Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

amrash
4. aug 2011

Ahojte, já měla SC kvůli svému zdravotnímu stavu planované, ale i tak jsem rodila nahonem už ve 37. týdnu, protože syn se přestal hýbat a tak jsem valila rychle na sál. Nemůžu říct, že bych měla příšerné dojmy. Bolest po probuzení byla přiměřená (předtím jsem absolvovala apendix, takže něco podobného), injekce proti bolesti jsem odmítala, ráno jsem začala chodit. Malý měl problémy, tak jsem se za ním na JIPku statečně šourala po chodbě, ale šlo to. Potvrzuji problémy s kojením, to mi jaksi moc nešlo, ale jinak jsem 5. den jela domů a byla celkem bez bolestí. Jen jizva se mi hůře hojila a rozšklebila se, tak se musela na mně porodní sestra častěji chodit dívat domů a převazovat. Teď mě čeká další SC a pokud vše proběhne jak minule, tak se vůbec nebojím. Jen preferuji celkovou anestezi. Jak jste tu některé psaly - slyšet vše a vědět, že máte rozřezané břicho, to bych stejně asi nerozdýchala a upadla do mdlob! 😀 😀 😀

lucia20
4. aug 2011

@nena62 nemam, len ked presilim brucho, tak citim jazvu.

baranovadanka
4. aug 2011

@cermonca ja mam 156 cm a mam uzku panvu koli tomu som mala obe deti na cisarsky

baranovadanka
4. aug 2011

@fenderka mne po druhom cisarskom nabehlo mliecko skoro hned a vydrzali sme to 2 roky a dva mesiace :D to uz mala pretahovala a obmietala sa oducit 🙂 ale aj to sme zvladli

tinax
4. aug 2011

@ graceful9 ja som rodila oboma sposobmi (cis) a i ked som povodne nechcela keby som mohla este raz tak uprednostnim spinal. Hned som si maleho videla a ten pocit stoji za to. Hlavne vzhladom na to ze som mohla ist za nim az po 24hodinach. Pozbierala som sa rychlo po oboch akurat po spinale dovolili vstat az po 24 hodinach. A s kojenim v oboch pripadoch bez problemov a to som pri druhom 10 dni len odsavala kedze som mala syna v inkubatore.

muriela
4. aug 2011

@radkax šak to presne .Ja som mala v nemocnici nadštandart aspon v niečom sa to oplatilo.Ale od bolesti mi tiež po tom pichali do zadnice .

muriela
4. aug 2011

@graceful9 podla mna celková anestézia,lebo si pametam len ako som prišla na sálu ,lahla som si a už nič prebrala som sa až na izbe.Malú som videla síce až za 3 hodky ,ale pri spinálke mi ju len ukázali a dali ju do inkubátora .Takže to je už na lekároch. 🙂

muriela
4. aug 2011

@janca_dobi no tak to si štastná žena ja som ešte týžden po sekcii bola v nemocke.

graceful9
4. aug 2011

@muriela aha,,,vďaka 🙂

muriela
4. aug 2011

@amrash to nevidíš ,že máš to brucho rozrezané ,ale stačilo ako sa tam doktory medzi sebou rozprávali akú mám zelenú plodovú vodu a ,že kde som bola doteraz ako keby som si ja vymyslela kedy budem rodit.2 týždne ma nechali prenášat,ale radím celkovú určite je to bez stresu.Držím palec 🙂

graceful9
4. aug 2011

@tinax a tie bolesti po boli rovnaké?

radkax
4. aug 2011

@muriela aj ja som mala nadštandart. Ty si mala celkovú anestézu, ja som celkovú odmietla lebo som sa bála, že sa už nezobudím, som dobre šlahnutá 😀 ja viem... Ale mne sa zdal ten spinál super, vpich som necítila, len som ich presviedčala, že stále všetko cíim a tak by ma ešte nemali rezať, no a oni už rezali 😕

jankaander
4. aug 2011

I já se bojím narkozy,ale daleko víc jsem se bála,že mě nějakej magor blbě napíchne a ochrnu a taky toho že to budu cítit.Další císař chci zase celkovou.

muriela
5. aug 2011

@radkax no 1* celkovú A 1* spinálku a poviem ti bola lepšia celková ja som bola vyklepaná ,ked sa nad mojou hlavou anesteziologovia rozprávali ,že mi klesá tlak a nech mi šupne niečo do infúzky šak to asi s toho stresu,ale zvládla som to a to je základ.

amrash
5. aug 2011

@muriela Presne tak! Mne by stacilo vse slyset a ma bujna predstavivost by vykonala sve 🙂 takze fakt lepsi nevedet!

radkax
5. aug 2011

@muriela tak po takom zažitku verím, že celková sa ti zdá lepšia. Ja som nič také nezažila, so mnou sa tam anesteziolog celú dobu vykecával o všetkom možnom a celú dobu ma pediatrička držala za ruku a popisovala mi , čo sa práve deje,čo bolo super 🙂 psychicky mi to rozprávanie veľmi pomáhalo....

rennu
5. aug 2011

@jankaander já teda nevím, taky jsme po CS, v celkové, jsem posera na spinál a po převozu na JIPku jsem doslova řvala nahlas bolestí asi 3hodiny.....neusnula jsem ani minutu a injekce na bolest mi nezabíraly ani za mák...pak mi šouply 2 čípky a stejně bolest nekonečná....a to si nemyslím, že jsem přecitlivělá..... a utlumená jsem nebyla, ale asi záleží, kde co píchají....

jankaander
5. aug 2011

@rennu ahojky,určitě je to taky individuální,na každého ty injekce působí jinak,já už ted zpetně vím,že bez nich to taky vydržím,moc mi ani neulevovali,na pokoji jsme byly dvě co nás to otupovalo,ale jak říkáš,asi co kde píchaj a oni nám i řekli,že nějak ty první dny máš nárok na silnou,pak už na slabý,at si je teda nechaj,to je zdravotnictví tohle.Mě v úterý umřel táta,takže doufám,že do nemocnice dlouho nepůjdu.

muriela
5. aug 2011

@radkax no tak to ano,ale každé malo svoje pro a proti ,ale keby som šla ešte raz tak celkovú to by som kričala už na prvej poradni ,aby si to dobre zapísali. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katkaajurko
6. aug 2011

ahojte dievcata, kolko vam trvali ocistky po cisarskom? my budeme za 3 dni uz 6 tyzdnov a stale mam kazdy den krvacanie...take slabe-za den jeden flak velkosti dlane asi..ale stale tmavocervnene-ziadne zlte ci biele.... moze to tak byt? 😕

jankaander
6. aug 2011

já myslím,že je to v poho,je to individuální,někdo déle,někdo málo,někdo skoro vůbec,pokud si nebudeš jistá,tak raději se optej gyndaře.

nenullienka
6. aug 2011

@katkaajurko ahoj, ja som po cisárskom a krvácala som 7 týždňov, ku koncu len také špinenie.

radkax
6. aug 2011

@katkaajurko tiež som rodila CR a ja som týmto spôsobom "špinila" 10 týždňov , keď to prestalo, išla som ku gynekologovi a on povedal, že je to individuálne, prezrel ma a všetko bolo ok 🙂 🙂 🙂

monny89
6. aug 2011

@katkaajurko krvácela jsem 14dní, pak jsem týden špinila, a od té doby nic.. ani MS jsem ještě neměla... 🙂

weronyca
6. aug 2011

@katkaajurko ja som takto ,,spinila" 9 tyzdnov.. lekar vravel,ze je to OK..pokial nemam silne krvacanie syto cervenej farby

katkaajurko
7. aug 2011
clare.emilee
7. aug 2011

dievcata mozem sa vas spytat ako to presnejsie prebieha pri cisarskom? ja som dost neskusena, je to prve dietatko a som len na zaciatku tehu, ale uz teraz mam panicky strach 😖 celkovo sa velmi bojim lekarov a ako tu citam tie preventivne nastrihy, vyvolavanie oxy.., prasknutie plodovky, dva dni trvajuce porody s extra velkymi bolestami, ktore koncili cisarskym, ako zeny napichane infuziami rodili a lekari ich nechali poriadne sa vytrapit, priviazane nohy, nerespektujuci personal atd mi je z toho strasne zle az citim depku ☹
najviac sa bojim nastrihu, ktory ani neumrtvia a potom to sitie. ci uz nastih alebo natrhnutie pre mna je to uz teraz trauma.
preto ak by sa dalo, by som chcela cisarsky, ktory citam, ze neni lahke vybavit. som dost nizka okolo 158 cm a 48 kg, tak by to mozno slo..
prosim vas ako je to s cisarskym, kedy sa robia predoperacne vysetrenia, v ktorom tyzdni a z coho pozostavaju?
to hojenie je u kazdej ine, zalezi od organizmu, no snad sa to da vydrzat.

nena62
7. aug 2011

@clare.emilee ahoj ak ti za seba môžem povedať,pokial nemáš žiadne zdravotné problémy a aj maličké tak skús rodiť normálne...ja som rodila aj tak aj tak a cisársky bolí podľa mňa omnoho viac,ta jazva,,,aspoň prvé dni...aj sa dlhšie hojiš...normálny si vytrpíš kontrakcie,ale potom je to o.k...možno aj ty budeš mať rýchly pôrod to žiadna z nás nevie,aký bude mať...a ti odporúčam rodiť normálne...bojíme sa asi všetky,no ten malý uzlíček,čo ti hneď ukážu stojí zato..

hhranolka
7. aug 2011

@clare.emilee ahoj, mam uplne stejny problem,.. z klasickeho porodu mam vylozene blok,... kdybych mela rodit normalne, tak radeji adoptovane mimi.... v utery jdu poprve do poradny, tak to gynekologovi rovnou nahlásím,.. uvidim, jak se na to bude tvářit... ale přemluvit k normálnímu porodu se opravdu nenechám 😅

jankadudova
7. aug 2011

Holky, k cisarskemu rezu planovanemu je treba mit skutecne indikaci. Jasne, jsou pripady, kdy se to proste domluvi nebo udela za penize (ale je to smutne). Ja mela indikaci kvuli vaznemu ocnimu onemocneni. Bolelo me bricho jako prase🙂, ale zase jsem nerodila necekane...vsechno ma svoje pro a proti. Ale cisarsky rez se radi k velkym brisnim operacim, ze ktere plyne spousta rizik - embolie, riziko s anestezii ( ja mela spinal, bez problemu, ale taky jak kdo to snese), potom hojeni je na dlouho, muze se zkomplikovat ta jizva...snazim se objektivne napsat, nepodsouvam ani sekci ani spontanni porod. Zkratka, pokud jste zdrave, NERISKUJTE zbytecne operaci. Pokud je k tomu duvod, gynekolog sam sekci zvoli. Hlavne at jsou mimina zdrava!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre