Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

karin80
29. jan 2009

mela jsem akutni cisarsky rez - preeklampsie ( vys. tlak, bilkovina v moci, otoky ), taky malo plodove vody a malemu se u me uz nedarilo dobre 😒

akejka
30. jan 2009

meleri:
podviazanie vaječníkov sa robí pod narkózou...preto to najradšej robia rovno pri sekcii...urobia ti pôrod 2v1

pondelok
30. jan 2009

ahojte, chcem sa len spytat, ohladne toho podviazanie vajecnikov, o tom by mala byt matka dufam informovana? alebo jej to spravia aj bez opytania? diki

akejka
30. jan 2009

pondelok:
lekári to nesmú urobiť bez tvojho vedomia. Musia ti dať podpísať súhlas...môžu ti to navrhnúť a ty máš právo to odmietnuť...

tribitka
30. jan 2009

ked som rvýkrát rodila cisárskym, musím druhé tehu tiež ukončiť cisárskym, alebo môžem rodiť normálne?? 😒

ivana24
30. jan 2009

Tribitka: můžeš i normálně,záleží z jekého důvodu dělali CS a kdy otěhotníš a jak bude vypadat jizva...

tribitka
30. jan 2009

jááááááááááj, ja som mala help syndrom, malú museli v 30 tt vybrať von a mne vyčistiť brušnú dutinu.... okrem toho, som bola takmer celých 7 mesiacov v nemocke....
hovorili, že dalšie bábo môžem mať až o tri roky, kvôli tej otvorenej brušnej dutine....ale my by sme chceli dalšie bábo skôr.... 😖

ivana24
30. jan 2009

Tri....to sis teda užila. No bud ráda, že jste i s malou v pohodě. Uvidíš, jak ti bude a vše prokonzultuješ s doktorem. To bude určitě dobré. A Sofijka je OK? Zvládla to?

dara9402
31. jan 2009

caute baby, chcem sa spytat som 11dni po CS a na brusku si oklo jazvy citim take hrcky ktore ma bolia, vcera som bola vybrat stehy tak nikto nic nepovedal ale trosku ma to trapi a kedze nepatrim k tym stihlim ostalo mi dost prevysajuce brucho a bojim sa ci to nebude mat nieco do cinenia s vnutornymi stehmi. niaky zapal alebo take daco

berunka
31. jan 2009

dara a masirujes si brisko?ja jsem mela pod jizvou taky takove boulicky ale masirovanim se to docela spravilo.ja jsem ted 7 tydnu po sekci a porad brisko citim a nad jizvou ho mam takove jakoby natelke.jak kdyby mi spodni pradlo brisko rozdelilo na dve casti.mate to taky tak?a jak dlouho jste se cistily?ja uz nekrvacim ale mam porad takovy nejaky vytok.

meleri
31. jan 2009

Akejka,

😀 no teda porod 2 v1 .

Tribitko,
co to je help syndrom?? 😕

Berunko,

taky sem to bricho mela hodne rozdelene, ale tedkom se to trochu zlepsilo. boulicky nemam. me doktor rekl, at po trech mesicich cvicim trochu na bricho.
ja mam taky vytok, a minuly vikend jakoby se o me pokousely mencky, takovy krvavy vytok, ale pak to preslo..asi protoze kojim?
Ja mela to krvaceni fakt tech 6 tydnu, a pak to preslo. ani vytok nic, ten mi zacal az ten minuly tyden.

katka1981
31. jan 2009

Ahojte baby, kedy ste zacali krvacat po cs a ako dlho vam to tvalo? Dakujem

berunka
1. feb 2009

holky a je mozne ze bych se cistila 7 tydnu,pak 3 dny klid od krvaceni a vcera jsem zase zcala krvacet?a pred tim ten den me bolelo bricho a zada jako kdybych to mela dostat.kojm takze mohla to byt slaba MS?nemela jsteto nektera taky?

ivana24
1. feb 2009

Berunko,
já jsem se po CS 6 týdnů čistila a pak během 10dní jsem dostala první menstruaci a pak už pravidelně, no a plně jsem kojila (Filipa jsem vykojila do 10kg v půl roce, tzn. každé dvě hodiny ve dne v noci). Takže být tebou byla bych klidná, jen nepočítej s tím, že budeš mít od MS klid 😖

meleri
1. feb 2009

Katko,

zacala sem krvacet jeste ten samy den. a trvalo mi to sest tydnu. ale jen zezacatku to bylo fakt silne,ale pak uz nic moc ke konci.
holky tak ja zatim mencky nic, neco se o me pokouselo ale zas to odeslo....

luc.ija
2. feb 2009

Ahoj.Tak já mám za sebou taky CS.Kojím pořád-malému je přes 6 měsíců,pomalu 7-menstruaci-či co to bylo,bylo to docela krátké,jsem měla v prosinci,jinak vůbec.Takže ušetřím na vložkách 😀 No ale mám strach z dalšího porodu.I když mám ještě čas,tak za rok a půl bychom se chtěli pokoušet o další mimi.Já měla CS 4 dny před termínem,protože jsem měla vysoký tlak,a vyvolávačka mi nezabrala.Tak by mě zajímalo,jaká je pravděpodobnost,že budu muset opět rodit CS?Chtěli bychom více dětí,a ono to je tím CS značně omezené...Jinak Lukášek měl při kontrole a poslední hexa v prosinci 10,10 kilo a 75 cm 😅

tinkaaa
2. feb 2009

ahojte baby pozerám,že je tu aj takáto téma,vyzerá to,že ani mňa neminie cisársky rez a to už teraz koncom mesiaca,mám z toho strach,ale aj z normálneho pôrodu.Raz mi doki povie,že to zvládnem normálne na ďalšej poradni,že nie.Mám astmu a počas tehu sa mi skomplikovala,tak mi je tak všakovak.No čím sa to blíži tým sa viac bojím

halpa
2. feb 2009

tinkaa - asi jsme na tom podobně, teda s tím termínem porodu a císařským řezem. Já mám sice jiný problém - mimi je koncem pánevním - ale začínám mít taky docela obavy. I když spousta holek tady píše, že to není zase taková tragédie.

ivana24
2. feb 2009

Tinkaaa, Halpa: Není to tak strašný, myslíte, že já posera bych do toho šla tak brzy znova? Hlavu vzhůru 😀 😀

halpa
2. feb 2009

Tak jo, už se nebojím. 😀 Ne, kdybych nevěděla do čeho jdu, tak se asi tak nebojím. Před rokem a něco jsem absolvovala laparku pro mimoděložní těhotenství. Po narkóze jsem blila jak amina, vyndávání drenu pro mě byl ten nejšílenější zážitek v životě a ještě třetí den po zákroku jsem se cítila strašně, takže doufám, že všechny tyhle pocity budou potlačené radostí z miminka. 😉

kacenqa
2. feb 2009

halpa: ty si snad prvy clovek, co pise, ze dren nebolo med lizat....ja som tiez pred 2 rokmi vo februari mala GEU laparoskopicky operovane, zobrali mi vajcovod. po narkoze ma vsetko bolelo (to z toho CO2 ci ma nafukli) ale najhorsia bola ta drenaz...ked mi prisla prvykrat sestricka vymenit tu flasku, asi 12 hod po prebrati sa z narkozy, este som sa poriadne hybat nevedela, a ona bez varovania dosla, svorkla hadicku, vymenila flasku a odsvorkla hadicku, no ja som v tom momente vsetkych svatych videla, to bola taka brutus bolest, ze ani injekcia mi nezabrala, este pol hodinu som sa klepala jak osika vo vetre, slzy mi tiekli jak hrachy, a kazde dalsie vymenenie bol pre mna obrovsky stres, az posledna sestricka ked videla smrt v mojich ociach povedala, ze to spravi pomaly a vtedy jediny krat to sice zabolelo, ale znesitelne...a ked mi to vyberali, som myslela, ze im tam urvem rucky na koze....neviem, ci mi to nejak blbo umiestnili, lebo este aj primarka mi tvrdila, ze ved to neboli...kokos kazdy jeden to tvrdil a ja som sa sla pos.. od bolesti....plne ta chapem teda.

ale neboj cisarak nie je az taky tragicky, tiez som ho absolvovala, v plnej narkoze, kedze bol akutny, nastastie som po nom nemala drenaz 😀 priserne bolo len to prve vstavanie, teda uplne prve a potom par dalsich. ale s kazdym dalsim pohybom sa to zlepsovalo, moja rada, snazte sa co najskor potom sa rozhybat, hned ako vm dovolia vstat tak sa hybte, co to da.

a este - majte stale blizko pri sebe uterak. to preto, ze ked sa vam bude chciet zakaslat alebo kychnut, tak si ten zrolovany uterak pritlacte na brucho a tak kaslite. tuto radu som dostala vtedy po laparke a je k nezaplateniu...

drzim palceky vsetkym, ktore to este len caka 😉

berunka
2. feb 2009

halpa: ja bych te chtela uklidnit,ze ne kazdy cisar je strasne utrpeni.ja jsem mela akutniho cisare,mala se narodila o mesic driv.mela jsem ho jen v lokalni anestezii - ve spinalu a za 40 minut bylo vse hotove vcetne sesiti briska.mela jsem dva dreny a uz po 12ti hodinach jsem byla z jipky na normalnim pokoji,dalsi den mi vyndali dreny - to sice bolelo ale byla to otazka par vterin.bricho pri prvnich vstavani bolelo to je pravda,ale to se dalo cekat.preci jen je to narocna operace.ale uz dalsi den jsem mela malou u sebe na pokoji i v noci,vstavani bylo den ze dne lepsi a 5.den po porodu nas pustili domu.takze ja si cisare nemuzu vynachvalit a to jsem se ho bala jak cert krize protoze nesnasim injekce.takze kdyz mi davali kapacku bylo mi snad hur nez po celem porodu.hlavne se psychicky srovnej,ja jsem po porodu zarila jak slunicko,byla jsem neskutecne stastna ze je mala v poradku.a je pravda,ze jakmile ti prinesou toho drobecka tak na vsechno zapomenes.ja mela rizikove tehotenstvi,od rijna jsem musela jen lezet pro riziko predcasneho porodu a nakonec jsme stejne rodili o mesic pred terminem.

halpa
2. feb 2009

Holky, moc moc všem děkuju za povzbuzující slova. Je pravda, že jsem z toho nervozní, ale když jsem zjistila, že je malý koncem pánevním, ani chvíli jsem nepřemýšlela nad jinou variantou. Udělám pro jeho zdraví cokoliv. A pokud to bude lepší než po té laparce, tak to bude jen dobře. 😉
kacenqa - tak přesně takhle to bolelo i mě a to mě ze začátku nedali nádobu na dren, ale stříkačku, která se docela rychle plnila a chodila mi ji vyměňovat sestřička, která se teprve učila, takže natahovala tu stříkačku nejmíň třikrát, protože se jí podtlakem vždy vrátila zpět. Taky jsem viděla všechny svaté. Na vytahování raději ani nevzpomínám. 😖

ivana24
2. feb 2009

Halpa: mimčo dodá takové síly a pohody, že je to opravdu úplně něco jiného, to ti ta bolest ani tolik nevadí. Máš dítě a to je na prvním místě a tak už to bude po celý život 😀 😀 😀

halpa
2. feb 2009

Tak teď jsi na to kápla, to je to, co se mi v posledních dnech honí hlavou, ono už to bude na celý život... 😕 😀 😀 😀

katka1981
2. feb 2009

meleri: je to krvacanie silne ako pri menstruacii a je bolestive? Ako sa citis teraz s takym krasnym babatkom?

oliivie
3. feb 2009

Ahoj holky, přidávám své dojmy po císaři. Měla jsem mimi koncem pánevním, takže jsem měla naplánovaný SC ve spinální anestezii. Operace trvala asi 45 minut, malá byla venku 4 minuty po zahájení operace. Mě o všem průběžně informovali, ještě během operace mi ji donesli, abych si ji aspoň pohladila 12 hodin jsem musela ležet, ale už během této doby mi sestřičky nosily mimi na přikládání. Po 12 hodinách jsem musela zkusit vstát a dojít si na malou. To bylo docela náročný, ale sestřička mě jistila. Následující den po porodu už jsem byla na normálním pokoji. Mohla jsem si dát sprchu. Miminko mi vozily tak dlouho, dokud jsem nemohla dost rychle vstávat, kdyby něco, což bylo 2 dny po porodu. Od té doby jsem ji měla u sebe pořád. Propustili nás 5. den. Teď je to 11. den po porodu, všechno je den ode dne lepší. Jizva se sice občas při nějakém neobvyklém pohybu ozve, hlavně jakoby tahání na koncích, ale pokud to bude už v pořádku, musím říct, že jsem to čekala horší.
Četla jsem tu, že někomu odcházely očistky 6 nebo 7 týdnů, to mě taky zajímalo, tak dlouho jsem teda nečekala 😝 😝 , byl na tom někdo líp?

trikit
3. feb 2009

Tinkaaa, určite choď rodiť sekciou, ja som mala v nemocnici spolubívajúcu - astmatičku. Jej problém spočíval v tom, že astmu zatajila pred svojím dokim a pri spontánom porode nastali komplikácie a skoro to neprežil ani maličký ani ona. Myslím si že to bola z jej strany veľká nespľahlivosť a hazadr s dvomi životmi.

berunka
3. feb 2009

oliivie: ja jsem se cistila tech 7 tydnu, presne v den konce sestinedeli jsem byla u gynekologa a ten jeste pri steru vytahl kousek placenty.takze se jeste potom neco vyplavovalo.ted obcas jeste lehce zakrvacim.ale neboj je to individualni kazda to ma jinak.bohuzel jsem cetla ze nekdo to mel treba i 9 tydnu.ja mam zitra 8 tydnu od porodu a vytok mam tak nejak porad.

befanna
3. feb 2009

Ahojky,
taky mě pravděpodobně čeká plánovný SC kvůli poloze KP. Chtěla jsem se zeptat,zda jste někdo takhle rodil v Podolí??
Olivia: tvé dojmy mě celkem uklidnily.teda 4min po zahájení,to je teda frkot 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre