Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lucky.lady
23. júl 2008

Tak to se mám na co těšit 😀 😝

binki
23. júl 2008

junovka: prečo si to mažeme? protože ne všechny (i já) mají to štěstí a jizva se jim zahojí snadno, záleží to na tom, jak elastickou máš kůži a jak má sklon se zajizvit 😔
tak už nekojím, ale asi si taky nerozumím

lucky.lady
23. júl 2008

binki, ona je prostě očividně konfliktní člověk 🙂. Musí se pořád s někým přít.... Takoví lidé se musí brát s nadhledem 😉 😀

junovka
23. júl 2008

😉 🙂

binki
23. júl 2008

😀

graziela
23. júl 2008

Ahojte,
citam, ze pisete o jazvach a starostlivosti o ne po porode...Ja som bola tiez leniva, sa o ne nejako spec. starat..nenatierala som vobec nicim, len som davala pozor, hlavne ked bola cerstva, aby som ju po sprchovani vzdy poriadne vysusila, aby sa nezapalila al. nezacala mokvat...A tato druha je ovela krajsia ako ta prva, som velmi spokojna a ako som uz spominala, ani som ju po tyzdni uz takmer vobec necitila...
A co sa masticiek tyka, ja som si kupila na ciciky CICADERMU a ta sa vraj odporuca aj na jazvy, teda aj po cisarskom, takze mozte vyskusat 🙂

petule.h
23. júl 2008

nemazala jsem, jizva vidět je, ale stejně teď budu mít 2 císaře, tak třeba pak 😀

kajdzas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucky.lady
23. júl 2008

petule: tak to jsme na tom podobně. A jaký je důvod k druhému císaři? Já mám nejspíš právě ty srůsty na jizvě a velké dítko 😠

toni78
24. júl 2008

ahojte 😉 holky,nevíte kolik dní před TP se plánuje císař??

binki
24. júl 2008

toni78: dělali mi ho akutně, nebyl plánovaný... ty víš, že to bude cs? na monitorech jsem si vyslechla rozhovor lékaře s jinou nastávající maminkou (to byl čt), nepomohl jí Hamiltonův hmat a měla jít další pondělí na cs... jo a mimochodem to fakt nešlo přehlédnout, doktor byl nepříjemný a ta paní bolestí plakala a on jí strkal nějaké papíry, byla jsem z toho v šoku a té paní mi bylo moc líto

toni78
24. júl 2008

binki-na 80% půjdu na CS

binki
24. júl 2008

toni78: proč?

montinka
24. júl 2008

aojte tak uz som doma a mam malu Tamarku.vazila 4250g a merala 51cm. a ten cisarsky nebol az taky hrozny az na dobu ked mi prestal ucinkovat spinal a vymackavali mi tu maternicu joj som myslela ze ich zabijem. 😅 inak chcem sa spytat moze sa talemu drobcekovi davat uz aj trosicku caju?

toni78
24. júl 2008

montina-gratuluji,ano můžeš dávat čajík,kup si v lékarně granulovaný fenykl-já kojila i dávala čaj

toni78
24. júl 2008

binky-kvůli srdci,jinak dnes jsem měla interní vyš. a mám i dokonce špatnou krev 😒

montinka
24. júl 2008

vdaka tony. ale to si davala asi iba po troskach ten cajik vsak?

toni78
24. júl 2008

asi po 20ml-kolik vypila,tolik vypila 🙂 čajík jí neuškodí ikdyž se říká že když kojíš netřeba dávat čaj ale já ho dávala a fenykl je na bříško 😉

lucky.lady
24. júl 2008

Ahoj holky.
montinka: taky jsem spíš slyšela, že čaj nedávat. Ani v létě, když jsou vedra. Prostě víc kojit. Navíc v granulovaných čajích je většinou přidán cukr, a to je vyloženě nevhodné pro děti do nějakého půl roka 😒.
Proč chceš dávat čaj?

junovka
24. júl 2008

montinka, ak su horucavy, tak kludne mozes dat malej troska cajiku 😉 Ja som to robila pri oboch, lebo sa narodili v teplych mesiacoch a myslim, si, ze o nic neprisli 😉 Ja som davala od Hippu Spokojne brusko, lebo od Fenikloveho mi Nely zvracala...asi bol tazky na zaludok 😒 😉

toni78
24. júl 2008

montinka-kvalitní granul.čaj klidně můžeš dávat.

petulka33
24. júl 2008

ahojte děvčata, jsem taky po císaři a chtěla bych se vás optat na pár věcí, co mě trošku trápí...

vím, že každá to může mít jinak, ale jak dlouho a jakým stylem u vás probíhalo čištění? já bych od devátého dne po operaci, přes den vůbec nepotřebovala vložku, ale večer nebo v noci při kojení začnu silně krvácet a to mi to vložka sotva pobere. v podstatě to vyletí tak nějak naráz a hned to zase skončí.
navíc podbřiško pořád cítím jako nateklé a dnes jsem si všimla, že kolem jizvy mám nějaké boule a nevím, jestli jsou to otoky nebo jestli je to jen vevnitř hůř zašmodrchaný 😒
v jizvě mám pořád stroupky, ale to bych asi chtěla, aby se to zahojilo moc rychle. nemám s operacemi žádné zkušenosti a tak mi vše připadá jako strašně dlouhé hojení 😖

díky moc za vaše rady

heppu
24. júl 2008

petulka ja som tyzden po sekcii a cistila som sa asi pat dni a teraz uz nic,a jazvu mam uz zahojenu pouzivam na to bioptron ale stale mam este take necitlive okolo ale hybem sa uz dobre calkom bez bolesti

deina
24. júl 2008

Mazanim mozem zabranit zrastom? 😕 Ja som sa tiez nicim nemazala. Sestricka v nemocnici mi povedala, nech si na to davam detsky puder, ze sa rana rychlejsie zahoji, ale bola som leniva... a teraz nevyzera zle, len mi je taka - ja sa jej ani velmi nedotykam, je mi cudna, akoby mi nepatrila. Neviem to vysvetlit, taky divny pocit, nemam ju rada. 😅

petulka33
25. júl 2008

no nám v nemocnici říkali, že jizvu nemáme ničím mazat, dokud nebude zcela bez stroupků. tak to asi zase řeší všude jinak a pak se v tom má člověk vyznat.

montinka
25. júl 2008

lucky.lady no vies ked medzi jedenim place asi ju boli brusko ved ja som myslela nejaky ten feniklovy ci uz trosku moze aj teraz. vies

dori
25. júl 2008

montinka kľudne daj aj čajík feniklový hipp je super obsahuje len prírodné látky a nie je to pravda že by kojené deti nemali piť čajík ja malú kojím a popri tom jej dávam aj čajík dostáva v ňom aj vitamíniky ktorích ty možeš mať napríklad nedostatok 🙂 😉 aj detská doktorka mi to len odobrila 😀 😀 od prvého tt máš aj harmančekový je lepší keď potrebuješ aby sa malinké vykakalo 😀 😀 😉 ja som radšej dávala ten fenikláč je na prdky 😀 😀

montinka
25. júl 2008

noooo tak s kakanim veru problemy nema.😀 😀 asi ten feniklovy kupim

monka88
25. júl 2008

montinka, dori ... nechcem sa vam do toho miesat dieta este nemam kazdu chvilku snad 🙂 ale co som ja pocula, zevraj najlepsie je, ked feniklovy caj vypije mamina a tym sa dostane vraj do mliecka .... a harmancekovy caj vraj nie,lebo to je alergen. Ale ako pisem,vy uz ste maminy,ja len z pocutia co nasavam, aby som potom vedela 🙂

binki
25. júl 2008

toni78: tak neboj, to bude ok, koukám, že máš ještě do září času... 😉

petulka33: na jizvu jsem měla dezinfekci a až po dvou měs. se to zvlnění narovnalo, bolet to přestalo asi za další měsíc, jak jsem začala cvičit, zlepšilo se i bříško, ale první dva měsíce cvičení jsem byla zničená, ikdyž jsem celé těhu pravidelně sportovala

fenyklový granulovaný čaj (bez cukru) jsme používali od 1 týdne do 7 měs. a malému moc chutnal, doporučuju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre