Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

expertka8
31. dec 2006

...autogramy na letisku...dámy 😀

vavka33
31. dec 2006

Ja si vzdy rada precitam co exp.odporuci, 😉

expertka8
31. dec 2006

..vavka...sa červenám 😅
...niečo..čo sa vykonáva aj v NR 😉
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2722

vavka33
31. dec 2006

To viem. 😉

kazanka
4. jan 2007

😀 Ahoj!No musim sa aj ja pochvalit!mam 3rocnu dcerku a pred jej narodenim som mala panicky strach z porodu.Myslim,ze to bolo tym,ze som vedela ze moja mamina (s uzkou panvou ale pri vyske 172cm dostala)dostala pri rodeni mojho mensieho brata zapal srdoveho svalu(co to je a preco to dostala si uz nepamäta)
Takze moja hroza bola o to vÄcsia ked mi doktorka povedala po zmerani panvy,ze ju mam uzku(na moju prosbu).cim sa porod blizil tak som zacala neustale hovorit o cisarskom a moja zlata doktorka mi vysla v ustrety,tym ze ma poslala na rëntgen panvy len aby ma ukludnila.Na rëntgene bola stara zenska,kt ked ma videla tak len hlavou potocila,zevraj my mlade nevieme zniest trochu bopest a ze mame tu moznost zadarmo rodit s periduralkou staci si ju vyziadat.(zijem a rodila som vo francuzsku);
Rëntgen ukazal panvu dostatocne velku aby moje zlatko preslo bez problemov,to boli moje boky uzke a to je velky rozdiel.Od tohto vysvetlenia som sa viac uz nebala.
Ani zilinska nemocnica ma nenastrasila ked som krvacala v 6 mesiaci (vdaka uzlinam v delohe )pri navsteve rodiny.potom sa to opakovalo kazdy mesiac a v strede 8 mesiaca som uz bola na 3-4cm otvorena ale malej sa nechcelo ist von.4dni po prepusteni mierne kontrakcie pocas celeho dna,o18h kazdy10min, o 20h odchod do porodnice kde som cakala ky sa uvolni sala,prechadzka na cerstvom vzduchu.o 23h nehorazna bolest v chrbte a pod ma na sal,napichli ma na periduralku o 2h rano,ktoru som mala nadavkovanu na nejaky 10h,a ja sama som si ju davkovala do chrbta hned ako som zacitila mensiu bolest.bola som taky pokusny kralik ale bolo to super!!!!
Prepichli mi vodu , inekcia zacala ucinkovat a porod pokracoval ako z knizky 1cm kazdu 1h. o 4:35 som zacala tlacit a na treti krat uz bola Sarah vonku.Tri tyzdne pred terminom 49cm a 3.370kg
Mozem povedat ze na prvorodicku je 4:47 dobre skore.
Ak mate moznost dat si pichnut periduralku,nevahajte!Ziadna unava pocas ani po porode,ste v skvelej kondici pripravene postarat sa hnet o babo ked sa va vrati cit do noh.A hlavne v periduralke nie je ziadne riziko ani pre vas ani pre babo,aj to bude stastne lebo ste viac vo forme pri tlaceni bez bolesti.

Ja sa tu rozkecavam,ele ked ja som taka stastna ked sa rozprava o porode,ze by som si ho hned zopakovala.Asi nie som normalna.Zeby to bol ten zly efekt periduralky?!

mimi109
4. jan 2007

kazanka ja ked som rodila a mala tie brutalne bolesti uz asi kazdu minutu som si povedala, ze mala bude jedinacik, keby bol vtedy pri mne moj muz ho tam asi zbijem 🙂 ale ked mala po tom trapeni vysla von a dr. mi ju ukazal razom som zabudla na bolest a od stastai som sa rozplakala, rodili sme totiz dost dlho, chytlo ma to zo soboty na nedelu v noci a mala sa narodila az pondelok rano

ale tak za dva roky sa mozno odhodlam na braceka alebo sestricku 😀

bobicek
16. apr 2007

baby, neviem, kam sa ma obratit s mojou otazkou. ☹ zaujimalo by ma, v com prepravite babatko z nemocnice. ci v aute na rukach a v perinke, alebo vo vajicku? 🙄 dakujem moc!

tonicka
16. apr 2007

bobicek,urcite bud vo vajíčku, pripadne niektore vaničky od kočara sa daju pouzit ako "autosedačka" 😉

mimi109
16. apr 2007

bobicek my sme mali z nemocnice domov cestu autom len 5 minut tak sm malu mala v perinke a na rukach

lasenka
16. apr 2007

bobicek
boli sme na tom podobne ako mimi109... byvali sme nedaleko nemocnice, aj peso by som presla s mimcom v perinke na rukach, ale otecko si po nas prisiel autom 😉

andrea.m
17. apr 2007

obidve deti som z pôrodnice-30km-prevažala v prenosnej kabele od kočíka.autosedačku vajíčko sme kúpili neskôr pri Flipkovi sme ju nemali vôbec.

krajcoanka
13. mar 2008

Pokiaľ ideš autom, určite v auto sedačke- kôli bezpečnosti. Nikdy nevieš, kto do teba drcne! Ja som išla pred pár dňami autom z tesca iba kúsok, išla som na 2 a musela som silno zabrzdiť. Malý-3 ročný, nebol pripútaný a vyletel mi z autosedačky.Našťastie sa mu nič nestalo!Netreba to podceňovať oni sú ľahký ako pierka.

alexandrakeselova
15. mar 2008

ahoj,lekari odporucaju mat dietatko maximalne pol hodku v autosedacke. satka na nosenie deti, alebo baby vak su fajne 🙂

alexandrakeselova
15. mar 2008

ozaj a zakladatelke a vsetkym zvedavym zienkam odporucam navstivit toto> Mile zienky
v aprili budeme v ramci projektu vid http://cestazeny.presnetsk.net
robit vystavy na temu Porod, tehotenstvo, materstvo
od 1,4, v Rotunde,v Kosiciach od 17,4 vo Veritase-Cinefil
budu tam aj obrazy, obrazky deti, studentov, zien, umelcov a v Dobrej cajovni na Masiarskej 42, 5.3.2008 od 9-12 a od 13-15 seminar s ceskou samostatnou porodnou asistentkou o priprave na porod, postupoch, moznostiach... 😉

magdal1
19. sep 2010

Krasne video , rozpravenie panii Lucii Suchej Groverovej, ma dve casti po pol hodinke,

http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/porodnict...

ak by mal niekto zaujem o skripta http://luciegroverova.sweb.cz/aby-porod-nebolel...

napiste mi do IP, mam ich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre