Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

k.a.t.k.a.
8. feb 2010

ja som hned po prichode domov z porodnice zacala pouzivat stahovacie nohavicky 😉

jankohrasko
8. feb 2010

blumka: drz sa, nech vsetko dobre dopadne, nech ste s malickou zdravucke 😉

loki01
8. feb 2010

zuzulik: ja jsem ranu nicim nemazala. nejlepsi je ji nechat dychat, jen to umyvat vodou a ususit

annalena
8. feb 2010

blumka drz sa zajtra. nech vam vsetko dobre dopadne a ste skoro doma. 🙂

zuzka72
9. feb 2010

Holky tak já zase přemýšlela a napadly mě stupidní otázky, tak mi to promiňte:
Jde o ten spinál:
1, jsem přivázaná? jako ruce k něčemu, jak mi dají ty děti, co když je neudržím, jak budu vyklepaná?
2, Co když při tom šití to cačnu cítit, umrtví mi to víc?
3, Když budu od pasu dolů mrtvá, co když se počůrám, popř. nedej bože po......
To jsou blby dotazy co? 😲 🤐

latvia
9. feb 2010

1.deti ti do ruky nedaju, len ti ich ukazu, na jednej ruke mas tlakovu manzetu, do druhej ti bude kapat infuzka, takze nejak chytat dieta nie, jedine jednou rukou pohladkat.
2. ak pri siti budes nieco citit, povies im ze citis a mozu ti pridat nie na umrtvenie ale malinko latky na spanie
3. pocuras sa do mocoveho katetru, budes mat pytlik, pokadit by si sa nemala, ale nevravim ze sa to nemoze stat. aj pri celkovej narkoze.

ak mas fakt strach pred spinalom tak zbytocne to nesil, daj si celkovu, detom sa nic nestane, ani tebe nie 😉

stamion
9. feb 2010

Ahojte maminky. Ja idem na cisarák 17.2.,a tiež neviem či si požiadať o celkovú narkózu alebo polovičnú. Neviem ale pri polovičnej mám nejaké obavy.Lenže doktorka z anesteziológie mi vravela že tehulkám nedávajú na výber či takú či takú,jednoznačne dávajú polovičnú. Vravela som jej že som nemala dobrú skúsenosť s polovičnou,keď mi operovali koleno,lebo mi to nemohli pichnúť,a cítila som nohy,tak nakoniec mi pichli injekciu a zaspala som. Prvú dcérku som rodila tiež cisárskym rezom ale v celkovej narkóze,ale pred 11 rokmi a vtedy nebol žiaden problém a teraz zrazu je 😒 Zuzulík ty máš podobný termín ako ja,a kedy ideš na cisarák? 😵

zuzulik
9. feb 2010

stamion: planovany cisarak mam 22.2. , podla dr. mam TP 27.2.

latvia
9. feb 2010

stamion, anesteziologicka ta mierne klame, mas pravo odmietnut spinal ak ho nechces, uspava sa aj v celkovej narkoze.je to tvoja volba. spinal je celkovo lepsi pre operaterov, anesteziologa, maju hrozny zhon ked si v celkovej, pri spinale je vcelku pohoda. ide aj o to ze nie kazdy pichne spinal dobre, preto mozno ta tvoja negat.skusenost. ale ak vylucne trvas na celkovej, mas na to pravo a nemozu ti povedat ze ju nedostanes.

latvia
9. feb 2010

pokial teda niesu ine dovody preco by si nesmela celkovu...
a uspavana si uz bola?

stamion
9. feb 2010

áno,3 krát som bola v celkovej narkóze,a raz v spinálnej, prvý krát som zvracala po narkóze ale to som mala 13 rokov,operovali mi močové cesty,ale tie ďaľšie narkózy som zvládala v pohode.Tá lekárka hovorila že pri celkovej sa narkóza dostáva aj do plodu a potom sú detičky trochu utlmené,ale veď niekedy neboli vôbec spinály,len celkové a deti sa tiež rodili nie?Ale záver mi napísala takýto: kardiovaskulárna rezerva pred výkonom v celkovej anestézii je dostatočná. Tak neviem či mám tomu chápať že mi urobia celkovú anes.?

latvia
9. feb 2010

ale nic sa detom nestane....
dostanes taku narkozu aku podpises. musis im dat suhlas ze chces bud jedno alebo druhe. ten zaver je ze si schopna celkovej narkozy. tak si vyber co chces ty.

jaaty
9. feb 2010

Ja som mala tiež cisársky rez a anesteziologička sa ma pýtala či chcem spinál alebo celkov narkózu. Tak sa rozhodni, čo ti "je milšie". Ja by som veru nemenila 😉

stamion
9. feb 2010

jaaty,nemenila by si spinál? Možno že keď už budem na sále tak sa ma opýtajú akú narkózu chcem,veď uvidím 😉 Ďakujem Vám za rady 😵

julkab
9. feb 2010

tiez som mala cisarsky rez a uplna pohoda,mala som len spinal,aspon som sa mohla rozpravat z anesteziologickou,bola super a videle som hned aj malu.normalny porod urcite nie stoho mam hrozu

lulu723
9. feb 2010

ahojte baby.tak ja som mala prvy cisarsky a vsetko prebehlo bez problemov.ale ine sa chcem opytat ja teraz cakam druhe babetko a teraz neviem ci budem rodit prirodzene,alebo cisarsky.mne ked sa roztahuje maternica tak niekedy ma boli aj jazva a teraz neviem co to znamena.od prveho porodu je 1,5.moj gynekolog mi povedal,ze mozem rodit aj normalne,ale mam panocky strach z rupture maternice.niekde som citala,ze treba otehotniet az po 2-3 rokoch tak teraz neviem co a ako 😕

latvia
9. feb 2010

lulu, uplne staci 2 roky od prveho cisara. nieje dovod zatial na dalsi cisar.ruptura maternice nepride jak blesk z jasneho neba necakane, pri kontrakciach ta naprv bude poriadne boliet jazva....tusim tu niekto spominal ze sa da aj mrknut na jazvu, ci sa roztahuje alebo nie.takze klud, pianko, do porodu casu dost, mozno bude tvoje babo KP a bude to cisar zase 😉

stamion, ked uz budes na sale uz je dost neskoro, na spinal treba vsetko pripravit, vhodne je povedat den predtym co chces ci celkovu alebo spinal 😉

babara
9. feb 2010

lulu, a proc jsi mela poprvy cisare?
Ja slysela 2 roky mezi 2 porody je ok, tak jsme prave s druhym radeji pockali. Ted uvidim, jestli me nechaji rodit prirozene, chtela bych, ale uvidime. Ty bys radeji toho cisare? Me zatim jizva neboli, naposledy asi rok po porodu.

lulu723
9. feb 2010

malinka bola otocena KP a hrozne sa bojim,ze sa mi to roztrhne tak by som radsej volila cisarsky.

janni.ka
9. feb 2010

ahoj baby 🙂

čtu vás pravidelně,ve čt nastupuju do nemocnice a v pátek 12.2 jdu na císaře a ai díky vám sem se rozhodla pro spinál at z toho porodu něco mám 😀 uvidím malou,uslyším a taky uvidím jak ji má manža v náručííííí 😵 😵 😵 😵 holky o tohle se přece neošidím 😉

moc se ale těším až to bude za mnou,ten strach z toho je určitě nejhorší 😖 😖

latvia mám dotaz dostanu něco na nervy? 😀 jako abych nebyla strachy bez sebe,víš vidíš ten sál ,lůžko to světlo a jdeš do kolen 😅

latvia
9. feb 2010

😀 nedostanes 🙂 pred urcite nie, to zvladnes, neboooj, ked malu vyberu tak ti mozu nieco pichnut, ale to uz asi nebude treba ked ju uvidis, na vsetko zabudnes 😉 teoreticky by si nieco velmi male mohla dostat aj pred, len nie kazdy to rad dava, predsa, lieky idu aj cez placentu.a z vlastnej skusenosti viem, ze ked je clovek vo velkom ocakavani a caka ho nieco velkolepe, ani oblbovaky nepomozu 😉 len sa neboj, to vsetko zvladnes bez cohokolvek, manza bude fungovat ako oblbovak, ok? 😉

lulu, ruptura maternice je velmi zriedkava vec, nemas dovod sa toho bat. tvoja jazva sa ozve ked sa bude chystat nieco podniknut, neboj 😉

evinka001
9. feb 2010

janni.ka: ahoj, neboj, na sále dostaneš kapačku a v tom je něco na lehký utlumení, ale jinak tě to njak neovlivní

latvia
9. feb 2010

😕

loki01
10. feb 2010

evinka: v kapacce je s trochou cukru 😀 na uklidneni tam fakt nic neni

loki01
10. feb 2010

voda s trochou cukru..mi nejak vypadavaji slova🙂
stamina: a nebyl to epidural s tim kolenem? protoze s nim muzes citit, se spinalem necitis opravdu nic. Neboj se, ja se taky bala a pak to bylo v pohode

latvia
10. feb 2010

zle pichnuty spinal nemusi uplne nasadnut....ale to fakt musel pichat niekto kto zacina....kolena sa daju krasne "uspat" spinalom

babara
10. feb 2010

jejda, je takovy rozdil mezi spinalem a epi?
Ja mela poprvy erpidural, protoze jsem ho mela i na posledni chvili pred akutnim cisarem, ale jinak je asi beznejsi spinal? Epidural jsem totiz snesla paradne, byla to jak droga, sem z toho byla jeste dlouho vysmata a nemohla jsem teda 2 noci rozrusenim spat ☹ Nic jsem necitila, mozna mi toho dali moc 🙂

latvia
10. feb 2010

pri spinale nemas v zadech tu hadicku ako pri epidurali....a je castejsie ze nezaberie epidural nez spinal

zuzka72
10. feb 2010

loki01-fakt je tam cukr? Já slyšela, že něco na uklidnění, nechce se mi tomu věřit. I když....

latvia
10. feb 2010

😀 su rozne infuzky, v glukoze je cukor a voda, vo fyzaku je sol a voda, v 2 dalsich co sa pouzivaju su mineraly 😉
na ukludnenie tam nieje nic 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre