Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

maca_p
15. mar 2011

@sirinka potvrdzujem, je to tam cista ladovna. bola som tam na amnioc.

noemarta
15. mar 2011

@sirinka kedze ja som rodila v juli, mne to vyhovovalo ze je tam chladno 😉 😉

leanela
15. mar 2011

@jankohrasko biolampu si pouzivala este v nemocnici ci uz doma?

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lili012
15. mar 2011

@majdzy666 Neboj sa mala by to byt hlienova zatka, vzdy sa uvolnuje pred porodom.

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankohrasko
15. mar 2011

@leanela pouzivala som doma 😉

lili012
15. mar 2011

Este to mas stale, alebo len vtedy ked si sa utrela? To sa len vola hlienova zatka, niektore to ani nemaju, ale ak stale este vidis krv, ja by som pre istotu sla k dr. si uz na konci tehu , a istota je istota, neviem odkial si, ale radsej by som sla, ak este to pretrvava, len sa nestresuj a pohladkaj brusko.

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejula
15. mar 2011

@majdzy666 ak je to čerstva krv , nie zaschnuta tak chod ku lekarovi.... troška spinenie može byť po prehliadke u gynekologa.... ale ak je ta krv čerstva isto chod

lili012
15. mar 2011

Moja ak citis ze je babetko v poriadku a kopka, tak sa fakt nestresuj, rano pojdes na poradnu a mozno malinke pride uz zajtra, brusko ti uz kleslo?

anicka1981
16. mar 2011

@nice202 dakujem, uz viem za akym lekarom sa budem pytat, vyzera to dobre, a budeme mat chlapca, vcera sme mali sono, je uplne zdravy, a este stale sa neotocil hlavickou dole, takze ta sekcia nakoniec asi bude aj indikovana 🙂 este mam necele 3 mesiace tak uvidime ,,,,,

anicka1981
16. mar 2011

@luciaa86 termin mam v juny, takze uz za neakych 10 tyznov, vsetko zalezi od lekara, ale rada by som radsej epi ako celkovu anestezu,,, neverim, ako sa nam to blizi, sa tesim ako mala, hlavne nech maly je v poriadku, mame uz celu vybavicku pre neho 🙂, uz sa caka len na neho 🙂

anicka1981
16. mar 2011

@sirinka , keby sa dalo rodit prirodzene doma, tak si zvolim to, ale ked uz mam ist do nemocnice, tak nech je to na sekciu, mam uz vybraneho lekara, zda sa ze vsetko bude ok, a maly sa ete stale neotocil, a sa mi tak zada, ze sa ani nechysta 🙂, takze nakoniec asi na tu sekciu budem musiet ist tak aj tak , co je sranda 🙂)), vcera sme mali sono, maly bol nadherny a zdravy, ma vystrasili na predchadzajucom sone, ze maly ma zvatsene ladvinky, a uz je vsetko v poriadku, tak som stastna ako blcha,,,

sirinka
16. mar 2011

@anicka1981 na otocenie ma este dost casu...mne sa mala otocila v 34tt....

anicka1981
16. mar 2011

@sirinka hej, este ma cas, uvidime, neako ma to traz vobec netrapi, 🙂,

lendam
17. mar 2011

To je moc pěkné video, díky. Jsou tam zase o krok dál v přístupu k rodičkám. L

dulkagabulka
17. mar 2011

@anicka1981 na otočenie dietatka je naozaj este vela času...poznam pripad,kedy sa chlapček otočil dokonca počas porodu...mexicka porodna asistentka nam poskytla 3 jednoduche cviky, po ktorych sa do 24 hodin dietatko otoči..ale cvičia sa až po 36 tt...ak by si potom chcela, poskytnem ti ich..
aj nemecka PA Stadelmannova vo svojej knihe Zdrave tehotenství, prirozený porod ma jeden cvik/jeden z tych troch/, jedna z mamičiek čo poznam iba jeden večer chvilku cvičila ten cvik a na druhy den bolo babo otočene- a to si už mala vybavovat CR, bola v 38tt..
takze nezufaj- želam ti nadherny prirodzeny porod 🙂

riamim
17. mar 2011

@dulkagabulka Ahoj! Prosím ťa, ja by som tie cviky na otočenie bába veľmi chcela - stále je v polohe KP, už asi dva mesiace, mám aj trochu menej plodovej vody, takže je malá pravdepodobnosť, že sa len tak samo otočí. A nechcela by som len kvôli tomu absolvovať sekciu, ale prirodzene by som sa rodiť KP bála.

anicka1981
17. mar 2011

@dulkagabulka mne to nevadi, ja chcem ist na sekciu, takze je mi jedno, nech si malicky plava ako sa mu paci 🙂, uz sa tesim, ked hi tu budem mat pri sebe, nateraz si uzivam este slobodu 🙂, potom sa uz od neho nepohnem ani na krok 🙂

sirinka
17. mar 2011

@dulkagabulka no skoda ze som sa k tym cvikom nedostala pri druhej dcerke...

miranda77
17. mar 2011

no škoda, že jsem se k těmto cvikům nedostala při první dcerce ...
a rovnou se ptám, proč nám to doktoři neporadili? proč se alespoň nezmínili?

vergulka
17. mar 2011

@dulkagabulka,
aj ja by som ťa velmi pekne poprosila poslať tie cviky na otočenie. lebo druhý krát by som už nechcela kvôli polohe KP rodiť CR. Dakujem! 🙂

miranda77
17. mar 2011

@anicka1981 no nevím, jestli budeš mít sekci, tak se od miminka opravdu moc nepohneš 😀 ...

tizianna
18. mar 2011

@dulkagabulka prosim Ta, mohla by si aj mne poslat tie cviky, babo je stale KP a uz nema vela casu na otocenie, tak aspon vyskusam...vopred dakujem 🙂

anicka1981
18. mar 2011

@miranda77 🙂 no to asi na tyzden,ale aspon si sadnem na zadok 🙂))

dulkagabulka
18. mar 2011

@anicka1981 to naozaj dobrovolne chces CR?? 🙂 🙂 🙂 neuveritlene 🙂 🙂 🙂 ..ale ok..je to tvoje dietatko a bude to tvoj porod, tak nech je taky, ako si ho sama predstavuješ...a ak je toto tvoje rozhodnutie po zvaženi všetkych rizik, tak je ok pre teba

dulkagabulka
18. mar 2011

niekomu som tie cviky poslala uz a niekomu nie..kto chcete, napiste mi prosim na mail dulkagabulka@gmail.com a ja vam ich zaslem

anicka1981
18. mar 2011

hej, ja chcem ist na cr, normalny porod by som nezvladla, mala som prve 4 mesiace nocne mory z porodu, odkedy som sa dozvedela, ze je moznost rodit na cr, tak si tehotenstvo uzivam, , dufam, ze vsetko dopadne dobre,, pre oboch ,,,

dulkagabulka
18. mar 2011

@anicka1981 aha..takze take psychicke problemy- že maš velky strach z porodu...čoho si sa najviac bala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre