Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

syraell
5. máj 2010

firstbaby
s pilates bych byla celkem opatrna, to neni zrovna lajtovni cvicenicko 😉

blumka
5. máj 2010

ja som zacala chodit na zumbu a dnes som bola behat 😀

latvia
5. máj 2010

zumba je teda iny zabijak 😝 😀 ja furt pred kolapsom

blumka
5. máj 2010

sak aj ja 😀 ale fasa nabijac energie 😉

latvia
5. máj 2010

ja som myslela ze to bude lazo plazo pre dochodcov, a ono to trs sem trs tam a uz ma pichalo v boku a nestacila som s dychom 😕 😀

blumka
5. máj 2010

ja som sa po prvych 15 minutach pozerala na hodinky ze ci nahodou nestoja, uz som nevladala a bola som total mokra...ale vydrzala som 😉

latvia
5. máj 2010

a jazva ok?ked jazva vydrzi zumbu, tak snad vsetko 😀

blumka
5. máj 2010

jj, parada..ale posilovacky na brucho som nerobila 😉

lamarika
5. máj 2010

firstbaby: Já můžu doporučit power jógu 😉 Ale byla jsem na ni jen párkrát, tak nějak nemůžu najít enrgii na další fyzický výkony 😝

adamci
5. máj 2010

O "zumbě" jsem slyšela samou chválu 🙂 máte zkušenosti.... jak dlouho chodíte? Také jsem o ní přemýšlela 😒

latvia
5. máj 2010

zumba je super 🙂 pre cisarovky asi ok, ked blumka bola a hovori ze jazva ok 😉 ja osobne som stracala obcas vedomie z namahy 😀 ale ja nemam ziadnu kondicku....a je to velka zabava 🙂 ja som bola cca 4x

janicka.m
5. máj 2010

caute, trosku sa votriem, lebo som si precitala predposlednu stranu, kde ste sa bavili o tehucukrovke a cisarskom. kvoli tehucukrovke som chodila polovicu tehotenstva na diabetologiu (na inzuline som ale nebola, len som si musela do prstov pichat) a povodne som zacala rodit prirodzene, nakoniec sa to vsetko skoncilo cisarskym. a teda asi 2 dni po porode (+ den porodu) som nemohla jest nic normalne, az kym sa mi nedali creva do normalu. a nedostavala som ani ziadnu glukozu, ani ziadny iny prisun cukrov - mozno sladeny caj, ale az po porode. proste (asi) okamihom porodu sa cela cukrovka stratila - prve merania cukru nam (mne aj babatku) robili cca. 10 hodin od sekcie a obaja sme boli "cisti".

tiez sa neviem dokopat k cviceniu 😠 a ani na jazvu sa nemozem vyhovarat, lebo som s nou mala problemy iba dovtedy, kym mi nevybrali stichy.

latvia
6. máj 2010

tehucukrovka je vacsinou len cukrovka v tehotenstve, porodom mizne, u par percent zien pretrvava aj po porode...ak si nebola na inzuline tk to bolo ok, ak by si na inzuline bola, dali by ti glukozu a inzulinom....
ak sa nevies dokopt k cviceniu, jednoznacne odporucm zumbu 😉 tam tancujes, takze sa zabavis 🙂

blumka
6. máj 2010

adamci, ja som bola na zumbe sice len raz, ale mimo toho som bola uz behat, obcas si zacvicim kalanetiku a jazva sa neozyva, takze asi je to aj individualne, ak to nic s tebou nerobi tak skus. Ked boli ale posilovacie cvicenia na brucho tie som necvicila...mna jazva boli vzdy ked vlacim malu v sedacke, ona ma 6,5kg sedacka mozno nejake 3-4kg takze ked to mam niest dolu a hore po schodoch ani sa necudujem...ale pri cviceni ma nebolela este ani raz...
a zumbu odporucam takym co maju radi dynamicke cvicenia, mne to pripadalo ako trening latinsko americkych tancov zmiesany s aerobicom a hlavne vela srandy, ked sme trasli ritami a nevedeli ako na to 😀 😀 😀

adamci
6. máj 2010

Já jsem měla také těhu cukrovku a než jsem opustila porodnici tak jsem byla také na dietě. Měla jsem v průběhu těhu hodně velké glykémie a chtěli mi dát inzulín. Nakonec mi dali Metformin a nemusela jsem si píchat. 🙂
Líbí se mi, že to je právě formou tance a né žádné úmorné mučení svalů. 😀

adamci
6. máj 2010

blumka děkuji za vyčerpávajíci odpověď 🙂
Běhání mě moc neba a posilovna také ne tak právě jsem uvažovala o zumbě. Sranda to věřim, že tam je. Už si sama sebe představuju jak se tam natřásám. 😀 ale asi člověk není sám 🙂

vombata
6. máj 2010

Ahoj holky cekame dvojcata(prdelky dolu) a dr.nam rekla ze je miziva pravdepodobnost toho ze je porodim prirozene...takze bude planovany cisar...muzete mi prosim napsat pocity pri cisarskem rezu?Jako aplikace epiduralu, jak jste snasely slyset veskere deni na sale a zda jste neco citily nebo to bylo umrtvene....moje dotazy jsou asi padle na hlavu ale chci si udelat predstavu co me ceka... 😉 diky moc za info Vom

prsky
6. máj 2010

vombata...zvuky mi nevadili, napichnutie na spinal sa dalo, len som mala este trochu kontrakcie, tak to pre dokinu bola zrejme trochu fuska a jedine co mi vadilo, bola triaska , ktora zacala este na stole a to, ze mi malu ukazali iba na 3 sekundy a neprilozili mi ju (aj ked som bola v tom case jedina rodicka). aha a citila som na bruchu tahanie. inak som ich vystrasena upozornovala, ze este citim a na ich otazku, ze co, som povedala, ze citim, ako mi kreslia po bruchu, na com sa celkom pobavili, lebo to ma uz akurat "krajali" 😉

latvia
6. máj 2010

ja len na upresnenie, ze epidural a spinal sa pichaju rozlicne a inac aj "bolia", spinal sa da vcelku bezbolestne, epidural je citit viac

stamion
6. máj 2010

Vombata ja som mala epidurál,a keď mi lekárka povedala aby som vypučila chrbát tak namiesto toho som stále vypučila zadok,smiali sa zo mňa ale mne fakt nešlo vypučiť chrbát,ale nakoniec sa im to podarilo pichnúť,vôbec to nieje nič strašné. Ani som nevedela že ma už rozrezali,len som cítila ako sa mi niečo leje na ruku a to bola krv,malého vybrali hneď mi ho ukázali plakal a cikal zároveň, potom ho zobrali a ako ma zašívali tak mi ho ešte raz doniesli už umytého v perinke. Pri konci zašívania mi prišlo zle na zvracanie ale hneď mi niečo pichli do infúzky a bolo mi už dobre takže super zážitok 😵 Pri dcére som mala celkovú narkózu tak to vôbec nič neviem,zobudila som sa na izbe a potom som hneď zaspala.

stamion
6. máj 2010

Latvia nepočula si niečo o zrastoch po cisáskych rezoch?

meginka79
6. máj 2010

ahoj stamion

ja budem mat tiez planovany cisarsky a kedze vidim, ze ty mas za sebou aj celkovu, aj lokalnu narkozu ... mozes mi povedat, co bolo lepsie? jasne, ze z celkovej si nic nepamatas ;) ale ako napriklad prebiehalo hojenie, zobudenie ... co by si uprednostnila, lokalku alebo celkovu?

pytam sa preto, lebo ja mam za sebou velmi vela celkovych anestez, takze sa pripravujem (psychicky) na lokalnu, ale samozrejme sa trosku (mozno trosku viac) bojim
predsa len, aj ked neciti clovek bolest, tak citi nejake tie tahy, rezy a tak podobne
da sa to psychicky zvladnut?

a inak si to super napisala ... plakal a cikal zaroven :DDD

syraell
6. máj 2010

meginka79
je to uplne v pohode - jediny, co mi prislo dost neprijemny je pocit na zvraceni a pri padani tlaku dolu...Jinak o siti, nebo vyndavani mimca jsem prakticky nevedela. Ona ta spinalka, nebo epi je asi lepsi, rikala jsem si, ze prece nnezaspim porod svyho ditete🙂
Jestli te to uklidni, tak operace sama osobe je pohoda, horsi je to po ni 😉

vombata
6. máj 2010

Moc vam vsem dekuji za infa!!!!! 😵

andrema
6. máj 2010

ahojte,
ako dlho po cisarskom chodite uz cvicit?

stamion
6. máj 2010

meginka, tak ja som najprv chcela celkovú narkózu,ale prišlo to na mňa nečakane, o 12 hod som ešte doma obedovala a o 16.07 bol malý na svete,takže som nemala na výber či celkovú alebo epidurál, ale neľutujem je to fakt obrovský zážitok vidieť hneď svoje dieťa ako ho vyberú z brucha 🙂 Neboj sa ja som tiež mala hisáky že ako to zvládnem ale v pohode. Predtým som tiež mala viac celkových narkóz,tak som preto chcela aj teraz ale neľutujem. Po sekcii to bolo iné prvý krát lebo to som mala 24 rokov oveľa ľahšie som sa zotavovala ako teraz,keďže mám 36 rokov ale všetko prejde a vždy hovorím že človek si zvykne aj na šibenicu 😀 Len to kojenie ide myslím ťažšie ako pri normálnom pôrode.Tak si vezmi určite odsávačku,tá mi dosť pomohla 😉 Držím ti palce a potom ako porodíš mi môžeš napísať do IP tvoj zážitok 😵

stamion
6. máj 2010

Andrema ja začínam na týždeň s jogou a medzitým začínam s behaním uvidím ako sa bude správať rez,ale myslím že už by to malo byť o.k. Chcela som počkať do 3 mesiaca aby som si náhodou niečo zlé neurobila predsa je to ešte krátka doba po operácii.Ale ty si čerstvo po cisaráku a už chceš cvičiť? 😉

andrema
6. máj 2010

ja som 8 tyzdnov po...
stamion kojis?
Ja sa bojim aj toho cvicenia a kojenia...

stamion
6. máj 2010

No ja už nekojím ale keby som kojila tak ešte by som necvičila. Myslím že máš ešte čas na cvičenie,ja viem že ťa to ťahá lebo ide leto a predpokladám že máš niečo navyše tak to chceš zhodiť ako aj ja 😉

latvia
6. máj 2010

pocula som o zrastoch po cisarovi, aj som jedne zrasty videla.preco?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre