Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

majkauk
22. okt 2011

ahojte chcem aj ja pridat moju skusenost s cisarkym porodom,2 tyzdne pred porodom som lezala v nemocnici na rizikovom vo vranove a potom mi ho naplanovaly,kvoli tomu,ze som pred dvoma rokmi mala laparoskopiu myomu na maternici a primar mal obavy,ze mi pri kontrakciach mozu tie jazvy popukat,takze bola planovana sekcia a bolo to super,tak by som rodila aj kazdy rok,keby to nebolo riziko a zataz na maternicu,takze sa netreba nicoho bat,len mi je luto,ze som prisla o ten okamih ked moje babo prvykrat zaplakalo a bolo este neumyte 🙂

lacikagr
22. okt 2011

Ahojte, o 3-4 týždne mám termín a tiež som chcela ísť rodiť cisárskym. Mám všelijaké diagnózy, aj závažné a môj pôrodník mi hned navrhol sekciu, ale pri dalšej návšteve u neho v ambulancii mi oznámil, že primár to neschválil. Že najprv normálne a ak to nepôjde tak až potom sekcia. No moje nervy, ja neviem čo je to za nová moda, počula som o viacerých prípadoch, ked diagnozy boli dosť závažné a oni napriek tomu nechceli urobiť sekciu. Mám pocit, že je to len a len o peniazoch, asi majú nemocnice limity a tie sú už prekročené.... Rodičky sa na sále trápia a ked už kolabujú oni alebo deti, tak na poslednú chvílu sekciu urobia. Som zvedavá ako môj pôrod dopadne..... ☹

eva76
22. okt 2011

Ahoj, ja som mala sekciu v plnej narkóze. Začalo sa to klasicky no mne sa strašne zvýšil krvný tlak (nad 150).

eva76
22. okt 2011

@erikasadek
ahoj všade je to 3 krát a dosť. Po 3 cisarskom reze je veľmi veľké % potratu

erikasadek
22. okt 2011

@eva76 avka tak asi vsade nie v fr a usa veselo aj viac...... overen takze nabudeme s atu stale natahovat... 🙂

monika15
22. okt 2011

@majkauk
preco si nepocula kedy babo plakalo?
ja som pocula aj mi ho dali na krk....

monika15
22. okt 2011

@lacikagr
presne ako pises skus vydupat tu sekciu...
na co sa trapit a potom utekat :((((((
ako fakt :((((((( na co riskovat......

zdenush88
23. okt 2011

@blumchen007 my sme boli tak, ze mm bol v novorodeneckom boxe ci ako sa to vola, videl cely priebeh cr cez take velikanske sklo, este sme si kyvali, ja som sa mu smiala a tak... samozrejme bol pri malej v jej prvých chvilach, kedze mne ju len ukazali a utekali tam, aj mu ju dali na ruky a tak, potom mi ju este anesteziolog doniesol....

Ja som s cr maximálne spokojná, bol kvoli polohe kp a teda už len tajne dufam, ze ked sa raz zadari druhe ze tiez bude cr 😉 jedina chybicka tohto cr bolo, ze ako predpripravu mi robili klistir den vopred a kvoli tomu mi v noci o pol 1 odtiekla plodova voda a mojim najvacsim stresom bolo aby mm stihol prist, aby som ho stihla zobudit a tak... nastastie stihol, vsetko dobre dopadlo a máme krásnu dcerku 😉 je sice pravda ze tu jazvu stále citim a je to tam ako keby necitlive ale v pohode sa do dá zvládnuť a celkovo som čakala horšie aj priamo po cr - zotavovanie, ja som chodila už 12 hodín po cr, zvládla by som aj malú len mi ju nechceli dať... 😠 😠 a ešte jedno minus ze mi nenabehlo mlieko ale to je skôr aj genetický problém, keďže ani moja mama nas s bratom nekojila lebo nemala mlieko...

lumimi
23. okt 2011

Ahojte, zajtra začínam 36 týžden a mala je stále KP,a podla doktorky sa asi nepretočí pretože je tak už minimálne od 20 týždna, a ja som povedala že ja chcem cisársky, bojím sa aby sa hlavička nahodou nezasekla alebo tak - proste mam strach z normálneho KP porodu. tak tajne dufam že malá priberie dost na to aby som mala CR primárne indikovaný vzhladom na váhu, len sa chcem spýtat či sa to potom rieši plánovanou sekciou alebo sa čaká až začne porod a potom sa ide rovno na sálu?

monika15
23. okt 2011

@zdenush88
preco ti robili klystir pred?

zdenush88
23. okt 2011

@monika15 neviem , prišla som na príjem v utorok o 1 a cr mali robit v stredu ráno, naposledy som mala jest na obed vecer uz nic a pit tiež nie a ten klistír bol v rámci predprípravi cca o 9 vecer... neriesila som, preco mi ho robia... 😉

monika15
23. okt 2011

@zdenush88
jaaaj aha..... 🙂

zdenush88
23. okt 2011

@monika15 brala som to tak, že ho robia, že to tak má byť, však predsa 1x.. ale poviem ti že najväčši stres som nemala z toho cr ale z klistíru... ☹ 😀 😀

monika15
23. okt 2011

@zdenush88
ja som tiez mala CR ale ziadny klistir sa nekonal.....
tu sa to nerobi 🙂

alzbeta.hod
23. okt 2011

@monika15 ale robí... aler já ho taky neměla nebyl na něj čas, musela jsem okamžitě na císaře. Kdybych rodila normálně a byl nějaký postup v porodu určo bych ho měla.

alzbeta.hod
23. okt 2011

@zdenush88 já měla největší stres z nástřihu, ale při nástupu na porodní sál, jsem na to ani nepomyslela, ani na to že mi vlastně neodtekla voda, nějak mi nic nedocházelo. No a stres bylpak z injekce do páteře... sestřenice mi to kdysi líčia jako příšernou bolest ale co to bylo proti kontrakci... vůbec nic.

alzbeta.hod
23. okt 2011

@zdenush88 no je fakt že se mě ptali před operací kdy jsem naposledy jedla a pila... no jedla jsem 12 hodin před operací a to jen sušenku, víc mi žaludek nebral. A pila jsem 5 hodin před porodem ale žízeň byla jak sviňa.

mbrnakova
23. okt 2011

ahojte, ja som rodila sekciou pred 15 mes. na Kramároch, neplánovane. Bábo bolo veľké🙂 4250g, 52cm a ja som malá, takže nechali ma najskôr vytrápiť 1,5min. kontrakcie, skoro 8 hodín, potom mi prepichli plodovú vodu, ale plod neschádzal a ja som sa neotvárala, stále len na 1,5cm. nakoniec mi urobili sekciu, od pása dolu umrtvili a ja som si vychutnala celý pôrod pri vedomí, že môj drobček bude každú chvíľku pri mne a aj tak bolo...apgar 10, čo viac si priať... a celý team ( bolo ich tam 17) sa tešili z ,,valibuka,,🙂 pravda je, že jazvu cítim doteraz, a aj vpichy do chrbtice...ale nič, čo by sa nedalo ,,prežiť,,...všetkým vám držím palce, a verte mi, žiadna bolesť, strach, či stres vám ani nenapadne pri pomyslení, že už prišla tá túžobne očakávaná chvíľa, kedy uvidíte svoje dieťa.....( moja známa mi vždy hovorila, lekári a sestry sú tam na to, aby ti pomohli, vedia čo robiť, ty si tam na to, aby si sa stala MATKOU!) treba to brať absolútne prirodzene...moc nad tým nerozmýšľať, veď všetci sme sa raz narodili.....( k tomu klistíru, berte to tak, že sa dobre prečistíte z vnútra, dvakrát vás preženie a ste ,,čistá,, a na Kramároch, to myslím robia vždy...nie je to o žiadnej bolesti, je to len to, že vám to robia 1x...mnohým.)

alzbeta.hod
23. okt 2011

@mbrnakova moc hezky popsané... měla jsem to podobně ale ceou dobu jsem čekala na pokoji bolesti velmi slabé od 3:30 doma do 14:00 kdy jsme jeli do porodnice. Bylo to opravdu nepatrná bolest... jen takový tlak do podbřišku nic víc. V porodnici jsem se ještě smála. Pak mi dali injekci, byla jsem na 3cm, prej na uvolnění ale pak začlo jít do tuhého, bolesti sílili a intervaly se zkracovali. Já byla neustále na 3cm ale malá se přestávala ozývat a tak šup rychle o 19:00 na porodní sál. Tak stále žádná změna a po píchnutí plodovky začlo peklo, bolesti nesnesitně bolestivé po snad pár vteřinách, nevím kdy jedna končila protože okamžitě nastupovala další. Jenže stále nic. Takže o 19:45 (nevím přesně, jen podle příchodu manžela) jsem mastila na operační sál a 20:08 byla malá na světě. Takže si myslím že to byl rychlý porod a já potom na JIP prokecala s druhou maminkou celou noc. Měla jsem tolik síly jako nikdy předtím a těším se na druhé děťátko o které se chceme pokoušet za rok 😀

majkauk
23. okt 2011

@monika15 lebo som bola v celkovej anesteze

jendralka
23. okt 2011

ja som mala obe cisarske .... jakuba pre 6timi rokmi s epiduralom a lukasa pred 4 mesiacmi so spinalkou ... celkovu narkozu by som nechcela ani za nic na svete .... 🙂

monika15
23. okt 2011

@majkauk
aha.... mala si na vyber ci automaticky ? 🙂
ja som bola hore 🙂 a oni ze uz uz uz a uz teraz hehehe 🙂 a hned mi ho ukazali a dali na krk 🙂)) a potom siel vonka k ockovi 🙂

ivana88
23. okt 2011

@monika15 @erikasadek no ved uvidime asi je to u kazdej zeny inak...ved nie sme vsetci rovnaky....tak ale som uz kludnejsia ked viem ze to tak nemusi byt....napriklad mne primar povedal ze po cisarskom nemam rok otehotniet a moj lekar az 2 roky mi odporuca cakat....tak som uplne mimo a na nete som citala ze niektori doktori vravia ze staci pol roka pockat tak ja uz neviem 🙂

monika15
23. okt 2011

@ivana88
jasne kazda sme si ina.... 🙂

moja kamoska otehotnela 5 mesiacov po cisara... prve im zomrelo tak chceli rychlo dalsie...
lekar krutil ocami ale vsetko je ok.....
druhy bol planovany cisar... takze tak....
🙂)
mne odporucili rok cakat ale pravdu povedat nechcela by som dalsie este ani teraz po roku a 4 mes. lebo mam maleho a chcem na mu venovat naplno.....
keby som este mala pobehovat pri babetku tak by to nebolo ono :((((
mi to ale berieme tak ze ked pride dalsie tak pride 🙂))
ale zatial neplanujeme 🙂)

alzbeta.hod
23. okt 2011

@monika15 mě doporučili 2 roky počkat. Ale dřív to ani my neplánujeme.

mbrnakova
23. okt 2011

@ivana88 aj mne povedali hneď po pôrode na Kramároch, že dva roky sú také akurát, ale potom som sa na to pýtala mojej gynekologičky a tá jednoznačne povedala, že blbosť, rana - jazva sa už viac, ako je, zahojiť nedá, a preto nevidí dôvod, prečo by som mala dva roky čakať, keďže mám 34rokov, rada by som druhé bábo...takže toľko...som 15 mes. po pôrode a verím, že budem čoskoro opäť tehu...🙂

majkauk
23. okt 2011

@monika15 hej mala som na vyber a vybrala som si celkovu anestezu......spinalnej som sa nejak bala 🙂

monika15
23. okt 2011

@majkauk
ja tiez ale mne nedali na vyber....
a akol dlho si spala? po?

brya21
24. okt 2011

@lumini ahoj ja zajtra nastupujem na prijem a v stredu mi robia CR, moja mala bola tiez otocena kp od zaciatku. mam zamluvnenu lekarku Dr. Malovu na antolskej a ta mi doporucila cisarsky a ja som len suhlasila poslala ma na vsetky predoperacne vysetrenia (mam vysku 157 takze nizky vzrast takze aj z toho dovodu "indikovane ukoncenie gravidity CR")

brya21
24. okt 2011

@lumini termin povodny som mala 4. novembra takze urcitre to nenechavala na poslednu chvilu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre