Ako prebieha pôrod?

adren
16. jan 2006

cafte holky, este nemam babetko a rozmyslam nad nim a chcela by som vediet z vasejvlastnej skusenosti pocut, ako prebieha porod, ake mate z toho pocity, atd. totizto babo by som moc chcela, ale porodu sa dost bojim, tžak chcem vediet, do coho idem.

melory
13. okt 2006

babo ma taku hlavicku ze pri porode sa stisne do kopy, ako keby si si z ruk spravila hlavicku a ked ruky davas k sebe tak prepleties prsty. tak to funfuje a ked vyjde sa to opat narovna. preto ma novorodena v hlavicke pod kozou dierku na ktoru sa musi davat pozor. do roka zrastie.

veronika13
13. okt 2006

to faaaaakt?

melory
13. okt 2006

fakt!

melory
13. okt 2006

to som sa docitala aj v stanislavovi grofovi aj v klasickych knihach o tehu

dorotka
13. okt 2006

kocky ale treba brat aj ten fakt ze nie kazdemu odtecie plodova voda vcera nam o tom verulka rozpravala a tusim ani mojej svokre neodchadzala

danka1
13. okt 2006

to je ta fontanelka, vsak melory? 🙂

melory
13. okt 2006

ano fontanela, ta je na to... 😀 velmi som sa po marodeni bala aby to nik malemu neposkodil, pod tou tenkou kozickou je mozog

alexandra
13. okt 2006

A budete sa divit, ale maju to vsetky cicavce. Lebka je totiz tvorena 3 castami, ktore sa na vrchu zrastaju a prave to, ze je tvorena takto vytvara pri porode akysi lievik, takze sa babo dostane cez porodne cesty von.

lolipop
15. okt 2006

Baby co je podla vas lepsie rodit cisarskym alebo s epiduralkou

Prosim napiste

bellasandra
16. okt 2006

Lolipop- kuk na temu cisársky rez 🙂

adiko
16. okt 2006

ahoj lolipop - no neviem, preco rozmyslas prave nad tymyto dvoma alternativami. a co prirodzeny porod? mna to caka v marci a chodim do materskeho centra na pripravu na porod a mam z toho vyborny pocit. asi to bude tou zenou ktora ho vedie, pretoze ma uz odrodene dve deti a vie uplne uzasne predviest kontrakciu, dychanie pri nej a dokonca aj rodenie 😀 . chystame sa na exkurziu do porodnice a ja som taky typ, ze ked viem kam ma odvezu 😅 a kde sa to bude diat som kludnejsia. porod cisarskym rezom je v podstate operacia, takze budes dlhsie v nemocnici a celkove zotavenie po porode je dlhsie ako po normalnom. no a epi?? niekto ma s nou super skusenosti a niekto negativne. kamoska si ju dala pichnut a nakoniec musela rodit cisarskym, lebo nevedela tlacit kedze necitila kontrakcie. a druha povedala ze to bola malina. takze u mna je to takto 1. normal porod 2. epi a 3. cisarak.
no uz koncim aby toho nebolo vela ale ak ti to pomoze aspon trochu budem rada 😀 a ozvi sa

papula
26. okt 2006

ahojte kocky tak som objavila konecne nejaku zaujimavu stranku o buducich mamickach aj o uz mamickach velmi ma to tesi.Ja som len v 10tt a je este urcite skoro sa na to pytat ale moc ma zaujima ci ste si niektora dala pychnut pri porode tu injekciu proti bolesti.Chcem sa opytat ci to pomaha a ci to nemoze byt nebezbecne pre mna a hlavne pre miminko.Velmi ma to zaujima ak mate niektore skusenosti dajte vediet dakujem.

expertka8
26. okt 2006

..papula..o EPI sa tu popísalo už neúrekom...skús popozerať predxádzajúce stránky... 😉

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte dievčaťá! Tak som volala svojej rodiacej kamarátke a z vedľajšej miestnosti bolo počuť ženu, ktorá taktiež rodila a to s takým ukrutným krikom, ako keby ju rezali za živa.Mám otázočku... To každá žena takto kričí? Nechcem aby ma tak počul manžel.

geegee
30. okt 2006

ritaklea...ja som ani raz nezakricala...nebolo preco, aspon z mojho pohladu...ked som tlacila, tak som tlacila a ziadny krik nebol 🙂

melory
30. okt 2006

ja som vobec nekricala - dokonca manzelove prve slova po porode boli - ty si tak krasne vzdychala.

ritaklea
30. okt 2006

Tá žena nekričala keď tlačila. To sa asi ani hádam nedá. Ona totižto kričala 3 hodiny pred 2. dobou pôrodnou. A to je teda hodne.

melory
30. okt 2006

tak to som sa potrepila ale v tichosti, zalezi kdo ako, ja by som sa hanbila, tak som to radsej prehltla a predychala.

ritaklea
30. okt 2006

melory... Ja si myslím že tá žena tiež nechcela kričať. Predsa každá by sa hanbila.
A mala si veľkú chuť kričať? A čo ti pomáhalo predýchať bolesti. Na fitlopte vraj nie je možné obsedieť.

melory
30. okt 2006

ja som bola na stole napichnuta na infuziu tak mna sa moc nepytaj, lebo nepomohlo mi nic, mala som chut zomriet.

ritaklea
30. okt 2006

Nemala si epi?

melory
30. okt 2006

len poslednu pol hodinku a tie najsilnejsie bolesti som mala od 8hod do 14hod. teraz cakam druhe a veru mi niekedy pride spomienka na to, ale je to len spomienka, ten real je o inom.

verulka
30. okt 2006

ja som tiez nekricala a ked som rodila a potom tie 2 hodky, tak som nepocula ani jeden vykrik. Pre mna to bolo mrhanie sil 😉 No mozno to niekomu pomaha...Ak je to tak, kludne moze kricat. KEd ma sili a bolelo to, tak som si spievala 😀

melory
30. okt 2006

verulka ale ty si nenapisala ze si rodena rodicka. 😀

ritaklea
30. okt 2006

No tak ja keď ma niečo bolí, do spevu mi teda nie je. To ťa verulka obdivujem.
Tiež by ma zaujímalo. Tá kamarátka rodila všehovšudy 9-10 hodín. A svokra mi hovorí vraj to je veľa. No ja som ale počula že prvorodičky rodia teda slušne dlho 13-20 hodín. Viem že je to individuálne, ale mne sa jej pôrod zdal veľmi rýchly.

verulka
30. okt 2006

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No vsak preto som napisla, ze behom mojho posobenia na porodnej sale ( aj 2 hodky po porode) som nepocula ami vykrik.
Je jasne, ze ja som na krik fakt ani cas nemala 😎

melory
30. okt 2006

ano prvorodicky rodia dlho aj sa tro pomaly rozbieha.

geegee
30. okt 2006

ja som tu dobu pred porodom, sedela na fitlopte a ani vtedy som nekricala...ani som nerozpravala - nemala som sil...jedine co som povedala bolo, ci sa mozem napit a potom ked sa ma sestricka opytala ako mi je, som odpovedala, ze "Bolo mi uz aj lepsie". Nastastie to u mna trvalo len hodinku 😵

ritaklea
30. okt 2006

verulka... celkom som to s tými 2 hodina nepochopila. to si akože rodila 2 hodiny? 😒 😀

verulka
30. okt 2006

Nie, ale ked som porodila, tak potom som bola 2 hodky na sale (resp. na chodbe) a kontrolovali ma a tak. Moj najdlhsi porod (prvy) trval 1 a 3/4 hodky 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre