Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
9. jún 2008

zinus, ja myslim, ze ked ich poprosis a predvedies manipulaciu s tvojim fotakom 😀 , tak urcite odfotia
ja som zase nezazila normalny porod, teda len taky zacinajuci odvar, ale podla mna ta rana rozhodne neboli viac ako norm. porod alebo rana po siti. neboj, v pohode zvladnes. no a s tym lezanim je to tiez diskutabilne, ale zas ja nie som uplne vhodna vzorka na porovnavanie 😀 . skor ide o zdvihanie resp. nezdvihanie hlavy, nez lezanie na chrbte. praveze je dobre, ked uz odtrpnes, vytacat sa aspon do stran panvou, aby sa ti trochu creva nakopli a pohlii, takisto nohami a prstami na nich hybat.
a do sprchy ta vedie sestricka, kdyby neco

zinuska
9. jún 2008

ozaj a ked uz hovoris o crevach.. ako je to so stolicou po spinale?? lebo ja som bola po klas.porode dole zasivana a to statocne-normalne mi tam obrazok tusim vysili 😀 no a ked som sla prve dni na velku,tak som sa bala potlacit,lebo som si myslela,ze sa sitie roztrhne.. ako je to po CS?

certica
9. jún 2008

tak s tlacenim nie je ziadny problem 😀 , skor ako na treti den aj tak nepojdes. trochu blbsie je, ked ta nahodou napadne prve dva dni sa smiat, kaslat, kychat...

petule.h
9. jún 2008

já nebyla celý týden na wc 🙂 tudíž jsem řekla, že jsem byla, aby mě pustli a doma to šlo samo 🙂

zinuska
9. jún 2008

😀 no dobre,tak prve dva dni budem nastvata na nieco,nech sa nerehunam 😀

petule.h - to bolo asi aj psychikou,ze ti to neslo,ked pises,ze doma to slo samo..

joj,ja sa uz neviem dockat 😵 ale este to je daleko ☹ hoci dnes mam divne bolesti,tak som trosku naplasena,nech sa to nespusti,no je este priliz skoro,deticky su malicke a nemaju plucka hotove.. 😒

certica a pustia mi aj oblubenu hudbu na sale ako je to vo filmoch 😀 😀 😀 😉
ozaj este dolezita otazka: aj po cisari su vhodne tie jednorazove poporodne nohavicky?? lebo rez sa robi tusim uplne dole,kde by pri normalnych nohavickach mala byt gumicka.

lenkamt
9. jún 2008

Zinus - ty už čo zisťuješ??? 😀 ty máš ešte min. 7 týždňov 😉 nesmieš sklamať dvojičkárky 😉 ja som tie nohavičky využívala dosť dlho, lebo boli vysoké a fajne dierkavé, takže jazva sa mi vetrala 🙂

certica
9. jún 2008

no mozno aj domace kino by sa dalo vybavit, nepytala som sa 😀
ja som tie jednorazovky teraz mala, mimochodom oni su take velke (teda nie ze by som mala mini rit), ze som ich natiahla pomaly az pod pazuchy 😀 , takze do jazvy ti gumicka urcite nepadne

certica
9. jún 2008

lenka presne, ja som ich nosila aj doma a dokonca MM, ze aj on chce take super vetracie, ze si pojde do lekarne kupit XL pre seba. nastastie nemali 😅 😀

zinuska
9. jún 2008

lenocka neboj,ja sa pokusim udrzat deturence v sebe ako sa len bude dat!! No chcem vediet,co vsetko obnasa cisar a dnes mi bolo povedane,ze to bude takmer isty cisar,ale nevedela som,ci si mam vybrat spinal alebo celkovu,tak tu otravujem babulky 😀 ze kto mi co poradi,nech som pripravena... 😉 vies,ze dvojky byvaju nevyspytatelne a semtam sa vypytaju o dost skor z bruska a tak nechcem ist do nemocky nevzdelana 😀 😀

zinuska
9. jún 2008

a to sa da aj prat?? tie jednorazove?? ja ze ich budem musiet vyhodit po pouziti 😕 a su nejak zrejme ocislovane,lenze ja netusim,ake ciselko mam teraz 😝 bezne som nosila S,tak si mam kupit M?? a kolko???

lenkamt
9. jún 2008

Certi - 😀 😀 😀 bol by zlatý 😀

Zinu - no veď jasné, čítala som že ti je dnes zle, daj si magnézko a ležkaj, mne to vždy zabralo, koľkokrát v noci som si myslela že už porodím a po magnézku zase nič. nakoniec som sa ani v 38tt neotvárala 😅

certica
9. jún 2008

ak zozenies, urcite si kup S. ja som mala M a boli dost velke. da sa to prat, jasne

zinuska
9. jún 2008

Hej,ved lezim,ani sa mi ine neda 😝 ale brucho mi normalne padlo 😕 mozno aj preto ta bolest dole.. ale kontrakcie nemam,voda netecie - teda plodova,obecna vo vodovode hej 😀 😀 tak je snad len zase jeden zo zlych dni..mne sa to tak strieda.. 😒

certica-ale to je dobry typ na darcek pre manzelov!! 😀 teda ja netusim ako tie nohavky vyzeraju a teda si v nich muza predstavit neviem,ale ked tomu tvojmu sa tak pacili,veru mala by si mu ich z lasky kupit!!! 😉 😉 😀

lenus,to si fakt ale neviem predstavit,ze vydrzim do 38tt!! videla som tvoje brusko v posled.tt a teda mi povedz,ako sa da s takym bruskom existovat!!!???? 😨

certica
9. jún 2008

boze, uz odchadzam... 😲 😀 zinuska, ja mam dva typy tych nohaviciek, jedny su vyslovene sietkovane, ono to v podstate fakt vyzera celkom eroticky, teda keby boli trebars cierne 😀 a tie druhe su take ze vetracie, ale hustejsie site, tie otvory ani nevidno a su aj hrubsie. ten moj chcel prvy typ 😉

zinuska
9. jún 2008

😀 😉
a ktore su lepsie?? ci je to jedno? a oba typy si mam kupit S,alebo jedny su inak site a teda je lepsie vziat väcsie? alebo teda si kupim tie eroticke.. 😉 😀 😀 😀

vesi
9. jún 2008

čertica, vidím, že zase zabávaš osadenstvo 😀
ja som mala tie sieťkované nohavičky, ale nevyužila som ich (pôvodne som sa chystala na normálny pôrod 😝 ), vadili mi na jazve, zachytávali sa o stehy 😒

julova
9. jún 2008

aj mne vadili nohavicky...a ked som si predstavila, ze mam prve dni urobit napr. pri sadani na wc misu dalsi pohyb navyse - akoze stiahnut si ich, tak to teda neeee 😝 😀....a u mna bolo najhorsie to, ze som mala podrazdene hrdlo od narkozy a strasne ma v hrdle skrabalo a ked som kaslala...no moje nervy...som myslela, ze ma skrz nasrkz roztrhne...to bolo pre mna prve dni najhorsie...ale potom uz dobre 😉

vesi
9. jún 2008

julova, to som zažila pri prvom 😝 škoda, že si nemala na výber, spinál je super 😀

julova
9. jún 2008

no veru...dufam, ze pri druhom bude zrazanlivost OK a budem moct mat spinal 🙂!...ja chcem spinaaaaal 😀...dnes som normalne uz pocitala, kedy sa zacneme snazit asi o surodenca 🤐 😀

vesi
9. jún 2008

zuzi, sa nezdáš, vidieť, že máš dobručké dieťa 😀

lenkamt
9. jún 2008

aj ja som mala S 😉

Zinu - s takým bruškom sa nedá existovať , a keď mi dr. zahlásil že "ešte potiahneme týždeň" tak som ho skoro ovalila 😀 normálne som sa mu rozrevala že nech ich zo mňa vyberie lebo skončím na psychiatrii, tak mi ich vybrali, inak by som možno aj prenášala 😀

Julova - fakt , to vyzliekanie prvé dni - 😝 😝 😝

certica
9. jún 2008

vesi, dnes nemam cas sa vam venovat 😀 , stiham len tento cisarsky. idem kupat.
inac, pri prvom cisarskom som nosila normal bavlnene nohavicky, ja by som bez nevedela fungovat, teda len s vlozkou.
zuzi, mna zas prisli pri prvom porode rozosmievat spolubyvajuce z rizikoveho, este prvy den po SC, tak si to vies predstavit, som ich chcela zabit, ale v takej dobrej nalade soom nemala srdce to spravit 😀 .
idem si kupat dite 😎

julova
9. jún 2008

Moni - veru 😀...esteze som po CR, inak by som chcela uz aj zajtra 😅 😀 😉 ...takto mam naordinovanu pauzu minimalne rok 😉 😀

vesi
9. jún 2008

len si vychutnaj terezku, lebo, ver mi, moje boli obidve dobručké, ale zo začiatku som sa nestíhala venovať rovnako aj nikolke, a ona sa tešila, že začala chodiť vtedy do škôlky, lebo malá stále len spala a nikolka bola smutná, že sa s ňou ešte nemôže hrať 🙂 ale ináč bola zlatučká, vôbec nežiarlila 😀

julova
9. jún 2008

certi - no kamosky spolubyvajuce 😀...ale ja by som to prijala...mne teda bolo tak dost smutno...moc som navstevy nemala..len MM a raz mamina s brachom...lebo akurat pred Vianocami...tak kazdy este dokupoval darceky, vypekal, upratoval...a my v porodnici 😝...tak by take rozosmiatie aj s naslednym "prizabitim" bodlo 😀

moje dite uz spi spankom spravodlivych 😀

apropo..na 4 den som uz aj ja vytasila svoje normalne bavlnene nohavicky 😉

julova
9. jún 2008

vychutnam...ked uz bude vnimat a tesit sa na braceka/sestricku...ale tak do 3 rokov by som chcela rozdiel...resp. medzitym sa nechcem vratit do prace 😝 🤐 😀

vesi
9. jún 2008

ja som to chcela presne tak isto ako ty,jedným vrzom 😀

julova
9. jún 2008

dufam, ze ani pri druhom nebude tolko "roboty" ako pri Terezke a bude to sup sup 😝 🤐 😀

vesi
9. jún 2008

zuzi 😀 😀 😀 vieš ako u nás bola nikolka za 4 roky a saška za 4 mesiace 😅

julova
9. jún 2008

ja som pred Terezkou mala zapaly a museli sme sa preliecit obaja, tak sme mali post a potom hned na druhy cyklus...po poste sme si prvy cyklus nacvicili ako sa to robi a pri druhom to vyslo 😀 😉 😀

ved prave...ze je to taky paradox...nikde nie je zaruka, ze ked sa jedno podari "hned" tak ze to bude aj pri druhom...ved uvidime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre