deně a pohoda.tak snad sem dobře pochopila problém a neplácám mimo mísu 🙂

luala
15. jan 2010

ahojte, moze te mi prosim povedat co je to ten brusny dren? nejaky vyvod? ja som uz sekciou rodila, ale nic mi z brucha - okrem stichov netrcalo... 😕

katy2205
15. jan 2010

Ahojte babule.......... chcem sa len spýtať, vám vyberali stehy po cisaráku alebo ste mali tie vstrebateľné???

annalena
15. jan 2010

luala...brusny dren je hadicka s flaskou (alebo vreckom), ktora ti ide z brucha na odvod krvi po cisarskom. Dava sa, ked lekar vidi, ze to viacej krvaca, aby sa ti krv nehromadila v bruchu, ale mala moznost este vytekat. Za 1-3 dni sa vyberie....podla toho,kolko krvi za den este vytecie cez to.

katy....vstrebatelne 🙂

mirko
15. jan 2010

katy ja som mala pri prvom synove len tie vstrebatelne, a pri druhom som mala aj tri(na bokoch a v strede sitia) normalne, no sme sa so spolubyvajucou pytali ze ci treba tie stehy vybrat, oni ze nie, ze sami vypadaju.....a ja som s nimi chodila 6 tyzdnou, uz mi to zacalo aj hnisat,natierala repikom, no nic nepomohlo... po 6nedeli ked som isla na kontrolu ku gyndoske, skoro odpadla, ze co to tam mam, tak potom mi ich ona vyberala a teraz tu jazvu mam taku hnusnu.....ak to budes mat zasite takou hrubsou ciernou nitou, tak tie treba dat vybrat, tie samovstrebatelne su take jemnucke, priesvitne..... 😉

zlatickoo24
15. jan 2010

kubinaa ja som mala tu bouly (hrcku) bez nacervenania,nic tam okom nebolo videt ale na dotyk to bolo citit,ale jak som uz pisala za niaky cas sa to samo stratilo,luala ani ja som po cisarskom nemala ziadny dren 😨 a katy2205 mne stehy po cisarskom vyberali asi 5 alebo 6 den,baby ked som mala prve mimco cisarskym a to bylo uz pred 3 rokmi skoro a druhe by som rodila normalne,tak co to znamena,ze moze prasknut maternica (deloha)???to jako moze zenska pri tom zomriet alebo jej potom musia vybrat celu maternicu,alebo co?a pri tom samom porode to hned poznaju doktori???? 😅

syraell
15. jan 2010

uala
Dren se aplikuje pri libovolne brisni operaci, je to preventivni zalezitost. Kdyz jsem byla na vyfiknuti zlucniku, vysvetlili mi, ze je to zkratka nutnost.Je dost divny, ze jsi nic nemela...Je to v podstate tenka pruhledna trubicka, na konci s nadrzkou. Po operaci jsem dren diky analgetikum vubec necitila, jenom jsem o nej obcas zavadila. Vytahovani uz bylo ale celkem zretelny 😉 Jinak vnitrni stehy jsou samozrejme vstrebatelne a na vnejsi casti byvaji jine. Ja jsem byla asi tyden po sekci na vytahovani stehu - vubec nic jsem ale necitila.

ba80
15. jan 2010

ahojte, ja som teda isla tiez sekciou a este k tomu mam za sebou 3 operacie brucha z toho 2 tazke a nikdy som dren nemala... 😲 😲

annalena
15. jan 2010

Pri vacsine cisarskych sa dren nedava. Iba ak to viacej krvaca alebo sa lekarovi nieco nezda.
a neboj ba80, ani pri vsetkych operaciach brucha sa dren nedava...zalezi od operacie, krvacavosti, lekara.... 😉

katiak
15. jan 2010

ani ja som dreny nemala. a pri prvom cisarskom namiesto nite kovove svorky. dr. mi ich vyberal malymi kliestikmi. teraz pri druhom klasicke stehy nitou. ale preco raz tak a raz inak, netusim.

annalena
15. jan 2010

katiak je to podla rany, miesta, ale tiez aj podla lekara....niektori jednoducho radsej svorkuju 😉

syraell
16. jan 2010

Máte někdo tip na špitál, kde se nedává automaticky dren? Zase půjdu na sekci a ráda bych si tentokrát to potěšení odepřela. 😉 Při každé břišní operaci mi ho dali, ikdyž nebyly komplikace...Podle mě se zkrátka sichrujou.
takže kde vám dělali císaře bez drenů?
Moc díky za odpověď

luala
16. jan 2010

no ja osobne som podstupila sekciu v Trnave, bez cievkovania, klystyru a drenu... ale uz davnejsie 😉

zuzana76
16. jan 2010

ahojte

ani ja som nemala drenaz v brucho po sekcii 😕

zuzana76
16. jan 2010

a tiez som mala kovove svorky a nie stehy

vrtule83
16. jan 2010

Ahoj,
poradí mi tu někdo, kamarádka je čerstevě po císařském řezu s dvojčátky. V mém okolí všichni rodili přirozeně, tak vůbec nevím za jak dlouho můžu otravovat na návštěvu, abych neobtěžovala. Plánovali jsme původně návštěvu v porodnici, ale váhám jestli je to dobrý nápad.

masinka
16. jan 2010

vrtula, no hlavne jej tam nenebehni hned prvy den po... 😉
u nas sa prepusta po SC na 5 - 6 den ak je vsetko ok, tak tak na ten 4 den by to uz mohla zvladat.
a potom doma bude mat s dvojkami aj so sebou co robit, tak podla mna je lepsie si tu navstevu vybavit parminutovym nakuknutim v porodnici, ako ju potom pocas sestonedelia "otravovat" doma. no hlavne sa spytaj kamaratky ci sa na to citi

latvia
16. jan 2010

gelove priesviitne nechty sa na operacku moooozuuuuu 😉 pulzny oxymeter vie cez ne merat saturaciu

latvia
16. jan 2010

vrtule, ja som po prirodzenom porode a navstevy mi v porodnici vadili, kazdu polhodinu sa niekto dovalil a ja som chcela v klude oddychovat....ja by som volila navstevu po domluve s dotycnou, co jej vyhovuje viac 😉

annalena
16. jan 2010

latvia nie vzdy sa da cez tie nechty zmerat saturacia 😉 a hodnoty mozu byt skreslene

juliagregor
16. jan 2010

vrtule súhlasím s masinkou na 4 deň som bola OK, ale najskôr by som zavolala 😉

latvia
16. jan 2010

annalena, si zdravotak? 😉

annalena
16. jan 2010

🙂 tak trosku 🙂 viem, ze sa pise, ze tie nechty nevadia, ale v praxi niekedy fakt bojujeme, ked sa cez ne neda odmerat saturacia alebo dostavame hodnoty na hranici zlucitelnosti so zivotom

lukza
16. jan 2010

Ahojky Holky mužu se prosím zeptat co je lepší při císaři uplné uspaní a nebo si nechat píchnout epidural jaké máte zkušenost já mám docela strach si nechat píchnout epidural aby mi to nějak špatně nepíchly ,ale zase prospak když začne mimi plakat a vykoukne na svět se mi taky moc nechce děkuji za vaše zkušenosti. a ještě jeden dotaz muže být semnou manža u císaři?

latvia
16. jan 2010

tak ja som sa teda este s takym problemom pri gelovkach ani raz nestretla 🙂 ziade pokles saturacie, a uz vobec nie velmi nizka

latvia
16. jan 2010

lukza, pre babatko je najlepsie spinal, resp.epidural , nedostanu sa mu do krvneho obehu lieky ktore ta uspia.... a co sa tyka zleho pichnutia epiduralu alebo spinalu, nemusis mat vobec strach, predtym ako do teba zarezu skontroluju stipnutim ci nieco citis az tak zacnu rezat..ak by si nieco citila, tak ta uspia 😉

latvia
16. jan 2010

no, a manzel nemoze byt na operacke s tebou, ibaze by si to nejak vybavil, ale bezne to nieje

lukza
16. jan 2010

Latvia děkuji no já se spíš přiklánim k píchnutí epiduralu chtěla bych totiž hned vidět miminko a zdá se mi že u epiduralu muže být i manža semnou,ale to nevím jistě na to se musím teprve zeptat.vydíš to mě vubec nenapadlo že to se vlastně k miminku nedostane tak jak narkoza 😉

latvia
16. jan 2010

lukza, to sa informuj v nemocke kde budes rodit, ale zatial som sa stretla len s tym ze manzel bol vedla v miestnosti, nie priamo na operacke, ale videl dietatko paar minut po narodeni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre