Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

zuzu13
12. okt 2006

pre teba je to dobré, máš psychicku podporu a pre neho neviem, neviem. Treba sa ho opýtať...

melory
12. okt 2006

ano, mas sa komu postazovat

expertka8
12. okt 2006

..to je to naj..čo môžeš urobiť pre uľahčenie pôrodu 😉

melory
12. okt 2006

a za druhe epidural.

ninocka
12. okt 2006

a budete si davat epiduralku?

ritaklea
12. okt 2006

Odporúčate mi ju? 😉

melory
12. okt 2006

to musis sama usudit podla situacie ak sa ti bude zdat ze si v koncoch urcite ano ale niektore zeny rodia lahko a ani by si ju nestihli dat.

ritaklea
12. okt 2006

No a prečo sa epi nedá dať počas pôrodu. Keď už to nebudem zvládať, a popýtam si ju, to ma akože pošlú kade ľahšie?
Čo je na tom pre nich také ťažké... Ja by som na plánovaný pôrod veľmi ťažko pristúpila.

melory
12. okt 2006

nechapem - ved pisem ze ked pocas porodu uz nebudes vladat tak si ju vypytas a daju ti ju... 🙂 mne ju dali ked som si ju vypytala ale neskoro som si na nu zmyslela.

ritaklea
12. okt 2006

Lenže u nás v Dolnom Kubíne to vraj funguje tak, že epi ti dajú, len keď máš plánovaný pôrod. Čiže musíš prísť deň vopred a dajú ti vyvolávačku. Je to podľa teba normálne?

melory
12. okt 2006

to nieje normalne ja som planovany nemala. nikdy sa nedaj nahovorit na planovany s vyvolavackou. to je peklo ktorym som presla.

ritaklea
12. okt 2006

To som už počula, preto to odmietam.. A taktiež chcem aby bábetko prišlo na svet, kedy sa jemu zachce, nie keď sa doktorovi zachce. A aké to bolo s vyvolávačkou? Prečo ti ju dali?

melory
12. okt 2006

lebo mi v noci odtiekla plodova voda a rano o 8hod nic

ritaklea
12. okt 2006

A ty vravíš, že si mala epi. Takže podľa čoho vieš, že je to strašné?

ritaklea
12. okt 2006

Stalo sa niečo?

mata78
12. okt 2006

Ahojte.
Melory to bolo s tou vyvolávačkou také hrozné? Ja som mala termín pôrodu už včera a ešte stále nič. Ak sa tak nestane do soboty, tak ráno v sobotu idem na vyvolávačku. Mám z toho trošku strach. To bolo skutočne také hrozné?

zuzu13
12. okt 2006

tiež som dostala vyvolávačky a prišlo mi to normálne. 3 dni som ich dostávala, potom tabl. na otvorenie, potom ma rozťahoval prstami(to bolo nechutné 😠 ) a nakoniec sekcia...

expertka8
12. okt 2006

..zlatýýý Martin 🙂 ..že EPI na objednávku..to som ešte nepočula...aj ja som požiadala,keď som už myslela,že sa budem štverať po strope..a bez problémov poskytli na požiadanie 😉

ritaklea
13. okt 2006

expertka... Tak ty si ju mala tiež? Tak pôrod je naozaj taký strašný...
Najhoršie je že ja si ju tak nebudem môcť požiadať. Rodila si aj bez epi?

melory
13. okt 2006

zalezi aka vyvolavacka, dostala som aj injekcie tie v pohode ale potom infuziu a to uz v pohode nebolo, bolesti silneli a ja na koze z ihlou v ruke. mne zacal porod o 10hod v noci a rano este nic aj ked bolesti boli potom mi dali infuziu pri ktorej boli bolesti hrozne a o pol druhej na obed som si vypytala epidural, dost som sa trapila, nie? no a perlicka - za pol hodiny bol maly na svete a preto vbiem ze to bolo hrozne lebo som rodila 16 hodin a z toho pol hodiny s epiduralom. preto ta ulava.

verulka
13. okt 2006

rita, ja som rodila 3x bez epi (ale mne sa strasne lahko rodi), no nastrih a ani potrhanie vobec necitis- bez ohladu na EPI. Zasivanie som citila dooost, ale zato za par som si zvykla na dany stav a bolo to v pohode...

ritaklea
13. okt 2006

verulka, keď sa ti tak ľahko rodilo, robila si niečo preto? Cvičila si? Ja sa totiť vôbec nehýbem. Len sedím doma a potom sa cítim zle. Tak myslím, že to cvičenie by malo pomôcť. Ale netuším ako môžem cvičiť.

ritaklea
13. okt 2006

...melory..To je super, že ti dali epi aj tesne pred pôrodom. Včera som sa na to pítala, tak u nás to teda vraj nie je možné. Som z toho zúfalá... 🙄

verulka
13. okt 2006

Rita, ja som to mala s casti (podla mna) ovplyvnene vekom, ale aj po mame...Ale je pravda, ze som sa cele tehu hybala. Pri 1. sme chodili na vylety, plavat a tak. Pri dalsich som sa cele dni ani nezastavila, hrali sme sa, chodili na prechadzky atd. Vlastne furt som bola v pohybe. Pribrala som 10, 8 a 9 kg.
No myslim, ze pohyb je dolezity pre tehulku. Skusala si nejake cvicko pre tehulky?

ritaklea
13. okt 2006

hej verulka.... vcera som bola prvýkrát cvičiť na fitloptách, ale to je podľa mňa veľký ľahké cvičenie. No ak to budem mať po mamine, tak to bude teda hrozný pôrod. Uvidíme.

verulka
13. okt 2006

Treba si vzdy vyberat len to dobre...Takze neboj 😉

ritaklea
13. okt 2006

Kedy ísť do nemocnice? Môže byť keď budú kontrakcie každých 5 minút?

verulka
13. okt 2006

rita, v tom ti neporadim, ja som vzdy nahodne v nemocnici zistila, ze rodim 😎

alexandra
13. okt 2006

rita nezda sa Ti ze to riesis trosku priskoro? Teda chapem, ze sa toho obavas, ale to sa asi kazda.
Moja mama prelezela cele tehotenstvo s problemami a keby som sa ja tak dobredu stresovala, lezala by som tiez. Takze prosim Ta, ukludni sa a zacni to riesit tak v 28 - 30tt, kedy sa pomaly treba zacat obzerat po porodnikovi. Dovtedy je to dost zbytocne.

ritaklea
13. okt 2006

UUUUUff.. To ako? Nemala si predtým pravidelné kontrakcie? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre