Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mitinka
23. okt 2006

mala epiduralku ktoru mi manzel vybavil a mala som hadicku zavedenu do chrbta a mala som ju celu noc aby sa zmiernili bolesti no nepomohlo bolesti jak hovado!!!bola som od pol pasa dolu uspata.

vavka33
23. okt 2006

Hm,dufam,ze uz ti je lepsie a uzivas si krasnu dcerku. 🙂

mitinka
23. okt 2006

ano uzivam s problemamy ktore si citala na teme,,poporodna depka"to som bola ja.tak teda zatial koncim drz sa aj ty papa

vavka33
23. okt 2006

Ja viem,ze si to bola ty,ja som myslela,ze uz ta rana tak neboli.

bobko
23. okt 2006

Mitinka, vidim,ze si koncis, ale napriek tomu, pises mi z duse, "som rada" ze nie som sama, co takto trpela po cisarskom, myslela som si ze to len ja som nejaka padavka, asi to bude normalne, je fakt, ze dievcata co rodili normalne po par hodinach behali ako srnky a ja este piaty den horko - tazko aj to ako rybarsky hacik. Ten hlupy pocit okolo jazvy, este aj teraz ako uzemie nikoho, a to mame uz sedem mesiacov. Tiez sme boli KP, moj maly sa zacal tiskat na svet nozickami, a to bol koniec nadejam na normal. Hlavne vsak je ze mame na svete zdrave zivotaschopne drobce. Neprepedaj depke, necitala som sice tvoje prispevky, ale prajem vela optimizmu. (moj muz sa pri depke lieci tak, ze si kupi nozik 🙂 liecba ani hrom!) drzte sa 😉

andrea.m
23. okt 2006

no Vavka tak môj "malý rez" na bruchu ma dobrých 10cm a okolie jazvy mám úplne mŕtve ako keby stŕpnuté aj 3,5 roka po cisárskom.Aj ked neviem, neviem ked mi nedovolia epidurál ako to zvládnem.Mám veľký strach z neznámeho,ale som rozhodnutá nechať to na osud.

kapi
24. okt 2006

Ahojte ja mam tiez planovany cisarsky rez ten sa robi v spinalnej anestezii, je to nieco podobne ako epiduralka aj sa podobne zavadza, ale je silnejsia, rodim v ruzinove, pokial viem, tak sa cisarsky neda dohodnut, ale musi byt na to indikacia, moja mala je otocena opacne, takze asi nas to neminie.

vavka33
24. okt 2006

Ja neviem,ale ak to pojde,aj tak radsej budem rodit cisarskym,snad to prezijem.Mozno to aj budem lutovat.....ale skusim to

fafa
24. okt 2006

Ja som tiez prve babo rodila cisarskym a kvoli druhemu som prisla zo zahranicia rodit domov, lebo som vedela, ze doma to bude cisarsky. Ja som bola tiez spokojna. Prvy bol v celkovej anesteze, druhy v spinale. Druhy bol uplne super. Manzel sedel pri mne, s anesteziologom sme si rozpravali vtipy, malinku som hned pocula aj videla. Len to trosku dlhsie trvalo, okolo hodiny, lebo mi brali aj pupocnikovu krv. Ja mam na cisarsky len dobre spomienky. A aj sestricky na novorodeneckom boli trpezlivejsie s nami - sekciami- aspon sa mi to zdalo. Viem, ze u nas sa neda cisarsky len tak dohodnut, v Nemecku to vraj funguje. Tak drzim palce.

nelinka
24. okt 2006

ahojte kočky
ja som rodila cisarskym pred dvoma mesiacmi a citim sav pohode. mala bola v polohe KP.mala som malo plodovej vody. termin som mala az 12.9 ale mojej mame (je to zdravotna sestra) sa nepozdavalo to ze mi lekarka zistila malo plodovej vody a nic s tym nerobila. tak cez jej znamu sm mala vybaveneho lekara. ten na jeden den v utrok 22.8 ma vysetril-malo plodovej vody(pomaly uplne sucho), otvorena na 2 prsty,poloha KP,bude sekcia, niet na co cakat a na druhy den o 15.00 prijem a v 38.tyzdni o 16.50 sa mala moja princezna narodila sekciou.rodila som v celkovej anesteze. a po prebrati som mala velmi velke bolesti 2 dni a vela som krvacala. jazva je 12cm a hojila sa v pohode len to ze clovek sa nemoze ani zasmiat, ani poriadne chodit., ani vstat z postele bez toho aby ho to bolelo...ale prezila som a uz len na to spominam.
a ak by som mala rodid druhe dieta tak takisto by som chcela radsej sekciu

a vybavit si cisarsky rez sa da. kamoska tak rodila svoje druhe dieta pretoze jej prvy porod trval 20 hodin a bol velmi tazky.zaplatila a bolo

fafa
24. okt 2006

Ja netvdim, ze sa to neda vybavit, ale nie vzdy a vsade. Predsa len je to brusna operacia a moze sa pri tom stat vselico.

vavka33
24. okt 2006

Aj ja mam kamaratky,ktore si vybavili cisarsky v pohode.Dali dobru znackovu flasku a kavu a daco sladke a bolo.Nemuseli ani platit.
Ja ho chcem prave koli prvemu tazkemu 30hod.porodu,kedy som sa priserne bala o malu.Radsej vydrzim bolest ako strach,ze sa robcovi nieco stane!!!!

jana20
24. okt 2006

ahojky...ak vas mozem poprosit tak mi prosim vas napiste preco by ste redsej rodili cisarskym rezom nez normalne...DAKUJEM

nelinka
24. okt 2006

aj ja som mala strach ze sa nieco stane pri sekcii ale nestalo sa a treba mysliet na to ze vsetko bude ok
pri normalnom porode by mi hrozilo ze sa potrham kedze babo by slo najrv zadocom potom nozicky a telicko kedze malo vztycene nozicky doslova do tvaru V bolo polozene
neviem si predstavit uz prirodzeny porod...
asi preto by som ho chcela lebo som ho uz raz absolvovala a clovek sa az tak pri tom netrapi.
tie bolesti po...daju sa utisit liekmi-injekciami proti bolesti..zavisi to od sestricky ci je ustretova...ja som bola medzi takymi ktore mi pomahali najviac ako sa dalo. urobili pre to maximum

vavka33
24. okt 2006

Jani,asi preto,co som napisala,dlhy,tazky porod,mala sa im acala stracat zo zaznamu-priserny strach,priserne bolesi po nom,cela som sa dotrhala a to ma este aj nastrihli,proste horor.Zavidim babam,ktore pridu,odrodia,ani sa nenatrhnu,na 2den su v pohode....Ja som to stastie nemala a preto chcem skusit cisarsky.Aj babtko je vacsej pohode ako pri vycerpavajucom porode.

andrea.m
24. okt 2006

Vavi!Ja som nevedela,že si mala taký ťažký pôrod.Myslela somže chceš sekciu iba kôli šitiu.V to prípade s tebou absolútne súhlasim a držím palce.A pri polohe KP by som nikomu neradila skúšať normálny pôrod pretože dieťa je ohrozené viac ako matka a ak je nešikovný Dr ľahko sa môže stať,že budú aj doživotné následky.

vavka33
24. okt 2006

Koli sitiu po nastrihu?Nie,aj ked som si odtial este po roku vytahovala steh,ktory mal vraj sam vypadnut 😀 no mna to tam strasne pichalo

fafa
24. okt 2006

Vavka, verim tak to ti verim. 30 hodin bolesti a nemozes si pomoct. Mna na tom prave desi ta bezmocnost. ja som mala obidve sekcie v pohode, tak len odporucam. Hoci pri druhej som mala spinal a trochu som im zacala odchadzat, ale hned sa to upravilo, vraj sa tam nejak musi dorovnat tlak. Myslim si, ze aj pre babo je to lahsia cesta. Obidve deticky boli v pohode a s kojenim tiez neboli problemy.

vavka33
24. okt 2006

Dakujem za povzbudenie.

andrea.m
24. okt 2006

Kdesi vyššie si písala, že rana bola hnusná, že si nemohla ani sediať ani nič podobné(nepamätám presne)tak preto som si to myslela,lebo tá rana posekcii nie je tiež nič príjemne.Nedá sa zasmiať,kýchnuť,otočiť nabok,sadnúť,chodiť prvé dni vzpriamene atď je toho veľa.Ale po takom pôrode súhlasim tiež by som urobila všetko pre sekciu a ked môžem poradiť dohodni sa z Dr na plánovanom,nečakaj na kontrakcie.No a mne.....drž palce!!!

vavka33
24. okt 2006

Jasne ze ti budem drzat palce!A dufam,ze to bude pre teba prijemnejsie ako ta sekcia.

mitinka
24. okt 2006

caute baby prisla som len mrknut.bobko je to bolest ale vies ako sa hovori kazdy ma svoj prach bolesti.nie som ziadna padavka ako mala som bola stale v nemocnici a robili mi rozne veci co by sa druhym ani nesnivalo ale toto bolo naozaj dost bolestive.vsetci mi vraveli v porodnici ze mat prve dieta cisarom tak uz nikdy viac a to teda mozem povedat ze ozaj nikdy!!!!! 😒

vavka33
24. okt 2006

Ahoj Mitinka,tak si dost cerstva rodicka,ze?Fakt je pre kazdeho neprijemne a bolestive nieco ine,dufam ze ak raz budes rodit,tak to bude tak ako si prajes a bude to lepsie ako 1.krat

bellasandra
autor
25. okt 2006

Ahojte, tak ja som po sekcii cerstvo 6 dní. Tak je to dost zvlástne, necakala som ze to bude taketo, teraz vázne uvazujem , ze ked dalsie dieta, tak asi normálny pôrod, ked sa bude dat, alebo neviem...bolí to , ale...nie je to az take zle... 😖

mitinka
25. okt 2006

ahoj bella tak gratulujem a co mas??je to velka bolest hlavne prve dni ked sa nemozes ani hybat,ze?ja mam prve ale povedala som ze viac to riskovat nebudem!!cmuk

zuzu13
25. okt 2006

bellasandra, gatulujem... A čo to tak skoro prišlo? Veď si malal termín ako ja? A ja som ešte 2 v 1 😒

andrea.m
25. okt 2006

Bell....gratulujééééém!A to si 6 dní posekcii doma za PC mi chceš povedať!No dievča príjmi moju poklonu a hlboky obdiv 🙂

vavka33
26. okt 2006

Bell,gratulujem Ti a prajem vam obom hlavne vela zdravia.Ked budes moct,tak napis ake to bolo 🙂 .....

bellasandra
autor
26. okt 2006

Dakujem Vám vsetkým 🙂
ANDREA- no veru, som....brucho bolí, len neviem, ze sa mi zdá to divne..bo nie tam kde mam jazvu , ale vyssie 😅 .
Vavka- no dalo sa celkom, az na to , ze posadit, sa chodit...teda fakt utrpenie..teraz je to uz lepsie...aj ked stále nie extra super 🙄 , ale tak ...hlavne ze to uz mam za sebou.Dufam, ze uz lepsie bude len.
Mitinka-veru, veru, bolest ma prekvapila 🙂
Zuzu- Neboj, uz budete zachvílku 4 🙂 . No ani neviem, som bola v poradni a doktorka, ze uz sa dost otváram, tak ma prijali a do poobedia, som mala kontrakcie kazdých 5 min...ani som ich necítila 😀 , tak doktorka este vecer, rýchlo sekciu spravila .

vavka33
26. okt 2006

Bella,aku si mala narkozu-celkovu,ci len epi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre