Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

dorotka
13. okt 2006

ritaklea ak ta niekto nastve najlepsie je opustit miestnost kde sa ten clovek nachadza a nehadat sa (mne to funguje a to by som to predtym len tak nenechala)

viki
13. okt 2006

Tesss, najhorsi koniec si viem predstavit len jeden. ☹ Je mi to hrozne luto a dufam ze to skoro preboli. Aj ked , asi sa to ani neda... 😢
Opatruj sa.

alexandra
13. okt 2006

rita mentalny, alebo fyzicky? 😉
Velmi jednoducho. Staci si spomenut na svoje dieta, ktoremu to velmi skodi a pochopit, ze nie Ty si dolezita, ale to dieta a to co mu davas teraz uz bude mat navzdy.

ritaklea
13. okt 2006

dorotka.. Tak minule som opustila miestnosť, kde mi doktor robil sono, a odmietol mi povedať pohlavie, na ktoré som sa tešila celé mesiace.
Potom ma mladšia pubertálne sestra okradne, vysmieva sa mi a pošle proti mne a manželovi mojich rodičov. a ešte toho mnoho. Ale odísť nemám kam, takže to nepomôže.

ritaklea
13. okt 2006

Alex. Tak šlahni aj mentálny aj ten fyzický. 😀
Hej, keď zúrim tak ma ukľudní manžel touto formou. Ale to už je aj tak asi neskoro, keď som už raz bola rozčulená.

danka1
13. okt 2006

stasne mamicka ma stastne babatko, to je jasne 🙂 to je aj o vôli, treba sa snažiť vedome si navodiť dobrú náladu a pocit pohody, určite nikto nechceme neurotické dieťatko. Samozrejme rita aj Ty si dolezita, ale Ty si moes vybrat, babatko je odkazane len na to co mu davas a poskytnes Ty. Takze isto ma kazdy rozne problemy, ale skus sa nedat prevalcovat a mysli na babatko hlaď si ho, spievaj mu a tak 😀

dorotka
13. okt 2006

ritaklea ale musis odist ked je adrenalin na pociatku nenechat to vybicovat vtedy sa uz tazko a aj od rodicov proste odist a ked sa ukludnis im vysvetlit situaciu

alexandra
13. okt 2006

rita tak mu povedz ze na to mas pravo a ked Ti to odmieta povedat a Ty to tak surne potrebujes vediet, tak nech Ti odovzda Tvoju zdravotnu dokumentaciu a ides k inemu, kedze nerespektuje Tvoje poziadavky. A vytoceny bude on a nie Ty.
Mladsiu pubertalnu sestru ignoruj a svoje veci si zamykaj.
Prepac, ale ked sa nechaju, tak asi za to nestoja. Ak si to nezasluzite samozrejme.
Slahat nic nebudem, peciem az v nedelu 😉

ritaklea
13. okt 2006

Hej keby tak ten doktor bol môj. Moja doktorka mi totiž sono nerobí. Chodím na nemocnicu a tam sa striedajú rôzny doktory. Takže tomu doktorovi nemôžem povedať vonkoncom nič.
a so sestrou nebývam. Takže zamykať nemusím. 😀

kaciatko81
13. okt 2006

rita, poslala som ti ip

ritaklea
13. okt 2006

Co to je ten ip..???? 😒

kaciatko81
13. okt 2006

uplne hore je take, ze interna posta, tam by ti malo svietit cervenym, ze kolko novych sprav mas. klikni na to a potom je to uz podobny princip ako mail

alexandra
13. okt 2006

rita tak si zaplat 1500sk za 3D ultrazvuk kde sa to dozvies 😉
Tak ako Ta mohla okradnut, ked s nou nebyvas? 😨

ritaklea
13. okt 2006

Alex. Tak to je zložité. Cez svadbu.
Ja si bude musieť počkať na najbližší ultrazvuk, a ak tam bude iný doktor, tak sa to už hádam dozviem. Neviem, ale nie je náhodou tretí ultrazvuk v 30. týzdni?

tesss
13. okt 2006

Najhorsi koniec je to, ze v 38tt pridete uz na kazdotyzdnovu kontrolu do prestiznej prazskej porodnice kde zistia, ze mimi je bez akce srdecni.
Potom nasleduje dva dni vyvolavanie porodu, potom pohlad ako moje mrtve mimi odnasaju zabalene v plienkach,posledne zbohom, rana na srdci a strasna bolest.

dorotka
13. okt 2006

tesss si silna zena ze o tom dokazes pisat prajem nabuduce viac stasticka a zdravicky 😉

ritaklea
13. okt 2006

och tesss to mi je hrozne ľúto. Ja by som to neprežila. Pane Boze, prečo? ☹

alexandra
13. okt 2006

rita tak potom si si asi nedavala pozor a tiez fajn vediet, ze mas sestru na kt. sa neda spolahnut. Predstav si ze by si to nevedela a zverila jej dieta.

tesss to ma velmi mrzi, povedali preco?

katrin
13. okt 2006

tesss, želám ti hrozne veľa sily 😔 toto je ten najsmutnejší príbeh, aký si žiadna z nás neželá... dúfam, že sa tvoj anjelik vráti k tebe do bruška a všetko bude v poriadku... veľmi ti držím palce 😔

danka1
13. okt 2006

rita: nechápem ako je možné, že si celý čas počas svadby nechodila sestre za pätami a nestrážila, či Ťa náhodou nechce okradnúť 😀 no nech to bolo tak či onak je to určite Tvoja chyba a najmä preto, že máš iba 20 rokov 🙂

alexandra
13. okt 2006

danka prehanas a s vekom to naozaj nic nema 😉

ritaklea
13. okt 2006

Danka...Ono to totiž bolo tak, že mi spravila na svadbe hanbu, prišla domov, zbalila si svoje veci, okradla mojich rodičov aj mňa (ja som tam totiž deň pred svadbou spala a tak som tam mala najdôležitejšie veci). A na svadbe som sa musela venovať hosťom. To vie hádam aj 20-ročná.
A nie som hlúpa pre svoj vek. Myslím že každá prvorodička má troška zvláštne otázky. Poznám aj 30-ročné, ktoré majú horšie názory. A síce rodiť oni nikdy nebudú, lebo to bolí. Ja sa na svoje mimko veľmo teším.

danka1
13. okt 2006

hej viem ze to bolo prehnane, to malo byt tak s nadsazkou 🙂 ale mam pocit, ze ju troska (dost) dubes, ale inak ok 🙂

danka1
13. okt 2006

rita: prepac, ja som to skor myslela ako vtip na alexandru a nie na Teba, ani omylom sa neodvazujem tvrdit ze si hlupa, alebo nieco podobne, ja som tiez prvorodicka, takze sme na tom stejne 🙂

tesss
13. okt 2006

Dakujem Vam, ja som tiez prekvapena, ze to takto zvladam, ale hovorit o tom nemozem, iba písat. Priatel bol nastastie pocas celeho vyvolavania, porodu aj hospitalizacie v porodnici non stop pri mne. Zatial sa nezistilo co sa miminku stalo, vysledky budu az v utorok.

katrin
13. okt 2006

baby, toto je téma pôrod.. len aby sa nezabudlo 😉 🤐 🤐

danka1
13. okt 2006

teda nie na alexandru ale PRE alexandru, aby som sa vyjadrila spravne 😀

dorotka
13. okt 2006

ritaklea treba si kupit nejaku knizku pre info a citat maminkovske casopisy 😉 a aj tu vyhladat zalozene temy precitat ich podrobne a az potom sa pytat ale aj tak si zlata ze si to priznas sama ze kladies hlupe otazky
a mas pravdu na jednom mojom ultrazvuku bolo pat zien ktore ocividne este nerodili a boli starsie od teba a tie otazky co kladli no mala som sa problem niekedy nesmiat

dorotka
13. okt 2006

dani vies ze prave preto ako si to ty napisala sa tie velke pismena nemaju pouzivat
ale sme vsetky odbocili od temy kedze sa to netyka porodu mali by sme sa asi prestahovat do tehuliek tam je to predsa len vseobecnesie

alexandra
13. okt 2006

tesss drzim palce aby to bola len nejaka nestastna nahoda a dalsie tehulkovanie uz bolo uplne v poriadku..

danka to ja zvyknem, dubat do ludi aby mali trosku motivaciu sa informovat, zlepsit, rozmyslat, atd. A to pisem vseobecne, nie teraz na ritu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre