Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

aktak
29. jan 2006

hm, to znie zle ☹

sue
29. jan 2006

Geegee, tak to muselo byť 😝 pre tú kamošku...chúďatko...
Mňa zatiaľ nik z tohto pohľadu nevydesil...je jasné, že každá žena to prežíva inak...ale snáď, ke´d už sa to dieťatko narodí, na bolesť sa ľahšie zabudne...

adkag
30. jan 2006

ja sa tiez dost bojim porodu, ale urcite by som sa nevzdala toho najkrajsieho v zivote - babatka len kvoli strachu z par hodin bolesti. a tiez si hovorim,ze to nemoze byt az take hrozne, ved kolko zien to prezilo a nie raz,keby to bolo take strasne, asi by sa uz na to nedali nahovorit. a veeelmi sa tesim na obdobie tehotenstva aj na babatko.

sissik
30. jan 2006

este som nerodila, takze neviem ake to je
ale predstavte si, ze mate rodit niekde v indii, kde nie je cista voda, kde je -10st., kde je lekar od vas vzdialeny 4dni pesej chodze a mate rodit v kamennej chatrci pozlepanej blatom- presne toto som videla v jednom doku seriali a som rada, ze zijem tu, hlavne ked citam niekedy podla mna prehnane reakcie mamiciek (nevravim,z e vsetky prehanaju, ale niekedy am pocit, ze su silne zaujate a negativne)

lubik
6. feb 2006

Ahojte, chcela by som pridať svoju trošku "do mlyna" - cez víkend som zachytila v tv, že keď je prvý pôrod cisárskym rezom, ďalší môže byť tiež iba cisárskym rezom - vzniká tam nejaké riziko pretrhnutia myslím že maternice. A zase - cisárskym môžu byť max 2 deti - potom sa maternica dobre nezrastá. Mňa to čaká v septembri, včera som začala 9 týždeň, takže to ešte nie je také akútne. Ale niektorým veciam by som chcela radšej predísť - ak sa to dá. Napríklad nastrihnutie hrádze - je to nevyhnutné? čosi som zachytila, že v niektorých pôrodniciach to robia automaticky, ani sa nepýtajú... Ako to je s tými cvičeniami? Kedy treba začať? Asi by bolo najlepšie informovať sa v mieste bydliska alebo tam, kde asi budem rodiť.

tilly
6. feb 2006

sekcii sa asi nedá predísť, ale nástrihu sa dá, masírovaním, to si posledný mesiac masíruješ hrádzu, niekde som čítala aj postup, ale nepamätám si kde, ja som to nerobila ☹

a dúfam, že druhé dieťa nebudem musieť rodiť zas sekciou, chcem počuť svoje bábo kričať 😀

barunka
6. feb 2006

lubik, gratulujem k tehotenstvu a čo keby si prišla k nám do témy vydaté tehuľky a mamuľky??? pridali by sme si ťa aj do tabuľky a tam je veľa kočiek, čo ti budú vedieť poradiť... 😉

a čo sa toho nastrihnutia týka, tak mňa tiež tá predstava nejako nenadchýňa ale na druhej strane, určite je to lepšie, ako keby som sa mala natrhnúť...

astora
6. feb 2006

ahoj rodila som aj cisarskym dvojicky a aj normalne prvu dceru a tazko mi je napisat co je lepsie bolest tam citis stale ale ked rodis prirodzene tak si potom rychlejsie fit ako po cisarskom ja som sa zotavovala dost dlho ale da sa to zvladnut. 😵

katiatko
20. feb 2006

emjee: ja som to citala, prislo mi to v maili a bolo to strasne pekneeeee........tiez mam uz babatko, narodilo sa 27.11.2005, vsetkych pozdravujem 🙂

emjee
20. feb 2006

katiatko tak vsetko naj, a nech vam robi len radost 🙂

katiatko
20. feb 2006

Ahojky.........ja som to tiez citala, prislo mi to mailom do prace a bolo to strasne krasne, velmi sa mi to pacilo..... 🙂

katiatko
20. feb 2006

vdaka emjee a ako sa tak pozeram tak to tam mam 2x hihi

difa
10. mar 2006

tak ja sa tiez pridavam. este som nerodila, caka ma to o 3 mesiace, ale moj zazitok je z porodu mojej kamosky. pri jej porode nas bolo 6! (okrem personalu) jej manzel, jej mama,a 3kamosky (v Kanade). boli sme tam cely cas (asi 14 hodin), bol to krasny zazitok. personal bol tiez uzasny, len sa na nas smiali ze sme ako cela porodna cata.musim uznat, ze sme sa aj dost nasmiali (aj ona s nami), ale na konci sme vsetci plakali od stastia. nikdy na to nezabudnem.
ja som sa rozhodla pre porod do vody, tak uvidime. ale uz sa velmi tesim.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunny6
11. mar 2006

Ahojte baby,ja som rodila v uk pred 4,5 mesiacmi.Mam 22 a to bolo moje prve babo.Cely porod mi trval len 4 hodiny,o je na prvorodicku uplne super.Bolesti to teda boli riadne,kedze maly isiel von zavratnou ruchlostou celu ma z vnutra roztrhal,takze som mala okolo 17 stehov.Sitie bolelo asi ako samotny porod,ale dalo sa to vydrzat.Nemala som ziadne injekcie,ci epiduralku,ale som rozhodnuta,ze pri druhom o nu poziadam.Naco sa trapit,ked si mozme pomoct???Aj tak je to skusenost na nezabudnutie.Ked som porodila a sestricky ma nechali s malym a s partnerom chvilu osamote moj drahy si klakol na kolienko a zo slzami v ociach a s roztrasenym hlasom ma poziadal o ruku.Bolo to uzasne krasne.

emjee
11. mar 2006

ziza
nedavno davali porod aj vo vilomeninach 🙂
tu su nejake klipy z jednotlivych faz porodu http://www.univie.ac.at/Frauenheilkunde/geburts...
ostatne, co som nasla, bolo tu nepublikovatelne, skus pohladat cez internetovy vyhladavac (birth, geburt)

emjee
13. mar 2006

dnes o 22 v crepinach na jojke - porody 🙂

caesy
4. júl 2006

ahojte,to vam posielm aby ste vedeli do coho idete ale da sa to prezit.. volam sa peta mam 21 a som z trencina.porod mam za sebou.prvorodicka samozrejme.rodila som 16.marca 2006 cize mam trojmesacnu dcerku.ten den si pamatam a asi si ho aj navzdy zapamatm chodila som ku doktorovi na kontroly pretoze som si vybrala svojho ktoreho somn chcela aby ma odrodil.o jednej poobede som este so sestrou behala po meste.isla som len na normalnu kontrolu a doktor ze sa otvaram a idem rodit.bolo mi to smiesne.vraveli mi ze o siestej vecer porodim bolesti nikde.zrazu mi praskla plodova voda.najskor mi dali na vyprazdnenie zaludka a potom ma dali na pocuvanie a ake silne kontrakcie mam..boli dve hodiny a prisiel manzel.chcel byt pri porode.uz zacinali bolesti,ale take mierne ako dali sa zniest manzel to prezival somnou...ked bolo tristvrte na tri zacali silne bolesti velmi bolestive,chcela som epiduralu povedali mi ze to porod len predlzi a ze na druhy den budem mat velke bolesti tak v tej sekunde mi to bolo jedno tak som povedala ze bez nej..bolo za 5 tri a dosiel doktor ze ma ide pozret no dobre ideme nato..otvorila som sa na 9 cm..na 10 cm je super..nekricala som mala som zavrete oci drzala som manzela a nikoho som nevnimala strasne som chcela pit.zatlacila som prvykrat a hlavicka vonku druhykrat a islo telicko nja tretikrat som dotlacila.cize porod trval 5 min lebo tri hod 5 min bola vonku.ale kazdy porod je individualny.mozes mat aj lepsi aj horsi.no len treba pocuvat rady sestriciek a doktorov pomoze to a netreba kricat lebo sa vycerpas.to je moja rada..a teraz som najstastnejsi clovek na svete bola to sice ta najvatscia bolest ale stoji to zato.to dalej je nadhera.dufam ze som pomohla.keby chces napis piovarciova.petra@gmail.com alebo icq 323-690-492

katalienka
4. júl 2006

moja sesternica porodila pred dvoma tyzdnami a mala to hrozne. mala prilis vysoky krvny tlak. odtiekla jej plodova voda ale vobec sa neotvarala.to uz bolo par dni po termine...uz predtym jej davali vyvolavacky,a stale nereagovala.ked jej voda odtiekla a ona bola na jeden prst stale dost dlho, zacali do nej pichat dalsie.ked jej tlak neskutocne stupal, dali jej infuzku kvapkat do zily a do toho jej este dali vyvolavacku.no a potom este nejaku tabletku pod jazyk a lekar jej povedal, ze 3x tak to bude bolet ale o to to bude rychlejsie.a stale sa neotvarala ale bolesti mala hrozne. dopovali ju magneziom na ten tlak.manzela mala mat pri porode,ale tak sa to cele zacalo komplikovat,ze to nepovolili. vyzeralo to, ze pojde na cisarsky. dokonca este vynadala lekarovi, ze doteraz co si vsetko vytrpela a nakoniec cisarak 🙂 tak ju zacali vyzliekat, no a ked si lahla na operacke, zistili, ze uz rodi a hlavicka uz je moc nizko,tak zas spat na kozu.odrodila to naha.a trvalo to od rana do skoro vecera. vravela,ze podla nej to mala take zle kvoli tym vyvolavackam. ze sa to cele tak gradovalo. momentalne je v stadiu,ze uz nikdy viac porod ... ale snad ju to prejde. inak tiez bola roztrhana zvnutra i zvonka.zvonka zasivanie vdala lokalke nebolelo ale zvnutra ano.vraj sa roztrhla az po stehno... tak tolko som si ja vypocula...ale mala je zlata...take mrne 🙂 malilinka a dost nepokojna. myslite si,ze moze byt taka nekludna vdaka tomu porodu?

sue
4. júl 2006

Po Caesinom príspevku som sa na to tešila...ale to čo písala Katalienka 😲 hlavne, že sú obidve už v poriadku

katalienka
4. júl 2006

Sue
len som chcela napisat,co mi rozpravala...lebo to som mala prvy krat takto detailne rozpravane o porode... aby bol mozno clovek pripraveny na vsetko.

danii
4. júl 2006

babyyyyy 😖
ale no co uz, koli babatku som ochotna toto vsetko vydrzat!

nelika666
4. júl 2006

suhlasim.. kvoli tomu drobcovi to musime vydrzat.. ja mam vyhodu v tom ze sa bolesti nebojim ani porodu.. videla som to asi 10krat a strasne by som chcela rodit normalne a "uzit" si to cele ale babatko je zle polozene a placenta tiez takze zatial to vyzera tak ze budem musiet ist na cisarsky..
ale stale dufam ze by sa to mohlo upravit do normalu.. aj ked je to vlastne jedno, hlavne aby sa nas drobcek narodil zdravucky 😉

ena
4. júl 2006

ziza, ak chces nejake ukazky z porodu, tusim v crepinach na jojke bola raz reportaz, 2 porody, manzelka moderatora a este niekoho z jojky, tak ak sa ti to chce hladat.. ale neviem datum.. ale tusim, to bolo po mojom porode 🙂 tak skus hladat v archive od datumu 1.2.2006 🙂 ak to tak velmi chces... ale myslim, ze ti to je v podstate nanic, ved kazdy porod je iny. Ja som to mala bez epi, na porodnej sale od 3tej rano, maly sa narodil 13.45 hod. mala som tyzden po termine .. a nestazujem sa, nebolo to nic hrozne, chystam sa tam este par krat vratit pre dalsich surodencov malemu 🙂) a teraz mam 5 mesiacov po, a uz si ani na nejake extra detaily nespominam..
a mne napriklad vyhovovalo, ze som to nemala prestudovane do detailov, ved aspon bolo aj nejake vzruso, ked som nevedela na 100 perc co ma caka🙂a aj tak si mozes pozhanat milion materialov, clankov.. a akurat tvoj porod bude uplne iny...

ena
4. júl 2006

difa: a to ste tam nezavadzali, ked vas tam bolo tolko.. ja na mieste dr. by som z vas vola fest nervozna🙂podla mna 1 manzel tam uplne staci 🙂)

expertka8
6. júl 2006

..aj takéto prípady sa stávajú...
http://www.bleskovky.sk/cl/10/118794/Markiza-Na...

danii
7. júl 2006

ano expertka, davali to vcera v spravach. skoro som odpadla!!!!!!! 😠 😕
a este jedna tam bola, ako vraj v porodnici vymenili dve novonarodene dievcatka .... no vcera boli super spravy!

ena, ani ja sa nechystam nejako extra zasvatit do detailov porodu. vsak nejako to uz len zvladnem a nebudem sa snazit robit nic podla ucebnice ....

neli a babo sa este moze otocit nie? este ma dost casu ....

alienad
7. júl 2006

Ja mam za sebou jeden porod (jedenast mesiacov dozadu), takze este vsetko v cerstvej pamati
tiez som sa bala, hladala informacie patrala, vypytovala sa kamosiek...
ale realita je ina
ja som dost velky bojko, u zubara bez injekcie neotvorim usta, ale porod som absolvovala bez EPI a dalo sa to. nie je to med lizat, ale akonahle porodite, bolest je prec
najhorsie je podla mna pocuvat tie JPP spravy o tom, ktora kamoska ako rodila... a potom sa bat a predstavovat si tie najhorsie scenare
ja som isla rodit s myslienkou, ze vsetko bude v poriadku a tak aj bolo
ziadne hystericke sceny, kricanie a podobne
treba pocuvat, co vam hovoria, spolupracovat a vsetko bude OK
ono je to podla mna aj dost o pozitivnom mysleni

tulka3
8. júl 2006

Ahojte baby. Ja som rodila 28.4.2006 na Antolskej v Petrzalke. Lezala som tam uz 4 dni pred terminom, kvoli inym, nie tehotenskym, zdravotnym problemom.. V den terminu mi hned rano dali slabucku vyvolavacku, ktora vam zaberie, len ak uz mate dozrety krcok. V ten isty den o druhej poobede mi odisla hlienova zatka z krcka, co som zistila na wc, ked som uvidela trosku krvi. Az od 6 vecer mi zacinali slabulinke stahy, asi ako pri menstruacii, ale fakt slabe najskor v 10, potom 7 a 6 minutovych intervaloch. O pol jedenastej ma otvorenu na 3.5 cm vzali do porodnice. Tam ma znova vysetrili, uz to bolo na 4 cm. Dali mi klistir a poslali ma do sprchy, nech sa sprchujem takou horucou vodou aku znesiem, hlavne na krizoch, bokoch a podbrusku. Do hodinky z toho bolo uz 7 cm, ta sprcha uzasne pomahala, rychlo som sa otvarala, lahsie sa tam predychavali kontrakcie a otecko bol stale pri mne, sedel na smetnom kosi pred sprchou a rozpravali sme sa 😀 Potom ma vzali na porodny box a dali mi infuziu na urychlenie a zosilnenie kontrakcii. Vtedy to zacalo fakt boliet, ale stale sa to dalo zniest. Len treba dyyychat! No a po 15 minutach uz to bolo na 10 cm a vtedy prisla lekarka. Dovtedy tam boli len porodne asistentky, mimochodom hrozne mile a sikovne, myslim, ze schopnejsie ako lekarka. Ta ma nastrihla a poviem vam pravdu, vobec neviem kedy to spravila. Vraj uprostred jednej kontrakcie ale ja som o tom nemala ani potuchy 😝 Malicka mala velku hlavku, nejak sa mi nedarilo ju vytlacit, tak si mi porodne asistentky doslova lahli na brucho /lekarka uz chcela brat vakuum, ze to nevytlacim, ale asistentky to vzali do svojich ruk/, zatlacila som a mala bola o 3:46 rano na svete. Aj som sa este natrhla, len som pocula take prasknutie, ale necitila nic. V tom momente clovek len citi strasnu ulavu a bolest ziadnu. Dali mi inekciu a 3/4 hod ma lekarka zasivala. Musim povedat ze velmi pekne, hroozne vela stichov, ale je to lepsie ako malo, lebo je rana pruznejsia a potom aj krasia, uz mi nic nevidno. Hned som mohla sediet aj vsetko, ziadne problemy. Takze vsetko ok, netreba sa bat, len ich pocuvajte, snazte sa plytko dychat pocas kontrakcii a myslite na to ze uz len par chvil a je to za vami. Ked mi malu prilozili, na vsetko som zabudla.
Nasa Nela ma dnes 10 tyzdnov a jeden den a je prekrasna. Takze drzte sa a hor sa do babatkovania 😉

ervotoc
12. júl 2006

Ahojte,ja som mala sekciu_cisa rsky,bolo to v pohode v tom,ze uz na druhy den som chodila,sedela,a na stcrty den som isla domov,divili sa,ze po sekcii a idem domov rychlejsie ako normal,rodicky...to zalezi od prahu citlivosti a vole,su baby ktore su ubolene a po tyzdni vyliezaju z postele len...tak ze u kazdeho inak.Porod zalezi ci nastanu komplikacie,alebo nie aj kde rodite je dolezite...Ja som sa pocas celeho tehotenstva vobec nebala,neviem preco,ja som verila ze to musi byt ok,nuz teraz by som sa uz bala,ale to len preto ze ja som isla na nespravne miesto,ak vahate,kam ist rodit,alebo je vam to jedno,radsej si vyberte dobre,vela na tom zalezi 🙂 drzim vam palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre