Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

smejo251
24. aug 2009

no tak to je super tesim a dufam za tam budem aj ja len tak kratko

miluska.h
24. aug 2009

smejo: tak my sme isli domov na 4.den. Bola som na nadstandarde a asi bol velky zaujem, tak nas pustili. V stredu mi robili sekciu a v nedelu sme uz boli doma. ja som bola z toho uplne happy, lebo na pobyt v nemocke nemam dobre spomienky (myslim sestricky...)

comi
24. aug 2009

Ahojte, chcem sa opýtať, keď žena nevie bábatko vytlačiť, lebo je veľké alebo pre niečo iné, urobia jej sekciu alebo ju nechajú trápiť? Máte niektorá skúsenosť?

atrami
24. aug 2009

comi,
na začiatku tehotenstva Ti merajú panvu. Potom podľa predpokladanej hmotnosti dieťaťa určujú či porodíš dieťa prirodzene.
Záleží aj od gynekológa a praxe nemocnice. Niekde uprednostňujú prirodzený porod. Ja by som porodila dieťa do 2800 g. Nechali ma trápiť, nakoniec som rodila cisárskym. Syn mal hmotnosť 4250g. 😉

comi
24. aug 2009

atrami,len mne panvu nemerali ☹ mám obavy

atrami
24. aug 2009

comi,
neviem. Narovinu sa opýtaj gynekológa ako budeš rodiť. Na hmotnosť dieťaťka a aký je pomer medzi panvou a babätkom.

smejo251
25. aug 2009

no inak ani mne nemerali panvu a to chodim na sukromnu kliniku kde si platim no ale co uz...ja idem na sekciu tak mam aspon takto o problem menej...
aj ja budem na nadstandarde taksnad aj ja pojdem skoro domov hoci moj lekar ma nepusti skor ako si on nebude mysliet ze mozem ist...manzelov kamos a tak sa oni dohodnu a ja musim trpiet v nemocke 🙂)))))...ale nie ja ho presvedcim ze ked bude vsetko ok pojdeme domoooooov skoroooo dufam....

atrami
25. aug 2009

smejo,
ja som išla na 5. deň. Vobec som sa na to necítila.
Mne na 4, deň vybrali jednu polovicu stehov na 5. deň ráno druhú a naobed domov. Skor Ti ich nevyberú. Budeš mať starosti sama zo sebou, tak Ti to rýchlo ubehne.
Nadštandart som chcela aj ja. Rodila som v októbri a nadštandart zbudovali až v januári 😠
Bola som našťastie na izbe sama, tak som mala pokoj.

josifek
25. aug 2009

Ahojky děvčata, já jsem měla dva císaře jeden v Havířově skoro před 15 lety a to bylo nic moc a domů mě pusili až skoro po 3 týdnech. A před 4 týdny jsem rodila zase císařem ale ve Vítkovické nemocnici a domů jsme šli po4 dnech. Malá se narodila v ponděli a v pátek jsme byli doma a použili spinální anestezii takže manžel byl u porodu a malou si obstaral 😉 6ádné léky jsme nebrala jen první den mi dali do kapačky,a malou jsem měla od uterý u sebe bylo mi moc fajn 😉 😉 😉 😉

zzuzzik
25. aug 2009

smejo, tak ja idem rodit do Ruzinova 9.9. tak ked ty rodis v ruzinove tak sa stretneme, ja mam naplanovanu zatial sekciu lebo mala je otocena ritkou a termin podla menzesu mam na 19.9, takze zatial 10 dni skor, aj ked rada by som rodila prirodzene, ale vzhladom na tu polohu to nechcem riskovat.
Ja voooobec neverim na nejaku numerologiu, takze urcite sa podla toho nejdem riadit a 9.9. je podla mna super datum, takze asi tak 😀, to by som sa musela riadit aj podla znameni a to je este vacsia blbost ako numerologia. 😅

grammatika
26. aug 2009

Ahojte dievcata,
tak som prezila cisarsky rez a vcera sa vratila z porodnice domov aj s nadhernou 3 500 gramovou dcerkou. Aj ked som sa neuveritelne bala, ze sa nepreberiem z celkovej anestezy, prebrala som sa. Prebratie bolo sice velmi velmi bolestive, na bruchu som mala zavazia, cele podbrusie neznesitelne bolelo, tiekla mi infuzia, ale hned po prebrati sa ma opytali, ako mi je a dali mi do infuzky nieco od bolesti. Potom som opat zaspala a zobudila sa o dve hodiny. Priniesli mi dcerku a snazili sa mi ju dat k prsniku, zial neslo to, nemohla som sa ani len pohnut a kedze nemam velmi velke prsia, tak to bolo obtiazne. Znovu mi ju doniesli asi o styri hodiny a polozili ju vedla mna do postielky. Plakala som ako dazd, uplny hormonalny vykyv az dodnes, depresie striedajuce sa s pocitmi neopisatelneho stiastia. Rana ma cely prvy den hrozne bolela, hlava sa mi vsak netocila vobec, zle mi od zaludka nebolo. Dva razy ma prisli vycievkovat /cievkovali ma aj tesne pred porodom, ale nebolelo to ani trosku/. Na druhy den mi pomohli vstat z postele a isli so mnou na zachod, pustili mi vodu a ja som sa vycikala sama. No a na treti den som uz sama chodila, zasla do sprchy a aj niesla na rukach malu. Hrozne je vsak dojcenie, mliecka mam len par kvapiek a tak ju krmili aj v nemocke a ja teraz doma umelou vyzivou, co ma dost mrzi. NO a ten pocit v prve dni, ze k nej nemozete vstat a ona krici a krici z izby pre novorodencov a bohvie co za glukozu im tam davaju a tak... Dnes som siesty den po sekcii, rana stale boli, ale skor asi stipe a pri vstavani a lihani si z postele je to dost zle, inak sa da fungovat celkom dobre. Nuz, tolko moj postreh.

martulikk
26. aug 2009

grammatika: moc gratuluju k holčičce! 🙂 tak vidíš, zvládla jsi to! ten první týden po sekci je fakt nejhorší, ale uvidíš, bude už jen líp a líp! hlavně se ničím nepřetěžuj, nic nezvedej, z postele vstávej přes bok a bude dobře 😉 já už mám 4,5 týdne po (to to letí!) a vstávám z postele i rovně bez problémů, dokonce i kýchat už můžu normálně narovnaná 😀 ...i když to břicho si pro jistotu ještě chytám, ať si to zbytečně zase nezhorším jako už několikrát dříve 😅
s tím kojením... nevím jestli kojíš aspoň trošku, ale máš odsávačku? zkus pravidelně odsávat, aby se ti mlíčko začalo více tvořit... držím palečky!

martulikk
26. aug 2009

grammatika: ještě jsem zapomněla... na tu ránu jsem si koupila v lékárně takové modré gelové pytlíky a už v porodnici mi dost pomáhalo ránu s nimi ledovat 😉 v porodnici jsem si je dávala do mrazáku, ale doma už jen do chladničky, aby mi břicho neumrzlo 😀 fakt to pomáhá!

miluska.h
26. aug 2009

ahoj grammatika: gratulujem k dcerke 🙂 chcem Ta len povzbudit, aby si sa netrapila kvoli tomu kojeniu. Ja som bola na tom podobne. V porodnici sa mi mliecko rozbiehalo velmi tazko a naviac nikto mi s kojenim nepomohol. Bola som tam vystresovana, ale akonahle sme prisli domov, bola som uplne v pohode a aj to mliecko sa mi lepsie rozbehlo, aj ked nie nadlho, ale predsa... Dolezite je byt v pohode a casto prikladat... a potom uvidis, ze sa to rozbehne.

susisus
26. aug 2009

grammatika - blahozelaaaaam, mas to za sebou ! 😎 Uz mas princeznicku pri sebe ! Joj ako sa aj ja na to tesim !
Drzte sa a snad budes cim skor tip-top a bez bolestí 🙂
A dúfam, ze aj ja napisem o cievkovani to iste ako ty, ked sa vratim z porodnice 😀

elissa2009
26. aug 2009

grammatika blahoželam, ale az ma striasa, ked citam o tej rane a o cievkovani.

Prosím napíšte mi, ake vložky si mam kupit do porodnice a ci treba aj nohavicky. Dík!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A ešte, čo všetko sa mi do porodnice zislo.

grammatika
26. aug 2009

To cievkovanie takmer neboli, ak je prevedene spravne, takze zavisi od sikovnosti sestricky. Ja som absolvovala dokopy tri, z toho som o dvoch temer nevedela, len je potrebne uplne sa uvolnit. Spotrebovala som za pat dni cele balenie porodnickych vloziek a trojo porodnickych nohaviciek (tych "erotickych" sietovanych). okrem toho mi nic extra nebolo potrebne. neviem si vsak vynachvalit vankus na kojenie, ktory som pouzila na nielen na pokusy o kojenie, ale aj sebe pod hlavu a aj na opretie malej v postielke, aby som ju mala blizsie k sebe a mohla ju drzat aspon za ruku. Kedze mi ju uz potom prikladali v sede a ja som mensej postavy, polozila som si ju na ten vankus, ktory mi zaroven chranil brucho. to robim aj teraz doma.
Dievcata, chcela by som sa Vas este opytat na KOJENIE a poprosit o pomoc. Martulikk, ja skusam odsavat, teda, aby som bola presna, vzdy pred krmenim malej si ju na 15 minut prilozim kvoli stimulacii na prsnik, potom ju nachovam Nutrillonom HA (ten nam kazali priniest na treti den do porodnice), no a este z toho isteho prsnika aj odsavam - pre istotu, pretoze vobec netusim, kolko si z neho mala vzala, ale predpokladam, ze len velmi malo, kedze vypije 60 ml Nutrillonu. Podari sa mi odsat asi tak dve polievkove lyzice. Povedala som si, ze to este budem skusat desat dni. Co si o tom myslite, aka je sanca spustit to? Ja mam pocit, ze tie babatka, co takto prikrmovali v nemocke, velku sancu nemaju..., ale skusit to chcem. Ozaj, a co sa umelej vyzivy tyka, nemala som cas zistovat to, ake mlieko je podla Vas najlepsie? Nutrillon, Beba, ci...? Do kedy ste to skusali so stimulaciou a odstriekavanim? Znama, ktora rodila tiez sekciou vydrzala tento sposob, akym fungujem ja, 7 tyzdnov a potom presla na Bebu. Ma to samozrejme aj vyhody, babatka su menej hladne a viac spia, no ale predsa len, mam pocit, ze som egoisticka matka a mam z toho samozrejme aj depresie, ze nemozem poskytnut dcerke to najlepsie...

beju
26. aug 2009

grammatika - moja dcérka sa narodila tak isto sekciou. V nemocke som si ju začala prikladať 3 deň po pôrode na každý prsník cca 7-10 minút. Potom so dokrmila striekačkou s Nutrilonom (ten dávajú deťom na Antolskej v BA). Neodsávala som si po krmení nič - nemala som čo. Prikladať treba stáááááále aj každú hodinu, alebo dve. Strašne ma boleli bradavky, ale vydržali sme. Mliečko sa nám spustilo na 10 DEŇ doma. Takže moja rada prikladať, prikladať prikladať a nevzdávať to !!!!

martulikk
26. aug 2009

elissa: já jsem dostala vložky v porodnici, byly fakt nejlepší! na domů jsem si koupila v lékárně od Hartmanu... no a pak jsem přešla na Always ultra sensitive - nejsou tak igelitové a jsou hezky slabé 🙂 kalhotky jsem měla z lékárny ty síťované, ale díky tomu, že jsem rodila sekcí, tak mi fakt nevyhovovaly... ☹ používala jsem tedy ty bavlněné těhu (se sníženým bříškem) z DM 😉

grammatika: taky jsem se hodně bála toho kojení po sekci... první dva dny jsem se tím trápila... na třetí den se mi tak nalily prsa, že byly jak cihly a musela jsem růčo odstříkávat, protože jsem malou ještě neměla u sebe, takže žádné pravidelné kojení... jo, taky byla krmená Nutrilonem, ale nemám tušení jakým, v tu dobu jsem netušila kolik je jich druhů, takže jsem se na to neptala... už v porodnici jsem začala pít ty kojící čaje, tak ještě zkus i toto... teď jsem někde četla, že i ten kakaový nápoj Caro podporuje tvorbu mléka... takže každý den do sebe naliju 2 kojící čaje, 1 fenyklový a občas ještě to Caro 🙂 ale nesmíš se tím psychicky trápit, zkus vydržet! opravdu často přikládej (nebo když malá spinká, tak aspoň odsávej) - produkce mlíčka by se měla s větší intenzitou zvýšit

rose86
27. aug 2009

grammatika chce to svatu trpezlivost. a neboj. ja som bola cisarskym takze maleho prikrmovali ale mlieko sa potom aj tak spustilo a maleho som kojila vyse dva roky 😀 a ano tie kojacie caje, aj caro a melta pomahaju. a papaj pestru stravu a vela zaprazkovych polievok. ak sa ti to do dvoch tyzdnov nespusti tak by som sa asi na to vyprdla. no skusaj stale a stale malicku prikladat. drzim palce 😉

smejo251
27. aug 2009

zzuzzik- ja budem rodit v presove takye sa urcite nestretneme....je to trochu daleko....ale snad bude vsetko aj na zapade aj na vychode v poriadku...je to aj podla mna krasny datum no ale este uvidime co na to lekar lebo mam termin 21.9 a vravel ze mi sekciu urobi v 39tt a to mi nevychadza n a í.í tak uvidime...mala som ist na ctg dnes ale idem az v nedelu lebo vtedy sluzi moj lekar tak potom sa s nim o vsetkomporozpravam a budem mudrejsia tak dam vediet...
inak dakujem baby za odpovede a snad ma aj moj lekar puyti skoro domov ked bude vsetko v poriadku...lebo on je taky tze radsej ma tam necha dlhsie aby som si oddychla a mal istotu ze je vsetko v absolutnom poriadku...tak sa drzme

akejka
27. aug 2009

grammatika, čím skôr napíš do témy Ďakujeme Annag. Tam je Anna, veľmi fundovaná a skúsená laktačná poradkyňa, ktorá ti poradí, ako sa úspešne rozkojiť.
Lebo je úplne jedno, ako si rodila, máš rovnaké šance kojiť ako ostatné maminy, len ťa treba správne informovať... 😉 Držím palce 😉
Tu je link na tému, kde hneď napíš a pod Anniným vedením to zvládneš, neboj:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

valentovasasa
27. aug 2009

ahoj holky. mám prosbu - poradte mi - jak to funguje (prosím v čr)když mi doktor při minulé návštěvě zjistil, že se mimi ještě točí a bylo napříč, ale řekl mi že tam má ještě místo, že se může otočit. Mám pocit podle pohybů, že se otočilo ještě ten den, ale zadkem dolů. Vzhledem k tomu, že už po jednom SC jsem, tak by to byla indikace pro druhý. Nemáte někdo zkušenosti jak to pak probíhá? myslím jako kdy by mi ho dělali, pokud se neotočí??? čekalo by se jestli se ještě bude otáčet, nebo by to prostě naplánovali třeba týden před termínem, nebo jak to je???
A druhá rada - vy co jste měli dvě sekce - jak jste snášeli tu druhou? A co pocity, když víte do čeho jdete? A vlastní zkušenosti - jaká anestezie je nejlepší? Minule jsem měla celkovou. Nic mi po ní nebylo (jako zle od žaludku) ale to stahování dělohy... Ale slyšela jsem, možná je to kec, že po epidurálu to stahování je ještě horší a že ta jizva bolí víc, jak to přijde k sobě, jak přestane fungovat anestetikum...

reruna
27. aug 2009

Ahoj saso, tak mě řekli, že se dělá plánovaný císař v 38 tt, ale to se může podle porodnice asi lišit, já myslím, že u tebe budou čekat, jak to dopadne, jestli se třeba ještě otočí, ale vše záleží na dr. Zavinování dělohy je obecně u druhorodiček o dost bolestivější než při prvním, takže nevím, jestli na to může mít vliv typ anesteze.

valentovasasa
27. aug 2009

tak tos mě nepotěšila s tím zavinováním
už minule to bylo docela maso - dokud do mě nenacpali dvě injekce a čípek, tak mi nic nezabralo a zdálo se mi o čertech..

valentovasasa
27. aug 2009

a u tebe to zatím vypadá jak? na normální porod?

akejka
27. aug 2009

ahoj saša, presne ako píše renuna...sťahovanie maternice je spravidla bolestivejšie u druho - a viacrodičiek...
neviem o tom, že by s tým súvisel druh anestézy...
ja som rodila v 2 x v celkovej anestéze, problémy súvisice s celk. anestézou som nemala žiadne...
Mňa nebolelo sťahovanie maternice vôbec, ani po 1., ani po 2. pôrode... 😉
A po 2. sekcii som sa rýchlejšie zotavila, skôr som vstala z postele, skôr som sa starala o malú...
ale nevedela som dopredu, že opäť pôrod skončím sekciou...obe sekcie som mala akútne...

smejo251
27. aug 2009

ahojte baby ako ked nechcem epidural tak ma daju bezproblemov do celkovej??bjim sa epi tak by som chcela celkovu ale vraj to skodi aj bybu je to pravda?

susisus
27. aug 2009

smejo - no mne viaceri gynekologovia povedali, ze celkova nestihne skodit, lebo dietatko okamzite vyberaju ako zaspime... 🙂

rose86
27. aug 2009

baby brala ste niektora pred sekciou fraxiparine injekcie?? mne totiz v nemocnici povedali ze si to mam pichat az do porodu ale magistra v lekarni mi povedala ze tyzden pred operaciou to treba vysadit lebo hrozi ze by som mohla vykrvacat. tak teraz neviem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre