Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

ludkasasa
5. sep 2006

ninocka - ja to proste nemám 😀 a vraj je to ok , tým že som rodila cisarakom - som bola z vnútra úplne vyčistená , čiže nemá sa mi čo odplavovať - ani žiadne špinenie nemám nič - parada ver mi 😀

kvetka9
5. sep 2006

ludkasasa
cize vsetky baby co rodia cisarakom nemaju cistenie?

ninocka
5. sep 2006

a tie co rodia normalne a koja maju menstruaciu?

ludkasasa
5. sep 2006

kvetka 9 práveže NIE !!! neviem čím to je ale moja známa tiež rodila cisarakom a mala krámy normálne cez šesto ... a potom už normálne , ale ja som si to vážne dala zisťovať kade tade a povedali mi , že je všetko v poriadku , že to môže byť aj takto , a že nemusím mať krámy dokým budem kojiť - a ja chcem kojiť aspoň do 2 rokov 😀

ludkasasa
5. sep 2006

to je jedno ako sa rodí , buď krámy máš alebo nemáš - 😀 každá to má inak

kvetka9
5. sep 2006

😎 no tak to mas potom parada organizmus🙂mne mrcha vobec nechyba a nehnevala by som sa keby ani nedosla...ale kojit 2 roky?hm no neviem trufam si tak na 5-6mesiacov

ninocka
5. sep 2006

no tak neviem ci ja budem mat lebo s menstruaciou som mala vzdy problemy nemala som ju aj dva roky a potom ked som mala tak jeden den

ludkasasa
5. sep 2006

kvetka - je celkom možné že aj ja po 6 mesiacoch poviem a dosť , nie som totiť ten typ ktorým mliečko strieka nech robím čo robím - mi si musíme vážiť každú kvapôčku - takže uvidíme 🙂

kvetka9
5. sep 2006

😉 no ved jasne vsetko zalezi od tvorby mlieka 😉

ludkasasa
5. sep 2006

ninočka - ja som zas mala krámy také pravidelné , vždy v ten istý deň o pol desiatej - to vážne - dali sa podľa mňa nastavovať hodinky 😀

tonicka
5. sep 2006

ludkasasa, čítam, že máš málo mliečka. možno blbá otázka, ale nemáš náhodou pri sebe svokru, ktorá by skúmala tvoje mliečko otázkami typu: A nie je to malé hladné? Ty máš asi málo mliečka. alebo ty nebudeš mať dobré mliečko, keď malá nepribera/priberá. 😉

ludkasasa
5. sep 2006

tonička - tak svokru nemám - vlastne nemám nikoho okrem mangela 😀 kto by mi bol podal aspoň pohár vody deň po cisaraku 😉 takže toto odpadááá 🙂 a mliečko mám dobré len malá je veľký papkač a veľký bluvkač - mesačne priberieme 1400 gr. takže ok - pôr. váhu mala 3100 a teraz na 3a pol mesiaca má 7000 gr. , len ho proste nemám toľko aby mi striekalo 😀 a keď ťi počas kojenia mala vygrcne mlieko 3x tak to sa hned neobnoví za sekundu , ale statočne bojujeme 😀

tonicka
5. sep 2006

Tak stále je to ten lepší prípad, daj si vineu, vraj je to dobrý napúšťač mliečka 😀 Držím palce 🙂

ludkasasa
5. sep 2006

tonička - vinea , melta , čierne pivo , ricinus communis , teplá kúpeľ ,čajík na tvorbu mlieka , veľa vody ,spánok , pokoj , časté kojenie , mliečko , - a mne to neako nepomáha 😀 a ver mi že sa snažím to všetko dodržať ako sa len dá 😀

tundika
5. sep 2006

ludkasasa a chces kojit malu vylucne do 6 mesiacov? moja mala je tiez velky papkac, pri 2,5 mes. ma tiez 7 kg (pri porode 3,8 kg).ja mam zatial dost mlieka, pijem tu vineu + caj na mlieko + dojcenske vody, ale niekedy cez den ked je hore si pyta aj kazdu hodinu. v noci vydrzi aj 6 hodin vkuse bez krmenia.inak v priebehu dna je normalne ze mnozstvo mlieka kolise, vecer je ho najmenej, co teda pocitujem aj ja. ale zasa v noci sa mi naleju prsia az az. 😀

ludkasasa
5. sep 2006

tundika , ak sa bude dať tak chcem výlučne kojiť do 6 mes. ale už teraz je to ťažké , ty máš viac mlieka aspon v noci ale ja k malej vstávam každé 2 hod. tak sa mi prsia až tak nenalejú , ty chceš zuzku kojiť do 6 mes . či aj prikrmovať skôr

vilkakatka
5. sep 2006

Taka mala ukazka porodu do vody...
http://www.waterbirthinfo.com/mac_fast.mov

tundika
5. sep 2006

ludkasasa, ja by som chcela kojit vylucne do 6 mesiacov.otazne je ci bude Zuzke moje mliecko stacit. inak to ze kojis v noci kazde 2 hodiny je ok, lebo kojene dieta by nemalo pocitovat hlad 2-3 hodiny po nakojeni.to ze sa nevyspis dobre, ked mas takto rozkuskovanu noc je druha vec. skus si tesne pred spanim dat caj na mlieko (ja pouzivam weledu) a v noci je aj produkcia hormonu prolaktinu ktory stimuluje tvorbu mlieka najvyssia. u mna to zatial funguje.ak prestane, urcite by som Zuzku radsej prikrmila. ved ked robis vsetko preto, aby bolo mlieka dost a mimcu to nestaci, tak co ine ostava.

davidko
5. sep 2006

Ludkasasa mliečko sa ti obnuvuje hned po dvadsiatich minutach preto sa nemusíš bať či ho ma dosť ved nieje hladná každých dvydsať minút 😉 a ak chceš viacej mlička na noc treba vela piť tekutín aspon mne to pomaha 😉

kacabacka
7. sep 2006

vilkakatka: nejde to pustit...

vilkakatka
7. sep 2006

To mi je luto, treba mat asi stiahnuty nejaky specialny program...
Skus pozriet na adrese a nejak sa k tomu prestukat... 😉
www.waterbirthinfo.com

zuzula
7. sep 2006

Jeej, Kati, to je krasne video, by ma zaujimalo ci aj ten tato tam je nahy...
Inak aj tu v Readingu to v nemocnici ponukaju, uvidime... 🙂

lara1znk
7. sep 2006

No baby, to znie zaujimavo. Zuzi, ty to vyskusas a potom nam povies ake to bolo. OK? 😉

vilkakatka
7. sep 2006

Ja som neustale tym fascinovana...
A pride mi to omnoho prirodzenejsie...aj ked vsetko ma pre a proti 😉

vilkakatka
7. sep 2006

Ale asi by som ziarlila na sestricky, ci midwife, ak tam ma vidiet mojho naheho... 😎

zuzula
7. sep 2006

No, v tom momente sa asi sustredis na bolest a nie na sestricky - hoci ktovie co sa ti vtedy odohrava v hlave 🙂
Toto video je krasne, uplne ine ako tie krvaky co som tu videla predtym. Inak tu ponukaju aj porod doma ale to by som sa bala... 😒

jj2202
7. sep 2006

mne to video nejde pustit ☹

vilkakatka
7. sep 2006

Aj v tejto oblasti je viac zauzivany porod doma, ale prvorodicky takmer vsetky rodia v nemocnici...
Ale asi by som sa tiez bala 😉

kacabacka
7. sep 2006

tak už mi to šlo pustit, a jestli jsem viděla správně bylo tam v tý vaně ještě nějaký starší dítě - kluk....No to nevim, jestli bych svoje starší dítě chtěla mít u porodu, to asi v žádnym případě a manžela slečenýho teda taky ne, ani já bych se neslíkla, určitě bych si nechala triko!

vilkakatka
7. sep 2006

Ved to video je iba nejaka uputavka, na objednanie si videa...
A aj tie osoby su asi z nejakych rokov 80, ci 90, ale nic lepsie s ami zatial nepodarilo najst... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre