Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

emjee
16. jan 2006

aaaaaaaaach jaaaaaaaaaj 🙂

adren
autor
16. jan 2006

krasny......... 🙂

alenka2004
17. jan 2006

tiez nemam vlastne skusenosti s porodom, ale o chvilu ma to caka, o 2 mesiace rodim. ale ked sa mam priznat, pred otehotnenim bol porod to posledne, co by ma napadlo. s muzom sme tuzili po babatku a akekolvek pesimisticke reci o porode by ma neodradili otehotniet..... mam okolo seba kamaratky, ktore uz maju babatka a kazda ma uplne ine skusenosti s porodom, ale vsetky sa v jednom zhoduju - ze babatko je najuzasnejsia vec na svete (nemyslim doslovne vec, je to clovek 😉 )

tilly
18. jan 2006

Alenka ahoj 😀 takže dieťatko bude skoro do roka od svadby 😀 nech to dobre dopadne a nech nebolí 😉 ešte bývate v Malinove?

Baby, nechápem prečo stresujete s pôrodom, prežili to vaše mamy, tak to prežijete aj VY 😉

Ja som sa tým celé tehotko nezaoberala, až dva týždne pred pôrodom som videla pôrod v telke, vtedy som sa trošku vyplašila, ale hneď ma to prešlo, pôrod je úplne prirodzená a jednoduchá vec, niektoré ženy rodia na záchode (také tie psycho, čo to bábo potom hneď aj spláchnu...)

Nič to nie je. U mňa to bolo asi tak, že ráno mi dali vyvolávačku, mohlo byť 9 - 10 hod (neviem, lebo všetko išlo strašne rýchlo v ten deň). Potom som začala pomaly cítiť také niečo ako keď očakávam svoje dni asi tak dva dni pred. Potom mi pichli vodu a to mi už začínalo byť zle, ale stále asi ako prvý deň krámov, potom mi pichli EPI a asi hodinku, dve som necítila VOBEC NIČ, len som počula na monitore, že mám kontrakcie a brucho som mala ako skala. Normálne som chodila, dokonca som musela, lebo malý mal zlú polohu, potom mi odznela EPI a začali poriadne kontrakcie, nechceli mi dávať ďalšiu dávu epi, lebo som už bola úplne otvorená a mala som ísť tlačiť, až na to, že malý sa zašprajcoval, tak mi dali ďalšiu epi a brali ma na cisársky... Keby to išlo ďalej normálne, tak by som dva - tri krát potlačila (počula som to asi dve hodiny pred tým z vedľajšej sály ako to je) a bol by vonku, ale malý bol sloník, tak som aj rada, že išiel sekciou 😀

zvedava
18. jan 2006

mad, hm... ja asi budem rodit na Kramaroch, to si ma velmi nepotesila 😒 Ale ako hovori tilly, prezili to aj ine, my to zvladneme tiez. To, ze sa porodu bojim, to vsak nevylucuje 😀

aktak
18. jan 2006

suhlasim s tym ze to je prirodzena vec, prezili to aj nase mamy....ale je to dolezity den v zivote (ako aj svadba, a kolko usilia sme tu setky vynalozili kvoli tomu dnu) a ked je moznost mat pri porode pohodlie, mili personal, manzela, nemusiet sa rozculovat na neochoru, tak preco nie? este sa ma to netyka, ale ked sa bude tak sa asi posnazim najst miesto ktore bude dobrym predpokladom ze setko bude ok....alebo by bolo fajn keby setky porodnice prisli do stadia ze by boli dobre a cloveku by mohlo byt jedno kde bude rodit 😎

siska
18. jan 2006

Ahojte buduce mamicky 😀
ja mam 8 mesacnu Sarah ( postrach denis ☹ )
Ja som rodila v Taliansku vo vode.....
Poviem Vam tak, naozaj nieje to nic katastrofalne 😝
Kazda zena ma iny porod...jedna ani nevie " ako to spominaju az po porode " ale predtym ako tam ziapal uz nespomina!!!!
Ja som mala kontrakcie 21 hodin....tie predtym ako pred menzesom ani neratam..asi tak 2 dni...juuj ked si na to spomeniem,.....
ale chyba bola ze som bola mooc uzka v panve a mala chcela ist, ale pak si to rozmyslela asi.....
a to den pred porodom som behala po schodoch hore dole..." to mi poradili", ze vraj rychlejsie to pride !!!!!
PROSIM VAS NIKDY TO NESKUSAJTE....!!!
potom sa mi zdalo ze mi idu aj vnutornosti vychadzaju ..... 😅
Ale naozaj nemate sa coo bat!!! ja som nikdy neverila tomu, ze na bolest zabudne zena!!!
Ale je to naozaj tak, lebo tu bolest a to vsetko sa zabudne pri pohlade na VASE dietatko, ktore je najdokonalejsie a najkrajsie na svete!!!
a este aby som nazabudla, pri tom vsetkom je to najlepsie, ze vie clovek ze ak sa posnazi a da do toho vsetku silu .. tak vsetko to prejde...to je na tom to najkrajsie......lebo vo vedomi viem, ze za par chvil tu bolest uz neucitim.....
Prajem Vam krasne porody...nie ako som mala ja.. 😝 ...juuuuj..
krasny vecer
papa

emjee
19. jan 2006

baby, po tych clankoch sa mi normalne roztriasli kolena 😀
ale beriem to tak, ze aj pred svadbou som bola nervozna tak od januara do juna 🙂 a potom uz som viac menej vedela, ze co a ako a uz som sa len tesila (a drobnosti ktore nevychadzali mi boli ukradnute) - tak dufam, ze aj s tehotenstvom to bude tak, najprv budem nervozna, ale ked precitam dostupnu literaturu (rozumej asi najskor internet 😀 ) tak sa upokojim a bude mi to jedno a ani nebudem vediet ako ten porod prebiehal 😀 (ale porodny plan si spravim, aj ked mi tie odborne vyrazy este nic nehovoria)

mixka
19. jan 2006

teda made, poviem ti, ze mi tak trosku stiahlo zaludok, ked som to citala, ale po precitani prispevku, co napisala tilly mi to zasa preslo, fuuu... je to asi fakt individualne...
emjee: uz snazilkujete???

emjee
19. jan 2006

mixka este nie, len si uz nedavame 100% pozor 😀 iba 99% 😀

mixka
19. jan 2006

a jo tak, tak to aaano 😀 😀 😀

eta
19. jan 2006

Takze ja sa zase mozem vyjadrit k spontannemu porodu, jasne ,ze ako uz bolo spomenute kazdy porod je iny a kazdy aj inak prebieha,ale velmi vam odporucam absolvovat predporodne cvicenia,ja som sa tam naucila ako spravne rozdychavat kontrakcie aj ako postupovat pri tlaceni.Ja som mala celkom v pohode porod za 7 hodin od prvych pravidelnych kontrakcii bol maly na svete a to my aj sestricky hovorili, ze na prvorodicku v pohode.Urcite, ze to nie je uplne bezbolestne,tie kontrakcie su ale asi najhorsie,potom uz samotny porod trval u mna asi 20 min a maly bol vonku a ked mi ho podali,tak zo mna skoro vsetko odpadlo!nebola som ani velmi natrhnuta-zosivali ma jednym stehom,takze som ani nemala velke bolesti.Preto odporucam predporodne kurzy-tam som sa dopocula o masasi hradze a myslim ze aj vdaka tomu to takto dopadlo.No a ubolena som bola este asi 3,ci 4 dni,ale nebolo to vobec nejako strasne.Len som prve dni chodila ako kacka a sediet som sedela na vankusiku.Takze sa nemate coho bat a urcite sa tym netreba trapit a dopredu si privolavat vsetky mozne problemy

tweety22
19. jan 2006

ahojte babulky, ked vas tak citam tak mi neda nezapojit sa, ja osobne sa na porod veeeelmi tesim... viem, ze to bude bolestive a mozno aj s kopou komplikacii ale fakt, ze to musi stat zato... potom sa pozrete na toho drobceka a vsetky bolesti musia byt fuc... na nic ine sa tak netesim ako na to ked privediem male na svet a budem sa o neho starat najlepsie ako viem

siska
19. jan 2006

BABKY, KED SA VAM NARODI VASE MALICKE..JE TO NAJKRAJSIA A NAUZASNEJSIA UDALOST V ZIVOTE!!!!
Potom ako zbadate vase male, zabudnete na vsetko co sa dialo par sekund dozadu!!!!
Ta ulava, to stastie, to najkrajsie babo vo vasom naruci...mate mocit, ze sa vam rozplinie v rukach...je tak drobulinke, krehke.....ze sa boijte aj drzat ho..aby sa nerozbilo..... 🙂 a ked sestricky tam s nim tam, tam....profesionalne ho drzia, tak som im zavidela ze ja to asi nikdy nedokazem...kupat, kojit.....
JE TO NAJ, NAJKRAJSI POCIT NA SVETE!!!!

mee1
19. jan 2006

moja sestra mala bolesti od rana, podla jej slov, nic hrozne bolestive,len ju boleli krize, poobede sa to stupnovalo, do porodnice ju odviezli o siestej vecer a maly sa narodil do hodiny, raz dva. Je to individualne u kazdej zeny, ale ved to prezili tolke, tak to prezijeme aj my. Ale ked sa taky drobcek na vas usmeje a chyti rucickami tvar, tak zabudneme na vsetko a povieme si ze to stalo za to..............

megg
23. jan 2006

pánečku, ja sa na to teším..i keď obavy sú, ale nech...! 🙂

madeleine
23. jan 2006

baby, ja sa na pôrod strašne teším... strašne sa teším na tehotenstvo, na všetko s ním spojené... myslím, že nech je to akokoľvek zlé a komplikované, ten výsledok vždy stojí za to. Moja mamina mi rozprávala ako prebiehal môj pôrod a ako ju ako prvorodičku trápili, lebo som sa nechcela narodiť v termíne, ale meškala dva týždne. Narpeik tomu, čo mi rozprávala, hovorila to s humorom a láskou... Prosto, stačilo mi, ako sa na mňa pozrela... 😵

A to čo bolo realitou v nemocniciach a pôrodniciach pred rokom, nemusí byť realitou dnes... 😉

mixka
23. jan 2006

suhlasim s madeleine, tesim sa na vsetko s tym spojene

mercy
23. jan 2006

Aj ja sa teším, verím, že to zvládneme.Ja už rátam-ešte celý február, celý marec, apríl a máj a potom budeme zbalení čakať domka s taškou🙂

tilly
23. jan 2006

baby, najkrajšie na svete je keď sa na vás vaše dieťa prvý krát usmeje, to je ten najúžasnejší pocit na svete, ani promócia, zarobené peniaze, alebo svadobný deň sa tomu nevyrovnajú...

Ja som do svojej lásky zamilovaná čím ďalej tým viac, milujem ho viac ako včera a menej ako zajtra 😀 keď toto píšem, idú mi slzy do očí, aká som šťastná, že ho mám a na pôrod, alebo stavy po cisárskom, na obavy, čo som mala pred jeho narodením, či sa budem vedieť o neho postarať som úplne zabudla, jeden jeho úsmev a nepotrebujem spať, kašlem na skúšky, stačí mi jeden jeho úsmev a všetko ostatné mám na háku 😀

prvosienka
23. jan 2006

🙂 moja mama tvdi ze dvakrat kychla a mala dve deti 🙂 s patrocnym odstupom 🙂

aktak
23. jan 2006

este pred tym nekychol dva krat nahodou tatino? 😀

prvosienka
23. jan 2006

no dufam ze castejsie 😀

aktak
23. jan 2006

😀 😎

siska
28. jan 2006

Baby,
Moja mala ma "uz" 8 mesiacou a par dni..ale Vam poviem, ze ten pocit ked sa narodila a ja som sa na nu divala ako zazrak.....to stoji za to!!!!
Nieje sa coho bat!!!!! Kazda zena ( matka ) ma iny porod , nieje to len bolest..aj zubar je hroza a ideme.......a VERTE MI......JE NEOPISATELNE , JE NAJKRAJSIE, JE TO NIECO CO STE ZATIAL NEZAZILI....KED SA VAM NARODI....POZRIE NA VAS S TYMI UPLACKANYMI OCKAMI...ZE CO MU TO ROBIA...VED MNE BOLO DOBRUNKO V BRUSKU....mne behaju zimomriavky po tele ked si na to vsetko spomeniem...ale nie z bolesti...na tu sa velmi, velmi rychlo zabudne ....ale na ten pocit STASTIA A JUUJ " MAM CHUT IST RODIT ZNOVA " hej stop..." A Sarah... 😉) postrach Denis...tak teda radsej pockam neaky ten rok.....inak osediviem.... 😉))
ak ste si citali moj porod...no zrovna steglenie to nebolo...aaaaale!!!!!!
BABKY NEBOJTE SA , VERTE MI ZE ZA PAR CIAS, KED SA TU TAKTO BUDETE SNAZIT POMOCT OSTATNYM...VAM TO VEEELMI BUDE PRIJEMNE!!!! JE TO NAJKRAJSI POCIT NA SVETE!!!!
A BOLEST??? V tych minutach toho vsetkeho napetia...ani si neuvedomuje zena...naozaj, verte.....je uz niekolko staroci co zeny rodia..a ani jedna nepovie ze to neskusi este raz.....( s prepacenim )
najhorsi je posledny mesiac v tehotenstve...lebo zena trpne..kedy to pride...ci su tie prave kontrakcie tie naozajstne.....a ci..a ci nie..a ked som pocula.." a co si este cela.." no nie...nechala som babo v nemocnici debil!!!!! posledne dni napetia nemaju konca....
ja nezabudnem nikdy, ked moj drahy bol pri mne pri porode a ja som mala kazdych 30 sekund kontrakcie..a on mi vravi " laska!!! uz to ide!!! budeme mama a tato!!!! ja ze ho zastrelim!!! ja tam idem..... a on ma tam deprimoval.....ale ak Vam mozem poradit...vezmite Vasich drahych ku porodu!!!! Nech vidia, nech citia....budu sa k Vam uplne inak spravat!!!!! naozaj verte mi....budu uplne iny!!!!! nie iba otec..ale bude to prenho omnoho , omnoho nieco viiiac!!!! mne hladkal vlasy....rodila som vo vode...takze boli uplne mokre..ale nauverite ako mi to bolo strasne prijemne....zaspavala som na 10 sekund medzi kontrakciami..ale v tom momente som ho citila a zboznovala...nie ze som mu chcela odfaklit prirodzenie..ako som pocula par " Uz " matiek.....
TAK BABKY, BUDUCE MAMICKY...VELA SIL A TRPEZLIVOSTI 😉))
PAPA SILVIA

tilly
29. jan 2006

hmm ten posledný mesiac bol fakt hrozný, hlavne keď máš v bruchu jedno velikánske alebo dve deti, si neviem predstaviť nosiť dvojičky, aj keď môj bol za dvoch 😀 Som sa ledva tackala, také som mala obrovské brucho, napuchnuté nohy, prsty a pod., ale teraz je mi ľúto, že ho už nemám v brušku, chcem byť zas tehotná 😉 Pôrod je to najmenej, je to ako keď chodíš celý rok do školy a na konci čakáš vysvečko 😎

tilly
29. jan 2006

ešte som si spomenula, moja kamarátka sa brutálne bála pôrodu, normálne z toho mala depky a nakoniec ako prvorodička porodila malého za 2,5 hodiny, bez epi, veď na čo a malý ma 3800 g, čo je tiež pekný macek 😉 a mala tuším len nejaké dva stehy...

aktak
29. jan 2006

prave som na discoevry pozerala dokument o tehotenstve a porodoch 😀 myslim ze ista davka strachu je prirodzena ale aj tak sa na porod velmi tesim, dufam ze ked to bude tak to bude co najbezproblemovejsie 😎 ak sa vas mozem spytat tie co ste uz rodili (nie pred mesiacom 😉 ) ako ste na tom so sexom? lebo pocula som vselijake verzie toho co sa stava, ze zenu zle zasiju, ze ma problemy s malou ci velkou potrebou, ze je pre nu sex bolestivy, ze sa to uz nevrati do starych kolaji a tak, aka je vasa skusenost? dakujem, viem ze je to osobne ale sak to je aj vela inych tem 🙂

geegee
29. jan 2006

moju kamosku zle zasili...vraj jej doktor netrafil jednotlive vrstvy koze ci co, a zacalo jej tam rast "dive maso" ...aspon tak mi to opisovala...radsej na to ani nemyslim, lebo by som dieta drzala v sebe nafurt 😀
So sexom nemala problemy ked sa to zahojilo...ale medzitym stihol od nej odist manzel...ale nie kvoli zlemu zasitiu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre