Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

dvojka
21. apr 2008

Barbarek - ty jo,tak to jsi šikulka žes to takhle hezky zvládla 😉 🙂 😉

barbarek
21. apr 2008

Dvojko díky moc. Horší jsou fakt ty nervy předtím, než samotný zákrok. Je jasné, že jizva pak bolí, ale dá se to. U mě je to blbé s tou zlomenou nohou, jinak bych myslim krásně chodila. 😉

vesi
21. apr 2008

barbarek, gratulujem k synčekovi 😀

barbarek
21. apr 2008

Vesi díííííky moc, je to fakt zázrak 😉

vesi
21. apr 2008

ja viem 😀 😀 😀 😀 uži si to, lebo vyrastie tak rýchlo, že sa ani nespamätáš 😉

barbarek
21. apr 2008

no právě, uteče to jak voda...to je hrozný 😀

vesi
21. apr 2008

ved si to potom môžeš zopakovať 😀 😀 😀

trpezliva
21. apr 2008

Ahojte
ja som mala cisarsky pred tyzdnom a 3dnami. Nechcela som ho velmi, ale nakoniec som musela suhlasit, kedze som sa vobec neotvarala. Spinalka nebolela vobec, len take stipnutie a trochu strach, aby som sa nahodou nepohla. Potom som postupne prestala citit nohy. Samotny zakrok bol uuuuplne v pohode, snazila som sa kukat cez plachtu, aby som uvidela co najviac. Rezanie bolo sup-sup, do 10 minut mi malu vytiahli z bruska...bol to taky zvlastny pocit, lebo jeden lekar tlacil od zaludka smerom dole, aby hlavicka a telicko babatka krasne vyslo cez maly rez. Ked ju vytiahli tak mi ju hned ukazali, bola strasne malinka a vraskava, krvava..ale krasna. Potom s nou pediatricka isla vedla, tam uz cakal manzel (k zakroku ho nepustili 😠 ), fotil a bol cely dojaty pri pohlade na nase babo. Hovoril neskor, ze kym ma operovali, chodil pred salou ako lev a cakal na detsky plac...
Potom malu zabalili, priniesli mi ju ukazat kym ma sili a pustili aj manzela ku mne, aby mi drzal ruku pocas sitia. Ja som ho tam chcela mat cely cas, ved ked ho mohli pustit na zaverecnu fazu, tak tam naozaj mohol byt aj predtym. (lekar mi to vysvetlil tym, ze keby nastali komplikacie s babom, mna by hned uspali..ale manzel by mohol panikarit, ja by som sa pohla..atd.)
Rodila som o 15:53, potom ma dali na izbu, 12 hodin som nemohla dvihat hlavu. Bolesti som mala minimalne, dalo sa to vydrzat, nepytala som si ani lieky proti bolesti. Uz o 6tej som sa pytala, ci si mozem sadnut, postavit sa...postupne som sa doobeda dopracovala aj ku sprchovaniu...(sama, bez pomoci..aj ked sestricka chcela ist so mnou). Prvy den sa mi tazsie sedelo a lezalo (hlavne ten prechod bol tazky), ale potom uz som nevnimala ani tieto bolesti a furt som otravovala sestricku, aby mi malu doniesli uz na stalo. To bol pre mna najvacsi stres, ze som ju po cisarskom nemohla mat hned pri sebe. Mlieko sa mi zacalo tvorit uz na druhy den, ja som velmi chcela kojit, tak asi aj preto.
Teraz po 10dnoch sa citim, ako keby som porod ani nemala, robim vsetko co predtym (okrem nosenia tazkych veci). Pri cisarskom je omnoho mensia bolest ako pri prirodzenom porode..videla som to aj v nemocnici na dievcatach, ktore chodili po porode s krvavymi ocami(tlacili zle) a nemohli si sadnut pri obede ani na treti den 😔 .
Ale aj tak, druhe babo chcem porodit tak ako to chce priroda, tak dufam, ze sa mi to podari. 😵 😵

barbarek
21. apr 2008

Jojo je to tak jak píše trpezliva. Je to docela rychlovka a dá se to zvládnout. Takže se holky ničeho nebojte 😉

veverca
21. apr 2008

trpezliva- ani u nás nepúšťajú manžela na sál pri sekcii. Čakal vedľa a keď malú priniesli, blo celý namäko, že aj fotiť zabudol 😀 .
Tiež mám s cisárskym rezom v spinály pozitívnu skúsenosť. 😉

lucka0122
21. apr 2008

ahojte mne asi tiez idu robit cisarsky lebo mam edemy noh a maly mi tlaci na cievy tak internistka povedala ze cim skor aby som porodila....najlepsie cisarskym.....lebo sa neotvaram...mam si dat spinal alebo celkovu narkozu....necitit nic ked ti to rezu a potom vyberaju babetko?

graziela
21. apr 2008

Ahojte,
Barbarek a trpezliva, gratulujem vam ku krasnym detickam, ste to fakt perfektne zvladli a hlavne Barbarek, klobuk dole, ze si to dokazala s takym pozitivnym pristupom a s nohou v sadre 🙂
Inac, neviete nieco o certici? Tusim minuly pondelok sa mala hlasit v nemocke....Dufam, ze to uz ma stastne za sebou 🙂

ajuskamimi
21. apr 2008

GRAZIELA certici sa v utorok narodil maly Martinko 😉 /3650 gr a 51 cm 😀 /

graziela
21. apr 2008

Aaaaa, asi som to prehliadla, certica ma Martinka 🙂 🙂 🙂 Certi, gratulujem, dufam, ze to bolo rychle a ze ste v poriadku..Ked budes mat cas, tak sa nam ozvi... Prajem skore zotavenie a vela mliecka pre Martinka 🙂 🙂

certica
21. apr 2008

no cafte, tak ja hodim info sem, kedze tych tem o cisarskom, kde sme si pisali je habadej 😀
porod bol super, bez stresov a v pohode, da sa povedat, aj ked teda nakoniec predsa len znova sekcia - jednak preto, ze som sa neotvarala po vyvolavacke a potom ani poloha krpca nebola uplne OK, hlavicku mal narotovanu do pravej strany a nie na stred. co sa inak tyka tej hrubky maternice, tak udajne je to mozne naozaj zistit az priamo pri operacii, ked vas otvoria. ta moja bola udajne velmi tenucka, aj napriek tomu, ze som trebars nemala ziadne bolesti pocas tehu.
pustili ma po 5-tich dnoch, mam dojem, ze teraz som to este lepsie zvladala a vnimala to lezanie po spinalke, len mi zostalo vacsie brusko 🙄 😀
dakujem vsetkym za zelania a drzanie prstov, asi ste sa fakt snazili 😀 a prajem aj ostatnym, co to este caka pohodovy porod aj zotavovanie 🙂 .

certica
21. apr 2008

tak ste ma predbehli 😀 , ja nez som to na etapy napisala... 😀

boruvecka26
21. apr 2008

Ahoj holky.
Já mám do týdne naplánovaný CŘ a to, co tady píšete mě hrozně moc uklidňuje. Mám totiž z toho nerva. Takže díky a já pak napíšu svůj zážitek 😉

lucka0122
21. apr 2008

certica gratulujem.aj mna to caka

vesi
21. apr 2008

certi, gratulujem k Martinkovi 🙂

ajuskamimi
21. apr 2008

jeee Certi ahoooj, este raz moc moc moc gratulujem a ked budes mat viacej casu, pridaj dalsie fotecky prcka 😵

BORUVECKA urcite to zvladnes. Ja som to uz davnejsie pisala, ja som riadna padavka a mam strasne nizky prah bolesti, pri silnejsej bolesti odpadavam ako aj pri injekciach, ci zbadani krvi. A zvladla som to, sice som im na porodnom stole po vpichu spinalu odpadla, ale potom to uz bolo v pohode. Aj tie bolesti potom sa dali zniest, ked bolo najhorsie, pytala som si injekciu ci cipky od bolesti a prezila som, teraz si na tu bolest uz ani nespomeniem 😉

certica
21. apr 2008

dakujem 🙂
ja len este k tomu cipku proti bolesti - som nafasovala asi dva tri dni po sekcii, sestricka ze sak mate narok, tak si dajte 😀 , tak ze vyskusam a super vec, hrozne mi to pomohlo (co som najviac ocenila) na bolest chrbtice z nonstop kojenia v polhodinovych intervaloch 😝 , normalne som sa citila jak znovuzrodena, ze som dokonca spala na bruchu, kedze som si ani ranu necitila.
ideme krpateho kupat. lucka tak sa drz 😉

aadula
22. apr 2008

certica: tiež sa pripájam a gratulujem k Martinkovi 🙂

petule.h
22. apr 2008

certica: i já se přidávám ke gratulaci, jinak císař je fakt pohoda...tak vidíš sama.Zrovna jsem slyšela doktorku, která říkala, že měla pár pacientek, které 1 porod měli císařem a druhý chtěli za každou cenu zkusit spontálně a že trpěli jako koně 🙂 mějte se

lulu21
22. apr 2008

baby co myslite v kazdej porodnici by vam mali ponuknut spinalku?

petule.h
22. apr 2008

jo

petule.h
22. apr 2008

😅

ajuskamimi
22. apr 2008

LULU v dnesnej dobe ANO, napr. na Antolskej ti na vyber nedavaju, teda tam robia rovno spinal, iba vo vynimocnych pripadoch robia celkovu. Lebo ja som najprv chcela celkovu, ale ked ma pichla do chrbta anesteziologicka a ja som sa jej pytala, ze ci si mozem vybrat celkovu, povedala, ze nie, ze tu robia len vynimocne pretoze pre miminko je omnoho lepsie a bezpecnejsie, ked je matka pri vedomi 😉

petule.h
22. apr 2008

v praze to tak je, tedy alespoň vím o 3 porodnicích, kde se to tak dělá

krajmary
22. apr 2008

Tentokrat ma sekcia minula.
Mam za sebou dve sekcie v celkovej narkoze pre vysoke dioptrie (na Slovensku), ale inac ziadne komplikacie v tehu.
Posledne som porodila vaginalne, ale v Anglicku. Vraj tie dioptrie nie su dovodom na cisarsky, ale riziko pre rupturu maternicu po sekciach je. Najviac som sa obavala otvarania, ze ked sa nebudem otvarat, tak dieta sa poberie vyslapanym chodnikom - cez jazvu. Takmer ma vystrelo, ked mi doma odisla plodovka a na prijme mi povedali, ze som plne otvorena a vidno hlavicku, ked pridu kontrakcie mozem tlacit.
Ak mozem na svojom tele a dusi porovnat porody, tak cim dalej, tym lepsie.

zanulav
23. apr 2008

Certica blahopřeji k miminku. Tak ja mela první porod cisařem, a ted druhy porod jsem rodila spontanne. Mela jsem tehu cukrovku,tak mi to vyvolali dali mi oxytocin, celkove porod byl rychly 2 hodky kontrakce šílene, ale zvladli jsme tu i bez epiduralu. tak samuel mel 4kg,52cm. A navíc u porodu si namohl leve ramínko ma tam malou bulku. Ktera se zhojí sama. Celou dobu jsem si myslela že pujdu císařem doktoři to říkaly ale ten porod byl neuveřitelne rychly že to šlo proste samo tak nebyl duvod jít cisařem. No a co je lepší u prvního porodu byly kontrakce slabe nepostupovalo to tak proto sekce jizva pak hojeni o.k. nic mne nebolelo akorat ta jizva že se človek nemuže smat kychat atd. Tak super. Ted porod byl v pohode človek na ty bolesti zapomene je to fak t zažitek, ale po porodu mne vše bolelo panev, šití človek nemuže pořadne sedet natož si zajít na velkou. A navíc mam ted nejaky kvasinkovy zanet, bolí mne cely spodek takže des. Ale kojíme jinak je vše super. Tak se mejte hezky a at jsou detičky zdrave. pa 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre