Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

elbe
16. jún 2011

Ahojte. Pami2, podla mna mozes aj skor, ak sa na to citis. Pri sekcii su tvoje porodne cesty usetrene, takze ak mas jazvu ok, nemusis mat celibat 😉. Ja mam za sebou 2 sekcie, jazva sa mi zahojila rychlo a bez komplikacii, ale na sex som nemala vobec chut, takze u nas to bolo este neskor ako po 6 tyzdnoch. Antikoncepciu som nebrala, davali sme si pozor a plne som kojila.

henulienka
21. jún 2011

@pami2 my sme nevydržali ani tie 4 týždne skoro 😀 Ja som bola úplne v pohode, jazva ma už vôbec nebolela.

henulienka
21. jún 2011

@katkaajurko koľkátku Fraxiparin si picháš? Ja 0,4 a na to mi hematologička povedala, že to je dosť nízka dávka, takže ak by aj bolo treba pristúpiť k pôrodu, nemal by byť problém. Tiež budem mať plánovaný cisársky, a inak by sa mal Fraxiparin vynechať, tak ako píšeš. No ale keďže nikdy nevieme, kedy si to tie naše detičky rozmyslia, asi ťažko sa budú držať nejakého termínu, že? Ja už by som to chcela mať za sebou, hlavne dnes mi je už ťažko, krpatý sa večne mece,tlačí ma dole, brucho mi tvrdne.....

Aj dnes idem k lekárovi, lebo už chodím každý týždeň, keďže som len rok po predošlej sekcii, tak mi na USG kontroluje hrúbku jazvy, a tá sa už začala stenšovať..... tak uvidíme, dokiaľ to vytiahneme.

zaneta123
21. jún 2011

@katkaajurko Ja som fraxiparin pichala pri oboch tehotenstvách, obe tehotenstvá spinálka, podmienkou bolo, aby fraxiparin nebol podaný 8 hod pred sekciou v prípade, že by k pôrodu došlo skôr ako bolo plánované tak by bola podaná celková anestéza

katkaajurko
21. jún 2011

@zaneta123 dik

@henulienka ja len 0,3 dokonca,uz mam aj termin sekcie -len som uz aj na prstik otvorena - tak hadamvydrzime

lubenka131
21. jún 2011

@katkaajurko na kedy mas termin?

katkaajurko
21. jún 2011

@lubenka131 buduci utorok,preco ?

lubenka131
21. jún 2011

@katkaajurko 28.6? jee ja asi az 1.7 🙂

katkaajurko
21. jún 2011

@lubenka131 no vidis,to zavisi aj od stavu a dovodu Cr ... ja mam kardio indikaciu-plus si riedim krv- nechat spustit normalny porod je rizikovejsie... a som uz otvorena a maly je o dva tt vacsi nez je tp....

petkave
22. jún 2011

@pami2 ahojky. ja som mala hak Azalia... jedna z mála, ktorá sa môže pri kojení. berie sa bez prestávky. mudr. mi ju nasadila hneď na kontrole po 6-nedelí a keďže som ju brala a popritom ešte aj kojila, tak som ani MS nemala. Vlastne až teraz som si vymyslela, že chcem byť bez hak a menej kojím, tak mi došla MS. Po 18 mesiacoch 🙂
@henulienka fíha, tak to by som mala iné stresy... tak krátko po sekcii a už bude druhé bábo... Ja som v tomto srab. Jazva ma bolí ešte teraz, keď si ju pritlačím, alebo keď sa malý na mňa škriabe a používa ma ako stupátko 😝 , tak si neviem predstaviť, ako to funguje v ďalšom tehotenstve...

henulienka
23. jún 2011

@petkave funguje to celkom v pohode, až tento posledný mesiac je ťažší, ale zas je to o to ľahšie, že dcérka už začala sama chodiť, tak sa k nej nemusím zohýbať. A potom aj to, že je veľmi dobručká, nemusím ju ani na rukách nosiť, ani uspávať, od prvého dňa krásne zaspáva sama v postieľke, prespí takmer celú noc, takže ani unavená nie som. No keby som mala nejakého malého čerta, tak to teda neviem ako by som zvládala. Ale myslela som si, že to bude oveľa horšie 🙂

petkave
23. jún 2011

@henulienka Tak to je fajn... Ja mám presne takého čerta, ako píšeš... Tiež už začal chodiť, no treba ho ešte ako-tak pridržiavať... No klobúk dole, ja by som to fakt nezvládla... A okrem toho, mala by som strach o tú jazvu. Nebolí ťa? Mne už len tá predstava naháňa hrôzu 😕

henulienka
23. jún 2011

@petkave Vôbec nebolí, mňa bolela možno dva -tri týždne, potom len pri zlom pohybe alebo zatlačení. Predpokladám, že táto druhá bude bolieť viac, aj keď neviem, či ma narežú cez tú pôvodnú, alebo vedľa....
A práve preto chodím raz týždenne na USG na odmeranie tej jazvy... už sa mi pomaly stenšuje, tak ma len sleduje, či nie moc, keďže moje bábätko má byť podľa meraní valibuk 🙂
Doktor mi povedal, že to potiahneme, kým ma jazva nezačne bolieť, alebo kým už nebude nebezpečne tenká.

PS: gratulujem k takému čertíkovi, mám tušáka, že aj tento môj krpatý bude riadne číslo, súdiac podľa toho, čo vyrába v brušku 😵

henulienka
23. jún 2011

ozaj, otázka do pléna - tie, čo ste mali dva cisárske - rezali vás po pôvodnej jazve, alebo mimo nej?

sasena033
23. jún 2011

ahojte...maminy a bud.maminy..mam doma 2a apol rocneho chlapceka narodeny sekciou a vyzera tak ze som planovane tehu 🙂 chcela by som vediet ti ektore cakate alebo mat edruhe babo ako to je v tehus tou jazvou neboli?? alebo nejake tlaky dakujem

petkave
23. jún 2011

@henulienka ďakujem... čertík má dnes zvýšenú teplotu a aj tak robí zle - už rozbil lampu na nočnom stolíku 😀 Od kolegyne viem, že ju rezali 2x na tom istom mieste...Vyzerá to však horšie, lebo predsa len, dvakrát na tom istom mieste... ja mám teraz peknú jazvu, ale ona veru nie... možno je to iba otázka šitia, možno práve toho, že to bolo 2x rezané, ale má to všelijaké hrboľaté...hoci vyblednuté a zahojené, no nie príliš vkusné 😢 😢

michkat2327
23. jún 2011

Ahoj.podruhe do te same jizvy.vse se rychleji hojilo nez poprve.navic napodruhe jsem mela samovstrebavaci stehy.to byla pohodicka proti svorkam.

petkave
23. jún 2011

Ja som svorky nemala... Podľa toho, čo som videla /ale to je iba môj odhad/ ich mali hlavne plnšie ženy, čo mali na brušku viac tuku. Ja som štíhla, tuk nemám takmer žiadny. Dali mi stehy, ale tie sa samé nevstrebali. Museli mi ich vytiahnuť. 😖

barboramarek
23. jún 2011

@petkave ja mam na bruchu tiez viac ale svorky sa davaju vtedy, ked zakrok trva dlhsie, bud nejaka komplikacia alebo sa koli niecomu zakrok predlzi..... to moja skusenost 😉

petkave
23. jún 2011

@barboramarek ahaaa. mňa to iba preto napadlo, že sme boli 4 ženy po zákroku, keď som rodila. Dve objemnejšie, dve chudé... a svorky dostali iba tie s väčším bruškom... som si myslela, že aby to lepšie držalo 😎

sirael
23. jún 2011

Ahojte baby, vstupujem vam sem s otazkou - kedy ste po CR dostali prvy menzes? Ja som po CR 5 mesiacov a 2 mesiace uz nekojim. Stale beriem Azaliu (mam ju brat az kym nedostanem prvy menzes) a stale nic. Podla mojho lekara je to este v norme, ale mne sa to zda uz akosi dlho...🙂 Vy mate ake skusenosti?

brisalek
23. jún 2011

ja jsem dostala prvni MS necele 3 mesice po porodu cisarem. A to jsem kojila skoro kazdou hodiny pres den a v noci tak po 3. Co vim okolo sebe tak to s antikoncepci vetsina dostala az tak za 9-12 mesicu, ale nevim jak dlouho po prestani kojeni. Ja bych spis antikoncepci vysadila a pockala na MS a pak si nechala napsat jinou pokou ti jde o tohle.

michkat2327
23. jún 2011

Nemela jsem ani komplikace ani nejsem silna.proste v jedne porodnici se dava to a v jine jsem dostala stehy.menzes jsem po obou dostala po 6 mesicich jeste v obdobi kojeni.

petkave
23. jún 2011

@sirael dostala som ms, až keď som azaliu vysadila... keď mal malý cca 9 mesiacov. Nejako nevidím dôvod, aby som ju brala 😀 Aj druhýkrát mi prišla už celkom presne. ale teda bez hak.

@michkat2327 tak v našej pôrodnici to asi prideľovali systémom - každej druhej inak 🤐

elbe
23. jún 2011

@sasena033 ahoj, ja mam dve sekcie, medzi detmi je rozdiel 2 roky, a co sa tyka jazvy, vobec ma pocas druheho tehotenstva nebolela, natahala, necitila som v tom mieste nic vynimocne. Kratko pred terminom som bola na sone, kde mi zmerali hrubku jazvy, bola stensena, tak som musela mat sekciu. Ale mozno budes moct porodit aj normalne 🙂

sasena033
23. jún 2011

@elbe dakuejm.........mam bobky.. 😀 stale ma pobolieva teda nie ri chodeni ale ked prusko sa vytocim alebo kychnem, tak ma v nej zastipe ☹ takze ja by som tiez rada isla normalne...no to sa ukaze ku koncu tehu

sirael
23. jún 2011

@brisalek Mne prave lekar kazal pokracovat v tej Azalii, az kym nedostanem menzes a potom mam prejst na normalnu antikoncepciu. Tak stale cakam a nist....🙂
@petkave A stale si kojila ked si ju brala, ci nie?

petkave
23. jún 2011

@sirael Brala som ju vlastne od skončenia 6-nedelia až do 9 mesiaca. Kojila som stále - ale už nie moc pravidelne, dokonca aj teraz kojím, ale už iba ráno, večer a v noci. Kamoška tiež berie Azaliu, dcérka má 8 mesiacov a MS už tiež raz dostala. Pritom hak berie pravidelne, kojí tak všelijako - strieda s UM. Mne mudr. hovorila, že hocikedy pri užívaní Azalie môžem začať krvácať, že nech sa nečudujem. Ale to asi iba ako vedľajší príznak... Tak to mala asi aj kamoška tak... Ja nie, mne prišla ms fakt až po vysadení.

hathor86
23. jún 2011

@tehua NO, to bych na ten nadstandart musela mit.... bohuzel si nemuzu vyskakovat... v dobe kdy jsem cekala syna jsem byla vic nez rok nezamestnana a zili jsme z jednoho platu a jednoho obeda 5 dni v tydnu, protoze nebyly penize na to, aby se jeste varilo pro me, kdyz jsem byla doma, takze jsme bastili manzeluv obed z prace napul... 😵

tehua
23. jún 2011

@hathor86 dokelu toto mi je fakt luto. my sme tiez boli na tom tak vselijako, ja bez prace po skole, manzel s nastupnym lekarskym platom, zachranoval nas vacsinou len predaj mojich rucnych prac. tiez sme sa v tom mesiaci moc nenajedli, ale zdravie je prvorade. potom je sranda lezat na oddeleni som samymi bohatymi panickami a ja taky sedlak :D
ale fakt, treba si aj dopredu nasetrit, ak sa da. my si teraz odkladame na moj dalsi porod..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre