Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

barbarek
19. jún 2008

Obrazzek jsem ráda, že jsem ti trochu ulevila na dušičce. Opravdu si myslim, že daleko horší je ta nervozita před zákrokem než samotná zákrok. Pro mě bylo nejhorší vědět, že druhý den mě to čeká a pak to ráno tam jet 😀

vesi
19. jún 2008

presne ako píše čertica, ja len doplním, že som mala raz narkozu a raz spinál, rozhodne je spinál lepší, už len pre ten zážitok z pôrodu, že hned vidíš bábo 😀

certica
19. jún 2008

mozem potvrdit, ze pred prvym SC som bola tiez nervozna, pred druhym som bola max. pokojna, lebo som vedela, co ma caka

montinka
19. jún 2008

no avanka mne dnes napisali ze pravdepodobna vaha 3150 g 😕

vesi
19. jún 2008

ja som sa bálôa rovnako pri obidvoch a zbytočne 😀 strachu nerozkážeš 😝

obrazzzek
19. jún 2008

Barbarek, no prave, taky si myslim, ze i ta nervozita dava zabrat ☹ ..ale snad to nejak zvladnu 🙂 😉

drobecci
19. jún 2008

Ahoj holky můžu se připojit???
Taky teď řeším problém jestli rodit normálně nebo jít na císaře.
První sem měla císařem a teď u druhého mi dr. řekl,že si můžu vybrat.
Tak nevím chtěla bych zkusit i normální,ale mám z toho strach.U císaře vím do čeho jdu,jen mě vadí,že mi mimi nedají hned a taky ty bolesti a problémy potom.... 😒

ygreen
19. jún 2008

hoky já taky měla SC pod celkovou narkózou, ale u mě to bylo složitější - rodila jsem 14 hodin a měla jsem kruté bolesti a malej vůbec nepostupoval ani když jsem byla na 9 cm (4x šňůra kolem krku a 4,5kg). Tak akutní císař, jenže to bylo o půlnoci a epidurál jsem měla píchnutej už od 15 hodin a měla jsem 3 dávky, protože chtěli, aby mě epidural pomohl víc a rychleji se otevřít. 1 dávka super - 1,5 hodiny jsem nic necítila, 2 a 3 dávka už tak slavná nebyla. No a na operačnim sále mě anestezioložka připíchla dávku vhodnou k operaci. ďobli mě asi skalpelem, nebo jí nevím čím do levého podbřišku a nic jsem necítila a pak do pravého a to jsem cítila, takže jsem ten případ, na kterého epidural nezabírá tak jak má. Tak mi dali narkózu.
Ale můžuás, co to čeká uklidnit, že se to lepší hodinu od hodiny. Dva dny na JIP jsou krušné, při pohybu to hrozně bolí, hlavně při přetáčení na bok či vstávání, ale třetí den vyndají dreny z břicha a to je úleva. Takže suma sumárum - 8 dní po CS jsem byla úplně fit 😉
Příště bych chtěla rovnou císaře, protože porod byl pro mě horor.

obrazzzek
19. jún 2008

ahoj drobecci, ja Ti teda neporadim, co je lepsi, cekam prvniho mrnouska 🙂 , ja jen resim, jestli zvolit cisarsky rez spinalni, nebo v celkove anestezii. Ale spis se rozhoduji pro ten spinal 🙂

obrazzzek
19. jún 2008

ygreen, gratuluju ke krasnemu miminku 🙂

drobecci
19. jún 2008

obrazek: určitě spinál!!!!!!!!!! do celkové nechod takhle můžeš být u toho slyšet mimi,vidět ho atd... 😉

obrazzzek
19. jún 2008

drobecci, si myslim, ze je to lepsi...jen me par holek odrazuje od spinalu z toho duvodu, ze muzu mit problemy s migrenou ☹

drobecci
19. jún 2008

tak já žádné bolesti neměla,ono se má totiž potom jenom ležet.Já ležela 24 hod.

pascalka
19. jún 2008

Ahoj kočky ak smiem prispejem 😕
Ja som tiež rodila sekciu ☹ ,ale da sa to zvladnut odgrgala som si 13hodin kontrakcii a mala mi nezostupila dolu a nedokazala som ju vytlačit a nebola velka mala 3530g 48cm 😉 a dostala som spinalnu anesteziu. Bola som spokojna lebo som všetko vnimala a videla som kočku čo sa budila po celkovej a to bol hrozny pohlad a musela mat bolesti ked kašlala kym sa prebrala ☹ ved aj kychnutie riadne boli. A ja som na druhy den po sekcii bola stale na nohach a na piaty den ked nas pustili domov som urobila nakup a doma poprala veci a poriadila trošku ,lebo môj manžel udržiaval poriadok 😉 .
Ale keby môžem radšej by som rodila prirodzene 😔

obrazzzek
19. jún 2008

no jsem zvedava, za dva tydny o tomto case, budu mit pekne nerviky 😒 ale pak to bude stat za to 🙂 drobecci, zatim pohlavi nevite, nebo nechcete vedet? 🙂

drobecci
19. jún 2008

No nervy mít nemusíš,já tam byla i s manžou a bylo tu super.Měla sem takovýho mladyho dr. a ten tam vykládal vtipy a my se jenom smáli a pak mi jen řekl at se nesměju,že mě to fikne křivo 😀 😀
Jinak sem to měla plánovaný,protože to bylo KP ale měla sem rodit až druhý den ráno,ale malá si to rozmyslela tak to museli dělat narychlo v noci.Já měla kontrakce po 3 min. a ten dr. už mě chtěl dávat něco na bolest a mě vůbec nic nebylo,tak právě nevím jestli nemám jít teď radši na ten normální,protože sem byla dost bolavá a teď bych vlastně lítala kolem dvou děcek.
Jinak to vypadá že bude další holčička 🙂

obrazzzek
19. jún 2008

mam v patek 4.7. v 7.00h nastup, tak uvidime...i kdyz se mi zda, ze by to mohlo byt taky driv, porad me poboliva v podbrisku ☹

drobecci
19. jún 2008

No já sem teda ve 38tt už rodila a to sem měla termín až za dalších 10 dní.
Jinak se určitě neboj,já měla poslíčky už asi 14 dní před tím porodem, no a teď už mě tvrdne břicho už teď a bolí spodek jako by mě někdo za to tahal,ale dr. řekl,že je to normální že u dalších těhu to bývá,že ty svaly už nejsou tak pevný aže to mimčo prostě na to tlačí...

lulinka7
19. jún 2008

Ahojte maminky, tak si tu pročítám vaše zkušenosti a musím malinko přišpět 😵 Rodila jsem už dvakrát - poprvé čísařem a podruhé jsem to zvládla normálně a musím říct, že normální porod je teda šílená bolest (teda aspoň pro mě - jsem cíťa 😕 )ale stojí to za to 😀 Mimi máte hned u sebe, můžete chodit a starat se o něj. Zato po císaři máte jizvu, která se dlouho hojí a bolí, nemůžete se o mimi starat hned jak chcete atd. Prostě jsem ráda, že jsem si vyzkoušela obojí 😀 a všem těhulkám přeji hladký a rychlý porod 😎

toni78
20. jún 2008

obrazzzek-ahoj,tak to čučím jako blázen že tě chtějí dát na císaře do Karviné,Já chodím k dr.Rejtové a ta je přímo z Karvinské nemocnice a na císař(pokud tomu tak bude)mě chce poslat do Poruby 😕 jinak co se týká Karvinské porodnice-můžu jen pochválit,jak personal tak i celkovou porodnici 😉 Držím ti palečky

xena22
20. jún 2008

Tak ja som svoje skusenosti uz opisala par stranok dozadu,ale teraz som si spomenula,ze moja kamoska rodila cisarom dva mesiace dozadu a jej spinalka nezabrala,ked zacali operovat,tak skrikla au,v momente ju dali pod narkozu,viac si nepamata,tak toho sa teraz obavam ja ,lebo narkozu uz nikdy v zivote 😒

Neviem ci som divna,ale ja si nespominam,ze by ma pichanie spinalu bolelo 😖 Mne to dr natrela nejakym humusnym roztokom co palil jak svina a ked mi to pichala,tak som necitila vpich vobec,len mi povedala,nech si rychle lahnem a v tom momente som si necitila nohy...tak mne zabrala 100percentne.

Tiez som pocula pripady, kedy spinalka alebo epiduralka zabrala len an polku tela 😒 to musi byt neprijemne ☹

pavlina05
20. jún 2008

Ahoj holky!!!
Jsem týden po císaři.
Chtěla bych vědět jak zacházet s jizvou????
Masírovat, cvičit?

Máte nějaké osvědčené cviky, kdy začít, a jak...literaturu???

Díky PA

katja78
20. jún 2008

tak čerstvú jazvu by som nechytala, treba ju držať v suchu a čistote, t.j. pokiaľ sa ti zdá, že z jazvy stále vyteká trochu žltkavej tekutiny, maj ju prelepenú. ja som už v druhom týždni jazvu "repíkovala" - asi 3x denne som si dávala teplé obklady z repíkového vývaru, napomáha hojeniu. ak už prestane z jazvy vytekať tekutina, netreba ju prelepovať.
ak máš na mysli masírovanie gélmi typu Contractubex, alebo Dermatixsigel, je to na tebe, tieto gély majú zabrániť škaredému hojeniu jazvy, ale jeden plastický chirurg mi povdal, že nezaberajú tak veľmi, ako tomu robia reklamu.
hlavne ju nezačni zaťažovať hneď, mala si rozrezané brucho! musíš dať všetkým tkanivám čas, aby sa pevne zrástli. takže žiadne cvičenie, starostlivosť o novorodenca a domácnosť je dostatočným cvičením 🙂

kim
21. jún 2008

Pavlo takhle čerstvou jizvu masíruj pouze ve vaně sprchou vlažnou až chladnou vodou a tu sprchu k jizvě přibližuj a oddaluj, tak jako na ní jen cákej ten proud.Po 4 týdnech mi Dr.řekla, že mazat a masírovat nejlépe modrou indulonou, mazala jsem měsíčkovou 😉

pavlina05
21. jún 2008

holky díky, takže teď jen klid a péče o mimiska 😀

stresmenka
21. jún 2008

babenky caka ma cisarak a mam niekolko otazok. ☹ ako skoro sa po cisarskom mozete postavit s postele a ako je to s cievkovanim 🙂 a vyvodom a ako dlho sa lezi na pooperacnej mala by som mat spinal. 😉 .Sorry za otazky ale mam s toho trosku strach ☹ . Dakujem

toni78
21. jún 2008

stresmenka-já měla císař před 8léty(celková narkoza) cevkují tě před císařem(je to nebolestivé) cévku jsem měla 2 dny než mi ji vytáhli a pak už jsem se směla postavit,jizva ale bolí jako čert,nemohla jsem se ani otočit na bok-já byla asi po 4 dnech docela fit.Jinak mě asi čeká opět císař 😒

toni78
21. jún 2008

stresmen-ale bylo to před 8léty-ted jsou možná trochu jiné metody,snad ti napíše čerstvá maminka 😉

zdenucha
21. jún 2008

stresmenka,já jsem rodila obě děti císařem v celkové narkoze Petruška se narodila nějak kolem 11 dopoledne a ve 3 v noci mi vytáhla sestra cévku šla se mnou na záchod a k umyvadlu pak jsem šla zpět na přístroje do pelíšku,ráno jsem byla převezena na normální pokoj a čtvrtý den jsem šla domů......neboj se přežiješ to,já jsem poseroutka 😲 a taky jsem to zvládla,jako bolí to, to jo,ale dá se to....hodně štěstíčka 😵

vesi
21. jún 2008

stresmenka, po spinále ležíš 24 hod, nesmieš dvíhať hlavu, ale môžeš sa otáčať na bok - ja som s tým nemala problém, na chrbáte by som nevydržala ležať 😝 , cievku máš kým sa nepostavíš a nezačneš chodiť. jazva bolí asi tak ako po každej operácii, záleží len na tom ako sa s tým popasuješ, ale je to zo dňa na deň lepšie a dása to. pooperčný stav som ja osobne znášala lepšie ako kontrakcie 😝 a ked budeš mať bolesti, môžeš si vypýtať niečo od bolesti, ak ti to neponúknu sami 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre