Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

alzbeta.hod
24. okt 2011

@monika15 ani mě nedali vybrat a taky jsem se spinálky bála ale na druhou stranu je to nádherný zážitek a jsem ráda že jsem byla při vědomí

majkauk
24. okt 2011

@monika15 okolo 08.00 hod rano ma brali na sal a asi tak pred pol desiatou som sa prebrala,ale potom musis lezat 24 hodin,cize vstala som az na druhy den,to bol najdlhsi den aj noc v mojom zivote,ale zaroven aj najstastnejsi,lebo hoci som maleho videla mozno minutku co mi ho prisli ukazat a az na druhy den som s nim bola,ale ten pocit ze uz je na svete vo mne bol.A ty si dokedy lezala?A bolela ta potom hlava?

zvedavamt
24. okt 2011

Ako je to s kojením po cisárskom ? Mne malú dali až o dva dni na prvé kŕmenie, vraj kôli infúzii,ale tá mi šla ešte aj tretí deň.

helcas
24. okt 2011

ahoj, jak se v nemocnici krmí děti po 3 hodinách (ty, které nejsou kojené a jsou v péči sester např. po císaři), tak mi Radečka při prvním "rozvozu" dali k prsu - v 10.44 se narodil a ve 14hod už byl u mě a pak pravidelně po těch 3 hodinách..samotnou mě to překvapilo, protože jsem o císaři nic nevěděla, o kojení taky nic..prsa se mi nalily 5. den

alzbeta.hod
24. okt 2011

@zvedavamt mě dali malou na krmení druhý den po obědě, a to jsem rodila večer. Ale mlíko nebylo do 4.dne. Takže jsme jezdili na příkrm. Ale většinou ji měli na dětském oddělení a mě ji nechali až za 3 dny.

alzbeta.hod
24. okt 2011

@helcas i mě 5.den ale že by se nějak nalili to ne... měla jsem je stále stejné. kojit jsem zkoušela poprve sama, neříkali mi abych ji nakojila, nikdymi to neřekli. Jen mi ji přivezl manžel když přišel na návštěvu jinak jsem ji neviděla až ten 3 den.

ajkuska
24. okt 2011

mne malého priniesli hneď večer, narodil sa sekciou na obed, mliečko dorazilo na 3.deň.

helcas
24. okt 2011

@alzbeta.hod je to asi všude jinak, každá sestra to dělá jinak... mě ho i druhý den sestry vozily na kojení, myslím, že mi ho tam nechaly vždycky tak hoďku..třetí den už mi ho tam daly nastálo..dodnes lituju, že jsem ho měla u sebe až 3. den, kdybych věděla to co dneska, určitě bych se to snažila zařídit jinak - třeba bych se domluvila s manželem, aby u mě celý den byl (aspoň přes den) a tak bychom mohli mít malého u sebe hned druhý den, když je na to ale maminka sama, má co dělat sama se sebou a miminko jí na starost nechat nemůžou.. já jsem tedy byla celé dva dny nemohoucí, ne že by mě to bolelo, ale ve stoje jsem byla ohnutá dopředu jak stará bába, v jedné ruce drén, když jsem se pohla, okamžitě jsem se kácela k zemi, šourala jsem se hrozně, to bych malého nezvládla, i ten třetí den to byl záhul, bála jsem se, abych ho neupustila, když jsem ho přendavala z postýlky na tu svojí vysokou postel, kam jsem se nemohla vůbec vyškrabat sama, natož s miminem 🙂 teď ten druhý císař byl co do průběhu po něm jiný, byla jsem pohyblivá hned, bez drénu, miminko bych zvládla mít hned u sebe, ale to jsem zas nemohla, že to byl předčasný porod a malá byla pak ještě dlooouho v inkubátoru..

zvedavamt
24. okt 2011

@alzbeta.hod
mne by to nevadilo,ale som bola po zakroku taka šoknuta a ubolena,ze ma ani nenapadlo,aby som si malu pytala na krmenie. škoda, že so mnou nebola DULA. A oni ju bez mojho vedomia narvali Bebou,aj napriek alergiam v rodine a to nemali,nakoniec sme boli po ťažkom 1,5r do 4r nemliečni. A dali jej nemocničný cumel. 😒
Druhé by som radšej rodila normálne,aby som "bola pri tom" . Keby ma nechali a nenáhlili sa, verím, že by to šlo aj normálne. Do Handlovej už rodiť nepojdem.

ajkuska
24. okt 2011

naš drobček dokiaľ som nemala mliečko bol krmený sterilizovaným ženským mliekom z mliečnej banky, našťastie ale tiež ho naučili na fľašu čo mi trvalo 2 mesiace kým som ho odučila.
@zvedavamt

alzbeta.hod
24. okt 2011

@helcas no já byla z prvního taky vyjukaná ale na druhé se budu cítit jinak. Budu se na ni těšit, takhle jsem ji nepostrádala, bylo to pro mě něco nového. Nechali mi ji 3.den a na noc si ji brali k sobě a 4.den už mi ji dovezli a nechali. Já byla nemohoucí asi jen jeden den potom ale neležela jsem, stále jsem se někam šourala, hlavně na wc, teklo to země jak Labe. Manžel měl ten týden odpolední a tak přijel na začátku návštěv po 12 hodině a byl tam tak půl hodiny ale jezdil denně. A mamka měla ranní a tak chodila pravidelně kolem půl 15 a odcházela před 17 takže to bylo super. Utíkalo to hned lépe. Hlavně jsem měla dobrý kolektiv na pokoji a dodnes jsme v kontaktu. Jen mě dodnes mrzí že kontrakce jsem si protrpěla o samotě... manžela stále nechtěli pustit a když řekli ať mu zavolám tak jsme se jen přivítali a já mazala na císaře. To mě hrzně mrzelo.

alzbeta.hod
24. okt 2011

@zvedavamt jejej to mě mrzí ono člověk neví co s těma miminkama dělají ale nevím čím to bylo ale mě ani trochu nechyběla... vůbec jsem se po ni nescháněla. když mi ji ukazovali po porodu tak mi to přišlo dlouhý a přála jsem si aby ji odnesli. A ráno nám přinesli uzlíčky na pomuchlání a to mi taky přišlo zbytečný... asi jsem nějaká divná ☹

andrea142
24. okt 2011

@zvedavamt : prvú mi doniesli po obede ,ráno som mala cisársky ale to bolo v narkóze. potom po 3.h naposledy večer okolo 22:00 a potom už na druhý deň ráno po preložení do izby, bola so mnou po celý deň ale večer ju ešte zobrali na novorodenecké. mlieko sa mi spustilo až doma. ale nič moc.
druhá sa narodila večer po 22:00, mala som spinál. neviem presne kedy ju doniesli ale doniesli ju iba raz a vyhovorili sa na to ,že potom už iba na izbu lebo ,že sa na jisku nemôže lebo tam sa vydychuje narkóza 😕 . na izbu ma dali až na druhý deň po CR. potom som ju už mala pri sebe. mlieko mi nabehlo až na 5.deň

helcas
24. okt 2011

@alzbeta.hod nejseš divná, já to taky tak cítila, tím, že neproběhl porod, tak se nedostavil ten mateřský cit, pud a dostavil se až když jsem byla s malým celý den..když mi ho přivezly sestry na kojení, brala jsem to jako hroznou povinnost a děsila jsem se okamžiku, kdy mi ho zase přivezou a já se budu muset přetočit na ten druhý bok, což bylo děsně bolestivé..ale to už je pryč, teď to vnímám jinak, u dcerky, i když to bylo opět císařem a neviděla jsem ji po porodu, se cit vůči ní objevil hned, automaticky, asi stačí být jednou matkou a cit k dětem se tvoří sám od sebe 🙂

zvedavamt
24. okt 2011

@andrea142
ved to...
ale ide o to, že čim skorej sa dietatko priklada,tak skorej sa spusti aj mliecko. Mali v porodnici taku "odbornicku, ktora mi pomadzgala bradavku, vyšlo kolostrum a povedala,ze to mam len taku vodu, ze z toho aj tak dieta nic nema,ze este nemam mlieko 😀

andrea142
24. okt 2011

@zvedavamt : no hej 😀 ..............a potom pri kojení idú aj cez mŕtvoly a zbytočne stresujú ( aspoň u mňa to tak bolo. ......ak sa rozhodneme pre tretie tak som si už povedala ,že do porodky nastupim aj s UM ,že nech tým bábo kŕmia a o kojenie sa pokúsim až doma ...ak to nepôjde tak nebude to ani prvé ani posledné bábo čo papá UM )

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alzbeta.hod
24. okt 2011

@helcas snad je to tak... teď už bych ji nikomu nedala je to moje všechno a doufám že při druhém to bude o moc lepší.

monika15
24. okt 2011

@alzbeta.hod - jaaaj ta ihla co... hehe mne trafili az na 5 krat
@majkauk - skoro to iste... mna brali rano o 7 sme mali prist a o 10.30 zacali.... a do nasledujuceho rana do 7 som musela len lezal ale ja som mala maleho vedla pri sebe cely cas.......
🙂))

alzbeta.hod
24. okt 2011

@monika15 já se té jehli bála jak čert kříže... mám panickou hrůzu z očkování a těch píchanců jsem za pobyt v porodnici napočítala 10x. Děsný. A taky jsem se děsila kapačky. Tu mi píchala 2x, dost nepříjemná vzpomínka. Jinak ta jehla do páteře procházka růžovým sadem. Prosila jsem je ať už to píchnou že to nevydržím. Cítila jsem to 2x ale nic strašnýho to nebylo. Ono je to asi jiné bez kontrakcí

monika15
24. okt 2011

@alzbeta.hod
aj ja presne.... jak cert krize......vzdy ked mi beru krv tak odpadnem heheheh 🙂))
a teraz ta ihla na 5 krat jeeezis....

alzbeta.hod
24. okt 2011

jjj já taky před očkováním mám nervy, že mě to prohání... a při pomyšlení, že jedu rodit, mi nebylo nic, ani trošku strachu jsem necítila. 1 injekce hned po příjmu, pak 2x odběr krve, kapačky, pak zase po porodu odběr krve, a 5x injekce na ředění krve... 1x do břicha, 1x do stehna a 3x do ruky... vše si pamatuju :D ale Nikolka by stála i za další injekce. A to jsem tu do zad nepočítala :D

alzbeta.hod
24. okt 2011

@monika15 jjj já taky před očkováním mám nervy že mě to prohání... a při pomyšlení že jedu rodit mi nebylo nic, ani trošku strachu jsem necítila. 1 injekce hned po příjmu pak 2x odběr krve, kapačka, pak zas po porodu odběr krve, a 5x injekce na ředění krve... 1x do břicha, 1x do stehna a 3x do ruky... vše si pamatuju :D ale Nikolka by stála i za další injekce. A to jsem tu do zad nepočítala :D

ivana88
24. okt 2011

@monika15 no ja som potratila v 6 mesiaci a museli mi robit cisarsky lebo nastali komplikacie...tkaze tiez by som chcela skor babo...ale zase sa nechcem ani ponahlat lebo nechcem nic podcenit lebo uz nikdy nechcem to iste prezivat ako pred polrokom....takze sa chcem dat poriadne dokopy 🙂

ivana88
24. okt 2011

@mbrnakova no tak ja ten rok planujem pockat ale dva urcite nie....ale uvidime nikdy neviem co nam zivot pripravy....takze chciet by som chcela 🙂 niekde som citala ze staci aj polroka kym sa telo zotavi po cisarskom...a ked zena dlhsie caka tak potom ma problem otehotniet....ja som uz z toho uplne mimo 🙂

monika15
24. okt 2011

@ivana88 aha jasne... neboj bude dobre.....
drzim palce.....
hlavne to zalezi aj na zene vies ze aka je, ze ci sa zotavila.....
hovorim moja kamoska po 6 mesiacoch....
lekar im povedal ze mali cakat ze si to nepremysleli ale boli velmi nestastny
a chceli dalsie hned.....

ivana88
24. okt 2011

@monika15 no ja som tiez chcela hned....ale teraz casom som zmenila nazor chcem troska pockat akurat sme sa prestahovali tak zariadujeme....takze chceme pockat......a potom musi byt vsetko dobre 🙂 ja sa chcem vyrovnat so stratou mojich deti a nie to zakryt druhym tehu

monika15
24. okt 2011

@ivana88
drz sa neboj bude dobre.....
kolko si uz stratila?? boli chorucke ?ak chces povedat.. ked nie tak je to ok....
respektujem ....

ivana88
24. okt 2011

@monika15 potratila som raz ale dvojicky....neboli chore....maternica sa nestihla prisposobit rychlemu rastu....prve zo mna vytiahli - kliestami a druhe museli cisarskym lebo som zacala strasne krvacat....pomalicky sa s tym vyrovnavam....stalo sa uz sa nic nezmeni.....musim zit dalej....a nabuduce uz bude vsetko dobre....samozrejme ze si este obcas poplacem ved polrok je kratka doba ale placem tak aby ma nikto nevidel 🙂

monika15
24. okt 2011

@ivana88
no to je mi luto velmi... a nedalo sa nic robit.? =(
drz sa.. neboj bude dobre..... a neplac, netrap sa....
urcite sa vam podari a mozna ked bude len jedno tak nebude problem.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre