Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzana612
1. júl 2009

ja som mala maleho tiez KP, mal 4 kg, malo vody takze otocenie uz viac menej nehrozilo, takze ja som vedela ze to bude CR skoro 2 mesiace pred porodom

brisalek
1. júl 2009

Ahoj, vcera jsem zacala mit dost velkou rymu, boleni v krku...teplotu zatim nemam...ale mam strach jestli to nejak neovlivni cisare. Mely jste nektera takove problemy pred terminem CR a posouvali ho kuli virose nebo ne???

zuzana612
1. júl 2009

rusalek, presne toto sa stalo mne. Cele tehu som bola zdrava a tyzden pred planovanzm cisarskym som ochorela az tak ze som musela brat antibiotika. Datum som mala na 4.3. a ked som tam 3.3 prisla tak ma poslali domov kedze som nemala ani bolesti ani som sa neotvarala, ze oni si nezoberu na zodpovednost ze sa mi nieco stane ked moze CR odlozit o par dni. Ze sa mam doma doliecit a prist vo stvrtok. To som uz vsak tusila ze ma opat vratia a aniv piatok mi sekciu neurobia, lebo som bola stale chora. Nakoniec ma operovali 8 dni po planovanej sekcii ked som uz bola ako tak ok. A ak mas aj kasel, tak ak ti sekciu prelozia bud rada. Lebo keby si mala kaslat so zasitym bruchom tak zomres od tej bolesti. Ja som este trosku kaslala ale ked som si mala odkaslat, tak som sa stocila do klbka, chytila brucho aby to tak nebolelo. Tak asi ti lekari vedia preco nechcu operovat chore baby. Samozrejme mi povedali ze keby som mala nejake problemy tak mam okamzite prist ze ma operovat budu, ale to by uz mali cim odovodnit v pripade komplikacii. Tak vela stastia a skus sa este vyliecit

martulikk
3. júl 2009

reni: máte krásné datum! 🙂 tak ať vám to přinese štěstí a všchno proběhne hezky v klidu 😉 musím říct, že ti závidím, aspoň se nebudeš muset valit v těch příšerných vedrech, co teď panují... já už jsem z toho k.o., uf... jinak já jdu 7.7. na ultrazvuk do nemocnice, tak taky trošku doufám, že sedmičky zapracují a doktor mi potvrdí, co mi řekla doktorka dle pohmatu v poradně... pořád se mi to nezdá, že by byla otočená, ale dokud to neuvidím, nevzdávám se naděje 😅

reni7
4. júl 2009

martulikk-díky 🙂 tobě určitě přinesou dedmičky štěstí a dopadneš jak by si chtěla 🙂
jinak sem do rána dostala pěknou rýmu,musím se do úterka vykurýrovat
no mě stačí teˇˇd ty vedra ne kvůli břichu ale mě hrozně natíkají kotníky a nárty takže se nejvíc těším až mi splasknou nohy,po břichu se mi bude možná i stýskat 😅

perla200
4. júl 2009

myslíte si že ak mam zlé výsledky krvi, teda zložky mam zvýšené velmi, iné znížené velmi tak mi urobia sekciu?

anettad
4. júl 2009

perla, zalezi co mas zle? Krvny obraz? Ak mas hemoglobin pod100 tak uz neuspavaju, ak je problem s trombocytmi tiez to treba sledovat, 😉 Drzim palce. Sleduje sa fibrinogen,hlavne pri spinalke a pri epi. 😉

perla200
4. júl 2009

no anetta...trombocyty mam pod 100, leukocyty vysoké, retikolycyty až 180. hemoglobin nad 125 a fibrinogen - vysoký..... tak ako anettad?

reni7
4. júl 2009

perla-já sem byla teď na předoperačním vyš,a museli mi brát 2 krát krev,páč mám zvýšené leukocyty-normálně je to 10 a já mám 14,5 ale prý je to v těhu normální.
Tak se poraď s doktorem,co ti na to řeknou 😉 držím palce 😉

martulikk
4. júl 2009

reni: tak na mě vlezl bacil už včera, je to děs, ani spát nemůžu jak mě bolí v krku a mám ucpaný nos... ☹ doufám, že tě to rychle přejde, aby ti pak nemuseli přeložit ten termín... tak hodně zdravíčka! 😉

reruna
4. júl 2009

perla hemoglobin v těhu by měl být do 120, to máš dobré, leukocyty jsou v těhu běžně zvýšené, já mám 10, 9 a prý je to dobré, ty ostatní hodnoty nevím

anettad
4. júl 2009

perla, trombocity su tiez znizene, mali by byt od 150do 350, liekocity, su v tehu norma zvysene ja som mala 15 a bolo to ok, no a fibrinogen , vysoky to nieje vobec dobre, trombocity a fibrinogen spolu zohravaju funkciu pri zrazeni krvi, mierne zvysene fb, je v tehu ok, ale ked je vysoky tak uz lekari nepichaju ani epi ani spinal 😒 Uvidis co ti dr. povie v poradni, kazdopadne drzim pallce mas to za par. 😉

reni7
4. júl 2009

martulikk-no doprčic cucám mullerovy pastilky ale cítím,že mám asi chycený dutiny,nemám hustou rýmu,ale teče mi z nosu,a cítím,že namě prostě něco leze.Mě už nemůžou právě přeložit termín,plánovanej cs se dělá aspoň týden dopředu a já ho budu mít den po termínu 😕 takže nějakým zázrakem se musím do úterka dát do kupy ☹ j eto jak naschvál,celý těhu sem měla úplně bez komplikací a bez problémů a já se musím nachladit 3 dny před porodem 🙄

martulikk
4. júl 2009

reni: tak u nás se CŘ dělá normálně na termín, ale i tak už ti to vlastně takhle vychází, co? 😉 ale doufám, že nebude potřeba nic přesouvat... jinak já byla taky marod akorát někdy na začátku těhu a pak všechno v pohodě až do teď, je to děs 😒 mám navíc tu "smůlu", že manžel je lékař, takže i když jsem ho zkusila ukecávat aspoň na nějaký ty kapky do nosu (myslím normální, ne to placebo slanou vodu), tak mi to neprošlo, uf... jestli tě bolí v krku, tak zkus kloktat slanou vodu, no já to odmítla, protože bych se z toho asi po... 😅 jinak nám nezbývá než ležet, flákat se a pořádně se válet, aby nás to přešlo 😉

reni7
5. júl 2009

martullik-tak to si pořád pod dohledem co?není to špatný mít doma doktora 🙂
no mě spíš pobolívá hlava,ale teplotu nemám,strašně se potím a spíš mám jakoby chycený ty dutiny ale naštěstí nemám ucpanej nos,jen mi zněj pořád teče,tak snad to na tu narkozu vadit nebude,já už bych asi další odklad nedala,v noci už je to děs to otáčení 😝 ale nějak mi pořád nedochází,že zitra už budu v porodce a v uterý už bude malá na světě,nato jakou mám paniku z nemocnic a toho prostředí,tak sem nějak klidná,ono to asi všechno přijde až zitra jak budu nastupovat 😅

martulikk
5. júl 2009

reni: no, znáš to: kovářova kobyla... 😀 ale to si dělám legraci... jen mi jentak něco neprojde...
uvidíš, že to dobře dopadne! 😉 nejhorší je asi to čekání... to, že víš kdy to přijde, tak na to tím víc myslíš... ale jak se dostaneš na ten termín, tak se to všechno roztočí a ani nebudeš vědět jak to všechno odsýpá 😀
přijde mi to jako se svatbou... tak jsem se těšila, časově vše naplánované, nervozita jak to bude probíhat a prostě všechno možné... no a zpětně to vidím jako veliký kolotoč, že si jen matně vzpomínám, že nám něco pan oddávající říkal, ale co to bylo už nevím 😀 ale zůstal mi ten pocit, že to bylo nádherné a stálo to za to! stejné to určitě bude i s tvým porodem 😉 takže se jen těš na ten malý uzlíček 🙂 jejda já ti tak závidím! už se taky nemůžeme dočkat

reni7
5. júl 2009

martulli-díky,si milá,snad ti sem ještě stihnu napsat než porodíš 🙂 a kdyby to natebe náhodou přišlo dřív,tak držím palce ať je vše v pořádku 😉
jj ta nervozita se začne asi večer pěkně stupňovat 😅 😅 😅

martulikk
5. júl 2009

reni: díky 😉 a určitě se pak ozvi! budu na vás myslet 🙂

babulka123
5. júl 2009

babulky viete co mi vrta v hlave??
ked sa ide na cisarak v uplnej narkoze napr pri planovanom ale aj v spinali .. tak vam nedavaju jest. minimalne od pol noci pokial viem tak ziadne jedlo..

ako je to pri urgentom... ja mam mat CS a rozmyslam nad tym ze co keby ked som sa normlaane vecer najedla alebo aj cez den ved to je jedno ma chytia porodne bolesiti a budu mi robit CS.. co mi predtym urobia vyplach??? dost ma to desi..
prosim skuste mi napisat ak viete.. dakujem velmi pekne..
normlalne zakazdym ked idem jest tak nad tym musim uvazovat.. a potom mi nechuti.. hehehhe

aneta29
6. júl 2009

Ahoj 🙂 Nie neurobia ti vyplach. Dajú ti pred operáciou niečo vypiť aby sy nevracala.Kamoška Pred mesiacom porodila tiež s SC skôr ako mala termín, najedla sa _(Kurča, jahody,atd...) a mala celkovu anestézu.

reruna
6. júl 2009

babulka moje zkušenost - jedla jsem normálně snídani a pak ještě svačinku před vyšetřením, no na vyšetření se ukázalo, že musím jít co nejdříve na císaře, naštěstí mohli počkat, neměla jsem ještě pravidelné kontrakce a miminku se dařilo dobře, ale hrozilo, že každou chvíli praskne voda a vyhřezne pupeční šnura, protože drobek měl nohu zaklíněnou v porodních cestách, prý jen se prokoponout 🙂 takže jsem musela ležet 6 hodin, na velkou jsem jít nesměla, aby ta voda při tlačení nepraskla, z toho důvodu mi ani nedávali klystýr, no a pak jsem měla celkovou narkozu. Musím říct, že po operaci jsem děsně trpěla na větry a nadýmání, docela děs při tom rozříznutém břichu a na druhý den jsem byla na velkou snad 10x, nevím jestli to bylo tím, že jsem nebyla dobře vyprázděná před operací, nebo jsem tak reagovala na anestezi či na ty kapačky, co mi pak dávali.
Ale určitě si nedělej starosti předem, dr. by určitě věděli, jak se v takovém případě postupuje...

babulka123
6. júl 2009

kocky velmi pekne dakujem.. nie ze by mi nepomohlo keby somm troska prestala jest heheheheheh ale taku klobasku si z chuti asi dlho nedam ked budem kojit.. hehehehe

ale nie, takze daju asi nieco aby som sa nepozvracala?? lebo viete ako to je ?clovek sa obcas zacina baaaat.. hehe
dakujem velmi pekne, ja pevne verim ze este aspon 2 tt vydzim

nikka.vo
6. júl 2009

Babulka, měla jsem ukutního císaře, klystir mi předtím ani nestihli udělat, nejdřív píchli vodu a že potom bude výplach, jenže synovi se přestalo po propíchnutí vody dobře dařit ... když je to akutní tak výplach nedělají. Myslim, že ikdyž vědí že ti začali bolesti, ale třeba kvůli poloze KP ti musí dělat císaře, tak pochybuju že by čekali až se ti vyprázdní střeva nebo že by ti dávali výplach. K čemu by to vlastně dělali? Jíst se nemá kvůli něčemu jinému, než střevům, nebo ne? Já ani nevím.

babulka123
6. júl 2009

nika ja netusimm .. len viem ze musis byt nalacno.. asi kvoli tomu aby si nevracala pocas operacie a nevdychla si to ..

ide o to ze mne budu robit CS kvoli mne a nie kvoli babatku.. teda dufam..
no uvidime..

martulikk
6. júl 2009

holky, myslím, že výplach se dělá u celkové narkózy, aby nedošlo třeba ke vdechnutí obsahu žaludku... jinak u epidurálu jste při vědomí, takže by to mělo být v pohodě...

martulikk
7. júl 2009

ahoj holky, tak mám za sebou ten toužebně očekávaný ultrazvuk... bohužel sedmičky v datu mi nějak nezapracovaly, škoda... plodová voda se mi sice upravila, takže je jí dost, ale míma zůstala hlavičkou nahorů ☹ ve čtvrtek jdu do poradny a asi začnem už reálně plánovat CŘ, ach jo... jinak mi dle utz naměřili 3,1kg (dnes jsem 36+5 tt)... já sama jsem měla při narození 2,85 kg 😅 mé okolí si ze mě dělá legraci, jak mám malé bříško a přitom se tam vejde takovej obřík 😀 jak jste na tom byly s váhou vy?

lulu723
7. júl 2009

martulik tak ja ked som s narodila mala som 2,49 kg a 46 cm.no a moja mala ked sa mi narodila tak mala 2,45 kg a 46 cm.dost drobunke sme boli.som bola rada,ze neni mala po tatovi,lebo on bol jak maly obor 😝

andulinka
8. júl 2009

Ahoj.

Omlouvám se, že vpadám do vaší diskuse, ale chtěla jsem se zeptat, zda máte některá podobnou zkušenost jako já.
Před 3mi týdny jsem byla na CS a krompár dní bezprostředně po porodu mi bylo úplně dobře a bříškomě vůbec nebolelo. To se ale teď o víkendu změnilo. Při kojení, kašlání a jakém koliv následném pohybu se zatnutými břišními svaly mě břicho kolem jednoho konce jizvy pekelně bolí (jakoby ve vnitř).
Myslím si, že jeto zavinováním dělohy, ale přeci jen mám trochu strach, aby se nedělo něco špatně. Měla jste to některá po císaři taky tak?

Díky za odpověď a přeji vám i vašim mimískům (na světě i v bříšku) prima den.

Andulka

reruna
8. júl 2009

andulinka nevím, mě břicho bolelo pekelně od začátku, jak jizva tak zavinování dělohy, hlavně při kojení, takové křeče jako při hooodně silné menstruaci, takže pokud tebe nebolelo nic a začalo to bolet až teď, raději zajdi k lékaři

lulu723
8. júl 2009

andulinka mna to bolelo na jednen strane asi 2 mesiace a to hlavne ked som sa na posteli otacala na druhy bok.na lavej strane to bolo v pohode,ale na druhej ma to dost bolelo.teraz uz je to fajn uz nic necitim len ked mam malu na rukach a moc sa trepe tak ma sem tam do toho kopne a to trochu boli,ale myslim si,ze hojit sa to zahojilo dobre. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre