Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

maca_p
7. nov 2011

@lacikagr ja som mala po sekcii normalne gatky bedrace. siahali mi pod rezom a nik nepovedal ani pol slova. takze vsetko ide, len sa netreba bat blbych prikazov. a ked uz su vyslovene, treba ich ignorovat a nenechat sa vytocit.

zazalienka
7. nov 2011

@lacikagr ja som si kúpila v BA v Brendone také bodkované sieťkované bombarďáčiky, po sekcii som aj tak 24 hodín ležala bez všetkého len s vložkou medzi nohami, bola som rada že sa nehýbem, ako ma postavili na nohy, tak som si dala tie moje popôrodné gaťuše a pôrodnícku vložku.. vložku som menila furt, gaťky na druhý deň, v balení je tuším 5 ks, v pohode mi stačili, po prvej sprche poriadnej som si už dala svoje, také volnejšie.. nikoho to nejak nezaujímalo, či mám alebo nemám sterilné, ani sa nikto nad tým nepozastavoval.. zasa nerobme z nemocnice obludu a zo sestričiek a lekárov príšery.. potrebovala som košeľu-dostala som ( aj tri keď som prepotila), podložku do postele, čistý suchý paplón, keď som prepotila, ibalgin proti teplote, čípok, zábal, všetko som mala.. dokonca aj odsávačku erárnu..

helcas
7. nov 2011

já jsem taky dostala všecko, co jsem potřebovala..košile, pokaždé, když jsem požádala..i dvě tři denně..i vložky mi daly, když měly sestry navíc, měly lepší 🙂 kalhotky jsem měla od ABENY síťkované, měnila jsem si je tak dvakrát za den, nosila jsem je kvůli jizvě dlouho po sekci, i doma třeba ještě týden po, vložky dokud jsem se hodně čistila taky...záleží na každém, co mu vyhovuje

martinafin
7. nov 2011

@gloria9,prepac ze az teraz ale ja tu chodim malo.ak ti to este pomoze: vezmi si min3-4 nocne kosele(lebo vsade ti bude tiect mlieko),uterak a osusku,detske mydlo al.detsky sprch.gel, 2 balenia poporodnych vloziek,tampony do podprsenky,podprsenku na kojenie, odsavacku(da sa kupit aj v nemocnici v lekarni za 30€),krem na bradavky-najlepsi taky co nemusis zmyvat aby si nemusela chodit,latkove plienky aspon 2,deku pre babo,asi 40plienok,krem na zapareniny,vlhke obrusky,az na cestu domov pre babo autosedacku,fusak,hrube oblecko.Na pitie neperlive mineralky,na den aspon 2x 1,5 l, caj pre dojciace matky-vyhnes sa tomu,aby babo dostalo koliku, detske vyzivy a piskoty-to bude tvoja jedina strava na prve dni ak nechces hladovat,lebo nic ine nemozes.Ak chces mozes mat mobil aj na jiske,ale musia ti ho tam doniest vtedy pribuzni. Cievkovat ta bude sestricka na cakacke,alebo v tvojom pripade i na izbe.to len za sekundu tam vopcha jednu hadicku a vsjo. A ja som klistir nemala, den pred som mala o 21.00posledne jedlo a na dalsi den ked som rano mala kontrakcie a vedela som ze pojdem do nemocnice, pre istotu som ani nepila,takze som nemala preco ho mat. Dufam ze som ti kus pomohla,drzim palce a zelam vela vela radosti z babatka.

dm1
7. nov 2011

@lacikagr ja som mala tie z lekarne aj vlozky aj nohavicky lebo som mala ist rodit normalne. nikomu to nevadilo

terkaaa
8. nov 2011

Ahoj holky, tak první porod jsem měla císaře - nepostupující porod. A za 2 měsíce mě čeká porod druhý a nemám dobré vzpomínky na ten první porod, bojím se (malá měla šňůru kolem krku a vytáhli ji za 5 minut 12). A u nás v nemocnici preferují, psychický stav maminky, pokud má špatné zkušenosti a je vystresovaná, tak udělají císaře, vystresovaná maminka asi těžko porodí normálně, pokud má až takový strach.

helcas
8. nov 2011

@terkaaa ahoj moje kamaradka zrovna minuly tyden porodila normalne, vloni v rijnu rodila cisarem..zvladla to v pohode. zkus jeste vyhledat nejakou psych. pomoc v mater. centru, sehnat si dulu nebo neco podobnyho, stoji to za to. ja v sobe neprozity porod porad resim :/

miranda77
8. nov 2011

@helcas no tak to je ale docela extrem - SC v anamnéze méně než před18měsíci většinou bývá indikace k plánované sekci ... ale jinak se mi to mooooc líbí 😀

helcas
8. nov 2011

@miranda77 prý to u ní nikdo neřešil, nikdo se jediným slovem nezmínil, že by to měl být problém.. ani gynekolog, ani v nemocnici, přenášela a ten den co porodila, jí to měli v plánu vyvolat..fakt je to všude jinak..

miranda77
8. nov 2011

@helcas ... já prostě věřím, že se ledy roztají a bude to takhle všude ... 😵

helcas
8. nov 2011

@miranda77 no ještě aby stihly roztát do 3 let ohledně vba2c 🙂

natama
8. nov 2011

@helcas to teda koukam. a kde prosim te rodila?

helcas
8. nov 2011

@natama v Ustecky nemocnici

miranda77
9. nov 2011

@helcas ústí ... pěkné, to mám za rohem ... 😀

terkaaa
9. nov 2011

@helcas Díky.....já musím říct, že mě neprožitý porod nějak moc netrápí. Nebyla jsem z toho špatná, jelikož jsem trpěla jako pes 20 hodin než se pro císaře rozhodli. A když mi ráno přinesli malou, byla jsem tou nejšťastnější maminkou. Manžel zvládl vše za mě, od doby co ji vyndali - vše dělal se sestřičkami a pak mu dali samostatný pokoj a nechali ho s malou asi 15 minut o samotě. Zatím u mě převládá císař....uvidíme 🙂

helcas
9. nov 2011

@terkaaa ono je asi rozdíl, když třeba má někdo normální porod a pak císaře, nebo si prožije skoro celý porod a pak mu teprve dělají sekci.. já mám trauma z toho, že jsem neměla ani jediné tvrdnutí, ani jednu kontrakci a tělo je porodem úplně nedotknuté, cítím pořád potřebuj si to aspoň zkusit

helcas
9. nov 2011

@miranda77 to bylo ironicky, nebo opravdu za rohem? 🙂

terkaaa
9. nov 2011

@helcas aha, tak to pak jo.....já si toho užila až dost....píchnutí plodové vody, po x hodinách jsem křičela, že chci epidurál jinak tam už umřu.....kapačky a bolesti....a pak to vysvobození, když mi doktor přišel říct, že asi uděláme císaře, tak jsem mu řekla, že OKAMŽITĚ!!! Jako kdybych tušila, že se něco děje. 🙂

bleee
9. nov 2011

ahoj dievcata, vcera som sa dozvedela, ze ma v piatok caka sekcia, do poslednej chvile som dufala, ze porodim normalne ale doktor to vidi inak, asi aj opravnene.... Po prichode do nemocnice mi chcu pichnut vyvolavacku, nech sa porod trochu rozbehne, aby sa babetko spametalo, ze ide von, v bruchu je mu totiz az prilis dobre. Mate niektora skusenosti s vyvolavackami pred cisarom?

martinkatinka
9. nov 2011

@bleee - ahoj.... takže mne dali vyvolávačku, lebo dúfali, že porodím normálne, aj keď bábo bolo veľké, mala som hraničné rozmery panvy a vyvolávačka vyvolala akurát bolesti a dieťatko nejako nechcelo ísť von, nezostupovalo...Potom nakoniec bol akútny cisársky, lebo ani po 8 hodinách som sa poriadne neotvorila... ak plánujú cisársky, nechápem prečo ti dajú vyvolávačku...

elana
9. nov 2011

@bleee ups, to je dost drsný postup, to jsem nikdy neslyšela. Máš už nález na porod? Vyvolávačka jako taková (tj. oxytocin) se smí píchnout až od CS5. Jinak se dělá tzv. preindukce, kdy se do děložního hrdla zavádí tablety Prostinu, které mají vyvolat jeho dozrání, pootevření (aspoň na to CS5) a potom se teprve dá ta kapačka aby se nastartoval porod. Já to tak měla-jenže ani 4 tablety Prostinu nezabraly, CS zůstalo na krásné 0, akorát mi začalo tvrdout břicho a to už se Prostin pak podávat nesmí, takže nakonec naplánovali sekci.

bleee
9. nov 2011

@elana zatial nie, este mam aj krcok 1cm, vobec sa neotvaram. Babo je uz dost velke, vraj ma malo plodovej vody. V piatok budem 39.0 tt. Rodit budem v Presove

elana
9. nov 2011

@bleee na to jsem se taky chtěla zeptat, proč už chtějí mimčo vyhnat, když si tam může ještě 2 týdny klidně lebedit...nojo, tak když má míň vody, tak to je jiná (u mě to bylo podobný, taky jsem nastoupila kvůli míň vodě do nemocnice 39+6, sekce byla 40+2, ty 3 dny se pokoušeli hrdlo uvědomit o porodu Prostinama). Myslím, že jde trošku o nedorozumění, že nedostaneš opravdu oxy, ale jen ty prostaglandiny, když máš nález klidový.

bleee
9. nov 2011

@elana maly uz vcera na ultrazvuku vyzeral akokeby bol 3 dni po termine, tak asi preto... Ze to vraj kvoli babetku, aby sa pripravilo na svet... ani ja som o tom doteraz nepocula... Doktor spomenu oxitocin, tak neviem. Dufam, ze ma tam nenechaju nejak dlho trapit sa v bolestiach

elana
9. nov 2011

@bleee ještě to, že se nic nestalo u mě, neznamená, že Prostiny nefungujou 🙂 Nám to takhle zkoušeli třem, jediná já jsem opravdu nezaznamenala odezvu. Jinak obě paní začaly rodit, jedna teda skončila potom taky na sekci (ale protože mimčo špatně sestoupilo a zaseklo se, šlo o akutní řez, který s vyvoláním neměl nic společnýho) a druhá porodila spontánně, hned tu první noc po prvním Prostinu jí odešla zátka a začaly stahy. Ovšem obě měly už trochu víc dozrálá hrdla (ta první navíc byla druhorodička). Ale tak uvidíš, třeba Ti to zafunguje a porodíš krásně přirozeně, přece to, že v 39.tt máš míň vody, není indikací k sekci, kor pokud by se porod hezky rozběhl sám.

elana
9. nov 2011

@bleee uvidíš, oni Tě vyšetří a podle toho se rozhodnou. Jak říkám, tady se neaplikuje oxy dřív než při CS5, nejdřív se musí začít tím Prostinem, ale neřekla bych, že to v SR bude jinak. Tak uvidíš. Navíc pokud už je mimčo připravené na porod, tak není nikde psáno, že Ti v noci nepraskne voda 😉 , spousta maminek odchází od doktora s CS 1 a do rána porodí a naopak, někdo běhá od 30.tt s CS 5 a přenáší. Porod si spouští miminko samo, to je dokázané, takže jak říkám-do pátku může být vše úplně jinak. Držím palce, ať máš každopádně do neděle mimčo na světě, potom se přijď pochlubit 😉

helcas
9. nov 2011

mě taky před sekcí nic nevyvolávali, ale je možné, že to mají vyzkoušené a že se jak miminko připraví na ukončení těhotenství a i třeba porodní cesty se připraví..možná se pak děloha lépe čistí, třeba i při operaci se lépe pracuje, kdo ví...?

bleee
9. nov 2011

dievcata dik za povzbudenie, dam vediet ako som dopadla 🙂

lucinka144
9. nov 2011

ahojte maminky... 🙂 som za par dni 3 mesiace po cisarskom... etse stale nemam zahojenu jazvu.. zacali mi "vyliezat" vnutorne stehy von, ze vraj telo neprijalo šičí material.... hmmm 😒 mate stym skusenost?? ako dlho sa to bude hojit, a treba si davat nejako specialne pozor aby sa to nerozpadlo? Zatial mi s tym nic nerobia, ze sa to same vyhoji--opovedal Gynekolog... nieje potom problem so zhrubnutim jazvy...ako potom dalsie tehotenstvo?

miranda77
9. nov 2011

@helcas opravdu jsem z DC 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre