Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

atrami
20. okt 2009

lucia,
ja mám všetky deti cisárskym. Navrhovali mi už pri druhom, ale zamietli mi to. Žiadosť musí byť schválená 30 dní pred termínom. To že Ti to navrhovali počas porodu bol podraz.
Počas tehotenstva som nemala problémy.

to.beruska
20. okt 2009

aha to som si nevsimla.ze si to pisala uz.no nam najskor povedali ze 13.11potom 11 a nakoniec 7.tak asi tak podobne tak uvidime kedy povedia den cs.

tinka0812
20. okt 2009

Ahoj atrami.Mozem sa ta opitat ci ti doktor meraval jazvu na mater.ked si cakala 3 babo?

luciusek
20. okt 2009

Luka: já jsem měla cs až den po termínu.Piřád nemohl doktor rozhodnout.Jednou byl malý na šikmo,tak jsme domluvili termín.A když jsem šla na kontrolní UTZ,tak byl zase hlavu dolů,takže zase nic.No a když jsem šla zase na poradnu a na UTZ za týden,už byl zase malý na šikmo.Takže nakonec jsem šla na cs 26.3.a termín jsem měla 24,25.3. 😅 Taková divočina,ale malý počkal.

luka04
21. okt 2009

luciusek....ved aj ja stale dufam, ze mala pocka 😅 sice mi povedal doktor, ze keby ma to chyti, mam prist a bude rychlo sekcia, zavolat mu ked aj v noci...ale tak, bolo by to take hrrrr, takze dufam, ze to pekne vyjde ako je naplanovane...pondelok ma pozeral aj vysetroval a povedal, ze zatial sa mala nechysta 😅

lucia1181
21. okt 2009

lamarika.....no kazde tehotenstvo je ine a ked budes druhy krat tehotna,tak mozes mat babenko mensie a nebude ti robit problem ho porodit normalne,takze ti najprv navrhnu normalny porod.aj u mna to tak bolo,ale ked videli,ze to nepojde,tak nariadili druhy cisarsky rez.ja som ich mala z dovodu uzkej panvy.

lucia1181
21. okt 2009

akejka....dakujem za odpoved,no presne tak,ja si myslim,ze donutit ma nemozu a ak sa teraz mimi zadarilo a dostaneme sa stastne az k porodu,tak rozmyslam nad tym,ze suhlasit nebudem....aj ked pravdepodobne dalsie mimi uz neplanujem.🙂...ale clovek nikdy nevie 🙂.citala som tu,ze niektorym zienkam to ponukli uz mesiac pred porodom,mne absolutne nic az pocas porodu a to sa mi zdalo velmi blbe,kedze som normalne ani neuvazovala z toho porodu...strach som mala taky,ze som sa cela klepala 🙂.inac babule,nemusite citit ani tie bolesti po cisarskom,po dohode s anesteziologom mali niektore zeny zavedenu v chrbte hadicku do ktorej pichali spinalku a do tej im davali este dva dni po cisarskom male mnozstvo epiduralky....takze vlastne oni necitili bolest este dva dni po porode....ja nad tym uvazujem teraz tiez 🙂

mishelin
21. okt 2009

ahojte,luka tak nakoniec CS urobia ale presny termin mi povie primar v utorok..a ze jajaja vy mate este casu dost 😅 po vysetreni usudil ze maly sa tiez tak skoro von nechysta 😅 tak super no len nech nam to dobre dopadne a teda mna uspia celu,akoze osm sa tomu ani nejak nebranila,lebo ja nechem byt ze od pol pasa dolu...a vlastne mne je uz jedno len nech to dobre dopadne

luka04
21. okt 2009

ahoj mishelin...tak super, konecne nejak rozhodli..mozes sa psychicky pripravit na cisarsky...a termin mas kedy?? CS

mishelin
21. okt 2009

no ten mi povedia v utorok 😅

luka04
21. okt 2009

no ale si myslim vzhladom na tvoj termin porodu, ze koniec buduceho tyzdna 😅 takeho 30-teho...ja mam normalny termin 2.11 a robia mi ho 29-teho....

mishelin
21. okt 2009

aj ja si myslim ze niekedy vtedy 🙂 dufam ze nenaplanuju na 1.11 😅

lamarika
21. okt 2009

lucia: Snad mi to tentokrát vyjde. Ještě mám strach z té preeklempsie (nebo jak se tomu vlastně říká 😅 ) U mně se projevila v posledním měsíci a poslední týden mi začaly selhávat ledviny a játra, tak jsem musela nastoupit na pozorování do nemocnice. Druhej den po testech přilítl primář a řekl okamžitě císař, že už to ohrožovalo mě i malýho. Ke všemu malej měl předpoklady na 5 kg a já nebyla vůbec připravená, tak to nechtěli se mnou riskovat. Malej měl nakonec 4,5 kg, ale můj doktor mi řekl, že bych ho stejně nevytlačila a dopadlo by to stejně.
Tak snad by u dalšího těhotenství v tom závěru mohl být lepší scénář 😉

luka04
22. okt 2009

mishelin...to je tusim nedela, nie??? tak to asi neplanuju 😅 😅 bud piatok este alebo pondelok asi...ale skor uz buduci tyzden ako ja...dnes som bola na tych predoperacnych, vsetko by malo byt ok, lebo som si precitala verdikt na konci a je tam: ziadne komplikacie k celkovej anesteze... este som zvedava aky typ jej budem mat, lebo anestezilogovi ma teraz neposlali, tak dufam, ze ked uz stredu nastupim, poriesi to niekto...

mishelin
22. okt 2009

luka ja si myslim ze to bude niekdy bud tyzden uz 😅 lebo caakt do toho buduceho tyzdna to neni dlho? 😕 ved normalny je ze 4.11 a co ak ja uz nevyrzim dovtedy?podla mna dakedy stvrtok piatok a cez vikedn a sviatky sa budm tam zotavovat alebo ja neviem ako uz aby bolo vsak potm 😔

luka04
23. okt 2009

ved je to dlho, lebo to moze uz prist hocikedy..ved aj ja mam na male 😅 sa cudujem, ze sme stale 2 v 1..... mne to robia len 5 dni pred....

zazalienka
23. okt 2009

ahojte.. no dnes som bola na debate s mojou susedkou anesteziologičkou.. už som kľudnejšia, psychicky vyrovnanejšia.. jednoznačne mi pichne spinálku.. sama mi povedala, že by pod epidurálom nerodila ani keby bol zadarmo.. pri císaráku jedine spinálku.. no a eľte mi pod nátlakom sľúbila že bude nežná a jemná.. tak som zvedavá ako to zvládnete..

luka04
24. okt 2009

ahoj mishelin...tak ako?? az utorok sa dozvies termin?? to ja uz budem balit kufre 😅 teda uz su zbalene, ale obrazne povedane..

bojko
24. okt 2009

kocky vy sa vobec nebojite SC??? 😖 😖 😖 ja hrozne! a este ked sa nahodou dostanem k nejakemu clanku... ach jo 🙄

babulka123
24. okt 2009

bojko . ja som sa toho bala neuveritelne.. ani si nevies predstavit ako .. bala som sa ako to bude prebiehat co budu robit , ako bude to ako hento.. naozaj ..
ja sommala planovanu sekciu a tak ma zobrali do nemocky v pondelok s tym ze v utorok ma budu rano rezat..
v pondelok mi spravvili vsetky vysetrenia, poobede mi dali klystir, co je nahohdou super vec, hehe konecne som bola na wc. ked sa postavis k tomu tak ze je to len nejaka voda ci ti daju ... tak pohoda.. netreba si pripustat ze je to nieco nechutne a blbo sa citis.. ver mi robia to kazdy den niekolko krat a necitia sa ani oni blbo.. treba to brat s humoromm..

no a potom som lezala na izbe a cakala ze co bude rano.. a kecala s holkou co tam bola somnou .. strasne zlata a bolo to super.. no a zrazu cca okolo 11 v noci puknutie v brusku a vooooodaaaa sa valiiiilaaaaa heheh praskla mi voda, tak som len vovlala manzelovi obliekaj sa a pod ideme rodit a zozen porodnika {rodil ma kamarat takze preto }

zobrali ma na porodnicu s tym ze mi napichli ruku, dali tam vsetky tie hadicky cez ktore ti potom tecu infuzky a tak . dali na monitor a cakala som .. ja som si pri tom pospala nic ma nebolelo takze pohoda, asi o 15 min dorazil kamarat ze ideme na to , manzel to tiez stihol ten cakal vonku.. kedze to bolo takto na rychlo tak som mala uplnu narkozu. dali ma na kozu, zacievkovali {inak toho som sa bala najviac a vobec to nic nieje ani to necitis} dali predomna tu zelenu plachtu a ze ideme na to , len som stihal povedat ze este nespim.. tak sa na mna usmial ze neboj moja budes.. a uz som len povedala dobru noc aaaaaa... viac neviem ..
23:55 sa mala narodila a kedze sme nevedeli co to bude {nechceli sme } tak si dodnes pamatam ako mi manzel hovoril ze mame Ninku.. to bolo to najkrajsie v zivote co som kedy pocula.. doteraz to mam v hlave.. je to super..

potom ma odviezli na pooperacne, este som volala s nasimi a so sestrou a zaspala som .. prve 2 dni to bolelo neomozem povedat ze nie, ale skor to ako keby palilo ani nie bolelo .. a potom kazdy den to bolo lepsie a lepsie.. kolkokrat som sa pytala dr. ci budem este niekedy v zivote normalne chodit a tak lebo ma to tahalo.. ale na druhy den to bolo zas oooomnoho lepsie..

ked to mam cele zhodnotit, CS by som isla rodit aj zajtra bez najmensieho problemu...

velmi ti drzim palce , teda vsetkym holkam a verte mi nieje to take strasne ako sa zda.. mne pride skor normalny porod ako nieco co by som urcite neprezila.. 😝 😀 😀

babulka123
24. okt 2009

a tymto som chcela podakovat celemu kolektivu na kramaroch.. hlavne Dr. Valent, Dr. Rusnak.. a vsetky sestricky.. novorodenecke tiez.. dakujem.. super .. aj ked v narkoze ja som si to uzila.. hehehe

bojko
24. okt 2009

babulka ja ti veriiim ja mam uz jednu sekciu za sebou 😠 ale pred prvou som nevedela o ziadnych komplikaciach typu "embolia plodovou vodou, embolia pluc"......................... z toho mam des!!! gratulujem ti k Ninke a nech sa Vam dari 🙂

babulka123
24. okt 2009

bojko.. nad takym ani nerozmyslaj.. prosim ta.. cim menej vies tym je to lepsie..
ja som isla do toootalneho neznama aj ked som si toho zistovala a sestra rodila 5 meisacov predomnou tiez CS ale poviem ti , akonahle som si tam lahla tak som sa zverila do ruk lekarom a povedala som si ze to musi vyjst a hotovo.. inak sa zlbaznis..

bojko
24. okt 2009

babulka, ja uz som sa asi zblaznila 😀 🙄 🙄 🙄 ked uz 2,5mesiaca lezis na rizikovom tak rozmyslas nad blbostami a este ked uz jedno dietatko mas....... aaaach jo

luka04
24. okt 2009

babulka...diky za pozitivne info, ani nevies ako mi to dobre padlo precitat... 😅 lebo aj ja som uz dost nervozna, stredu natupujem a stvrtok to bude.... ja by som asi radsej polovicnu narkozu, ak mi daju vybrat...

babulka123
24. okt 2009

bojko.. ja som bola cele tehu doma na rizikovom takze viem o com hovoris.poctivo som lezala lebo hrozili velke problemy { rozpadavala sa mi lonova kost, takze ked som isla rodit som tam mala 5 cm dieru.. takze ziaden pohyb, poradna u dr. bola pre mna max. zazitkom lebo som bola vonku.. } . kamarati uz boli zo mna nervny manzel ani nehovorim.. heheheh

luka.. nebooj vsetko bude ok.. a ak mas spinal alebo epi tak si to este aj uzijes.. ja som bola nakoniec rada ze som mala celkovu ale viem si predstavvit ze by som bola pri tom.. musi to byt super.. a hlavne co by tam hovorili.. asi by som sa aj zasmiala.. hehehe

luka04
24. okt 2009

babulka...tak si asi silnejsia ako ja, ja budem vyplasena jak ..... ked ich bduem pocuvat pri zakroku 😅 inak, co tu bojko napisala, ma tak naplasila...som si citala tie clanky a to som nemala..normalne ma chytil panicky strach aby sa to aj mne neprihodilo....
malinku mate zlatunku 😵 ja mam krsniatko Ninku, dnes ma prvy rocik 🙂

babulka123
24. okt 2009

luka dakujeme.. a gratulujeme..

neboj.. nerozmyslaj nad tym.. a necitaj.. a skus sa ich spytat ci nemozes mat discman.. ja ho napr. nossim k zubarke a to je moja krsna a max. ohladuplnaaaa.. hehehe

bojko
24. okt 2009

luka neboooooj zvladneme to 🙂 nechcela som ta vyplasit ..... ale zas je lepsie ked je clovek informovany....

luka04
24. okt 2009

ja viem, ze si to nemyslela v zlom...proste sa bojis ako aj ja... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre