Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

melory
13. okt 2006

mne tiez alexine odpovede prisli dost ostre. ale urcite jej to v niecom pomohlo. 🤐

ritaklea
13. okt 2006

Však ja sa na nikoho nehnvevám. Len sa cítim strašne hlúpo. Pretože ja som s miestnosti pôrod spravila úplne inú miestnosť.

melory
13. okt 2006

rita to nepis to je hlupost a baby uzavreme to nie? 🙂

ritaklea
13. okt 2006

Jasne. Pretože sú tu veci od témy. 🙂

melory
13. okt 2006

rita fakt ti odporucam ten kurz alebo cvicenie kde ta nucia dychat a pripravia ta na porod.
velmi si to babulky chvalia a ja tiez.

dorotka
13. okt 2006

babule a zase ste od temy naozaj si treba obcas tie pravidla aj precitat toto je skor na IP
a rita hlupou si sa nazvala ty nikto iny ja aj alex aj niektore dalsie kocky sme obcas trosku priame ale nemyslim si ze je dovod sa na to urazat

danka1
13. okt 2006

melory: tie kurzy robia priamo v porodniciach, alebo inde? Tiež by ma to celkom zaujimalo, len este zatial som sa tomu nevenovala 🙂

alexandra
13. okt 2006

melory prepac, ale nemas pocit ze to s tou vztahovacnostou trosku prehanas..? 😉 Ja som ostra, alebo mozno ostrejsia ako si zvyknuta. Mozes ma za to nemat rada, ale nezmeni sa to tym 🙂
rita nikto Ta nevytlaca, len sme doporucili si preciatt tych 18 stran, kde mozno prides na odpovede co Ta zaujimaju a pripadne uz informovana o nieco viac sa popytas nieco, co by mohlo zaujimat aj nas co sme v tych 18 stranach uz diskutovali a podebatovat.. kapisto?

melory
13. okt 2006

u nas robia napr. v materskom centre.

dorotka
13. okt 2006

melory len tak mimochodom kolkokrat som tu asi napisala ze mame ist do tehuliek tak neviem o com to je ta uzavreta spolocnost

ritaklea
13. okt 2006

Hej, ja už som na 1 bola. A plánujem chodiť pravidelne.

alexandra
13. okt 2006

danka organizuju ich napriklad aj materske centra, kde sa dozvies trosku sice iny pohlad na tehulkovanie, ale su myslim velmi zaujimave.. Viac kuk na www.duly.sk, myslim ze je tam zoznam..

ritaklea
13. okt 2006

melory, a ty my môžeš poradiť, kedy sa mám vybrať do pôrodnice. Ja tam totiž nechcem stráviť toľko hodín... 😀

melory
13. okt 2006

alex dost casto pises ze kludne ma nemusis mat rada. ☹ to je smutne lebo ja ta rada mam preto som ti napisala co som ti napisala, ale nemame kazdy den svoj den 🙄 uzavreli sme temu o tomto a ua sa nemienim vyjadrovat k vam ale k temam.

danka1
13. okt 2006

diky alex 🙂 mrknem na to

melory
13. okt 2006

dorotka to si si prekne na mna vymyslela, dakujem 😠

danka1
13. okt 2006

inak uz som to pre melory niekde pisala ze je super ze sa Ti babenko narodi na synove meninky ze? 😀

melory
13. okt 2006

dakujem za pozitivnu reakciu. 😀
uvidime ci to tak bude lebo len 5% zien odrodi na termin 😅

danka1
13. okt 2006

ved jasne, ale bolo by to pekne, aj v tom pase je to pekne hned mi to udrelo do oci 🙂

melory
13. okt 2006

este aby sme nerodili spolu 😀

danka1
13. okt 2006

no veru veru, mame to blizucko 🙂

melory
13. okt 2006

pri prvom mi praskla plodova voda a sla som o 10dni skor

alexandra
13. okt 2006

rita tazko hovorit. Barunka napriklad sa pohalala poobede ze nerodi, lebo mala taky pocit a potom ked ju prinutili ist do porodnice, tak mala do 2 hodin malu na svete.

Standartne sa doporucuje ist ked Ti odide voda, ale to potom moze aj tak trvat kdekolvek medzi 2 a 24 hodinami.. Hovori sa ze je treba ist ked su pravidelne kontrakcie menej ako 3-5 minut, ale kedy presne porodis Ti nepovie nikto.

melory
13. okt 2006

prvorodicka trosku dlhsie ako druho alebo treto...ale netreba cakat a ist radsej skor, lebo ta oholia, je tam prijem, potom na oddelenie...aby nebol stres.
mne ked odtiekla voda to bolo jasne ze musim... 😔

ritaklea
13. okt 2006

Ja som dohodnutá s manželom, že ma vyholí. Plánujem ísť keď sú kontrakcie každých 10 minút, alebo keď mi odtečie voda, ak sa nič iné nestane. Nie je to prineskoro?

melory
13. okt 2006

este zvykne tyzden dva pred porodom tvrdnut brusko co mne vyslo uplne.
keby som nehrabala listie mozno by som rodila v termine, tak si treba ozaj davat pozor, ale bolo to v norme len 10dni pred.

danka1
13. okt 2006

podla mna akurat, aj castejsie tie kontrakcie, ale ked odide voda, treba ist urcite uz 🙂

alexandra
13. okt 2006

rita to Ti nikto nepovie.. Mozes zacat rodit do pol hodiny, ale aj 10 hodin. Mozno kontrakcie ani citit nebudes ako napriklad barunka. Ale naozaj je to priskoro riesit..

alexandra
13. okt 2006

doplnim danku, treba ist uz, ale nie v strese, lebo to moze porod zase zastavit. Cize v klude si dopit caj, obliect sa, a presnusut sa do porodnice.

ritaklea
13. okt 2006

Vraj 2 týždne hore dole je norma, pretože môže doktor zle vypočítať termín. 😒
Takže to bolo zrejme v pohodke, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre