• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako prebieha pôrod?

19. septembra 2010 
babo ma taku hlavicku ze pri porode sa stisne do kopy, ako keby si si z ruk spravila hlavicku a ked ruky davas k sebe tak prepleties prsty. tak to funfuje a ked vyjde sa to opat narovna. preto ma novorodena v hlavicke pod kozou dierku na ktoru sa musi davat pozor. do roka zrastie.
13. okt 2006 o 13:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to faaaaakt?
13. okt 2006 o 13:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
fakt!
13. okt 2006 o 13:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to som sa docitala aj v stanislavovi grofovi aj v klasickych knihach o tehu
13. okt 2006 o 13:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kocky ale treba brat aj ten fakt ze nie kazdemu odtecie plodova voda vcera nam o tom verulka rozpravala a tusim ani mojej svokre neodchadzala
13. okt 2006 o 13:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to je ta fontanelka, vsak melory? :slight_smile:
13. okt 2006 o 13:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ano fontanela, ta je na to... :grinning: velmi som sa po marodeni bala aby to nik malemu neposkodil, pod tou tenkou kozickou je mozog
13. okt 2006 o 18:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
A budete sa divit, ale maju to vsetky cicavce. Lebka je totiz tvorena 3 castami, ktore sa na vrchu zrastaju a prave to, ze je tvorena takto vytvara pri porode akysi lievik, takze sa babo dostane cez porodne cesty von.
13. okt 2006 o 19:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby co je podla vas lepsie rodit cisarskym alebo s epiduralkou

Prosim napiste
15. okt 2006 o 22:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Lolipop- kuk na temu cisársky rez :slight_smile:
16. okt 2006 o 19:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj lolipop - no neviem, preco rozmyslas prave nad tymyto dvoma alternativami. a co prirodzeny porod? mna to caka v marci a chodim do materskeho centra na pripravu na porod a mam z toho vyborny pocit. asi to bude tou zenou ktora ho vedie, pretoze ma uz odrodene dve deti a vie uplne uzasne predviest kontrakciu, dychanie pri nej a dokonca aj rodenie :grinning: . chystame sa na exkurziu do porodnice a ja som taky typ, ze ked viem kam ma odvezu :sweat_smile: a kde sa to bude diat som kludnejsia. porod cisarskym rezom je v podstate operacia, takze budes dlhsie v nemocnici a celkove zotavenie po porode je dlhsie ako po normalnom. no a epi?? niekto ma s nou super skusenosti a niekto negativne. kamoska si ju dala pichnut a nakoniec musela rodit cisarskym, lebo nevedela tlacit kedze necitila kontrakcie. a druha povedala ze to bola malina. takze u mna je to takto 1. normal porod 2. epi a 3. cisarak.
no uz koncim aby toho nebolo vela ale ak ti to pomoze aspon trochu budem rada :grinning: a ozvi sa
16. okt 2006 o 19:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte kocky tak som objavila konecne nejaku zaujimavu stranku o buducich mamickach aj o uz mamickach velmi ma to tesi.Ja som len v 10tt a je este urcite skoro sa na to pytat ale moc ma zaujima ci ste si niektora dala pychnut pri porode tu injekciu proti bolesti.Chcem sa opytat ci to pomaha a ci to nemoze byt nebezbecne pre mna a hlavne pre miminko.Velmi ma to zaujima ak mate niektore skusenosti dajte vediet dakujem.
26. okt 2006 o 14:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
..papula..o EPI sa tu popísalo už neúrekom...skús popozerať predxádzajúce stránky... :wink:
26. okt 2006 o 14:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte dievčaťá! Tak som volala svojej rodiacej kamarátke a z vedľajšej miestnosti bolo počuť ženu, ktorá taktiež rodila a to s takým ukrutným krikom, ako keby ju rezali za živa.Mám otázočku... To každá žena takto kričí? Nechcem aby ma tak počul manžel.
30. okt 2006 o 12:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ritaklea...ja som ani raz nezakricala...nebolo preco, aspon z mojho pohladu...ked som tlacila, tak som tlacila a ziadny krik nebol :slight_smile:
30. okt 2006 o 12:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som vobec nekricala - dokonca manzelove prve slova po porode boli - ty si tak krasne vzdychala.
30. okt 2006 o 12:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tá žena nekričala keď tlačila. To sa asi ani hádam nedá. Ona totižto kričala 3 hodiny pred 2. dobou pôrodnou. A to je teda hodne.
30. okt 2006 o 12:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak to som sa potrepila ale v tichosti, zalezi kdo ako, ja by som sa hanbila, tak som to radsej prehltla a predychala.
30. okt 2006 o 12:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
melory... Ja si myslím že tá žena tiež nechcela kričať. Predsa každá by sa hanbila.
A mala si veľkú chuť kričať? A čo ti pomáhalo predýchať bolesti. Na fitlopte vraj nie je možné obsedieť.
30. okt 2006 o 12:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som bola na stole napichnuta na infuziu tak mna sa moc nepytaj, lebo nepomohlo mi nic, mala som chut zomriet.
30. okt 2006 o 12:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Nemala si epi?
30. okt 2006 o 12:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
len poslednu pol hodinku a tie najsilnejsie bolesti som mala od 8hod do 14hod. teraz cakam druhe a veru mi niekedy pride spomienka na to, ale je to len spomienka, ten real je o inom.
30. okt 2006 o 12:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som tiez nekricala a ked som rodila a potom tie 2 hodky, tak som nepocula ani jeden vykrik. Pre mna to bolo mrhanie sil :wink: No mozno to niekomu pomaha...Ak je to tak, kludne moze kricat. KEd ma sili a bolelo to, tak som si spievala :grinning:
30. okt 2006 o 12:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
verulka ale ty si nenapisala ze si rodena rodicka. :grinning:
30. okt 2006 o 12:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No tak ja keď ma niečo bolí, do spevu mi teda nie je. To ťa verulka obdivujem.
Tiež by ma zaujímalo. Tá kamarátka rodila všehovšudy 9-10 hodín. A svokra mi hovorí vraj to je veľa. No ja som ale počula že prvorodičky rodia teda slušne dlho 13-20 hodín. Viem že je to individuálne, ale mne sa jej pôrod zdal veľmi rýchly.
30. okt 2006 o 12:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
No vsak preto som napisla, ze behom mojho posobenia na porodnej sale ( aj 2 hodky po porode) som nepocula ami vykrik.
Je jasne, ze ja som na krik fakt ani cas nemala :sunglasses:
30. okt 2006 o 12:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ano prvorodicky rodia dlho aj sa tro pomaly rozbieha.
ja som tu dobu pred porodom, sedela na fitlopte a ani vtedy som nekricala...ani som nerozpravala - nemala som sil...jedine co som povedala bolo, ci sa mozem napit a potom ked sa ma sestricka opytala ako mi je, som odpovedala, ze "Bolo mi uz aj lepsie". Nastastie to u mna trvalo len hodinku :dizzy_face:
verulka... celkom som to s tými 2 hodina nepochopila. to si akože rodila 2 hodiny? :unamused: :grinning:
30. okt 2006 o 12:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Nie, ale ked som porodila, tak potom som bola 2 hodky na sale (resp. na chodbe) a kontrolovali ma a tak. Moj najdlhsi porod (prvy) trval 1 a 3/4 hodky :sunglasses:
30. okt 2006 o 12:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš