Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

zunka
20. júl 2006

baby, prečítala som si vaše pôrodné skúsenosti a mám také spotené dlane, že až. Pôrod si predstavujem ako niečo neuveritelne ťažké a bolestivé ☹

aktak
20. júl 2006

ja neviem preco, ale viac ako porodu sa bojim jeho nasledkov, cize toho ze sa nejak zle natrhnem, ze ma to bude velmi boliet, pripadne sa to zapali, a ze budem mat problemy (napr s mocenim, sexom alebo tak) takze uz teraz cvicim aby som to tam mala co najpruznejsie 😅

alexandra
20. júl 2006

zunka ak si to vsugerujes, tak to tak bude.. Prezili to zeny pred nami, preziju to zeny po nas, prezijeme to aj my! Jasne ze to nie je prechadzka v rozkvitnutom parku, ale ver mi, ze ani to babo to nema najlahsie, takze mysli na to, ze to dlho nepotrva a za chvilu to skonci..

hhenrieta
21. júl 2006

ja pridavam svoje skusenosti dost stare 14 rokov, rodila som v 8mom mesiaci, ale vsetko prebehlo super, bola som uvedomela mamina, prestala som fajcit, hoci som mala stres, lebo Matesov otec ma nechal dva tyzdne pred svadbou s tym, ze si mysli, ze to nie je jeho dieta, ale som cvicila na bezbolestny porod z knihy Gravidjoga, vypustila som uplne maso atd., prisla som 27.5.92 do porodnice peso akoze na udrziavanie o 7,50 hod., a nakoniec o 8,50 bol Matus na svete, prezila som jednu kontrakciu, bol to pre mna nadherny zazitok a keby som mohla tak rodim za kazdu jednu

danii
21. júl 2006

henrieta - hned si nam vsetkym dodala odvahy a pocit, ze to vlastne ani nemusi byt take hrozne 😉 podla mna je to velmi individualne, ako prebehne porod, ale je vzdy lepsie byt pozitivne naladena. teda ak sa to da ze 😀

tretulka
21. júl 2006

Tiez som toho nazoru, ze je to najma v psychike. Treba mysliet pozitivne, kazda sa boji porodu, niektora viac, ina menej a kazdy porod je iny. Jamam tiez obavy, aby vstko dobre dopadlo, viem ze to nebude prechadzka ruzovou zahradou, ale ten maly zazrak za to urcite stoji. 🙂

danii
21. júl 2006

ten maly uzlicek, ktory nam potom prilozia - to je ten krasny zazrak! pre ten to zvladneme a vydrzime 😵 😵

evik01
26. júl 2006

poznate web stranky kde si mozem pozriet priebeh porodu ?

alexandra
26. júl 2006

hhenrieta tak to je dost sila 😨

bellezza
26. júl 2006

ja som sa nebála pôrodu, absolvovala som aj prípravu, nakoniec mi ho tiež museli vybrať, nezmestil sa cezo mňa.
menej stresujúce pre dieťa je sekcia. Asi preto je môj syn taký dobrý a kľudný

stonozka
26. júl 2006

niečo čo som objavila ja...

barunka
26. júl 2006

baby, pôrodu sa nebojte... ja som tiež stresovala ako šialená a nakoniec to nič nebolo. uvidíte, nakoniec sa na sebe ešte budete smiať

laurajana
26. júl 2006

jasne, nebat sa, ale tie videa som radsej nemusela vidiet - mam nejaky divny pocit... 😒

barunka
26. júl 2006

neboj, uvidíš, že to vôbec nebude také strašné ako si videla na tých videách. oni tí kameramani sa niekedy vyžívajú v tom, aby ten pôrod stvárnili ako hrôzostrašnú vec...
napríklad tie obrovské kaluže krvi... to je hovadina. nič také sa nedeje...

laurajana
26. júl 2006

...ved prave, clovek sa na to malinke stvorenie tak velmi tesi, ze mu taketo videa nemozu pokazit radost...tesim sa i napriek tomu co som videla a hlavne kazda zena to preziva inak a je to podla vacsiny najkrajsi zazitok v zivote, priviest na svet potomka 🙂

mucilienka
26. júl 2006

stonozka, to som tusim nemala vidiet... 🤐 😲

barunka
26. júl 2006

tak presne takto sa na to treba pozerať. 🙂 (teraz tu trepem, ale predtým to vôbec nebolo ľahké myslieť takto... ) 🙂

laurajana
26. júl 2006

no barunka...tusila som to, ze predtym si to aj ty vnimala inak ako teraz 🙂 ale aj tak dik za povzbudenie

stonozka
26. júl 2006

pravdupovediac, ja ked so to videla, tiež mi nebolo všetko jedno 😒 ,
ale teraz viem, že aj napriek tomu že to bude ta najbolestivejšia vec ktorú zažijem sa na ten pôrod veľmi teším, ked budem držať svoje dietatko... 🙂

barunka
26. júl 2006

ešte by som chcela povedať, že nie pre každého je to to najbolestivejšie čo zažil... napríklad mňa viac bolelo keď som zletela dole z bicykla... 😅

mucilienka
26. júl 2006

baby, ja sa nebojim bolesti, alebo tak.. iba som sa zhrozila tych obrazkov, co som videla... fakt som to nemala vidiet...

mucilienka
26. júl 2006

preco sme tie deti nemohli vynosit v nejakom baby vaku ako klokani... 😠

stonozka
26. júl 2006

😀 no to by sa musela matka príroda trošku pomýliť 😀

alexandra
26. júl 2006

Baby preco, sak tam nebolo nic take strasne.. Dufam ze tie klieste nebude treba, ale ziadne tragedie sa nekonali..

stonozka
26. júl 2006

mucileinka: je to len video a ako písala barunka - asi to bolo dosť nafúknuté 😉

mucilienka
26. júl 2006

stonozka, ze ano, ja to hovorim tiez... 😉

barunka
26. júl 2006

tak tak, všetko bolo nafúknuté. ja mám doma dve dvd o pôrode a podobných kravinách a keď som to začala pozerať, až mi prišlo zle... vtedy docupital manžel, schoval ich a bolo po probléme...
a na druhej strane, vezmite si napríklad americké filmy, tak len dotyčná pani príde, ľahne na stôl, dvakrát zafuní, raz zakričí a už vreští malé bábo...

expertka8
26. júl 2006

...nie je to nič príjemné pre *slabé žalúdky*..ale v podstate sú to unikátne čarovné zábery...toto je realita... keby som mohla,tak by si tieto zábery museli pozrieť všetci xlapi,ktorí nemajú ani najmenšiu predstavu o pôrode..o trápeniax ktorými si musí prejsť žena,keď privádza na svet takýto VEĽKÝ ZÁZRAK...nehovoriac o priebehu tehotenstva... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre