Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
18. máj 2010

som najprv citala, ze ma nejako nesledujes... 😀

zuzana76
18. máj 2010

certi 😀 , no to by som si nedovolila 😀

janka256
18. máj 2010

dakujem kocky za upokojenie vyskusam to a uvidim ved myslim ze stale mozem poziadat o nieco na prispatie keby nieco takze ak sa bude dat idem do toho. 🙂 certi myslim ze aj ty si mala spinal ak sa nemylim a mas pravdu toto je posledny porod pri nom mi urobia sterilizaciu uz som si podala ziadost takze vyskusam 😉 a latvi idem rodit do TV tam maju s tym dobre referencie tak dufam ze aj pit mi dovolia 🙂

certica
18. máj 2010

inak mala som uz take dost intenzivne obdobie, kedy ma nutkalo na tretie (nejaky program mam v sebe, lebo po roku a tristvrte to na mna vzdy pride 😀 ), ale momentalne som vytriezvela a mm je triezvy az az, by som povedala, ze nadobro, takze tomu prilisne sance nedavam...

dzejn81
18. máj 2010

Ahoj holky můžu se přidat? Pročítám si tady toto téma a já mám za sebou taky porod císařský řezem ve spinálu. Rodila jsem v říjnu. Vpich jsem necítila vůbec a ještě mě ani nepřetočili zpátky na záda a už jsem necítila od pasu dolů vůbec nic, byla to rychlovka! Pak mě na konci trochu přispali jak mě zašívali. Pít jsem mohla snad za hodinku co jsem se probrala a vypila jsem toho tolik,že si ze mě sestřička dělala srandu, že jsem jak průtokáč 🙂. Jinak rekonvalescence byla v pohodě, už druhý den jsem se cítila dobře a nebolela mě hlava ani záda. Za to mi nějak pořád nedocházelo,že jsem porodila. U mě tento porod,který nebyl přirozenou cestou rozhodně ovlivnil můj vztah s malou, doteď s tím nejsem srovnaná, ale přidala se mi i těžká poporodní deprese takže 5 měsíců mi trvalo než jsem se sebrala. Teď má malá 7 měsíců a já můžu už konečně říct, že je nám fajn. Ale určitě se holky nebojte pokud budete rodit císařem, ženská vydrží všechno! A mě bylo řečeno,že spinal je pro maminku i miminko šetrnější než celková narkóza. Tak hodně štěstí 🙂

syraell
18. máj 2010

samuelkas
neboj se niceho, taky jsem absolvovala sekci pri spinalu a nemam jedinou hrozivou vzpominku 😉
Co se tyce naruseneho vztahu matka - dite, myslim, ze je zbytecny takhle se dopredu psychvat. Jasne ze jsme hrozne brany na hul tim, ze nam mimco nikdo hned po porodu nepolozi na prsa a neprilozi k prsu, ze jako rodina nemuzeme byt posolu jak pri porodu tak po nem. To je vsechno blby a taky me to stve...Na druhou stranu musim rict, ze muj vztah s Kubou nepovazuju za nikterak naruseny, ale uplne normalni...Ja se taky moc obavala po porodu, ze si bude plest mamu s tatou, protoze prvni ho prinesli manzelovi...Doktorka si ze me delala srandu, ze to nefunguje jako u kachy a kacat - a mela samozrejme pravdu 😀 Ale vysvetlujte to prvorodicce 😉 Nebojte se niceho, porod brzo bude minulosti a skoro si na nej nevzpomenete - druim vsem palce!

samuelkas
19. máj 2010

Ahojte babenky,dneska som bola na poradni aj na sone a babetko je pekne otocene dolu hlavkou-tak som velmi stastna.Dakujem Vam velmi pekne za podporu ktoru ste mi davali.

latvia
19. máj 2010

😉 sikovne babatko 🙂 ale dojdi potom napisat aky bol porod 😉

samuelkas
19. máj 2010

Latvia-ani si nevies predstavit aka som stastna-jasne ze vam pridem dat vediet.

latvia
19. máj 2010

😀 si miminku dohovarala dnom i nocou, ze? 😀 hlavne nech uz takto ostane 😉

samuelkas
19. máj 2010

Praveze som cvicila macaci chrbat a sviecku-to som tu niekde nasla,moc som tomu neverila-ale jednoducho mi to pomohlo. 🙂

latvia
19. máj 2010

jj, tie cviky zvacsa zaberu 🙂

samuelkas
19. máj 2010

Nieco pravdy na tom asi bude.

teerry
19. máj 2010

ahojte, rodili ste niektorá v poslednom čase cisarskym rezom v ZA nemocnici?? 🙂

mabe
25. máj 2010

holky, jak je to s plavanim po cisari? ja uz jsem dva mesice po a zitra se hodlam dr. zeptat. boli me uz dost zada, tak bych se rada protahla.

latvia
25. máj 2010

plavat mozes, cvicit uz chodis a nic to nerobi s jazvou, tak kludne chod plavat.uvidis ci to bude ok alebo sa ozve jazva, ale malo byt to byt v poho 🙂

mabe
25. máj 2010

ahoj latvi a jak se muze ozvat? jako zacit bolet?

latvia
25. máj 2010

napriklad 🙂 pri plavani tiez pouzivas brusne svaly, tak sa teoreticky moze ozvat aj jazva, ale to je fakt len o tom , ze mozne je vsetko, pokial neskusis, nezistis 😉 plavanie je jedno z najsetrnejsich cviceni, tak v tom problem nevidim. ale kedze u cloveka nieje nikdy nic 100 percent tak netvrdim ze nic nebude boliet 😀 diplomaticka odpoved, nie? 😎 🙂 kludne chod plavat, ponatahuj kosti 😉

mabe
25. máj 2010

latvi, ja neplavu jako zavodnik. je to jenom rehabilitacni 🙂

latvia
25. máj 2010

😀 tak to mozes

lamarika
25. máj 2010

mabe já jsem začala chodit plavat když byly malýmu asi 3 měsíce, protože jsem se už nemohla dívat na ten břuch. Vůbec mě jizva nebolela. Jen jsem pak chodila jak spící pana jak mě to unavilo, takže jsem chodit plavat přestala, ale za to může má lenost 😉

latvia
25. máj 2010

😀 lamarika, presne, aj mna plavanie hrozne unavuje a potom len lahnem a spim....

lamarika
25. máj 2010

Já jsem měla právě možnost chodit jenom večer, dřív jsem neměla hlídání. Pak jsem přišla a padla 😀 Ale mě unavuje každej sport 😀

latvia
25. máj 2010

😀 aj mna, teda okrem zumby 🙂

lamarika
25. máj 2010

mně strašně mrzí, že u nás nikde zumba není. Koukala jsem se na nějaký video, protože jsem přesně nevěděla co to je a strašně mě to zaujalo. Klidně bych to vyzkoušela, ale bohužel není kde ☹ Snad jedině břišní tance 😎

n20
25. máj 2010

Ahoj holky, já bych se k vám taky ráda přidala.Mě to teprve čeká, mám termín 18.9 a musím rodit císařem.Měla jsem ve 13letech úraz, spadla jsem z kola, praskla mi lebka a krvácela mi nějaká cévka, tak proto se lékaři u mě bojí spontánního porodu, kvůli tlaku.Moc mě to mrzí,ale zase ať jsem radči s miminkem v pořádku to je nejdůležitější, chtěla bych být taky u toho vzhůru a měla jsem za to,že vám miminko podají hned po porodu ještě na sále, na to se musím zeptat, to je hodně důležité že jo? 🙂 Mám z toho trošku strach, nedokážu si představit,že budu někde ležet a čekat

lamarika
25. máj 2010

n20 neboj, zeptej se anesteziologa jak to přesně všechno probíhá, pěkně ti to vysvětlí a ty budeš vědět do čeho přesně jdeš. Já rodila pod celkovou narkózou, takže jsem malýho viděla asi až po dvou hodinách myslím. Byla jsem dezorientovaná, takže si nejsem jistá

syraell
25. máj 2010

n20
me etda Kubu jenom ukazali a vzhledem k tomu, ze jsem mela privazany ruce ke stolu jsem na nej nemohla ani sahnout...Pak ho ale odnesli manzelovi...

janab78
25. máj 2010

mně prcka ukázali, šli umýt atd, a pak tam se m nou šmudlinka byla celou dobu, než mě zašili. Vůbec neplakala a mazlily jsme se. Nádhera.

n20
26. máj 2010

No tak to jsem na to zvědavá, zkusím si tam zavolat a pozeptat se kdy bych se měla eventuelně objednat, protože to bude plánovaná sekce, tak bych už mohla docházet tam.Uvidím co mi řeknou 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre