Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzul1310
30. aug 2010

tiež bol pre mňa spinál asi najhorší, prvý krát som sa pohla a skoro ma pichli vedľa, bolo to nepríjemné a potom som sa nevedela nadýchnuť , tiež nízky tlak, dali mi ale kyslík a všetko bolo ok. Ani neviem ako a už som počula malého a na pooperačke keď prestával spinál pôsobiť prišla bolesť, ale hneď mi napichli do infúzie lieky od bolesti a tie začali účinkovať takmer hneď takže zasa bolo fajn. Kamoška mala narkózu a bola na tom oveľa horšie.

edusik
30. aug 2010

@atrami mne povedali že po 2 sekciách sa už neodporúča mať ďalšie dieťa, z čoho som dosť nešťastná. Mám síce len jedno, ale chcela by som tri.... Nie sú už potom v jazve veľmi veľké zrasty?

latvia
30. aug 2010

@edusik cisarske mozes mat aj 4, s rizikom, ale daju sa v pohode 😉

kkiki
30. aug 2010

@edusik nemusis sa nicoho bat ... poznam vela zien co porodili tri cisarakom , ale potom uz teda naozaj dost 🙂 ja si dam podviazat vajecniky ...

sirinka
30. aug 2010

@edusik moja teta ma tri cisarskym a to bolo pred 25 rokmi... 😉 ak nemas nejake ine zdrav. komplikacie, ktore by tomu branili, tak v pohode tri aj styri...

sirinka
30. aug 2010

@edusik co sa zrastov tyka...ak mas predispoziciu, mozes ich mat hned po prvom...to je bohuzial mozna komplikacia CR...

kata2882
30. aug 2010

ahojte dievcata....aj ja som mala spinal, tiez nizky tlak, ale nedali mi kyslik, len mi nieco pichli do infuzie....citila som akurat tlacenie....ked mi vyberali maleho......a pak plac a krik....a mi ho ukazali....az po prevezeni na izbu som mala neznesitelne boloesti , a to som musela hned ma druhy den vstat a presunut sa na novorodenecke...lebo pooperacku sli dezinfikovat....krv so mna tiekla po dlazke....sestricky po mne kricali, ze si mam tam poriadne drzat vlozku...no hruza, som myslela, ze umriem....a na velku som nemohla za 3 dni, tak som dostala nejaku zltu tabletku na prehananie...
ale ked mi doniesli Samika, uz som zabudla na bolest... 😉

edusik
30. aug 2010

Nemám predispozíciu - teda myslím. Jazvu mám po roku peknú, len v strede je troška tmavšia - to som si ju roztiahla nosením kočíka na 2.poschodie bez výťahu .-( , ináč po okrajoch mi ju ani nevidieť. SC som podstúpila práve kvôli mojim zdrav. problémom (neodstrániteľné), takže na 100% VŠETKY pôrody budúce budú SC, ináč by som im odišla rovno ešte pri prvej kontrakcii... Ale aj tak chcem tri detičky, tak nejako som sa nastavila po prvom pôrode a stále ma to drží 🙂

kata2882
30. aug 2010

@kkiki suhlasim s tebou, nad tym som aj ja rozmyslala, ze si dam po tretom ak sa podari, podviazat....segra ma 2d. uz dalsie nechcela a pritrafilo sa, bola nestastna....

edusik
30. aug 2010

@kata2882 brrrrrrrrr, mrchy.. Ja som spinal mala ako tak dobre zvládnutý, akurát ma počas SC párkrát naplo, ale po chvíli zas ok, v noci som zas grcala - fuj to bola bolesť (vraj som nemala obedovať a nie to večerať - robili ma hneĎ ráno ako prvú - BTW sama som si obed a večeru na izbu nepriniesla...), cez deň v poho ale 2.-hú noc neskutočná bolesť chrbta - to som až kričala a sestrička do mňa pchala injekciu za injekciou aj čípky proti bolesti aj kadečo, ale ráno už bolo v poho, a na tretí deň som už dokonca ako tak kojila a na štvrtý už som si umývala vlasy....

sirinka
30. aug 2010

ja som mala CR v epidurali...ten vobec nebolel...asi ze mi ho pichali vzdy medzi kontrakciami...a ani po porode som nemala ziadne komplikacie z neho...jedine, ze ma obcas pobolieval chrbat v mieste vpichu, ale aj to rychlo preslo...aj keby som mala mat teraz CR, tak uprednostnim epi pred spinalom...

kata2882
30. aug 2010

@edusik a si predstav, ze mi sestricka na novorodeneckom povedala, ze ciganky odidu aj z porodnej saly po svojich a ani po deti si nepridu....to nechapem.....po takych bolestiach, co clovek ani krok neurobi.ja som poriadne zacala chodit az po tretom dni, dovtedy ako matoha...vsetko ma bolelo, najhorsie do sprchy, lebo ranu nesmies namocit, aspon mne tak povedali...tak to som maturovala s uterakom a jednou rukou, lebo druhou som sa pridrzala...des....
som povedala, ze uz nechcem rodit....!!!!ale teraz, ked je uz vsetko ok....chcem dalsie babo...

edusik
30. aug 2010

@kata2882 také sestričky hrdinky by som chcela vidieť na tvojom mieste !!!!!!!!!! Ja som prvé tri dni tiež nariekala, nedarilo sa mi posadiť, mala som závraty, ale potom som počula ako pani vedľa v izbe veľmi neustále plače, tak som si povedala, že ja takto nebudem, zatla som zuby a dokázala sa pozbierať veľmi rýchlo, sestrička čo mi dávala tie injekcie na bolesť, keď došla do druhej zmeny až sama povedala, že to tu leží iná žena - povedala som si že ma malá bude potrebovať, tak sa musím pozbierať - bolo to na umučenie, ale oplatilo sa, pustili ma predčasne v 5.deň, lebo moja malá bola jediná zdravučká a malí full stav

kata2882
30. aug 2010

@edusik nomy sme boli 6 dni, nas gyno si potrpi na to, aby bolo vsetko ok a tak sa slo dom, ale ked je plno..tak tiez posielaju skor....
ja som mala cisarsky tiez koli zdrav.problemom a dalsie bude tak isto... mne nebolo zle ani som nevracala, len ta bolest....a na co nezabudnem, je primar...ked bol u nas na vizite, este v pooperacke, mala som este napichane hadicky na krv aj moc....tak tu na krv mi vytrhol bez upozornenia, som myslela, ze ho.........to bolo, akoby mi vytrhol posvu.....oh nemam dobre spomienky.....

edusik
30. aug 2010

@kata2882 odkiaľ si? ja z KE, a tam sa SC bez narkozy dáva rovno na izbu a jediná jediná sestrička alebo MUDr. ani len raz nič také ani len nenaznačili... otrasné správanie... vďaka bohu za Novú nemocnicu v KE ...

kata2882
30. aug 2010

@sirinka u mna jednoznacne spinal, a len odpolky mozem byt umrtvena ale kazdy ma odskusane nieco ine...podla mna zalezi aj ako ti to pichnu.....a ako to vezme organizmus.....

kata2882
30. aug 2010

@edusik ja z BJ, neviem ci som natrafila na zlu smenu, ale tak to bolo.....strava studena, sestricky na gynekologii, ked som lezala este pred porodom boli dobre len mladsie....stare boli ufrflane....kamenna tvar...ako roboti a pak po cisarskom sa dava na pooperacnu izbu na 1-2 dni, a az tak na novorodenecke odd. a tam mi maleho dali len na kojenie, ze si musim oddychnut po sekcii, ale ja som ho chcela ku sebe aj na noc, tak mi ho dali na 3 den uz nastalo......tam uz boli ok sestricky, az na jednu staru strigu...co mala furt problem...
vedla bola bezradna mamicka...dieta plakalo celu noc...a nanu sa este vykricala sastricka co nieco neurobi s dietatom...

edusik
30. aug 2010

@kata2882 až som chytila nervy... neskutočné... jedniné na čo sa môžem sťažovať ja, bola tiež strava - to som sa chytala za hlavu, že mamičky čo by mali mať výdatné jedlo kvôli mliečku boli na tých "drístoch", ja som si malú dávala odniesť na noc, aby som si oddýchla a nabrala síl

kata2882
30. aug 2010

@edusik no moj amik je spac...on sa napapal a spal, napapal a spal....fak uzasne dieta...tak mi to nevadilo, aj pri sebe som ho mala....nie v postielke. no neviem ako je to teraz, ale tak to bolo. ja som si chodila kupovat do bufetu, alebo som mame povedala, nech mi prinesie z domu.....akurat co bolo super...biela kava rano....a horuca polievka este po veceri koli mlieku

kata2882
30. aug 2010

idem off tak dobru.... 🙂

atrami
31. aug 2010

@miranda77 , ja som mala medzi porodmi rozdiel 3 roky, tak ma nejako špeciálne nesledovali, ani som nechodila navyše do poradne.Jazva ma trochu ťahala, ale inak nič. Nosila som aj 17 kg cvalíka a vpohode. Neviem ako by to prebiehalo, ak by bol odstup medzi deťmi iný.

atrami
31. aug 2010

@amigaa22 , otázku ohladom spinálu som prehliadla- mala som problém kvoli krivej chrbtici, zle sa im triafalo.

sirinka
31. aug 2010

@kata2882 ved epidural je tiez umrtvenie iba od polky...a picha sa trosku nizsie ako spinal, trosku dlhsie odznieva ako spinal a nebyvaju po nom bolesti hlavy, takze ani netreba lezat uplne na rovnom...

latvia
31. aug 2010

@sirinka picha sa trochu vyssie 😉

miranda77
31. aug 2010

@edusik - no ja tedy mozna predispozice pro srusty mam a nebo to v HK v porodnici pekne odflakly ;) ... druhy porod byl kvuli tomu komplikovany, zjistili to az na sale ...predtim jsem nemela zadne problemy a jizvu krasnou ...

kata2882
31. aug 2010

@sirinka no ja som bolesti hlavy nemala...uplne v pohode...aurat rana ma nehorazne pak bolela..ale to kazdu mamicku po cisarovi

fecova
31. aug 2010

baby to akoze teraz odporucate ten spinal alebo nie? lebo v decembri idem na druhu sekciu a prvu som mala v celkovej narkoze, tak som chcela vyskusat spinal, ale niekto chvali iny nie, tak poradte.

syll.
31. aug 2010

@fecova Já bych si spinal nedala, dokonce i sestřičky v nemocnici mi říkaly, že po spinálu je to horší, že bolesti hlavy a tak...že po narkoze jsem byla hned v pohodě a nic mne nebolelo. Příště kdybych šla na císaře tak opět narkoza, aspoň jsem se vyspala a nevnímala jsem, že mne někdo kuchá..navíc ten pocit bych asi nesnesla...být při vědomí a počítat minuty, kdy to bude... 😒 já jsem pro úplnou narkozu 🙂

karmelka77
31. aug 2010

@fecova na kazdeho to inak posobi, ja som bola uz v narkoze pri dvoch operaciach - nie porodoch, a ked porovnam narkozu a spinal tak spinal bol lepsi v tom ze som sa rychlejsie spamatala, a hlavne som mohla maleho vidiet hned ako sa narodil a nie az keby ma niekto prebral...bolesti hlavy su individualne ja som nemala, ale zaklad je sa nehybat potom 12 hodin to mi prizvukovala anesteziologicka, hlavou iba do bokov sa moze hybat lebo keby som ju zdvihla tak prave preto moze zacat boliet hlava...inak po narkoze som vzdy vracala po spinale nie...pri spinale clovek neciti ze sa v nom niekto hrabe, iba ked zacali vyberat maleho ma upozornili ze budu so mnou trochu lomcovat, lenze uz v tom momente vam to je jedno...jedine co bolo zvlastne bolo ze po tom co ma previezli na izbu som mala pocit ze mam nohy stale akoby na koze a to som ich mala pekne rovno polozene...a ked prestavali ucinkovat lieky tak som mala nohy hrozne horuce a akoby namiesto koze bola huspenina...takze ak mozem porovnat kedze sa narodi novy cloviecik je dobre ho vidiet hned uz len pre ten pocit a zazitok a nie az po prebudeni z narkozy🙂) to co bude nasledovat je vsetko o reakcii aku dopredu nikto nevie aku bude mat..

sirinka
31. aug 2010

@fecova suhlasim s karmelkou...ja som tiez za lokalnu anesteziu... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre