Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
23. mar 2010

aristi si vacsinou dorobia len krvnu zrazanl;ivost ak chce tehulka spinal...

martina, ak to na teba pride skor, vezmes tasku a pojdes na prijem a spravia ti CR 😉 no problem 🙂

katrinb
23. mar 2010

baby, kedy sa mozem kupat? MYslim lezat v horucej vani...cele tehu som to mala zakazane...a uz by som taaaak velmi chcela sa okupkat 😉

latvia
23. mar 2010

🙂 v retaziach ta nikto drzat nemoze, odporuca sa az po 600nedeli, ja by som sa nekupala kym mam este menstruaciu..ak uz z teba nic nejde, tak sa okup ak chces 🙂

blumka
23. mar 2010

dobry dotaz...mne konci 600nedelie tak cez vikend dam deti babke a manzelovi a nalozim sa na cely vecer do vane 😀 😀 inak mi to ubehlo strasne rychlo tych 6 tyzdnov 😉

andy22
23. mar 2010

katrinb, ja som sa kupala tri tyzdne po cisarskom, to som uz nekrvacala. Tiez som sa na to strasne tesila, ale bola som vo vani kratsie ako zvyknem a manzelik ma chodil kontrolovat 🙂 Velmi dobre mi ten kupel padol. Len sa pozoruj, ci ti nebude vo vani zle...

katrinb
23. mar 2010

jeej andy ahoj.... 😉

a dik za rady baby

jaro2008
24. mar 2010

Ahoj holky,
tak jsem byla dneska na poradně a malý se neumoudřil a trvá si na svém...zůstává hlavou nahoru...tak jdu příští týden do porodnice na monitor a tam mi i řeknou co dál...předoperační vyšetření, termín...no jsem zvědavá, na kdy mi to naplánují jestli na termín nebo dřív...že by velikonoční nadílka v podobě miminka? 🙂

zabka82
24. mar 2010

ahoj holky.
Tak se přidávám k tomuto tématu - teda porod už mám za sebou a za pár dnů to bude rok co jsme rodili císařem. Nebyl to teda plánovaný císařský řez. Ale měla jsem vyvolávaný porod, ale malý nepostupoval , tak jsme měli nakonec císař. Je to mazec jak tady píšete o předoperačním vyšetření - mě řekli v 14:45h. císař a v 15:00jsem už ležela na operačním sále a 15:15h se malý narodil. Byla jsem tedy celkově uspaná,páč už by mi nepíchli epidurál, měla už jsem takové porodní bolesti že bych to nezvládla jim držet. A teda můžu vám říct, že malého mi donesli nějak kolem devítí večer a kojila jsem ho do necelých 11měsíců a to se sám odstavil. U druhého chci určo taky císaře, páč jsem po týdnu po císaři vůbec nevěla že jsem rodila. Nic mě nebolelo. Super.
A Jaro taky jsme měli velikonoční nadílku - ale o tři dny dříve 10.4.2009, ale na velikonoce jsme byli v porodnici.
Bylo super, že manžel byl celou dobu se mnou - i u císaře, akorát pak mě dali na Jipku a on šel s malým na novorozenecké a kukal tam na něho. Mrzí mě jenom to, že jsem ho nemohla vidět hned po porodu.
Tak přeji pohodové porody - císaře 🙂

latvia
24. mar 2010

jaro, to budes mat kraaaasne velikonoce 😉 myslim ze to naplanuju pred termin

jaro2008
24. mar 2010

zabka: máte moc hezkého chlapečka 🙂 Tak to ho na tom sále vytáhli rychle 😲 Tééda, tak to bych si taky přála, aby mě brzo nic nebolelo 🙂 Manžel bude taky se mnou a pokud to půjde, chtěla bych tu spinální anestezii nebo jak se to jmenuje.

latvia: malý velikonoční zajíček 😀 I když doktorka říkala, že je celkem velký 😅 Před 14 dny jsem to obrečela (chtěla jsem zažít přirozený porod, navnadil mě předporodní kurz, prohlídka porodních boxů...), ale teď už se s tím nějak smiřuju...i když obavy stále trochu jsou.

latvia
25. mar 2010

jaro, to je normalne, kazda ma strach, ci uz z cisara alebo zo spont porodu....az ked budes pocut plakat svojho zajacika tak si vydychnes a zbytok uz preboli za par dni 😉

jaro2008
25. mar 2010

latvia: 🙂 🙂 🙂

zabka82
25. mar 2010

Jaro díky moc za pochvalu Dominika. Je to naše sluníčko. Jak píše latvia každý má strach z porodu, ale nakonec i na ten nejtěžší porod zapomeneš, když máš drobka v náručí.
Jestli můžu poradit - ale určo to tady holky psaly - co nejdříve začít chodit , chodit, chodit. První vstanutí z postele jsem říkala že byl druhý porod, ale pak už to šlo a bylo to jen a jen lepší. Bála jsem se hlavně, když mi malého donesli tak pozdě že nebudu mít mlíčko pro něj, a nakonec jsem byla jak kojná. A Jaro kde chceš rodit? viděla jsem že jsi z Ostravy - myslím že jsem tě někde potkala - bydlím v Porubě a zdá se mi že jsem tě potkala u Alberta a pak v parku (bydlím na Karla Pokorného). Ale třeba to bylo tvoje dvojče - ale taky těhotné 😀

jaro2008
25. mar 2010

zabka: chci rodit ve Vítkovicích, jednak se mi to tam líbí a taky tam může být manžel se mnou na sále. A potkat jsi mě asi mohla...zrovna minulý týden jsem šla přes park kolem rybníka, bydlím kousek od tama, do Alberta chodím taky často, ale já si na tebe nepamatuju, že bych tě viděla. Nějaký mladý pár s kočárkem mě v tom parku sice zdravil, ale já vůbec nevím, kdo to byl 😅

zabka82
25. mar 2010

No to bylo určo minulý týden. Zdravit jsem tě nezdravila, páč jsem nevěděla kdo jsi, ale jak jsem se dívala na album, tak si mi přišla povědomá. Tak to se třeba potkáme za měsíc s kočárkem v parku - chodím tam každý den.
Jinak já rodila na Fifejdách - ale to jenom kvůli tomu že můj gynekolog je tam primářem a měla jsem ho při porodu. Jinak prostředí je tam teda nic moc, ale mám hodně velkou důvěru k dr. takže jsem to tam přežila. Příště jedině tam.
Tak až tě potkám, a jestli tě poznám, tak na tebe houknu - se budeš divit kdo tě to otravuje 😀 . Ale náš kočárek v parku možná poznáš - je to jediný takový který tam jezdí 😀

jaro2008
25. mar 2010

zabka: tak jo, tak na mě hukni, jak mě uvidíš 😉 Tam je to fajn pro kočárky, chystám se tam pak s malým.
Fifejdy se mají rekonstruovat, tak to tam bude taky brzo hezké 🙂

zabka82
25. mar 2010

Jaro, ok, houknu na tebe - to bude sranda na cizí holku houkat 😀 . Tak přeji pohodový porod a těším se že tě potkám a poznám v parku.

mahulena
26. mar 2010

ahoj holky, ceka me cca za mesic planovany cisarsky rez a nemuzu se rozhodnout, zda lokalni nebo celkovou anestezii.
U lokalni se bojim sama o sebe 😝 , jsem hysterka myslim a bojim se, ze zkratuju a ze me vystresuje cela ta situace a bude ze me magor..., ze se leknu ty prehrsle doktoru, hadicek, pristroju, svetel, cely ty situace, a ze nejak zkratuju, ze budu blekotat blbosti, jecet nebo tak...
Nevim, jak jinak to popsat, neumim za sebe v tomhle rucit, nemam rada nemocnicni prostredi a bojim se, ze me to vystresuje.
Co myslite?

Najdu tu i holky, co rodily jednou spontanne a pak cisarem? Zajimalo by me srovnani porodu...

Diky 😉

latvia
26. mar 2010

cau mahu 🙂 boli tu take holky, ked si precitas par stran dozadu... co sa tyka narkozy, je to na tebe, prezijes aj jedno aj druhe, ak ta viac ukludni ze budes spat, tak si vyber celkovu. inac, vidiet budes len anesteziologa 😉 a ti sa vacsinou rozpravaju s mamickami aby ich ukludnili, vsetko im vysvetlia.....uvidis co bude na "pohovore" s anesteziologom, ak ta ukludni a budes sa citit na spinal, tak si ho daj, ak nie, tak si daj celkovu 😉

miriam11
26. mar 2010

🙂 mahulena, ja som to tu uz pisala, rodila som CR pri celkovej narkoze (neplanovane). keby som si mohla vybrat tak si celkovu narkozu nevyberiem. NIKDY VIAC! nakolko po porovnani s inymi zenami, ktore rodili pri EPI, alebo spinalke tak sa ovela lepsie zotavovali, nemali tak priserne bolesti, celkovo telo zvlada lepsie sa zotavit pri spinalke alebo EPi, nie po celkovej narkoze. Takze porozmyslaj, ak Ti mozem poradit, tak sa skus stotoznit na tu lokalnu anesteziu. Uvidis, tam vsetko budes inac vnimat, bude Ti lepsie. Drzim moc palce, aby vsetko prebehlo v pohodickeeeee. 🙂

katinam
26. mar 2010

mahulena, ja som rodila CR - spinalka s epiduralom, tiez som sa trochu obavala a z toho emocionalneho vypatia som sa cely cas triasla, ale bolo to v pohode. pocas porodu vidis len anesteziologa a ten pocit, ked ti drobca vyberu a ty ho vidis a pocujes plakat je na nezaplatenie. a navyse mi to pomohlo pochopit, ze som mama, nie zaspim tehotna a zobudim sa mama, ale prezijem si porod. a este jedna rada, den po to bude dost boliet, ale zatni zuby a vstan, snaz sa chodit, ovela rychlejsie sa zotavis. drzim palce. 😉

macka3
26. mar 2010

ahojte,ja som tiez rodila cisarskym a to az 3x a mam z nich velmi prijemne zazitky,prvy bol pred 13 rokmi a na ten si moc nepamatam, bol v celkovej narkoze,druhy bol v r.2008 v spinalke,velmi som sa bala ale vsetko dopadlo OK a treti som mala v r.2009-po 13 mesiacoch a tiez dopadol OK,vobec nebanujem ze som rodila cisarskym,podstatne je ze mam krasne 3 zdrave deticky,ktore nadovsetko milujem

latvia
26. mar 2010

katinam, spinal s epiduralom? nie iba spinal?

katrinb
26. mar 2010

latvia - aj ja som mala spinal a epidural. Epidural mi dali kvoli tomu, aby som mala po operacii bezbolestne liecenie....utlmovali mi tak bolest tri dni po sekcii

latvia
26. mar 2010

katrin, ja viem ze sa to da, len katinam pise ze den po to dost boli, tak som bola v pomykove ze naco mala ten epidural ked ju to bolelo 🙂

katrinb
26. mar 2010

latvia - jaaaj, tak oki. Mozno myslela ranu, ze boli....lebo aj mna bolela, ked som vstavala...ale to aj napriek liekom je citit...ale da sa to prezit, no nie ? 😉

latvia
26. mar 2010

neviem 😅 nemala som cisara

katrinb
26. mar 2010

latvia - 🙂

lilly21
26. mar 2010

macka - 3 deti 🙂 🙂 🙂 - super...lebo ja som ostala po necakanom cr dost nestastna, lebo sme planovali viac deti... vedela som, ze teoreticky mozu byt aj 3 cr, len som nepoznala nikoho, kto by ich naozaj mal... tak tesiiim

prsky
26. mar 2010

lilly..ked si rodila raz CS, neznamena to, ze druhe nemozes porodit prirodzene - teda, ja sa tak utesujem, ze druhe urcite porodim sama - teda bez rezania 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre