Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

alexandra
13. okt 2006

rita, prepac otazku, ale - kolko mas rokov?

ritaklea
13. okt 2006

20. Prečo?

katrin
13. okt 2006

rita, každá žena rodí iným spôsobom, podľa mňa je zbytočné sa stresovať dopredu. Je dobré si zistiť informácie dopredu, ale aj tak podrobnosti pri každom pôrode sú iné... niektorá žena rodí 24 hodín v neskutočných bolestiach a niektorá porodí za 20 minút a ani nevie ako... 😔 veď načo počúvať horory dopredu??? 😕

ninocka
13. okt 2006

baby este skoro aby sme sa nad tym zamyslali

viki
13. okt 2006

Ahojte, ja to mam este daleko, ale tiez mam rovnaky nazor ako Katrin. Poznam baby co rodili tazko ale aj take co ani nevedeli ze rodia. Moja sestra chcela EPI, ale ked prisla do porodnice, zistili ze rodi a mala bola za hodinu na svete. EPI ani nestihli dat. A pri druhom ledva stihla dojst do porodnice. 🙂 Bola rada ze neporodila v aute. Takze je pravda ze zbytocne sa stresovat. A hlavne ked je zena v psychickej pohode a tesi sa na porod, vacsinou byva ovela lahsi ako ked sa v polke tehotenstva uz strsuje ake to bude hrozne... Chvilku si to sice vytrpime ale ta odmena co bude nasledovat potom stoji za kazdu bolest. 🙂

alexandra
13. okt 2006

Myslela som si..
Napisem Ti to tak, aby si to pochopila co najrychlejsie.

Cim viac sa budes stresovat, tym horsi porod budes mat, pretoze budes prirodzene ocakavat, ze bude zly a strasne sa pozorovat. Uvodom si ale jednu zakladnu vec. Tehotenstvo nie je choroba. Zeny su nan usposobene fyzicky aj psychicky. Porod ako taky je narocny, ale rodime uz niekolko desattisic rokov, a ludstvo este nevymrelo, takze to asi nebude take zle.
Co sa epi tyka - je to chemia. Ak si chces dat do porodu zasahovat umelymi prostriedkami, ktore mozu (ale samozrejme nemusia) znamenat dalsie a dalsie zasahy, potom nech sa paci.

Ja, a par dalsich kociek, ktore sme tiez nie prave masochistky, sme sa ale rozhodli verit vlastnemu telu a do tehotenstva sme isli pripravene na to, ze sa jednoducho MUSI skoncit porodom.

Osobne si neviem predstavit aka matka by som bola, keby som pre svoje dieta nechcela uz od zaciatku spravit to najlepsie co mozem. A to je:
1. Pocas tehotenstva sa starat o telo i dusu, nestresovat sa, pretoze to stresuje aj babetko, ktore sa potom neciti v pohode, stravovat sa tak, aby malo dost vyzivy a tiez zamedzit svoje aktivity, ktore by mu mohli skodit.
2. Nenechat lekarov, aby bez rozmyslu a ´pre istotu´ chemicky zasahovali do tehotenstva liekmi, alebo akokolvek inak.
3. Porodit co mozno najprirodzenejsie = najmenej stresujuco pre babetko. Priroda to totiz pre nieco vymyslela tak, ako to vymyslela a fungovalo to tak veeeeelmi dlho.

A teraz budem velmi, ale velmi zla. Aka budes matka, ked pre svoje babetko nie si ochotna vydrzat trosku bolesti? Ono sa tiez nebude rodit v nirvane a neda si nic pichnut.

A mozes ma pokojne nemat rada.

ritaklea
13. okt 2006

Takže sa radšej nechám prekvapiť. Aj tak by som najradšej zostala čo najdlhšie doma. Myslela som si, že kontrakcie majú nejakú postupnosť. Vidím, že zrejme nie. Tak to je potom husté... 😝

ritaklea
13. okt 2006

Teda alexandra, si ma dosť zle pochopila. Ja odmietam epi. Na pôrod sa teším, a chcem si to zažiť, tak aj preto odmietam epi. Ak si z mojich otázok pochopila že sa bojím, tak to nie je pravda. Len som strašne ale strašne zvedavá. A za to ešte nie som zlá.

tesss
13. okt 2006

Ahojte, chcem Vam povedat, ze porod je ta najuzasnejsia vec na svete, vobec to nie je hrozne, a ak si date epidural tak porod zacnete vnimat az v druhej dobe porodnej a to uz je otazka pol hodiny. Myslite na to, aby tehotenstvo prebiehalo v pohode. Ja som zajtra tyzden po porode, ktory ale bohuzial dopadol s tym najhorsim koncom aky som si mohla predstavit.
Takze porodu sa vobec nebojte.

alexandra
13. okt 2006

rita netvrdim ze si zla, tvrdim ze som mozno zla ja 😉

vavka33
13. okt 2006

Preco s najhorsim koncom,co sa ti stalo?

ritaklea
13. okt 2006

tesss... A čo bol ten najhorší koniec... Ak sa môžem spýtať... 😨

kaciatko81
13. okt 2006

rita, s tym planovanym porodom sa mi to nezda. skus sa spytat bab, co rodili v dk 😉

ritaklea
13. okt 2006

Prave tých som sa pýtala. No a moja kamarátka sa práve 3 týždne pred pôrodom rozhodla dať si epi, takže tvrdí to isté. Mne to tiež pripadá strašne nelogické.

vavka33
13. okt 2006

Rita,porod je fakt dost namahava vec,mozno ty ho budes mat upne jednoduchy,mozno nie,boli to vzdy ,ale ked uvidis to male nadherne stvorenie,ktore porodis,v tej chvili zabudnes na bolest a to mi ver,ja som rodila svoju dceru 30hodin a uz som chcela umriet,ale ked bolo povsetkom,co som prezila som zahodila za hlavu lebo som mala svoju vytuzenu zdravu dcerku.

vavka33
13. okt 2006

ja som rodila v d.k.,sice neviem o com sa bavite,ale porod sa asi moc naplanovat neda,mne sa teda nedal a tiez som chcela byt co najdlhsia doma-no odtikla mi voda,tak som pekne nacupkala do nemocnice a tam si vsetko prezila.

ritaklea
13. okt 2006

Ja sa teda ale vážne nebojím. Len chcem vedieť do čoho idem. Na pôrod sa veľmi teším. Teda viete čoho sa bojím. Vŕtania zubov. To je asi jediné, čo ma v tehotenstve trápi.

ritaklea
13. okt 2006

No kamarátka, ktorá bude rodiť tvrdí, že jej stanovia termín, príde do nemocnice deň vopred a ráno dostane vyvolávačku. Len tak jej dajú epi. Tak rodila aj kamarátka predtým. Ja tiež nechápem, kto túto srandu vymyslel.

alexandra
13. okt 2006

rita kazde je tak ine ze zamyslat sa nad nim je bezpredmentne.

ritaklea
13. okt 2006

alexandra, už som pochopila tvoju otázku na vek. Ja som si totiž nevšimla tvoju odpoveď na 15. strane. A tá nasledujúca moja odpoved nepatrila tebe. To fakt vyznelo dosť hlúpo.

ritaklea
13. okt 2006

Moju zvedavosť teda neovplyvníš alexandra. Ja som ti už taká od prírody. Vždy musím vedieť do čoho idem. Ja viem, že každý pôrod je iný, ale chcem si vypočuť tie pozitívne aj negatívne názory. Ach tá moja zvedavosť. 😀

ritaklea
13. okt 2006

Joj a mám jeden problém. Už druhý deň som chorá a okolo 10-krát sa mi pustila krv z nosa. Treba tento problém konzultovať s lekárom?

bellasandra
13. okt 2006

Rita- krvácanie z nosa v tehotenstve je bezné, ale ked to tak viackrát sa ti spustí..tak by som to radsej lekárovi spomenula 🙂

ritaklea
13. okt 2006

Dakujem. Tak som rozmyslala, ze ked smrknem, vyvyniem celkom slabý tlak a praskne mi cievka v nose. Ze akoze kde mi praskne keď budem tlačiť pri pôrode.

alexandra
13. okt 2006

rita aj ja som zvedava. Ale nemienim vnutorne stresovat svojho synceka hororovymi pribehmi o najhorsich koncoch porodov a podobne. ja proste porodim v pohode a koniec.
rita, do porodu mas vela casu...

ritaklea
13. okt 2006

Ináč otázka... To ako každý môj pocit naozaj moje malinké pociťuje so mnou?

alexandra
13. okt 2006

rita nie, ono vlastne ani keby si fajcila nic neciti a vlastne s Tebou vobec nie je spojene 😉

ritaklea
13. okt 2006

Tak to pri tých mojich nervákoch mojmu zlatíčkovi musí byť hrozne. Mna vytáčajú strašné hlúposti. To fakt cíti všetko? Je to dokázené?

alexandra
13. okt 2006

rita ako by si si asi predstavovala dokaz cohokolvek v prenatalnom obdobi?

Ano, su vyskumy potvrdzujuce ze cholericke matky maju velmi nepokojne a hyperaktivne deti. Naopak matky ktore su v tehotenstve pokojne a uvedomele maju mile a kludne deticky.

ritaklea
13. okt 2006

Alex.. Môžem sa teraz ja spýtať na vek? Zo zvedavosti.
A ako si má rozčúlený človek rozkázať, aby bol kľudný..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre