Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

zuz11
12. sep 2006

frana, nestresuj, prezili ine prezijeme aj my 😅 prinajhorsom sa im tam poserieme ale v tom maglajzi to ani nezistia 😅

frana
12. sep 2006

zuz11...tak to hej prezijem to ...dufam

frana
12. sep 2006

no tak ja uz idem tak sa tu mejta krasne ......a potom sa ozvem ze ako to dopadlo

frana
12. sep 2006

😢 😢

maryja
12. sep 2006

Frana: ja neviem, jak na Slovensku, ale tu v CR si priamo na porodnej sale mozes miesto klystiru zakupit za par korun - asi stovku - prípravok YAL, je to len asi 2 deci a vraj to ma take ucinky ako klistyr - toho vsak do criev davaju 1,5 litra a to musi byt hnusne. Ten YAL sa da kupit i v lekarni. Drzim palce.

viktoria
12. sep 2006

ahoj frani... držím ti silno palce, nech to už máš za sebou, potom sa nám ozvi, na týžden takýto čas už budeš možno doma aj s malým batôžkom, a možno už aj ja to budem mať za sebou...

lodia
12. sep 2006

frana,

neboli 🙂)) nie je to sice prijemne, ale skus to vziat pozitivne, ja som sa pri druhom uz rehotala, ze ake smiesne to je..ze stale chodim a vlastne sedim a som na zachode 🙂)) ako taka stoka..nesmies to brat stresovo...nie je to naozaj prijemne, ale potrebne...zvladnes v pohode...dokonca jedna kamoska, co chodila v detstve casto na operacie, mi povedala, ze klystir je pohoda, a ani ju nenapadlo sa bat..tak hlavu a obsah criev hore 😀 😵

kacabacka
12. sep 2006

ahojky, chci se jen zeptat, jak se ten klistý zavádí, nepochopila jsem to v souvislosti s tím, že někdo psal, že je ho 1,5 litru.... 😨

barunka
12. sep 2006

kacabacka, no, oni ti pichnú do zadku takú hadičku a cez to ti ho tam nalejú... a potom sa už len sústredíš, aby si na to WC dobehla.

kacabacka
12. sep 2006

barunka: no tak to je celkem děsný 😖 😨 ...to si radši koupim YAL nebo jiný projímadlo....a nebo se na to vykašlu úplně... 🙂

kattum
12. sep 2006

Yal gel (domaci klistir)sa da kupit v lekarni a moyes si ho spavit este doma pred prichodom do porodnice. Frana fakt sa neboj, urcite to neboli, je to len trosku neprijemne, ale to je to najmenej na porode. V tom momente ti to bude jedno. Aj ja som sa toho bala, ale este viac, ze pri tlaceni babenka so vytlacim aj nieco ine a tak som klistir chcela. V porodnici su na to zvyknuti a je to bezna rutina, nie je sa preco hambit. frana, tak nech uz mas svoje dietatko co najskor v naruci!

barunka
12. sep 2006

ešte by som chcela podotknúť, že v niektorých pôrodniciach Yal neakceptujú a aj tak ti dajú ten ich...
inak, vôbec to necítiš, len taký chlad... nič strašné to nie je, ono to len tak znie...

kacabacka
12. sep 2006

tady v ČR jsou snad jiný podmínky než v SR, teda doufám...
to když si ten YAL ale vezmu doma a i doma si dojdu na záchod budu se i tak bát abych se pak po cestě do porodnice nepo....

maryja
12. sep 2006

Barunka: ja ked som si na internete citala o klistyre, tak som bola uplne zhrozena. Ja som mala problem si vopchat do "zadku" glycerinový cipek. On mi normalne vypadaval. A bavila som sa o tom s kamoskou tu v CR, tak to je jedna vyhoda porodnic v CR (tu v Opave urcite), ze si ho mozem kupit na porodnej sale, ale mozno si ho kupim v lekarni a sama si ho doma dam. Neviem, ci vobec zvladnem tie 2 deci, ale z 1,5 litra mam hrozu. To by som radsej bola bezevseho.

frana
12. sep 2006

ahojte.....tak vam cem iba oznamit ze som bola ajaj prisla naspet domou ...zr to moze byt kazdu chvilku ale si ma tam este ani nenechali ale ma ist uz zase vo stvrtok na monitor....a nebude to chlapcek ale dievcatko....to ma tak potesili 😀

lodia
12. sep 2006

frana,
super..som na teba myslela! tak fajne, baba je lepsie, ja som si zelala a aj sa nam podarila 😀 😀 😀
klistyru sa neboj!
to je absolutna blbost a malickost, ved uvidis.

kvetka9
12. sep 2006

frana a to sa tesis ze sa zmylili?

frana
12. sep 2006

no tak to zvladenm,len jaks osm oznamila pritelovi ze bude dievcatko tak si myslel ze si robim srandu 😀

kvetka9
12. sep 2006

frana preco si ta uz nenechali v nemocnici?v ktorej si sa rozhodla rodit?

aktak
12. sep 2006

frana ako sa mohli pomylit? ci toho chlapceka ste nevedeli naisto?

expertka8
12. sep 2006

...frana..GRATULUJEM k dievčatku Sabinke 😉 ...nex sa praiateľ nebojí...bábätká-dievčatká nehrizú 😀

frana
12. sep 2006

kvetka9.....neviem preco si mam nenechali uz tam,a som sa rozhodla rodit v novej
aktak....to som nevedala naisto ci to bide chlapcek,ale ja som stael chcela v kutiku duse dievcatko

aktak
12. sep 2006

frana tak to je super, gratulujem k dievcatku, dufam ze nam tu zachvilu udes rozpravat zazitky z porodu a uistovat nas ze to neni nic strasne 😉

zuzu13
13. sep 2006

frana drž sa 😀

jj2202
13. sep 2006

ahojte prepacte ze vam sem vstupujem ale kde sa da vidiet video o porodoch...
dakujem 😉

jj2202
13. sep 2006

ten som videla...ale moc sa mi nepacil ☹

zuzu13
13. sep 2006

no potom už len natočiť svoj 😀
ale nie, o inom neviem, ale skúsim popozerať.

zuz11
13. sep 2006

viem ze je este skoro ale nas Drobec sa este nikdy neotocil hlavickou dole..... myslite ze raz dostane rozum a otoci sa tak ako sa ma? 😅

jj2202
13. sep 2006

zuzi, stojka na hlave a mozno sa otoci... 😅 a nie srandujem 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre