Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
25. jan 2010

tak to si im mala hned povedat nech ti daju infuzie , tie vedia spravit velke divy niekedy 🙂 ja som myslela ze oni ti ich dali a itak ta bolela hlava.kapacky su u nas po CR standard 😉 tym sa zmensuje riziko bolesti

achina
25. jan 2010

to jsem nevedela, ze je to standard, doktorka mi rekla, ze pokud by to bylo k nevydrzeni, neco se mnou udelaji, asi to byly prave ty infuze, ale ja myslela, ze se to dava jen v krajnim pripade ☹ hm, tak jsem chytrejsi, diky, urcite je to dobre i pro ostatni, aby to vedely a netrpely zbytecne bolesti..
Asi jsem neco prehledla, ale ty delas v nemocnici?

beautynka
25. jan 2010

Já vím, že to není přímo "do míchy" 🙂
No mě můj dr. říkal, že by si to nikdy nedal co se týče vpichu do zad, prostě tam riziko ochrnutí je, jen se o tom a o těch špatných případech nemluví.
Ale víc než toho se bojím že budou nějaké komplikace a já budu o všem slyšet, co si povídají, taky cinkání nástrojů, a povídání si to sestro odsajte atd. ten strach je silnější než touha vidět pak hned mimi. No uvidím co mi řekne a navrhne anesteziolog, já jdu na CR kvůli očím a ne kvůli KP tak nevím. A budu rodit v malé nemocnici, třeba tam ani spinál nedělají, to ještě nevím.

k.a.t.k.a.
25. jan 2010

beautynka tak ja som si "vypocula" ze moc krvacam a tak .. 😝 na chvilu som spozornela ze cooo? ale bola som tak otapena ze som tomu nevenovala nejaku pozornost 😅 no a praskol mi varix ci co, stratila som viacej krvi, tak teraz chodim na infuzky zeleza do nemocnice 😝

achina
25. jan 2010

Tak ja jsem cinkani nastroju neslysela, celou dobu jsem cekala, az vyndaji chlapecka, jestli bude v poradku, byl moc maly, nevedela jsem ,jestli je vsechno v poradku, pak jsem slysela doktorku, jak rika, to je ale sikovny chlapecek, ale neplakal, tak jsem mela strach, nakonec ale vse ok, osobne mi samotny prubeh operace vubec nevadil, ja mela problem s tim prubehem potom.. ☹
beautynka, zalezi, jaka jsi povaha, pokud mas opravdu takovy strach, tak se nema cenu do niceho nutit, kdybys to mela protrpet, tak to nema cenu, mne osobne tech 5 sekund, co mi miminko ukazali, nestalo za to, ale rikam jen svoje zkusenosti, kazdy se musi rozhodnout sam

beautynka
25. jan 2010

k.a.t.k.a. -koukám, že jsi čerstvá maminka, tak gratuluji 😵
No já pořád nevím jednu chvíly chci rodit spinálem a druhý den zase v celkové.
Varixy, jsou myslím křečové žíly, ne? Dali ti ty stahovací punčochy? Já mám právě strach, už jsem to tu myslím jednou psala, že se mi právě udělá nějaká krevní sraženina, prostě komplikace a o všem budu vědět.
A na co se bere to železo? Já ho mám právě málo, to mi zjistili při posledním odběru u dr. tak beru vitamíny, to by mohl myslíš být při spinálu problém?

k.a.t.k.a.
25. jan 2010

beautynka ja som mala varixy na maternici, vedela som o tom dopredu, lepsi utz to vie zistit .. a tym ze som stratila viacej krvi som zostala chudokrvna 😝 tak teraz sa dopujem infuzkami zeleza ... najhorsie na tom je ze mam uz paniku z infuziek nikdy mi to nevedia na 1x dobre pichnut, bud mi prepichnu zilu alebo zila praskne, hotova som uz z toho a ruky mam dopichane.. 😝

beautynka
25. jan 2010

k.a.t.k.a.-oni se dělají varixy i na děloze? To slyším poprvé.
achina-máš pravdu asi se do toho nebudu nutit, a navíc jak píšeš, miminko ti sice hned ukážou, ale jen na chvíly... takhle mě uspí a až se probudím tak mi ho ukážou už hezky umytého 🙂

zuzka72
25. jan 2010

beautynka-tak to je přesně ono, mě to taky strašně vadí slyšet ty zvuky kolem 😎

latvia
25. jan 2010

kto nieje presvedceny o tom ze chce spinal, nech si radsej da celkovu, skusenosti mam take ze kto bol nejak k tomu dotlaceny, cele to len ofrflal 😉
achina, infuzky by mali byt po kaz\dej operacii, proste tekutiny doplnit, po cisarovi este aj ked stratis krv, treba proste tekutiny...a hadas spravne, pracujem v nemocke, som anesteziolog..
beautinka, ten tvoj doktor co ti hovoril o ochrnuti noh pri spinale, teda nema sajnu o com hovori 😉 zjavne to anesteziolog nebude 😝 zelezo nema suvis so spinalom, je jedno kolko ho mas..

rennca
25. jan 2010

to já chci vidět mimi se vším všudy 🙂 at je klidně od krvě, mázku apod....ten zážitek si nechci nechat ujít 😀

a kdyby to šlo tak se klidně koukám jak řežou a malého vytahujou 😀 Tyhle věci mě totiž moc nevadí a rozhodně se mi znich nedělá špatně takže asi mám trošku výhodu 😉

když jsem se ptala manžílka jestli se na to bude koukat tak řekl ani náhodou.bude prý sedět vedle mě a ani se nehne 😀 😀 poseroutka 😀 😀

zuzka72
25. jan 2010

rennca-mě krev a maz nevadí, jen ty zvuky 😒

janulle22
25. jan 2010

rennca taky bych s ekoukala kdybych mohla,ale mela jsem plachtu a cinkani jsme neslysela, dr byli hodni povidali si se mnou o malym a pak mi jen rekli ze uz ho budou vytahovat a citila jsem jen tlak,trosku sem se prohla v zadech a byl venku.. 😵

katherine27
25. jan 2010

Ahojte babule, potreábujem sa poradiť..na 3D sone nám zistili, že malé má obtočený pupočník okolo krku, takže nám oznámili, že bude možno sekcia..sekcia je automaticky v tomto prípade? a ešte ma trápi vyšší pulz, celé tehotenstvo, 90 až 100, berem Magnezium..aký musí byť tlak, pulz aby išlo o pôrod klasický? ..resp. asi budem rodiť sekcoiu? však?..chcela som klasicky, bojím sa uspatia, v živote som nebola operovaná..a od malička som total strachoput.. ☹

latvia
25. jan 2010

30 percent deti sa rodi s pupocnikom okolo krku, niektore maju aj 3x obtoceny, moj syn sa narodil 1x s pupocnikom okolo krku ,rodila som spontanne...samotne 1xobtocenie pupocnika okolo krku nieje indikaciou na cisarsky, muselo by byt obmotane trosku viac.pokial viem, tak sa dieta monitoruje pocas kontrakcii, a ak zvlada kontrakcie bez toho aby sa mu znizila akcia srdca po kontrakcii, tak sa rodi spont. v pripade nejakych komplikacii sa to riesi akutnym cisarom, ale vopred planovat cisara, to nie.aspon u nas v CR nie 😉
tlak s cisarom nema nic spolocne, ci mas vysoky alebo nizky,je to jedno, jedine eklampticky tlak nad 170/100 ide cisarom....ale nespominala si zeby si mala takyto brutus tlak 😉
90-100 pulzov za minutu je u tehotnej uplne normalny pulz, tvoje telo nesie vacsiu zataz a tym aj musi nejake usilie vyvinut aby precerpavalo dostatocne rychlo krv, preto ten vyssi pulz....rodiace zeny mavaju pul az 130-150 za minutu 😉

latvia
25. jan 2010

a je este mozne, ze sa do porodu odtoci 😉 ako sa kruti v brusku, tak sa moze bud odtocit alebo este viac zamotat, ale s tym sa do porodu jednoducho nic nerobi

katherine27
25. jan 2010

Latvia diky za info..ja tiež dúfam, že sa ešte odtočí..ale nemám to ako ovplyvniť, len sa bojím aby sa mi nezadusilo..a s tým pulzom som nevedela aký býva pri pôrode, 130-150 - to bude sila..tlak mávam OK, 120/80, raz som mala zvýšený 140/80..zajtra idem ku kardiologičke, na kontrolu, po 3 mesiacoch, tak uvidím čo mi ešte ona povie..takže ďakujem ešte raz 🙂 🙂 🙂

latvia
25. jan 2010

neni zac 😉 a verim, tiez som cele tehotenstvo trpla, ci sa mi nezadusi,aj ked som nevedela ze ma obtoceny pupocnik okolo krku...ale moj salamisticky porodnik mi hovori : mozeme ta odseknut (akoze cisarsky 😀 ) ak chces, ale tretina deti sa rodi normalne s pupocnikom okolo krku....a kedze som bola len v 24tt tak som povedala ok, vydrzim do porodu....strach tam bude vzdy,ale proste s tym nikto nic neurobi...

latvia
25. jan 2010

ale pokial mas aj ine tazkosti, ktore by vyzadovali cisara, tak mozes rodit cisarom....ku kardiologicke ides kvoli tomu jednorazovemu tlaku?

rennca
26. jan 2010

janulle22: 😀 já jsem se toho docela bála když mi začínal hrozit CS ale těd se už moc těším...zárověn se trochu bojím ale ani né té oprace ale spíše toho že nevím co mě čeká a jak to bude probíhat.

janulle22
26. jan 2010

renca neboj neni to bic hrozneho... 🙂 kdyz jsem to zvladla aji ja a to sem strasna poseroutka ze vsech doktrou...te nacevkujou pojedes na sal, pichnou, porodijou zasijou jedes na pokoj po 2 ho te prevezou na 6 nedeli... tak jsem to aspon mela ja... 🙂

rennca
26. jan 2010

janulle22: můžu ti říc že mě nevadí řezení apod. ale nejvíc ze všeho se neteším na to nacévkování 😒 zažila jsem to jen jednou a stačilo.

janulle22
26. jan 2010

jo to cevkovani jsem mela poprve a ptam se sestricky: a bude to bolet a ona na me neee, svih to tam az sem sebou cukla.. 😀 😀

zuzka72
26. jan 2010

Rennca-neboj mě cévkovali 3x a pohoda, chlapi to maj těžší-alespoň v tomhle. ☹

k.a.t.k.a.
26. jan 2010

cievkovanie neboli 😉 len som hned potom mala strasne neprijemny pocit na curanie 😝 vkuse ma nutkalo az ma striasalo z toho, tak som sa pytala sestricky ze ci mozem cikat 😅 ale po rezani to ustalo, asi ze som sa od pol pasa dolu necitila 😀

evitkamalicka
26. jan 2010

no mna cievkovanie bolelo a riadne stipalo, toho sa bojim najviac

janulle22
26. jan 2010

ja jsem zase na sestriku porad zvonila, jestli uz nemam olnej pytel a ona uz chudera byla ze me na prasky a ze to je na litr a pul a ze ja nemam ani toho pul litra... 😀 😀

zazalienka
26. jan 2010

Ahojte, tak sme to zvládli aj my.. na to ako som stresovala, nervačila a čakala ako na rozsudok smrti, tak sekcia išla ako po masle, tým že som šla deň popredu na príjem, tak som mala od večera hladovku, ráno mi nedali ani klystír, necievkovali ma, lebo som od pol noci nepila.. pri plánovanej sekcii sa to dá ovplyvniť...
jedine čo bola šialená bolesť bola na druhý deň ráno, keď som sa pozviechala s pomocou sestričky na nohy a prešla meter po izbe.. som myslela že mi odpadne brucho aj s nohami.. ale prebolelo keď priniesli malinkého na priloženie, to som zabudla že ma rezali.. celý deň a noc po sekcii som pila len vodu cez hadičku, a až na druhý deň som mala misu a podarilo sa mi niečo "vykonať" do nej.. bez problému.. nohy som cítila asi po 6 hodinách, dovtedy sa mi hnusilo si chytiť svoju nohu, lebo bola ako od suseda.. hruuuza.. no ale prežili sme,
celkovo to môžem zhodnotiť tak, že nemám vôbec z tej sekcie doživotnú traumu, celé to bolo akosi také prirodzené, čakala som veľké bolesti niekoľko dní a nocí, no ale dokonca ma ani hlava nebolela..

janulle22
26. jan 2010

zaza tak to jsi mela dobry porod... to stoupani po porodu jsem mela stejne pocity jako ty...pripadalo mi jako by mi nasili nejakej sutr do bricha...hlava me taky nebolela...

k.a.t.k.a.
26. jan 2010

mna to postavenie teraz 2x ani nebolelo, mozno preto ze uz cez noc som sa prevalovala z boku na bok 😝 pri prvom cisarskom to bolo sialenstvo ale ako pise zaza prebolelo 😉 U nas misu ani nenosili, cakalo sa na prvé vetry 😀 u mna nechodili a nechodili, vdaka comu som 2 dni nejedla len pila ten hnusny anizovy caj 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre