Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

artemis29
28. máj 2011

@katkaajurko nie, nie, nemám

@asandys presne to isté som mala aj ja, a potom ešte aj na izbu keď ma preniesli ma zakryli dvoma paplónmi a prešlo mi to až za nejakých možno 20min 😖

tepka
28. máj 2011

@cat Hmm myslíš si že dáka indikácia stačí?????Lebo mne ju chce napísať psychiatrička ako doporučenie ale že záleží na gynekologovi či mu to bude stačiť na cisarsky 😒 je to strašné že ženy v zahraničí si môžu vybrať a tu že nechcú robiť iba ked fakt ide o zdravie alebo o život 😠 som len zvedavá či bude stačiť moja diagnoza uzkostlivej a panickej poruchy 😒

tepka
28. máj 2011

@ekia Hmmm tak ako ti to dopadlo s tým spinálom????či si ešte nemala????SC si si ty naplanovala???

tepka
28. máj 2011

@ewisam Divné že taká Beckhamka ide mať 4tú sekciu...a ešte dokonca na datum aký chce 😒 ja tomu nechápem že by sa dalo za prachy všetko????aj ked u nas tvrdia iné???

tepka
28. máj 2011

@pami27 Mala si plánovaný cisarák či????ide sa na termín na cisársky či treba čakať na neake kontrakcie??? 😒 Ja si ho chcem vybaviť ale že ho nechcú robiť ...neviem či bude stačiť doporučenie os psychiatra 😖

ewisam
28. máj 2011

@tepka no asi si to vie vybavit 🙂 ja styri aj tak neplanujem...a kto vie ak ma sukromneho gynekologa sama pre seba, tak je celkom rad, ze vobec nieco robi 😀

latvia
28. máj 2011

@tepka a ty si vies predstavit ze by suchotinka beckhamova vytlacila babatko? 😀 😀 ja nie 😝

tepka
28. máj 2011

@latvia čo ja viem ved len ona není na svete jedina chudunká:/

latvia
28. máj 2011

@tepka no, ona jednak nerodi na slovensku, tak sa moze rozhodnut ci porodi sekciou alebo nie, a jednak moze mat indikaciu, o ktorej nemusime vediet, takze sa da vsetko 😉

tepka
28. máj 2011

@ewisam Asi no ale je to v rozpore z našími doktormi tak kdo ma pravdu potom???či ide o prachy?

tepka
28. máj 2011

@latvia no možno áno ale ten dátum nechápem že si môže vybrať 🙂 indikácia je anorexia asi... 😉

latvia
28. máj 2011

@tepka co nechapes na vybrati terminu? 😕

tepka
28. máj 2011

@latvia No neviem ako ked mám cisarák tak mam termin ako na 17.10 a poviem im akože no dajme to na 10.10 a mi to ako spravia????

latvia
28. máj 2011

@tepka ak 10.10 bude pracovny den a budu mat operacny den a budu mat volne miesto a budu ochotni tak preco nie?

tepka
28. máj 2011

@latvia Aha to som nevedela lebo maju problem aj zo SC a nie to ešte si vyberať sama termín...ona si vybrala že chce rodiť na deň nezávislosti v usa není to divne no neviem ale mne áno... 😖

latvia
28. máj 2011

@tepka no, ked nemas dovod na sc a chces ho tak s tym problem u nas je.

tepka
28. máj 2011

@latvia No ved to si viem predstaviť...ja budem mať problém si to vybaviť a nie vymýšľať 😀 a ty si ako rodila???

zuzanka111
28. máj 2011

@helenkasabinka

Sekcia bola tak ako prvýkrát, úplne v pohode. 🙂

V pondelok budú dva týždne po a ja vôbec neviem, že som bola operovaná.
Všetko prebehlo hladko a rýchlo. Spinál super, bez komplikácií, tak ako u drvivej väčšiny mamičiek. Stačilo mi pozitívne myslenie. Kým som bola na monitore tesne pred sekciou, počúvala som mp3, kde som si nahrala moje obľúbené pesničky. Od podania spinálu bol Filip do 7 minút na svete, potom cca 30 minút zašívanie. Malého som dostala na hrudník ležkať už pár minút po sekcii. Krásne tam asi hodinku spinkal. Pohodička. 🙂

ewisam
29. máj 2011

@tepka tazko povedat, vsetko asi zavisi od sikovnosti operatera a zotavenia po prvej sekcii...ak je vsetko pekne zasite a zahojene ani 4 nieje problem...neviem..akovravim ja sa na styri nechystam,keby nahodou dam vediet 😀

ewisam
29. máj 2011

@zuzanka111 Gratulujem a tesim sa, ze si prispela pozitivnymi riadkami...ak to bude podobne ako pri klasickej operacii,kde mi operater a personal rozpraval vtipy a ja som sa rehotala (aj pod vplyvom oblbovakov) - Uz sa neviem dockat 😀

ekia
29. máj 2011

@tepka sekcia ma čaká 1.6., nevybrala som si ju dobrovoľne ani som si ju nenaplánovala na tento dátum. Rozhodla o tom moja lekárka, termin pôrodu som mala stanovený na 7.6 takže to bude o pár dni skôr. Ale keď to porovnávam tak sa bojím viac ako pri prvom kde som začala rodiť normálne ale po 12 hod. to ukončili CR v celkovej anestéze.
Keď to prežijem tak určite napíšem aké to bolo 😉 Držte palce

tepka
30. máj 2011

@ekia no jasne napíš..a nie ničoho sa neboj nič nebudeš cítiť ani vedieť uvidíš bude to uplne super!!! 😉 máš už dačo za sebou...jasne daj vedieť 🙂

simib
30. máj 2011

@ekia Tak držím palce.Môžeš opísať ako to prebiehalo pri tej celkovej?Mňa čaká 16.6.v celkovej.Hlavne po tom čo a ako sa deje 🙂

venika_v
30. máj 2011

@simib ahoj tak ja som bola v celkovej ...
dosla som tam, vyliezla som si na stol, tam ma vycievkovali, vyumyvali dezinfekciou, natiahli na ruku tlakomer, zaviedli do ruk kanilu a potom uspali....

po operacii ma prebrali dali sme si s polovickou pusu a potom ma dali na aro kde som dospavala narkozu, dve hodky po skonceni porodu ma previezli na izbu, tam mi dali infuzky, zmerali tlak dali chladenie na ranu a opytali sa ma ci ma nic neboli... takto som bola az do rana,,,, rano mi doniesli maleho a potom som mala este par infuzii a inekcie na stiahnutie maternice... kym som nemala vetry tak som nic nejedla... potom len kasovitu stravu a to jeden den a potom uz normalne.... babo ti daju na izbu na furt az na dalsi den... bezprostredne po cisaraku ho nosia len na prikladanie...

tak dufam ze som popisala uplne vsetko.....
a vidis este vyberanie stehov, ja som mala klipy a bolo ich 15 ale bolel len prvy a potom to slo v pohode...
sprchu som mala hned na druhy den,,, ja som dorodila vecer o 18....
tak vela stastia a nech vsetko dopadne v poriadku

simib
30. máj 2011

@venika_v A ty si mala asi plánovaný že?Aj klystýr ti dávali?A v ktorej nemocnici?To aj muža pustili k tebe hneď?To by som aj ja chcela,aby mi povedal,či je malý OK,lebo ja budem len v 34tt.Po kolkých hodinách si mohla vstať?

catangoz
30. máj 2011

Ahojky všem!
Chtěla jsem se zeptat jak dlouho Vám trvalo šestinedělí po porodu císařským řezem?Já jsme měla taky císaře před 7týdny a stále ještě krvácím je to tedy jen když se utřu po wc ale stále tu krev je a někdy je jasně červená a někdy je tmavá.Ctěla jsem se zeptat a zda by někdo mohl poradit jak a co stím.Už jsme z toho otrávená.Díky moc

venika_v
30. máj 2011

@simib nie nemala po 10 hodinach trapenia zistili ze maly neprejde tak som sla pod noz....
v ruzinove...\
muz mi len na chodbe dal jednu pusu.. a to som si vobec nepamatala, takze tak...on mal zaplatene ze moze byt pri porode....

po 12 hodinach mi pomohli z postele a uz ma aj sackovali do sprchy

simib
30. máj 2011

@venika_v Aha.Jasné.No tak uvidím teda.A moc to bolelo po tých 12 hodinách?ked si mala vstať?

luciana43
30. máj 2011

@catangoz Ahojky, tak já mám za sebou už dva císaře a nikdy jsem takhle dlouho nekrvácela. Při druhém sice asi měsíc, ale pan doktor povídal, že je to tím, že už je to podruhé a děloha má více práce. Na gyndě ti k tomu nic při kontrole po šestinedělí nic neřekli ?

ashlee
30. máj 2011

@catangoz ahoj ja jsem po cisaři krvacela jen 3tydny ,a to jsem si ředila krev injekcema a pak warfarinem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre