Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

valentovasasa
27. aug 2009

smejo - já vím, že mu ne až tak škodí, ale spíš ho ovlivní - sice dítě okamžitě vyndají, ale stejně mu ještě ta narkoza může projít přes placentu do jeho oběhu - ale neznamená to, že mu to ublíží, ale jen bude mít pomalejší reflexy - tzv. apgar skore bude mít možná nižší. Ale to se sleduje okamžitě při porodu, 5 minut po a 10 min po. A i když někdy děti tou narkozou bývají spomalenější, tak tím, že to v sobě mají jen chvilinku, resp. do jejich těla toho pronikne malinko, tak se to rychle srovná - můj syn měl takhle apgar skore 8-10-10. Přičemž deset je maximum

smejo251
27. aug 2009

no zajta sa opytam lebo idem nakoniec zajtra k mojmu dokimu tak som zvedava ...dam potom vediet co so sa dozvedela

to.beruska
27. aug 2009

Ajojte!aj nas caka cisarsky.uvazujeme ci uplna narkoza a alebo len ten spidal

martulikk
27. aug 2009

valentovasasa: já jsem rodila v 39+1 tt, moje doktorka čekala na ukončení 39.tt - ale byla jsem prvorodička, takže u druhého to může být jinak... nemůžu si vynachválit epidurál! po porodu mě břicho bolelo, plyny atd..., ale zavinování dělohy jsem nějak nepostřehla 🙂 navíc u epi je výhoda, že máš zavedený ten epi-katetr, přes který dostáváš pak léky na bolest, které nejdou do mlíčka (narozdíl od injekčně podávaných léků) ...jo a apgar jsme měly za plný počet 😉

valentovasasa
27. aug 2009

martulikk - a jaký to byl pocit při epi? já se strašně bojím toho, že až se mi začnou hrabat v břiše, tak si budu představovat kdoví co a bude mi zle od žaludku a budou mít se mnou akorát problém...

martulikk
27. aug 2009

valentovasasa: mrkni kdyžtak o pár stránek zpět, někdy na začátek srpna... popisovala jsem tu svůj porod 🙂 hrozně jsem se bála a brala to jako děsné příkoří, že musím na sekci... no a když jsem měla "po", tak si to nemůžu vynachválit 🙂 ber to tak, že až ti začnou vybavovat mimčo, tak to stejně neuvidíš, protože nad sebou budeš mít takovou zástěnu... a u epidurálu cítíš takové vzdálené dotyky, jako by ti tahali břicho, fakt se to špatně popisuje, ale bolest opravdu necítíš... já ani nevěděla, kdy do mě řízli 😉 všechno jde tak rychle, že na tom sále ani nestíháš řešit, co vlastně dělají... sama si hlavně pamatuju to, když malou vyndali, tak jak si odkuckala tu plodovku z plic, pak spustila ten svůj lvíčí řev a během pár vteřin už mi ji doktorka ukazovala nad tou plentou 🙂 jo a špatně mi nebylo, trošku se mi začal zvedat žaludek po podání té anestezie, ale na to mě anesteziolog upozornil, takže jak jsem ten pocit začala mít, řekla jsem mu to a on okamžitě něco asi dodal a mě bylo během chviličky už dobře... neměla jsem ani žádné bolesti hlavy 😉

akejka
27. aug 2009

saša, moje dcérky mali po celkových anestézach Apgar skóre 9,10,10 a 10,10,10. Ani jedna nebola spomalená, alebo viac spavá, práve naopak... 😉 Mala som tých najväčších krikľúňov v pôrodnici. Dokonca Lucka bola taká silná a mrštná, že sa mi už v pôrodnici pretáčala z bruška na chrbátik 😕
Ozaj, 1. dcérka mala v 1. minúte apgara 9 preto, lebo mi robili sekciu na poslednú chvíľu - keď už alterovali ozvy...

reruna
28. aug 2009

saso, zatím je malý hlavou dolů, tak se uvidí, možná budu rodit podruhé normálně...
to zavinování dělohy mě teda bolelo hlavně při kojení, kdy jsou ty stahy dělohy silnější, ale jinak mě bolelo prostě celé břicho a hlavně jizva a že je to bolestivější při druhém dítěti mi potvrdily i obě sestry.
poprvé jsem měla taky celkovou a malý měl Apgar10-10-10, takže zpomalený nebyl.

zuzka72
28. aug 2009

Ahoj děvčata nevíte n´ěkterá je to pravda, že když je tetování na bedrech, že neudělají epidurál?

rose86
28. aug 2009

no to som este nepocula. ale logicky. asi na to nevidia ze kam pichaju 😒

susisus
28. aug 2009

rose - teraz som si všimla, že máme rovnaký termin 😀

rose86
28. aug 2009

susius nemame tuto to je nejak zle vypocitane. normalny termin mam 12.9. ale na sekciu idem uz v stredu 😀

rose86
28. aug 2009

susi uz som si to tam prehodila 😀

susisus
28. aug 2009

Ahaa, ja že aká náhodička 😉 Tak držím prstý, vidim ze si v nalade a bez stresu, takže potom nam snad napises ako bolo 🙂

rose86
29. aug 2009

susi no snazim sa 😀 ale mna ten stres asi chyti az v utorok. to potom vidim na hnacky a na prebdenu noc. ale zasa uz viem co ma caka tak horsie to asi nebude 😀

andrea12737
29. aug 2009

Dobre ranko prajem,
mam otazocku, da sa cisarak aj naplanovat? 😉

reruna
29. aug 2009

andrea pouze ze zdravotních důvodů, na přání ne

atrami
29. aug 2009

andrea,
záleží na praxi nemocnice. Ja som si pri druhom porode našla nemocnicu, ktorá mala pravidlo- keď raz cisársky, tak potom vždy.

smejo251
29. aug 2009

no baby ahojte ....bola som vcera na ctg aj na vysetrenie vsetko ok porodne cesty uzavrete a dalsie vysetrenie vo stvrtok a ze sa potom na vsetkom dohodneme ako sa zacneme pripravovat na cisarsky takze som sa nic nove nedozvedela kurat mi lekar povedal ze uvidime podla situacie ci dame epi alebo celkovu narkozu....a ze gatkx si mam doniest ulpne normalne ze on z toho nerobi problem....

andrea12737
29. aug 2009

atrami, tak to je teda zaujimave pravidlo nemocnice 😀 hmmm...
takze zo zdravotnych dovodov..no asi sa aj najdu, ked mi pridu vysledky..ok, tak dakujem za odpovede 🙂

grammatika
29. aug 2009

Ahojte,
mala mala apgar skore po mojej celkovej anesteze 10, 10, 10. Babatko vyberu do piatich minut, myslim, ze to nan nejaky velky ucinok nema.
Viem, ze toto nie je spravne forum, ale je vas tu viac, co mate babatka a chcela by som sa Vas opytat, pretoze si robim starosti kvoli dychaniu malej. Spinka a pomedzi pravidelne oddychovanie zrazu neuveritelne na pat-sedem sekund zrychli dych. Je to normalne?
Vdaka za odpoved.

zumi99
29. aug 2009

atrami prosim ta mozes mi napisat IP, ktora nemocnica? dceru som rodila akutne cisarskym a teraz by som chcela druhe radsej naplanovat cisarskym, aby som nedopadla rovnako ako pri prvom akutne, ked uz frekvencia srdiecka slabla, tak mam obavy... len si musim vybrat porodnika a nemocnicu..poradte prosim 😉

valentovasasa
29. aug 2009

holky, k tomu skore a narkoze - já někde četla, že to může (ne musí). není to pravidlo. jen možnost

miluska.h
29. aug 2009

grammatika: moj syncek to ma tiez. pytala som sa lekarky, co to znamena a ona ze, to je uplne v poriadku. to zrychlene dychanie suvisi s fazami spanku.

atrami
29. aug 2009

andrea,
nám to vyhovovalo, porod 4 kilového syna pri mojej úzkej panve si neviem predstaviť.

wwcko
29. aug 2009

Caute. Baby ked idete na CR treba pokial oholit? 😒

reruna
30. aug 2009

atrami pokud máš úzkou pánev, je to jasná indikace k císaři, takže by ti ho měli udělat v každé porodnici přece.... a to, že jednou císař, tak vždycky císař neplatí - pokud třeba byl císař kvůli KP a podruhé je dítě otočené správně, tak mě řekli, že se uvidí podle velikosti miminka a stavu jizvy, jak budu rodit. Ale je jasné, že pokud má někdo úzkou pánev, tak se to u druhého dítěte nezmění, takže automaticky znovu císař.
wwcko já jsem byla oholená celá už z domu, ale je pravda, že jsem se na to v porodce neptala, tak třeba to tak nemusí být...

atrami
30. aug 2009

reruna,
mne to bolo jasne, ale nejako si nedali v nemocnici povedať. Pri prvom som sa trápila 20 hodín, kým sa nadomnou zľutovali a urobili cisarák.

Kámoška mala presne ako si písala. 1. otočené KP a chlapca a druhé bolo otečné hlavičkou a aj tak jej robili v tej istej porodnici sekciu. Nadávala ako pohan.

wwcko,
ja som tiež bola oholená celá, ale treba sa opýtať.

smejo251
30. aug 2009

moja kamoska mala sekciu lebo mala problemy a teraz bude mat druhu sekciu aj napriek tomu ze je vsetko v poriadku a mohla by rodit normalne ....myslim ze normalne sa moze rodit ale ked mas dlhu pauzu medzi tehu...ale ja neviem ja budem mat prve babo a bude na sekciu lebo mame KP a tri potraty za sebou a ja to beriem automaticky ze ked budem mat dalsie babo bude to opat sekcia... a inak baby aj svokra co rodili aj tak aj tak povedali ze keby mali aj 100 porodov kazdy by bol na sekciu ze je to stokrat lepsie ako klasicky porod tak ja neviem

sirell
30. aug 2009

wwcko, ja som bola oholena z domu, ale pri prijati na oddelenie rizik. teh. ma sestra este preholila aj ked som mala v chorobopise poznacene, ze porod bude sekcia. aj potom po dvoch tyzdnoch, ked uz som isla na operacku, tak ma oholili znova komplet (neviem naco). ale asi to zavisi aj od nemocnice a holenie mozes aj odmietnut.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre