Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

miriam17
3. sep 2006

ahojte...chcem sa vas opytat ,ze ako dlho ste asi rodili od doby co ste boli v porod. sale......

lodia
3. sep 2006

ahoj..asi 1 hod...ale kontrakcie som mala 4 dni 🙂 a velmi ma to vytrenovalo 😅 neskumaj taketo veci, zbytocne sa zamotas..kazdy porod je individualny..nemas sa coho bat...

siskatan
3. sep 2006

ahoj miriam17, fakt to neries, to je velmi individualne... u mna ako prvorodicky to slo rychlo 19.00 mi odtiekla plodova voda, zacali kontrakcie, 20.30 sme boli v nemocnici, 22.30 na porodnej sale a 23.12 sa maly narodil... expres 😉

ninocka
3. sep 2006

miriam naozaj to neries lebo budes stale premyslat a budes mat depky

mracik
3. sep 2006

Ahoj miriam, ja som tiež rodila prvýkrát ako osemnástka, v pôrdnici som bola asi pol hodiny, bola som šokovaná ako rýchlo to išlo, takže neboj, mladé mamičky to väčšinou zvládajú v pohode, videla som to aj na cvikách z gyndy...

miriam17
4. sep 2006

ja som to nechcela riesit len ma to zaujimalo, asi ako dlho trva ten porod...ja viem ze kazdy je individualny🙂

kvetka9
4. sep 2006

miriam ty si nejaka divna...par dni pred porodom a ty nic nevies?co si robila celych 9 mesiacov???

miriam17
4. sep 2006

kvetka9.ako divna?......ved som sa pytala ako dlho im to trvalo...co to ani to uz nemozem....hruza..!!!!

kvetka9
4. sep 2006

polozit otazku ako dlho rodili?otvoris hocijaku knihu a tam to mas popisane aj vsetky doby a podobne veci...si stale na nete tak co tak pohladat nejake informacie aj tam?ved dievcata tu davali rozne zaujimave linky 😕

mucilienka
4. sep 2006

miriam,
no ja mam trosku viacej casu ako ty.. ale baby maju pravdu - vsetko je velmi-velmi individualne.. dolezite je vediet cca co ta caka, vediet dychat a hlavne vediet, ze treba pocuvat svoje telo a trochu aj doktorov... ja som urobila minuly tyzden chybu, ked som si pozrela DVD s porodom.. uz som sa trochu spamatala.. ale druhykrat by som to uz neurobila...

kvetka9
4. sep 2006

mucilienka tak to mas pravdu,ja som si prezrela aj cisarsky aj normalny porod a taktiez som bola uplne zhrozena a povedala som si ze pane boze ako ja porodim🙂...skoda ze babetka nenosia bociany 😒

mucilienka
4. sep 2006

kvetka, jooooooooooooj, to je veru velka skoda.. len by sme tych bocianov asi potrebovali velmi vela 😉
ja sa momentalne nastavujem psychicky na porod - ze vsetko zvladnem, ved som zvladla uz ine veci... 😉 a zasa odmena bude uzasnaaaaaaaaaaa 😵

kvetka9
4. sep 2006

no jasne ze ten maly pokladik stoji za to ´´trapenie´´...to sa asi kazda mamina pripravuje na ten den velmi dokladne ale ako mi uz aj lekar povedal ze sa nemam stresovat ze to pojde uplne prirodzene...ze priroda nie je hlupa🙂

aktak
4. sep 2006

ako je to s tym dychanim? niektori hovoria ze to velmi pomoze ked to cvicis vopred, a iny zas povedia ze ti je to uplne nanic ked mas silne bolesti, ze si rada ze prezijes a asni si nespomenies ako sa to robi. je lepsie tak dychat a ma to naozaj ucinok?

miriam17
4. sep 2006

mucilienka..mne moja rodina a priatel zakazal pozerat take veci ako ..porod,potrat..alebo ked davaju v spravach daco zlke s detickami.....

mucilienka
4. sep 2006

aktak, no na psychoprofilaxii sme to nacvicovali.. ja tak dycham uz aj zo sna... ale je pravda, ze ak dychas tak ako sa ma uz teraz, tak sa ti hrozne uvolnia vsetky svaly - aj chrbta ja brucha, a to je najdolezitejsie pri porode - byt uvolnena...

viktoria
4. sep 2006

aktak...mne osobne pri prvom pôrode dýchanie veľmi pomohlo, už dopredu som cítila, že sa blíži kontrakcia, zavrela som oči a začala som z hlboka dýchať a v duchu som vždy napočítala do 15 a velmi to pomohlo, vždy ked to prišlo sustredila som sa iba na dýchanie...

kvetka9
4. sep 2006

miriam nikdy nie je na skodu vidiet co ta ´´caka´´

kaciatko81
4. sep 2006

kvetka, ale niekedy tieto videa zobrazuju tie najhorsie scenare a naco sa s tym stresovat?

miriam17
4. sep 2006

a potomma t nocne mory?.....atk to radsej nevediet

aktak
4. sep 2006

chodila som na cvicenie do ruzinova, a tam nas ucili dychat tak ze vzdy je nadych 2krat dlhsi ako vydych, to je ono ze?
viki si pocitala do 15 na nadych? to by som odpadla 😉

kvetka9
4. sep 2006

fajn ked video nie pre nocne mory tak naco sa stresovat aj kto kolko rodil....miriam si poriadne neinformovana a tu tvoju lekarku by som poslala niekam ked ti nic nepovysvetlovala...hm alebo ty sa nepytas?preco si nesadnes doma s mamou a nehodite rec aby ta trosku upokojila...ja mam 28 rokov a rozhovor s mamou mi velmi pomohol...
akak...ja tak dycham len ked sa pekelne na to sustredim🙂

melory
4. sep 2006

🙂 baby ja som chodila na kurz dychania aj som krasne vedela dychat aj pocitat a pri porode mi to bolo houby platne tam si nespomenies cez tu bolest ako sa volas nie co ste mali na kurze. to nechcem strasit. ale mam skusenost ze som sa n=snasila dychat ako som vedela a sestricka na mna zhukla " ved vy vobec nedychate dobre" a to som mala za sebou kurz 🙂 😉 😀

miriam17
4. sep 2006

ja sa kazdy den rozpravam so svojou mamou....len ja chcem vediet aj od inych

nevesta
4. sep 2006

Miriam, kludne sa pytaj, keby som vedela, poradim ti, vsak od toho je toto forum tu... 😉

kvetka9
4. sep 2006

uz si sa bola pytat v nemocnici kde chces rodit?

miriam
4. sep 2006

Ja som rodila od prvej kontrakcie po porod 9 hodin.
A spravne dychanie pomaha velmi velmi. Vacsina rodiciek ma pri sebe partnera alebo niekoho ineho blizkeho, takze ten moze pocas porodu pripominat, kedy a ako spravne dychat. A dycha sa rozne podla toho, v ktorej faze porodu sa nachadzate. Ak to clovek popletie, tak to fakt moc nepomoze.
Ale vacsinou porodna asistentka asi ukaze, co treba robit. Melory, dufam ze take sestricky, ako si mala ty su skor vynimkou. Mna moja stale povzbudzovala, ako super dycham...
Ale vazne, spravne dychanie strasne pomaha sa odreagovat od bolesti a najma ked su silne.

aktak
4. sep 2006

miriam nemohla by si sem napisat ako treba dychat? co ti pomohlo? nas ucili ze podla sily kontrakcii dychas najprv 8nadych 4vydych, neskor ked su silnejsie 6 a 3 a tesne pred porodom 4 a 2, netlacit, az ked citi zerna tlak na konecnik, potom hlavu na hrudnik a tlacit so zatvorenymi ustami a ocami...este neco? neni to len pre mna, mozno su aj take baby co to presne nevedia a im to pomoze 😉

melory
4. sep 2006

verim v silu dychania aj ja ked som uz na to prisla bolo to lepsie ale najlepsie to bolo v sprche, niet nad vriacu sprchu na krize... 🙂

miriam
4. sep 2006

Nie som ziadny odbornik, ale mozem skusit napisat, ako to ucili nas... Po prve nas neucili pri dychani pocitat - len dychat...To si fakt viem len slabo predstavit, ze by som pri tom musela este pocitat. Myslim si, ze kazda zena dokaze najst ten pre nu spravny rytmus...Odporucam, nacvicit si to dopredu aj s partnerom.
V prvej (najdlhsej) faze, ked ma zena kontrakcie, ale este nema nutkanie na tlacenie, sa treba kratko nadychnut do brucha a co najpomalsie vydychnut. Snazit sa co najviac sa uvolnit (ale to plati aj neskor). Velmi pomaha sa pocas kontrakcie zavesit na partnera, a nechat sa ako keby padat.
V prechodnej faze (t.j. ked este nesmiete tlacit ale uz citite nutkanie na tlacenie)je dobre na zaciatku kontrakcie dychat ako pri prvej faze a ked je bolest neznesitelna, dychat kratko a plytko ako ked dychci napr. psik.(strasne pritom vysycha v ustach, takze pomoze ak mate po ruke pohar s vodou a v prestavke si uchlypkavate).
No a pri tlaceni, presne ako hovori Aktak, t.j. kratko pred vrcholom kontrakcie sa zhlboka nadychnut hlavu na hrudnik a tlacit so zatvorenymi ustami a ocami.
Neviem, ci to niekomu takto pomoze - urcite je lepsie to vidiet prakticky, ale snad pre tych, co neboli na kurze.
Kocky co ste uz rodili, ak mate ine skusenosti, alebo som nieco napisala nespravne, tak ma prosim opravte.
Zelam vsetkych co najmenej bolestny porod a tie najkrajsie deticky na svete! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre